Şimdi Ara

Forza Horizon 3 (2016) [ANA KONU] (206. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.579
Cevap
37
Favori
213.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ZiveR

quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

quote:

Orijinalden alıntı: Jakoß

yeni güncellemeyi indirdim full hd 2k 4k 8xaa of on denedim , yine 60 fps yi yakalayamdım . bu kadar rezalet bi optimisazyon görmedim . şu oyunun demosunu oynayabilseydim asla almazdım .

oyunun düzeleciğini sanmıyorum . çok rezil bi port yapmışlar . biz boşu boşuna sistem diziyoruz ve pc ye oyun alıyoruz adamlar resmen dalga geçiyor

Bende aynen katılıyorum. Update ile zerre bir gelişme olmamış. O değilde 1080p'de bile 60 fps'nin üstünü göremedim. Zaten 1080p'de 45 fps'de çalışıyor. Çok rezalet ötesi bir port olmuş. Çöpbox'ta rahat çalışan bir oyunun en orta karar pc sisteminde bile uçması lazım. Ama biz 1070 ile bile 60 fps stabileteyi sağlayamıyoruz.
    Bence de dediğin gibi update ile düzelmez bu oyun. çöpbox'ın sistemine göre yazılmış bu oyun motorundan adam olmaz.

Yanlış hatırlamıyorsam, GTX 1070 kullanıyorsun. 1080P'de 60FPS'i yakalıyamıyorsan bence oyundan ziyade farklı bir yerde sıkıntı olabilir. Zira ben GTX 1080 ile 2K - Ultra ayalarda 80-120FPS arası oynuyorum. Bundan bir önceki yamadan sonra bende oyunda hiçbir sıkıntı kalmadı. Ani FPS düşüşleri veya oyundan atma yaşamıyorum.

Ben hangi ayarda olursa olsun, 60 fps'nin üstünü hiç göremedim. Belki de işlemci (amd 9590) kaynaklı darboğaz yapıyordur. Yoksa sisteme yeniden format attım, bir çok oyunda performan arttı, formattan sonra.Fh3'teki hiçbir değişiklik olmadı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

yeni güncellemeyi indirdim full hd 2k 4k 8xaa of on denedim , yine 60 fps yi yakalayamdım . bu kadar rezalet bi optimisazyon görmedim . şu oyunun demosunu oynayabilseydim asla almazdım .

oyunun düzeleciğini sanmıyorum . çok rezil bi port yapmışlar . biz boşu boşuna sistem diziyoruz ve pc ye oyun alıyoruz adamlar resmen dalga geçiyor

Bende aynen katılıyorum. Update ile zerre bir gelişme olmamış. O değilde 1080p'de bile 60 fps'nin üstünü göremedim. Zaten 1080p'de 45 fps'de çalışıyor. Çok rezalet ötesi bir port olmuş. Çöpbox'ta rahat çalışan bir oyunun en orta karar pc sisteminde bile uçması lazım. Ama biz 1070 ile bile 60 fps stabileteyi sağlayamıyoruz.
    Bence de dediğin gibi update ile düzelmez bu oyun. çöpbox'ın sistemine göre yazılmış bu oyun motorundan adam olmaz.

Yanlış hatırlamıyorsam, GTX 1070 kullanıyorsun. 1080P'de 60FPS'i yakalıyamıyorsan bence oyundan ziyade farklı bir yerde sıkıntı olabilir. Zira ben GTX 1080 ile 2K - Ultra ayalarda 80-120FPS arası oynuyorum. Bundan bir önceki yamadan sonra bende oyunda hiçbir sıkıntı kalmadı. Ani FPS düşüşleri veya oyundan atma yaşamıyorum.

Ben hangi ayarda olursa olsun, 60 fps'nin üstünü hiç göremedim. Belki de işlemci (amd 9590) kaynaklı darboğaz yapıyordur. Yoksa sisteme yeniden format attım, bir çok oyunda performan arttı, formattan sonra.Fh3'teki hiçbir değişiklik olmadı.

