Şimdi Ara

Forza Horizon 3 (2016) [ANA KONU] (369. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.579
Cevap
37
Favori
213.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 367368369370371
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugun 2 kez mavi ekran verdi, çözümü yok mu? gunde 1-2 kere oyun çöküyo onu artık normal karşılıyorum da mavi ekran nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n201 -- 14 Haziran 2018; 12:42:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejavu15

şahsi görüşüm oyunun üst düzey laptoplar dışında pek iyi performans vereceğini zannetmiyorum. Sanırım işlemcinden ötürü kaybediyorsun. Senin sistemin ve 16 gb ram olan bir sistemde bile verdiği performans bu şekilde https://www.youtube.com/watch?v=l_BiO0YAIfA

Donma yaşadığın anlarda işlemci kullanımını kontrol etmeni öneririm

Alıntıları Göster
    İ5 7300hq 1050ti ya darboğaz yapması bana pek olası gelmiyor çünkü hiçbir oyunda takılma yaşamıyorum sadece fh3 demo da denedim onda oldu ilk zamanlar şuanda donma takılma yok ama büyük ihtimal ram diye düşünüyorum. Bu oyun nedense bir çok sistemde takılma fps drop yapıyormuş ama full oyunu indirsem daha stabil çalışrmı ?

Oyuna girerken hicbir osd programı açamıyorum ya göstermiyo ya da oyun kapanıyor fakat rog gaming center da masaüstüne alıp baktığımda ram %90 üzerinde oluyor gpu 98-99 cpu da 90 civarlarında genelde ama masaustunde ne kadar doğru gösterir bilmiyorum

Edit: bu arada cpu ve gpu sıcaklıkları 85-87 civarı oluyor soğutucum yok. Vidyoda ki kart 2gb 1050 benim ki 4gb 1050ti ve fps 40-45 ten aşağı düşmüyor high-ultra ayarlarda
    Bakın fh3 ten şöyle bir ss alabildim birde ets2 den aldım ultra %300 ölceklemede ets2 işlemci ve gpu düzeyleri görünüyor ama fh3 te açilmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandidas22 -- 14 Haziran 2018; 13:42:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bandidas22

İ5 7300hq 1050ti ya darboğaz yapması bana pek olası gelmiyor çünkü hiçbir oyunda takılma yaşamıyorum sadece fh3 demo da denedim onda oldu ilk zamanlar şuanda donma takılma yok ama büyük ihtimal ram diye düşünüyorum. Bu oyun nedense bir çok sistemde takılma fps drop yapıyormuş ama full oyunu indirsem daha stabil çalışrmı ?

Oyuna girerken hicbir osd programı açamıyorum ya göstermiyo ya da oyun kapanıyor fakat rog gaming center da masaüstüne alıp baktığımda ram %90 üzerinde oluyor gpu 98-99 cpu da 90 civarlarında genelde ama masaustunde ne kadar doğru gösterir bilmiyorum

Edit: bu arada cpu ve gpu sıcaklıkları 85-87 civarı oluyor soğutucum yok. Vidyoda ki kart 2gb 1050 benim ki 4gb 1050ti ve fps 40-45 ten aşağı düşmüyor high-ultra ayarlarda
    Bakın fh3 ten şöyle bir ss alabildim birde ets2 den aldım ultra %300 ölceklemede ets2 işlemci ve gpu düzeyleri görünüyor ama fh3 te açilmıyor

Alıntıları Göster
    Oyunun 30fps de çalışması için optimize edildiği ve bu yüzden de 30 dan yukarı da oynandığında sorunlar olabildiğini okumuştum. Genelde bu sorunlar oyunu 30fps'ye kitleyince geçiyormuş.

• 30 FPS kilidi ile alakalı bir sorun olacağını sanmıyorum.

Aylarca kapanma sorunu yaşadıktan sonra yaptığımız ayarlardan sonra herhangi bir kapanma takılma ,mavi ekran sorunu yaşamadık.

