Şimdi Ara

Forumun Mesut'un babasının çiftliği hale gelmiş olması (ssli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hakaret olmayan bir kelime kullandığım için 2x7 gün ban yedikten sonra ticket atmamla bunun 7 günü silindi. Kalan 7 günü silinmedi. Sonra ban sebebim "yöneticiye hakaret"den "0"a çevrildi. Benle konuşan yöneticiye göre "düzeysiz mesaj"mış en son suçum. Tabi ki babalarının çiftliği değilmiş ama özgürlük de değilmiş benimkisi. Bu arada konudaki mesajlarım silindi tabi. Sonra bir baktım konu da silinivermiş. Şimdi sizlere soruyorum, aynı kelimeyi başkası için kullanmış olsam (veya başka biri kullanmış olsa) ban yer miydim? Hayır forum babalarının çiftliği ise söylesinler bilelim. Sonuçta kamu kurumu değil bu forum, babalarının çiftliği olabilir, kimse de itiraz edemez.

Aşağıda yönetimle aramda geçen diyalogun ssleri mevcut. Yedi gün banlı kaldım önce "yöneticiye hakaret" sonra da "0" sebeplerinden.

Sizlerden ricam Mesut'a bu konuyu da sildirebilmesi için bahane verecek şekilde konuşmayın. Hakaret olmayan şeyler bile hakaret sayılabiliyor aşağıda görüldüğü üzere.

• mesut'un canlı bir yayını hatırlıyorum youtube'dan. gelen mesalardan bazılarına yaptığı yorum vardı. bazı kötü yazanlar için bunları banlayacaksın hiç düşünmeden diye. sen yine iyisin, ban yerine ceza almışsın. Forumun Mesut'un babasının çiftliği hale gelmiş olması (ssli) 

şimdi şöyle bir durum var. ortaya hitaben söylemiş olsan, zannedersem hakaret olmuyor. ama iletişime girmişsen eğer bu hakaret oluyor ve TCY’nin 482/1'e göre suç işlemiş oluyorsun ve cezası var. takdir senin.. Forumun Mesut'un babasının çiftliği hale gelmiş olması (ssli) 

• O iletişime girme kısmını anlayamadım ben, açıklayabilir misin?

• bire bir temas olarak düşün. karşılıklı sataşma veya muhabbet gibi yani. ben böyle anladığım için öyle yazdım.

• Mesutun kişiliğini 3 görselle tarif ediyim.

1-GİRİS

2-GELİSME

3-SONUC

• Hocam bir yöneticiyle tartışarak gösterdiğiniz medeni cesareti ve orantısız cezaya gösterdiğiniz tepkiyi takdir ediyorum fakat zavallı sözü aşağılama anlamı içerir.
    Örneğin cahil sözü de aşağılama içerir fakat eğitim durumu açısından içerir. Zavallı sözü ise kişilik, eğitim, sosyo-ekonomik durum, karakter gibi çeşitli açılardan aşağılama içerir. Cok bilgili bir kişiye cahil derseniz bu aşağılama sayılmaz, bilgisiz birine dediğinizde de uygun söz olarak degerlendirilir fakat herhangi bir kişiye zavallı dediğinizde o aşağılama olarak degerlendirilebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 22 Kasım 2020; 20:26:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normalde bu konuyu açtığın için de 30 gün ban atarlardı. Herhalde henüz görmediler. Kimse görmeden sil derim.

• Why Shy kullanıcısına yanıt
    İyi de bu konuda Mesut'a karşı kural dışı bir ifade yok. Sanmam.

ben en son ne sebepten ban aldım biliyor musunuz: Apache40 rumuzlu kişiye apaçi dediğim için :) Ondan önce de 7 harfli başka bir rumuzda 3 harf, değiştirdiğim için 8 gün ban almıştım. Rumuz ve isim değiştirmelere cok kızıyorlar orası kesin. Bu gönderide o tarz birşey de yok.

• adam baya baya küfretti 7 gün ceza yedi.

yani öyle böyle değil adam dolmuş ağız dolusu küfretti 7 gün ceza aldı.

benim genelleme şahıs o bu şu değil, gavur dediğim için 90 gün bölüm uzaklaştırması.

burdaki bütün "ilgilenen " yöneticilere söyledim

adamlar makaraya aldı.

ben ciddi ilgilenecekler zanettim .

cezayı verdik 90 gün

e o arkadaş ne olacak , geçmiş gün ey gidi eyyy demeye getirdiler.

