Şimdi Ara

Forumdaki toplumsal içerikli mesaj yazma hastalığını tartışalım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet yine garip bir konuyla karşınızdayım;

Şimdi herşeyi baştan ele alıyorum. Öncelikle genellemeler için üzgünüm, isim veremediğim veya aklıma gelmediği için böyle oldu.

1)Forumda hız topiclerine tepki yağıyor kimi yerde hak vermiyorum ama kaza yapıp ölenin arkasından beter olsun gibisinden ifade kullanılıyor. Ben hızı seven bir insanım yalan söyleyecek değilim. İnsanların hayatını da riske attığımı düşünmüyorum, kaldı ki yanımda herhangi biri varken girdiğim atraksiyonlar yok gibi birşey. Trafiktekilere zarar verdiğimi düşünmüyorum herneyse. Sorum şu sizin oğlunuz, kardeşiniz, akrabanız hız yapıp hayatını kaybetse beter olsun ifadesini kullanabilecek kadar yüreğe sahip misiniz?

2)Bu maddede inceleyeceğim konu, servet düşmanlığı. Açıkça söyleyeyim araba çiziyor bile olabilirsiniz, ferrari,porsche vs gibi üst seviye markaları gördüğünüz anda çamur atmaya başlıyorsunuz. Hele şöförü az atraksiyona girdiyse bitti. Arkasından demediğini bırakmıyorsunuz. Ben bu kadar dedikodu yapmayı seven başka bir forum görmedim kusuruma bakmayın benim. Ayrıca aklıma gelmişken, bu adam size dava açsa ki hakkı var, kendinizi nasıl savunacaksınız çok merak ediyorum. Burası büyük bir site, nickinizin altında barındırdığınız postlar da sizin aynanız olma niteliğinde. Bazı şeylerin gerçekten çocuk oyuncağı olmadığını anlamanız gerekiyor artık.

3)Arabasını övme sendromu. Belirli markalarda özellikle kendi aracını olsa diyeceğim, kullandığı marka bile diyemiyorum, kullandığı aracın ait olduğu grubu öven insanlar bile var burada. Kullanmadığı araç hakkında tonlarca yorum yapanlar, dergiden okuyunca arabayı kullananlar. Siz o arabayı övdünüz diye ne Vag size prim vericek, ne Honda size plaket verecek, ne bmw size 320d vericek. Ne olacağını söyleyeyim belki o aracı istemeyen birini o aracı aldıracaksınız. Aldığınız belki bedduadan başka birşey olmayacak. Bana diyeceksiniz ki sen honda fanatikliği yapıyorsun. Bana bir sürü pm geliyor sorun, 27 bin liraya civic almak isteyenleri farklı alternatife (golf özellikle) yönlendirmiş miyim

4)Arabanın fabrika verilerine uymaması durumları. Forum kullanıcılarının araçları 0'dan 100e fabrika verisinden daha iyi depar atıyor. 100km'de 1 litre daha az tüketiyor. Ben 10hp almak için uğraşıp durayım filtreyle bu beygiri alanlar var. Bir de yeni moda remapping yani chiplemek. Her araca chipleyin yorumu geliyor. Modifikasyon risk demektir bunu baştan söyleyeyim. Ben era'sına chip yaptırıp 100bin gezen de biliyorum 10binde motoru kıran da.

5)Trafik kurallarına tam uyum. Trafikte bu kadar makas atan, hızlı kullanan vs. varken donanımhaberde yeri geldiğinde 1 tane bile kalmıyor. Bir de çakma xenon kullanan yok. Bu örnekler uzatılabilir. Peki ben size soruyorum. Madem hepimiz bu kadar kurallara uyan şöförleriz, trafiktekilerin 1 tanesi bile mi bu siteden değil?

Kusuruma bakmayın tekrardan, burada çok iyi arkadaşlıklarım oldu, bana abilik yapan abilerim, fikirlerimi isteyen kardeşlerim. Ancak bu tempoda devam edecekse forum, sanırım bende sadece rütbemim gerektiği şekilde sadece yardım etmek için gireceğim foruma. Bazı şeylerin gerçekten çığırından çıktığını görebiliyorum, araba için birbirine küfreden insanlar vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeandan

Evet yine garip bir konuyla karşınızdayım;

Şimdi herşeyi baştan ele alıyorum. Öncelikle genellemeler için üzgünüm, isim veremediğim veya aklıma gelmediği için böyle oldu.