Ben 2K ultra ayarlarda 50FPS civarı oynuyorum sorunsuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: steakburgerr

multiplayera bağlanırken hata veriyor; unable dns falan, bunun hakkında fikriniz var mı ? youtubeda gördüğüm her şeyi yaptım, sonuç yok.
    ben şu şekilde çözdüm hocam

denetim masası/ağ ve internet/ağ paylaşım merkezi

burda sorunları giderine tıklayıp

açılan sayfada windows mağazası uygulamalarına gelip sorun gidericiyi çalıştırdım

internetteki diğer çözümler işe yaramamıştı bende
  • oyunda direksiyon desteği varmı arkadaşlar.
  • Yıllardır yarış oyunu oynamıyordum,çıkanların hiç biri tatmin etmemişti beni,ya sadece pist yarışı yada Crew gibi çöplükten ibaretti,
    Bu gerçekten mükemmele yakın bir oyunmuş.Hıç sıkılmadan seri şekilde yarışlar yapıyorum.
  • Oyunda haritada rastgele yarıştığımız drivatarlar bazen hiç olmuyorlar belli bir nedeni varmı bunun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar bunda cloud save var mı? 2 gün sonra format falan atarsak yalan olmaz değil mi oyun?
  • hoonigan mustangi oyun içi puanlarla almamızın yolu yokmu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunu bugün denedim efso oyun fakat nitronun olmaması büyük hayal kırıklığı. O son düzlükte sadece nitronun verdiği gazla rakibini geçmenin tadını vermiyorsa bir yarış oyunu benim gözümde olmamıştır. Ayrıca her ne kadar kapatılabiliyor olsa da rewind olayı büyük saçmalık yarış oyununun ruhuna ters
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustiua

Dostlar bunda cloud save var mı? 2 gün sonra format falan atarsak yalan olmaz değil mi oyun?
    Var hocam. Ben 2 farkli bilgisayarda oynuyorum. Birisinde oynadiktan sonra digerinde kaldigi yerden devam edebiliyorum.
  • Tamamdır çok teşekkür ederim.
  • MERHABA ARKADAŞLAR FORZAYI İNDİRDİM SORUM ŞU OYUN SİMİLASYON GİBİ ARAÇLAR KAYIYOR DÜZ YOLDA BİLE SÜRMEK ZOR OYUNUN ZORLUK SEVİYESİNİ KOLAYA ÇEKMEDEN SADECE CONTROLLER AYARLARINDAN OYUNU ARCADE YAPABİLİRMİYİM YANİ OYUN ZOR OLSUN YİNE GELİP GEÇSİN DYER ARAÇLAR AMA SÜRÜS DÜZGÜN OYNANIŞ KOLAY OLSUN GAMEPAD AYARLARINDA ADVENCED AYARLARI VAR GAVURCA OLDUĞUNDAN PEK ANLAMADIM ORDANMI ÇÖZECEĞİZ GAMEPAD AYARLARUNDANMI YOKSA ZORLUK SEVİYESİNDENMİ?
  • Ulen gittik car pass ile gelmis arabayi açık arttirmadan aldık farkinda olmadan inşallah geri satabilirim gitti paracıklar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun çok sık donuyor yav,orjinal oyunu olanlarda mı böyle,2 yarış yaptım dondu,sonra bir daha girdim yarışa başladım dondu.Adam gibi donmadan oynayamadık gitti...
  • şu teredo denilen saçmalık ne ise bu oyunu online oynattırmıyor. windowsun önerdiği tüm yöntemleri denedim ama nafile hiçbiri işe yaramıyor. ağ bağlantılarında böyle bir bağdaştırıcı gözükmüyor ve kurulmuyorda. onlie ile olan tüm bağlantı kesildi oyunda oynayamıyorum belki 2 aydır.

Şunu çözen varsa bi zahmet paylaşın olmadı bi türlü!!

• Ramlerinizde sorun olabilir rami sonuna kadar dolduruyor oyun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • saxblue kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de var çözemedim bir türlü. Ümidimi kestim artık belki ilerde pc'ye format atınca düzelir. Windows bahar güncellemesinden önce çözmüştüm, bahar güncellemesini kurduktan sonra düzelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustiua -- 20 Haziran 2018; 8:21:3 >
  • yoldaki mavi okları nasıl kaldırırım bulamadım
  • 
Sayfa: önceki 367368369370371
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.