• Yav arkadaşım ne işiniz var mesut çevikle bilmem yöneticiyle, forumunuzda takılın, oyununuzu oynayın işte. Boş muhabbet yapmıssın.

• Ya ne demek boş muhabbet yapmışsın? Herif babasının çiftliği gibi kullanıyor forumu. Zoruna giden bir şey söyleyeni banlayan yönetici mi olur? Otuz kişilik facebook grubu mu burası? Yukarıda ssler ile sabit olan eleştiriler gayet geçerlidir.

Mesela şerefsiz bir hakarettir. Birine faşist dersen o da hakaret sayılıyor (saçma ama öyle) ama zavallı bir hakaret değildir.

Hadi onu salla, ben başka birine zavallı desem ban yer miydim? İkinci 7 günü kaldırdı sağ duyulu bir arkadaş ama mesajlarıma geç cevap vererek falan ilk 7 günlük cezayı bitirttiler. Bunu yaptıran mesut.

Forum babanın çiftliğiyse yaz buraya mesut ben de üyeliğimi silip gideyim. Eğer babanın çiftliği değilse kendine çeki düzen vereceksin.

Banlamak ve daha önemlisi konuyu kaldırmak için bahane bulamasın diye çok dikkatli yazıyorum, sizler de dikkat edin de bahane bulamasın.

@vonderplanitz çok acayip bir konuya girdin bak haha

İnsanları hakaretle suçlamak için niyet okuması yapılamaz. O zaman sen de bana günaydın derken sesin bir garipti, hakaret ettin mesela, olur mu böyle saçmalık?

• Forum sitesi kur da gelelim ozamanda senin çiftliğin olur ben burayı seçtim çünkü kurallar gevşek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forum nn1 kullanıcısına yanıt
    Forum sitesi sorunu çözmez. P2P çözer:

https://forum.donanimhaber.com/p2p-tabanli-guvenli-iletisim-platformu-tox--138319076

• Andrid ölsün mü

• Mesut çevik eskiden sessiz konuşan gergin anlatım yapan bir kişi idi ancak şimdi
    -MERHABA ben mesut çevik bugün tarladayız ( Mesela)
    Bize ne nerede istersen orada çek ama böyle gidersen yalakalıkta sdn yi geçersin ona göre mesut

• Forum nn1 kullanıcısına yanıt
    Ben Mesut'u 1-2 yıl kadar önce Youtube videolarında gördüm oradan tanıdım. Daha eskisini bilmem.

Teknoloji ve özellikle mobil cihazlarda araştırma ve prezentasyonu iyi.

Yaklaşık 1 yıldır videolarını tıklayamıyorum; vakit ve değişen ilgi sebeplerinden dolayı.

DH Forum gibi birşeyin kurucu elemanlarından biri olarak biraz daha sosyal içerikli videolar yani --alan değişimi-- veya onun gibi şeyler de beklerdim. Son 1 yılda öyle olmuş mudur bilmem.

Prezentasyonu iyi, gideri var. Her kesimden takipçisi de var. Biraz dokundurma yapmalı.

Drone ile ilg bi videsu vardı. Drone sehir içinde hiçbir yerde uçurmak yasak. Nerdeyse heryerde yasak (özet genel olarak) orada sadece hafif eleştiri ile geçiştirdi. Bu şu anda aklıma gelen kısa örnekti. Tam anlatamadım. Öte yandan Mesut böyle pozitif neşeli havada, eleştirel ve sistemi eleştiren moda nasıl girecek diye düşünmedi de değilim.

• Mesut 2011 de. İdeos x5 incelemsinde sessiz ve sakin bir şekilde anlattı 2016 yılında htc 10 incelemesinden sonra bizim mesut parayı bulan şımarır matığıyla video çekmeye başladı sanki sobra bakmayı bıraktım ama diğer dh videolarına bakıyordum geçen sene çektiği videosunda ise iyice artiste bağlamıştı sanki ve o meşhur AMD polemiğini görünce bastım dislikeyi artık
    Mesut çevik bizi banlatma bu yazı hakaret için değil toplan ve kendine dön anlamında bir yazıdır
    Bide böyle devam edersen millet DH yi unutmaya ve diğer sdn teknopat webtekno gibi acemi yerlere yönelmeye başlayacaktır
    Çünkü halkın gözünde mesut çevik = DH haline gelmiştir

• Tam olarak doğru bir tutum sergiliyor bence bu konuda

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.