1)Forumda hız topiclerine tepki yağıyor kimi yerde hak vermiyorum ama kaza yapıp ölenin arkasından beter olsun gibisinden ifade kullanılıyor. Ben hızı seven bir insanım yalan söyleyecek değilim. İnsanların hayatını da riske attığımı düşünmüyorum, kaldı ki yanımda herhangi biri varken girdiğim atraksiyonlar yok gibi birşey. Trafiktekilere zarar verdiğimi düşünmüyorum herneyse. Sorum şu sizin oğlunuz, kardeşiniz, akrabanız hız yapıp hayatını kaybetse beter olsun ifadesini kullanabilecek kadar yüreğe sahip misiniz?

2)Bu maddede inceleyeceğim konu, servet düşmanlığı. Açıkça söyleyeyim araba çiziyor bile olabilirsiniz, ferrari,porsche vs gibi üst seviye markaları gördüğünüz anda çamur atmaya başlıyorsunuz. Hele şöförü az atraksiyona girdiyse bitti. Arkasından demediğini bırakmıyorsunuz. Ben bu kadar dedikodu yapmayı seven başka bir forum görmedim kusuruma bakmayın benim. Ayrıca aklıma gelmişken, bu adam size dava açsa ki hakkı var, kendinizi nasıl savunacaksınız çok merak ediyorum. Burası büyük bir site, nickinizin altında barındırdığınız postlar da sizin aynanız olma niteliğinde. Bazı şeylerin gerçekten çocuk oyuncağı olmadığını anlamanız gerekiyor artık.

3)Arabasını övme sendromu. Belirli markalarda özellikle kendi aracını olsa diyeceğim, kullandığı marka bile diyemiyorum, kullandığı aracın ait olduğu grubu öven insanlar bile var burada. Kullanmadığı araç hakkında tonlarca yorum yapanlar, dergiden okuyunca arabayı kullananlar. Siz o arabayı övdünüz diye ne Vag size prim vericek, ne Honda size plaket verecek, ne bmw size 320d vericek. Ne olacağını söyleyeyim belki o aracı istemeyen birini o aracı aldıracaksınız. Aldığınız belki bedduadan başka birşey olmayacak. Bana diyeceksiniz ki sen honda fanatikliği yapıyorsun. Bana bir sürü pm geliyor sorun, 27 bin liraya civic almak isteyenleri farklı alternatife (golf özellikle) yönlendirmiş miyim

4)Arabanın fabrika verilerine uymaması durumları. Forum kullanıcılarının araçları 0'dan 100e fabrika verisinden daha iyi depar atıyor. 100km'de 1 litre daha az tüketiyor. Ben 10hp almak için uğraşıp durayım filtreyle bu beygiri alanlar var. Bir de yeni moda remapping yani chiplemek. Her araca chipleyin yorumu geliyor. Modifikasyon risk demektir bunu baştan söyleyeyim. Ben era'sına chip yaptırıp 100bin gezen de biliyorum 10binde motoru kıran da.

5)Trafik kurallarına tam uyum. Trafikte bu kadar makas atan, hızlı kullanan vs. varken donanımhaberde yeri geldiğinde 1 tane bile kalmıyor. Bir de çakma xenon kullanan yok. Bu örnekler uzatılabilir. Peki ben size soruyorum. Madem hepimiz bu kadar kurallara uyan şöförleriz, trafiktekilerin 1 tanesi bile mi bu siteden değil?

Kusuruma bakmayın tekrardan, burada çok iyi arkadaşlıklarım oldu, bana abilik yapan abilerim, fikirlerimi isteyen kardeşlerim. Ancak bu tempoda devam edecekse forum, sanırım bende sadece rütbemim gerektiği şekilde sadece yardım etmek için gireceğim foruma. Bazı şeylerin gerçekten çığırından çıktığını görebiliyorum, araba için birbirine küfreden insanlar vs.

quote:

Sorum şu sizin oğlunuz, kardeşiniz, akrabanız hız yapıp hayatını kaybetse beter olsun ifadesini kullanabilecek kadar yüreğe sahip misiniz?
    hız yapan birisinin sizin oğlunuzu kardeşinizi v.s. öldürünce beter olsun ifadesini kullanmayacak yüreğe sahip misiniz?
  • Tespitleriniz doğru ama kimseye karışamassınız daha doğrusu karışamayız, bu yüzden de yapabileceğimiz tek şey ; rahatsızlık duymaya başladığımız da uzak duracağız forumdan.

