Şimdi Ara

Forza Horizon 3 (2016) [ANA KONU] (204. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.579
Cevap
37
Favori
213.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Huracan ı aldım ara hızlanmaları ve kalkışları stock olmasına rağmen hoşuma gitti bide hem otobanda son sürat denemesi hemde öyle bi dolaşıp video çektim
    Araç Stock 610 ps

https://www.youtube.com/watch?v=wBh1jVjAx4Q
  • Forza Horizon 3 (2016) [ANA KONU]

Oyunu i7 kullanıp da HT açık kapalı deneyen var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 19 Ekim 2016; 0:02:00 >
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Fark oluyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HT'nin oyunlarda negatif etkisinin olduğu söyleniyor. FH3'de durum nedir bilmiyorum, yarın akşam denicem bakalım.

i7 5820K mevcut
    Ben de yarın 6700K'da denerim.Gerçi son update sonrası performans sorunum kalmadı ama

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ooo zenginler toplanmış bu konuya bizde Farming'i bilgisayarımız açar mı diyoruz.

Şaka bir yana Golf R, GTI, Scirocco R, Leon Cupra ve Porsche modelleri nasıl olmaz hayret verici.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Forza Horizon 3 (2016) [ANA KONU]

Oyunu i7 kullanıp da HT açık kapalı deneyen var mı ?

3930k da denedim stuttering belirgin şekilde azalıyor ama şehir içindeki tramwayın olduğu sokakdan geçerken 70-80 lerdeki framenin anlamsız şekilde en düşük ayarda olsun yada olmasın 45-50 lere inmesine engel olamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: K1NGP1N

Ben de yarın 6700K'da denerim.Gerçi son update sonrası performans sorunum kalmadı ama

Şehir içinden video atarmısın dostum

• quote:

6700k ile sorun mu yaşıyorsunuz ki?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @B.M.W
    Şehir içinde devam ediyor sıkıntı, bir yama daha şart.

@Final Getsuga Tenshou
    6700K ile ilgisi yok, oyun genel olarak sıkıntılı.
    6700k ile sıkıntı yaratacak oyun önümüzde ki 5 sene görmem diye tahmin ediyordum, firmalar sağolsun şimdiden gösteriyorlar beceremedikleri optimizasyonlar ile.
  • Final Getsuga Tenshou kullanıcısına yanıt
    PC tarafında oyun işi kötü durumda gerçekten. Donanımın en üst seviye olsun, yazılımı o'na adapte edemedikten sonra hiç önemi kalmıyor. İş tamamen yazılımda bitiyor.

Sıfırdan PC için geliştirilen oyun çok çok az. PC'yi pek sallamıyorlar geliştiriciler.
    Port et geç, haliyle sıkıntılar oluyor. Sonra ver Allah yamaları ver :)

Anlamadığım bir şey daha var aslında. AMD ve Nvidia bu konuda ne yapıyor meselâ ?

Hiç demiyor mu bunlar hoop aga, biz millete dünya paralara GPU satıyoruz. Şu oyunları düzgün yapın lan PC'ye diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 19 Ekim 2016; 8:08:11 >
  • Oyun gerçekten sıkıntılı imzamdaki sistem ile kullanıyorum sürekli bir drop mevcut fps limitini kaldırıyorum 90/110 fps alıyorum ayarlarıda iyice düşürdüm halen drop oluyor, online desen 1/2 yarış sonra oyundan atıyor single da atma yok ama drop çok fazla, şu sorunu umarım en kısa sürede çözerler,
  • Final Getsuga Tenshou kullanıcısına yanıt
    Sorun yok dikkatli okursan.Oyunda sorun var.6700K sorun çıkartacak bir işlemci değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

PC tarafında oyun işi kötü durumda gerçekten. Donanımın en üst seviye olsun, yazılımı o'na adapte edemedikten sonra hiç önemi kalmıyor. İş tamamen yazılımda bitiyor.

Sıfırdan PC için geliştirilen oyun çok çok az. PC'yi pek sallamıyorlar geliştiriciler.
    Port et geç, haliyle sıkıntılar oluyor. Sonra ver Allah yamaları ver :)

Anlamadığım bir şey daha var aslında. AMD ve Nvidia bu konuda ne yapıyor meselâ ?

Hiç demiyor mu bunlar hoop aga, biz millete dünya paralara GPU satıyoruz. Şu oyunları düzgün yapın lan PC'ye diye.