AMD işlemcilerde ki optimizasyon olayını becerememiş olabilirler. Zira o ekran kartı ile bu performansı alman imkansız. Genel anlamda bir öneri olucak ama en azından i5 serisi bir sisteme geçmek AMD'ye göre çok daha iyi olucaktır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ekran kartı ferrari işlemci şahin olmuş senin uğur

İşlemcin tabiiki iş görür ama skylake e geçsen daha iyi olur senin için performans anlamında.

Ben ekran kartı Amd işlemci İntel kullanmayı tercih ediyorum. Yeni gelen zen mimarisinide bekliyoruz tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Videodaki sorunu yaşayan arkadaşlar bugün yayınlanan Nvidia 375.57 Driver'ını temiz kurulumla yüklesinler. Geçen haftalarda bahsetmiştim, bu sorun genellikle Hybrid Gaming Notebooklar'da ortaya çıkıyordu. Ancak yeni driver güncellemesi ile videodaki "Screen tearing, stuttering, lagging" diye tabir edilen problemler çözüldü.

GTX 970M ile 1080p'de tüm ayarlar "High ve 8xMSAA" olmak üzere stabil bir şekilde 40-45 FPS alıyorum. Nvidia için yaptığım feedbackler işe yaramış olmalı ki, Mobil GPU'lar için ilaç gibi bir driver geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreamer Apartment -- 21 Ekim 2016; 18:00:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Nathan Drake

quote:

quote:

quote:

quote:

Ekran kartı ferrari işlemci şahin olmuş senin uğur

İşlemcin tabiiki iş görür ama skylake e geçsen daha iyi olur senin için performans anlamında.

Ben ekran kartı Amd işlemci İntel kullanmayı tercih ediyorum. Yeni gelen zen mimarisinide bekliyoruz tabi.

Olm beleşe geldi bu işlemci , şimdi gidip bir daha masraf mı yapayım. Hele şu borçları kapatalım , sonra intel sisteme geçeriz.

• Almayı düşünüyordum bende şimdi karar veremedim sizin sistemin özellikleri nedir

• nobidik kullanıcısına yanıt
    tropeus77 T kullanıcısına yanıt
    @nobidik
    1070 ftw , 3770K@4.3 ghz , 16gb ram , oyun ssd de kurulu ve 750w psu var

oyunun sorunu bende 60 fps yi hiç bir ayarda sürdüremiyorum yani devamlı 60fps vermiyor oyun habire drop oluyor . yeni nvidia driverini ve oyunun dün yayınlanan güncellemesini kurdum hala devam ediyor

@tropeus77

birader oyun yarış oyunu ne demek 30 fps ve 120 fps arasında fark yok asıl buna gülerler . online yarış yaparken çok büyük bi etken bu . yapısı gereği rekabetçi bi oyun en ufak olumsuz bi detay geriye düşmene neden olur .

sistemim belli zaten ben bu sistemde low ve ultra farketmeksizin sabit bi şekilde 60 fps alamıyorsam o oyun hatalıdır . sorunludur . 30 fps de oynamak istesem gider konsol alırım bu kadar basit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.Romanoviç -- 21 Ekim 2016; 18:28:24 >

• Ftw den memnun musun birde cw çıktımı kartta

• bana gelmemiş güncelleme
  • quote:

@tropeus77

birader oyun yarış oyunu ne demek 30 fps ve 120 fps arasında fark yok asıl buna gülerler . online yarış yaparken çok büyük bi etken bu . yapısı gereği rekabetçi bi oyun en ufak olumsuz bi detay geriye düşmene neden olur .

sistemim belli zaten ben bu sistemde low ve ultra farketmeksizin sabit bi şekilde 60 fps alamıyorsam o oyun hatalıdır . sorunludur . 30 fps de oynamak istesem gider konsol alırım bu kadar basit

ben bu oyun düzelmez demene takıldım en çok.. ilk çıktığı hali bilmiyorsun o zaman.. bugün olmuş project cars ve hatta bazen asetto da bile online da önümdeki araç kaybolabiliyor.. forzada ise bu sorunun kralı vardı online da.. ilk güncellemeden sonra daha denk gelmedim.. şimdi nasıl düzelmez diyebiliriz..? kötü bir port olduğu kesin ancak düzeliyor.. hatta bana göre büyük oranda düzeldi..