İnsanlar istediğini yazmakta özgür, heleki böyle bir platformda. Bence önemli olan gelişen rahatsizlik verici durumların nedenini anlayabilmek, bence tabi =)

Sevgiler, Saygılar.
  • Tespitler doğru ancak burda her markanın fanatiği mevcut dostum seni uzun zamandır bilirim Candan, sende benim gibi eski üyelerdensin, birçok apaçiye rağmen hala Otomobil genel'de birçok düzgün insan bulunduğuna inanıyorum, dolayısıyla isyan edip yemişim böyle işi demenin anlamı yok burada senin bilgilerine muhtaç birçok insan var, apaçileri bir kenara bırak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

"Orijinalden alıntı: superegoid

Millet ne biçim paranın gücün kölesi olmuş ya..
    Bu millet ne olmuş böyle ya..bu ne güç para tapinmasi.."

Arkadaşımızdan güzel bir tespit. Asıl ironi, Evrim teorisine inanmayan yurdum insanının güce tapma sureti ile evrim teorisinin doğru olduğunu kabul ettiğinin farkına varamaması.

nefsin varlığını unuttuğuzdan olsa gerek, para ile güç ile derdimiz çok...
  • Hız konusunda insanların sahtekar tavırları beni çok rahatsız ediyor.
    Devlet e-5'e 70 sınırı koyuyor, forumdaki bir kesim insan bunun mantığını sorulamadan " devlet koyduysa doğrudur" veya "kurallara uymak medeniyettir" mantığıyla direk kabulleniyor.Aksi bir şey söyleyince canavar damgası yeyip saldırıya uğruyoruz.

Geçen boş bir saatte tekrardan 70 km hızda gitmeyi denedim, yok arkadaş olmuyor.
    Karınca misali, yol bitmiyor.

Kısacası çok takmamak lazım.
  • @oldsat

Şimdi o kadar yazmışsın son cümle hiç olmuş mu? Bu işin evrim teorisiyle alakası yok. Sümerliler parayı bulmasa takas yoluyla alışveriş yapılacaktı. Bu da senin "evrim teorisi hakkında insanların kendi içinde çelişmesi" teorini çürütecekti. İnan para bulunmasa, takas yoluyla işler halledilse bu seferde "insanlar kendi mallarının kölesi olmuş" deseydin o zaman yaşamayakta ölek mi panpa? derdim. Yaşamanın yaşatmanın gayesi bu. Millet geçinebilmek için para kazanıyor gücüm olsun diye değil. Nasıl araba 100 sene önce A noktasından B noktasına götürmek için kullanılırken şimdi hava atma aracı kullanılıyorsa(yani asıl amacı saptırıldıysa) paranın da yıllar geçtikce amacı saptırıldı. Ama paranın asıl amacı en düz tabiriyle malını aldığın adamın menfaatini karşılamaktır.Para bunun için bulundu. Güç gösterisi yapmak için değil. Konuyu biraz saptırdık ama k.bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 8 Mart 2012; 12:06:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

Hız konusunda insanların sahtekar tavırları beni çok rahatsız ediyor.
    Devlet e-5'e 70 sınırı koyuyor, forumdaki bir kesim insan bunun mantığını sorulamadan " devlet koyduysa doğrudur" veya "kurallara uymak medeniyettir" mantığıyla direk kabulleniyor.Aksi bir şey söyleyince canavar damgası yeyip saldırıya uğruyoruz.

Geçen boş bir saatte tekrardan 70 km hızda gitmeyi denedim, yok arkadaş olmuyor.
    Karınca misali, yol bitmiyor.

Kısacası çok takmamak lazım.

Ben o 70 sınırına uymuyorum. 100'le gidiyorum en az. Bazen 120 - 140 bile oluyor bu. Tabi yolun durumuna göre.

Zaten bu forumda herkes ama herkes hız sınırına uyar, kemer takar (1m. bile gitse) farını yakar (gündüz bile) hep sinyal verir, hiç kural ihlali yapmaz, kırmızı da bile geçmez.