Sadece AAA oyunları baz alırsak dediğiniz doğru çoğu oyun konsoldan PC'ye port ediliyor. Fakat sadece PC dünyasında oynanabilen yüz binlerce oyun var. PC açık platform olduğu için 20 sene önce ki oyunu da oynayabilirsin, mmorpg, strateji oyunlarını da oynarsın hatta emulatörler ile konsol oyunlarını da oynayabilirsin.

PC tarafında konsollar gibi tek bir marka veya tek bir sistem yok. Açık platfrom bir sistem olduğu için bu sisteme donanım üreten firmalar da aynı zamanda kendileri arasında rekabet ettikleri için birleşip de platformu güçlendirmek için bir çaba sarf etmezler. Kaldı ki bu bence gayet doğal. O yüzden firmaları neden destek vermiyorsunuz diye suçlamak pek doğru değil bana göre.

Öte yandan x firması PC'ye oyun çıkarmıyor veya güzel optimize etmiyorsa bu onun bileceği bir iştir. Kullanıcılar oyunu almaz olur biter. Satmak istiyorlarsa düzgün oyun yapacaklar, yok efendim bize konsol satışları yetiyor derlerse de yapacak bir şey yok.

• quote:

Sorun yok dikkatli okursan.Oyunda sorun var.6700K sorun çıkartacak bir işlemci değil.

Bende onu diyorum işte. 6700k ile bile sorun yaşatacak kadar kötü bir optimizeye mi sahip bu oyun? Çünkü çıktığında neredeyse performans ile alakalı kötü bir söz görmemiştim forumda o yüzden şaşırdım.
  • Valla şu sorun yaşamayanlara imreniyorum. O kadar patch geldi Surfers Paradise'de hala çatır çutur FPS düşüyor. Dün GTX 980'de oynadık sabit 60'lardan 40'lara düşüyor ara sıra. Stabilite sorunu bence hala çözülmemiş. 720p'den tutun 1440p'ye kadar, Lowdan tutun Ultraya kadar ayar farketmeksizin ciddi FPS düşüşlerinin olması optimizasyonda hala sıkıntı olduğunu açıklıyor. Çok nadir de olsa stuttering yine var. Ayrıca dün deneme fırsatım oldu, Forza Horizon 3 için çıkan 372.90 ve 373.06 driverı, 372.70'den 3-4 fps kadar daha az performans verdi bende. Neyse Mafia 3 için mecbur 373.06 kullanıyorum, zırt pırt driver değiştirmekten de usandım. Öte yandan oyundan ata ata da bir hal oldu. Hata mesajı da vermiyor. Pat diye kapanıyor. 8 GB Ram vardı, sorunun bundan kaynaklandığını düşünüp 16 GB'a çıkardım hala oyundan atıyor. Forza'ya aşık olmasam, günde 3-4 saat eğlenceli vakit geçirmesem 20 kere basmıştım refundu. Ama Forza'dır diyoruz dayanıyoruz. Çözülecek şu sorunlar inşallah bekliyoruz işte...

https://www.youtube.com/watch?v=cryIyAqjXZI 14 Ekim güncellemesinden sonra durum yine ortada. İyileştirmeler olsa bile, optimizasyon hala çok yetersiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreamer Apartment -- 19 Ekim 2016; 9:40:09 >

• Ben mevcut sıkıntıdan bahsediyorum. Eski oyunları oynama vs bu farklı konu. Bu PC'nin avantajını gösterir konu o değil.

Eskiden PC tarafında bu kadar sıkıntı yoktu. Git gide konsol tarafındaki kârları arttı geliştiricilerin. PC'yi bu yüzden pek sallamıyorlar.
    PC tarafı daha da kötüye gidecek gibi duruyor. Gelecek tamamen konsolların bence.

Neyse, konuyu dağıttık :)
  • hala kutulu için bir haber yok mu, oyunu satın alacağım ama indirme derdi ile uğraşmak istemiyorum
    AMD ye birşey diyememde Nvidia nın öyle bir şey demesine gerek yok. Zaten peynir ekmek gibi satıyor. Gidipde uğraşma gereği duymuyorlar tahminimce. Geçmişte sponsor oldukları oyunlarda sorunlu çıkmıştı. Tamamıyla yapımcılar da bitiyor iş. Doom 2016,Star Wars Battlefront gayet iyi optimize edilmiş oyunlar. İsteyince oluyor.

• 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.