30-60 arasındaki farkı çok iyi biliyorumda, fps oyunlarındaki kadar etkileyici değil.. yada yarış oyunu olarak assettoda da fps yi mümkün olduğunca yukarı almaya çalışıyorum.. ancak forzada şuanlık 30 fps ile rahat oynanılıyor... 2560-1080 ultra ve 8x de oynuyorum, 60fps açtığımda 35-55 arası gidip geliyor.. takılma yok denecek kadar az oluyor.. oda yağmurlu havada.. bende ne yapıyorum, oyunla kavga etmeden ultrada ve 30 fps de rahat oynuyorum.. strese gerek varmı bence yok.. bence sen oyunu iade etmeye bak.. gerek yok strese..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tropeus77 -- 21 Ekim 2016; 19:39:44 >

• Beyler sakin. Oyunun optimizasyonu kötü twitch'de ve youtube'da yapılan yayınlarda da bu sürekli vurgulanıyor. Olay Nvidia ya da Amd, intel olayı değil. Maalesef port işini Microsoft keyfi yaptığı için sorunlar artıyor.

Açık dünya oyunu için bu sorunlar hoş karşılanabilir ama nereye kadar? Güncellemelerle sorunu halletmeleri gerekiyor. Henüz halledilmediği ortada mecbur beklenecek.

• NISSAN GT-R [2017]

Forza Horizon 3 (2016) [ANA KONU] Forza Horizon 3 (2016) [ANA KONU]

Forza Horizon 3 (2016) [ANA KONU] Forza Horizon 3 (2016) [ANA KONU] Forza Horizon 3 (2016) [ANA KONU]

AUDI RS4 AVANT [2013]

Forza Horizon 3 (2016) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 21 Ekim 2016; 23:32:21 >

• Son guncelleme ile optimizasyon biraz duzelmis sanki.

• oyuna yeni girince, festival bölümündeki hafif takılma da gitmiş yeni güncelleme ile sorun kalmadı şuanlık.

• 431 Ps Sıralı 6 silindir eski zamanlardaki bmw sesini veriyor gibi araç zaten iyi bir makinaydı benimde hoşuma gitti 2 gündür kullanıyorum kolay kolay bırakmam eski bmw lerin tadını aldım araçtan
    yakında videoda atıcam

• Oyun bendede akmaya başladı güncellemeden sonra maşallah diyelim umarım microsoft dahada iyileştirir oyunu . Bu arada bizim grupta kaputu siyah olan kırmızı audi rs4 avant sahibi arkadaş bu mesajımı okuyorsa o kaput olmamış bence hocam tekrar bi gözden geçir bence

• Yeni güncelleme fena olmamış. 1-2 saat oynadım ve takılmalar neredeyse kalkmış.

1968 Dodge Dart Hemi Super Stock

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlightClub -- 22 Ekim 2016; 11:13:59 >
  • Yeni güncellemeyle 60 fps kilidiyle oynadığımızda oluşan stuttering gitmiş çok şükür, sırf o yüzden 30'a kilitliyordum yoksa kasım kasım tekliyordu görüntü. Şimdi 35-60 fps arası değişip geliyor fps ama stuttering yok.
  • Arkadaşlar amazon.com'daki alaska adresininizin fotoğrafını atar mısınız? Amazon'dan almaya çalışıyorum ama hala turkey olarak görüp reddediyor adresimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mempa -- 22 Ekim 2016; 8:54:55 >
  • Güncelleme hakkında

980Ti kullanıyorum oyunda sürekli fps drop mevcut idi, her gün goliath oynadığımdan bu durum ciddi sıkıntı yaratıyor ve oyun hissini alıyordu, ayarları medium çekmeme rağmen drop lar bariz belli idi özellikle goliath ilk kalkış devamında gelen şehir kısmı oyunu ciddi soruna sokuyor hatta bazen kapanıyordu, güncellemeler ile yavaş yavaş bu durum iyileşti, ancak son aldığım 937 mb güncelleme ile hiç bir sıkıntı kalmadı ultra ayarlarda 60 fps de sadece bir kere 57 düştü, olması gereken bu İşte şimdi oldu bu güncelleme ile ben sorunlarımdan kurtuldum forza 3 her şeyi ile tam bir oyun oldu, herkese iyi oyunlar.

• 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.