Valla arkadaş, Hız sınırına uyduğum da olur, uymadığım da olur. Kemer takarım ama çalışmadığım zamanlar da bir dönem annemle evin 2 sokak arkasında ki ve 2. vites ile gidilen ara sokakta da tutup emniyet kemerini de takmam. Gündüz farlarımı yakmam. Sinyal veririm, ama bazen de vermediğim olur. Kırmızı da bazen duramayıp geçtiğim olmuştur. Sadece ters yöne girmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 8 Mart 2012; 12:13:00 >
  • Burda herkes burjuva takılıyor. Ona buna atıp ,atıp duruyorlar, birde üyelerde bir bilinç altı mekanizması varki acayip işliyor sormayın gitsin, bazen ortaya çıkan mesajlar dehşet verici düzeyde,

Forumdaki toplumsal içerikli mesaj yazma hastalığını ise akp'ye oy verme olayı gibi, sen vermedin ben vermedim eee kim oy verdi bu adamlara
  • Trafik kurallarina uymak konusunda gosterilen yapmacik tavirlar beni cok rahatsiz ediyor.

Alkollu arac kullanmak konusunda gosterilen ve ana sebebi alkol olan sert tepkilerbeni rahatsiz ediyor.

Trafik kazasi konularinda "dogal secilim" yazan adam beni rahatsiz ediyor. Dogal secilimi ve diger evrim asamalarini bilmemesine ragmen hele.

Emniyet kemerini takmayana gosterilen agir tepkiler beni rahatsiz ediyor. Sana ne kardesim?

Ustelik bunlari yapan yometiciler bile var. En cok yapaninin nicki SET.

İmam osurdugunda cemaatin ne yaptigini biliyorsunuzdur.
  • Ugrasmaya degmedi,degmiyor,degmeyecek te cunku bizim forumumuzda ki insanlar insanlik ve trafik konusunda 0-10 periyodunda her zaman 9 ve uzeri alir.

Bunu kimsenin carpitmaya ifsa etmeye hakki yoktur.
  • Ben genelde sakin sürmeme karşın yol buluncada basanlardanım.

2 hafta önce Bursa'ya gittim, Körfez yolunu bilirsiniz, 100 le gitmek 140 ile gitmekten daha tehlikelidir, tırlar yüzünden, bende 150 ile gittim genelde mesela.

Ya da boş bir yol buldum mu basarım. Tabelada 70 yazması eğer yol müsaitse benim için çok anlam ifade etmiyor.

En sinir olduğum durum ise insanlarımızın hatayı hoş GÖREMEMESİ. Neden hoş göremiyorlar?
    Zira kendileri çok daha fazla hata yapıp uyarıldıkları için , başkasının hatasını hemen yüzüne vurma ihtiyacı hissediyorlar.

Deli gibi uzunları açıp gözlerimi alanlara sövmenin yanında bende ne kadar farım varsa açıyorum. Selektör yapıp gidiyor karşımdaki.

Forumun durumuna gelirsek, son zamanlarda gerçekten cıvkı çıkmaya başladı bazı şeylerin. Tamam mizah amaçlı konular açılır ama seviye yerlere inincede insan ister istemez bu ne ya gibi bir tepki verebiliyor.

Fanatikler ise argüman sundukları ve karşı argümanlara mantıki cevaplar verdikleri sürece bence problem değil.

Ama kahve muhabbetine çeviren insanlarda çok forumda. Vw alırım X almam. Opel almam çok sorunlu. Toyota almam çok tipsiz, Honda almam kaporta teneke, Leon ucuz Golf , hatta daha kaliteli, gibi cümleler söyleyip nedenini sorduğunuzda açıklayamayan insanlar epey çoğunlukta.

Misal, Toyota al Japon 'dur bozulmaz.
    Neden?
    Çünkü Japon.

Bu cevap yerine bana mekaniği iyidir, arıza istatistikleri bunlardır vs. dese başım gözüm üstüne.

Ama içi boş yorumlar çook faydasız.

Servet düşmanlığına başka bir konudan yaklaşmak istiyorum, baba parası, arabası muhabbeti.
    Bir ailede bir araba varsa o ne babanındır, ne oğulundur. O araç aileye aittir. Yeri gelince ben ailemin arabasına benim X marka arabam var diyebilirim ama lafın gelişi,neticede salt bana ait değil. Bunu bile çekemeyen , sırf kendileri gençken arabaya sahip olmadı diye başkarlınında olmamasını Can-ı gönülden isteyen adamda çook fazla.

Araba lükse değil ihtiyaçtır, hele ki gençken daha büyük ihtiyaçtır bana göre.

Ama forumda gerçekten çok güzel dostluklar kuruldu, çok güzel muhabbetler ediliyor, buluşmalar yapılıyor..Bu gibi güzellikler, değerli bilgi paylaşımı yapan arkadaşlar sayesinde forum bence hala gerekli ve faydalı olmaya devam ediyor.Sırf dostuluğu için bile.
  • sehir ici hiz sinirina uymam pek.

İstanbul esk konya yolu gibi otobanimsi yollarda en az 110 la gidiyorum genelde. Ki bu yollarda radar var ve 70 km sinir.

Bazen makas da atiyorum. Hatta arabamin arkasi kaycak derecede olabiliyor.

Bazen selektor yapanlar da oluyor.

Ama emniyet kemeri hep takiyorum. :)

Arabamin kaskosu da yok. :)

Ne pis bi insanim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet yine garip bir konuyla karşınızdayım;

Abi dolmuş beyler... Sıkıntısını kusmuş adam...

2) Servet düşmanlığı konusunda size katılmakla beraber, caddede yanlayan şahin ile Ferrari arasında benim için bir fark yoktur. İkisi de itlik yapmaktadır. Ben de bazen itlik yapıyorum. Ve "Bakın şimdi itlik yapacağım" diyorum. O noktada hangi araba olursa olsun hepimiz it oluyoruz benim gözümde. Mesele nerede ve nasıl hız ile yapıldığı... Ben yüksek hızda kimsenin olmayacağı yerde yaparım. Düşük hızda geniş, sağımda solumda yaya, araba olmayan yerde yaparım.

3) Markacılık enteresan bir durum. Çin, Hindistan ve bilimum gariban ülke araba üretebiliyor. Bu, araba üretmenin çok da teknik bir mevzu olmadığını, herkesin yapabileceğini gösteriyor. Aynı şekilde X markasının yaptığını Y markası da yapabilir gayet de. Hiç de zor değil. Mesele pastada payını diğerlerinden ayırmak için kendini farklılaştırmak. Bu noktada marka fanatiklikleri oluşuyor. BMW önden çeker araba yapmıyorsa kendini farklılaştırmak için yapıyor. Yoksa arkadan itişin çok bir numarası olduğundan değil... Her markanın stratejisi var. Tamamen pazarlama işleri. Abilerim de onların peşine takılan palamut... Sazan demiyorum. Sazan daha zeki... Palamut bunlar...

4) Sormayın ya, iki eski kasa Civic'i ile Şehir içinde 5 - 5.5 litre yaktığını iddia eden bir arkadaşım var. Tartışmıyorum kendisiyle "Ohaa! Ne güzelmiş!" diyorum. Nasıl bir dilüzyondur... Dalga geçiyoruz onla, "Geçen gün 360 ile gidiyorum... Önümde bir viraj..."

5) Ben bu çakma xenondur, egzosdur anlamıyorum abi. Performans almak için egzoz'a karşı değilim; ama soba borusu niye takarlar? Nasıl bir şuursuzluktur? Rahatsız olmuyorlar mı? Şahsen ben hiç yaptırmadım. Çakma Xenon kadar da adi duran birşey yok. Nesi var canım kalite Osram ampülün? Sanırım bir grup bu konulardaki sıkıntısını kusunca, çakma xenoncular, soba borucular falan pısıyor, tartışmaya girmiyor. Çünkü köşeye sıkıştırsak, onlar da bunları neden yaptıklarını mantıklı bir dille anlatamazlar. Mantığın açıklayabileceği birşey değil... Ondan bu konuda yapmayanlar yazıyor, yapanlar susuyor gibime geliyor.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1) Sizi tanımıyorum. Haliyle nasıl araba kullandığınızı da bilmiyorum. Ben de hız kurallarına pek riayet etmiyorum. Örneğin Ankara'da Eskşehir yolunda malum hız sınırı 70km. Ben 7 sene önce de 120 ile gidiyordum. Hala 120 ile gidiyorum. Ancak hız dışında her kurala uyarım. Asla makas atmam. Sollamaya çıkmış birini taciz etmem. 120 ile giderken yavaşlarım, tekrar sağ şeride geçmesini beklerim. Kesinlikle selektör atmam. Makas atana itlik yaparım. Makas atmasına izin vermem. Gerekirse karşıdakine kaza yaptırırım gene de makas attırmam. Sebebi basit: Benim güvenlik için belirlediğim boşluğa girerek beni tehlikeye atmayı göze almış adam, bana saygı duymuyordur. O zaman benden de saygıyı hak etmiyordur... Kırmızıda geçmem. Karşı taraftan geçen olursa 1 dakika aralıksız korna çalarım. Önüne geçip frene basarım falan... Gene mesele saygı meselesidir. Kırmızıda geçen gözümde medeniyetten nasibini almamış magandadır. Ekstrem durumlar hariç. O tarz durumlar da gözle görülür. Ses etmem. Korna pek kullanmam. Pek selektör de atmam. Selektör yarı tehlike anında, korna da küfretme aracımdır. Hızlı araba kullanırken diğer bütün kurallara uyup, başkasını taciz etmiyorsanız bence mesele yok. Başkasının güvenliğini riske atıyorsanız hız yapmamalısınız. Trafik kurallarını biz Türk'ler de koymadık. Kurallar yıllar içinde istatistikle, deneyimle oluştu. Bu sizin, benim, zekamızdan da deneyimimizden de çok öte bir deneyim, bir bilgi birikimi şeklinde yıllar içinde oturdu. Hız limitleri farklı bir konu tabi. Ama onun dışındakilerin sorgulanmasının bir anlamı yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantoka

sehir ici hiz sinirina uymam pek.

İstanbul esk konya yolu gibi otobanimsi yollarda en az 110 la gidiyorum genelde. Ki bu yollarda radar var ve 70 km sinir.

Ne pis bi insanim...

Esk. ve Konya yolunda 70'le gidiyorum deseydin şikayet et butonuna basmıştım çoktan...

Emekli memur amcalar bile bazen dayanamıyorlar 85-90 civarına çıkıyorlar, imkansız zaten 70'le gitmek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

quote:

Ne pis bi insanim...

Esk. ve Konya yolunda 70'le gidiyorum deseydin şikayet et butonuna basmıştım çoktan...

Emekli memur amcalar bile bazen dayanamıyorlar 85-90 civarına çıkıyorlar, imkansız zaten 70'le gitmek..

makaslar icin edebilirsin ama :p

Bazen beni bile korkutuyor yaptiklarim :)))

Anafolu bulvarindan esk yoluna baglantiyi bilirsin. Odtu nun yani hemen. Oralari da 80 km ile falan donuyorum mesela :)

Ama o yolda cok cukur var. Bazen araba hoplayip kayiyor falan sakat biraz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

quote:

Ne pis bi insanim...

o yolda cidden 70 le gitmek imkansız. Millet sabit radarların oldugu yerde mecburi yavaşlıyor sonrasında gazın dibini buluyorlar diğer radara kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 8 Mart 2012; 12:46:34 >
  • quote:

Noktasından virgülüne, yazdığın tüm maddelere katılıyorum. Özellikle şu birinci maddedeki ölenin arkasından beter olsun meselesi. Dünkü facebooka girerken ölen kız olayında çok kızdım. Sanki herkes sütten çıkmış ak kaşıkta, bir tek o ölen kız suçlu. Ayrıca bir kaza olduğunda taraflardan birinin aracı spor yada modifiyeli ise direk suçlu o ilan edilip beddualar, hakaretler başlıyor. Tıra arkadan çarpan siyah RCZ'yi hatırlayın.

Birde beni çok rahatsız eden şu mevzu var. Birisi çıkıyor; "Nedir bu satıcılardan çektiğimiz" diyor ve o konu altında bütün satıcıları yerden yere vuruyorlar. Ertesi gün başka birisi çıkıyor; "Nedir bu alıcılardan çektiğimiz, arabama tarla, bağ, bahçe teklif ettiler" diye alıcıları yerden yere vurmanın startını vermiş oluyor. Be güzel kardeşim alıcı da, satıcı da sen değil misin? Bu nasıl bir mantık, nasıl bir zeka kapasitesi. Sanırım ben kendi insanımızı anlayamıyorum.
  • Gereken yerde gerektiği kadar hızla gidilirse sorun yok ama kaç kere şahit oldum E-5 de (metrobüse gelmeden maltepeye doğru olan istikamet) yokuş aşşağı olduğu için mi bilemem 140 ile giderken bir enteresan varlık bana makas attı ben hızımın farkında değildim hızıma baktığında ben yavasladım. Demek istediğim varlıklar öyle bir gidiyor ki arkasıdan hoş olmayan sözler söylememek elde değil.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.