Şimdi Ara

forumdaki ırkçı söylemlerden nefret ediyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • demin konu dışı kısmında gezerken 'kürtler 50 tlmi çaldı' diye bir konu gördüm. alt kısmında da 'alayını öldüreceksin' yok 'kürtlerin iyisi de var diyen çıkar şimdi' diye yorumlar gördüm. ve işin asıl acı kısmı da bu yorumların bayağı bi + alması. arkadaşlar, ben bir kürdüm ve etrafımda benim etnik ailemden olan insanların da nasıl olduğunu biliyorum.ama beyinleri kuş beyni kadar küçük olan insanlar 'her iyinin içinde bir kötü, her kötünün içinde de bir iyi vardır' meselesinden bihaberler. burada pkk mkk tartışmasını açmıyorum, ama kimse kusura bakmasın, hiç kimse bir grup ya da bi kişiden yola çıkarak böyle ırkçı bir söylem dile getiremez. nasıl insanlar bunlar yaw?..............

• Lazlar veya çerkezlere karşı neden ırkçı söylemlerde bulunulmuyor ? bunu hiç düşündün mü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTİ BUG

Lazlar veya çerkezlere karşı neden ırkçı söylemlerde bulunulmuyor ? bunu hiç düşündün mü ?

neden acaba?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: harry11

quote:

Lazlar veya çerkezlere karşı neden ırkçı söylemlerde bulunulmuyor ? bunu hiç düşündün mü ?

neden acaba?..

Hepiniz içten içe seviniyonuz böyle kareleri görünce tayyip gittiğinde ne olacak bakalım.

• quote:

quote:

quote:

neden acaba?..

Hepiniz içten içe seviniyonuz böyle kareleri görünce tayyip gittiğinde ne olacak bakalım.

yukarıda pkk tartışmasını açmadığımı yazdım bu bir. ikincisi, aslında sorduğum soru sözde soru cümlesiydi; zira altındaki imzadan böyle bir cevap bekliyordum...
    ayrıca kardeşim, şunu da unutma eğer sen böyle söylemleri her yerde ifade edersen, karşındaki kişi kürt olup pkkyı desteklemese dahi pkkya karşı sempati duymaya başlar. hele ki senin söylediğin şeyleri büyük bir kitle söylerse, o zaman kendi düşmanınızı kendiniz yaratmış olursunuz. selam üzerine olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harry11 -- 24 Haziran 2014; 19:20:49 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

neden acaba?..

yukarıda pkk tartışmasını açmadığımı yazdım bu bir. ikincisi, aslında sorduğum soru sözde soru cümlesiydi; zira altındaki imzadan böyle bir cevap bekliyordum...

Bayrak yakan,bayrak indiren,otobüs yakan ve askere saldıran itler sizin halkınız arasından çıkıyor bundan dolayı insanlar doğal olarak size nefret ve kin güdüyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

neden acaba?..

Bayrak yakan,bayrak indiren,otobüs yakan ve askere saldıran itler sizin halkınız arasından çıkıyor bundan dolayı insanlar doğal olarak size nefret ve kin güdüyor.

pkk tartışmasını açmadığımı daha kaç defa söylemek zorundayım?.. bu konuda yetkin bile değilim ve eminim sen dahi benim kadar yetkin değilsin. ayrıca özeleştiri yapabilecek düzeyde olabileceğini bile düşünemiyorum.

• Küçük kızlara tecavüz edip öldürende Türk'tü.
    Dağa çıkıp asker öldürende Kürt.
    Şimdi bu iki millete düşmanmı olmak lazım iyileri yok mudur ?
    Bütün bir topluluk için şudur budur diyemezsin ha diyenler zaten dinden sürekli bahseder mesela yukarıdaki ağır milliyetçiye benzeyen arkadaş.
  • Kürtleri sevmek zorunda mıyım? Hayır.Irkçı deniliyorsa öyleyimdir de.
  • Sınıfımda siyahi bir arkadaşım var.Çok iyi anlaşırız çok da severim kendisini,beraber takılırız arada.Bin tane laz arkadaşım var,arnavut var,Bosnalı var.Hepsiyle böyle.Aynı şeyi kürt olanlarla yapamıyorum.İçimden gelmiyor.Nedeni bariz.İstersen ırkçı deee istersen başka bir şey.Umrumda bile değil.Bu düşünceleri gene siz soktunuz bizim beynimize.Sevmiyorum sizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

Kürtleri sevmek zorunda mıyım? Hayır.Irkçı deniliyorsa öyleyimdir de.

sevme kardeşim, senin sevmenle yücelmeyeceğiz zaten. hüküm verip böyledir şöyle yapmak lazım diye yargıya varmayın yeter. :D ben seni yine de severim bu arada :)))
  • türkmüş kürtmüş hiçbiri umrumda değil la..Türkleride sevmem,kürtleride :D
    Türk'üm bu arada
  • Abi yanındaki manitaya bakma bunlarda, çalma bunlarda, internette telefonla dolandiriciliga bakın o da bunlarda. Elini vicdanına köy güzel kardesim, buna biraz da kendileri çanak tutmuyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllardır söylüyoruz dimi Kürt Türk kardeştir, ulan Allah rızası için elinizi vicdanınıza koyup söyleyin madem kardeşiz, bir kere çok değil yav birkere Şu ülkenin bayrağını alıp Diyarbakırdan yürüş yaptınız mı ? Bir kere istiklal marşımızı okudunuz mu toplanıp ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazmayı_Severim

Abi yanındaki manitaya bakma bunlarda, çalma bunlarda, internette telefonla dolandiriciliga bakın o da bunlarda. Elini vicdanına köy güzel kardesim, buna biraz da kendileri çanak tutmuyor mu

evet, haklısın türk kavmi, yunan kavmi, hint kavmi falan filan bunlar hep tertemiz. bunların içinde şerefi olmayanlar yok. ne varsa kürtte var zaten. algılama biçimini seviyorum.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enes4125

Yıllardır söylüyoruz dimi Kürt Türk kardeştir, ulan Allah rızası için elinizi vicdanınıza koyup söyleyin madem kardeşiz, bir kere çok değil yav birkere Şu ülkenin bayrağını alıp Diyarbakırdan yürüş yaptınız mı ? Bir kere istiklal marşımızı okudunuz mu toplanıp ?

siyasi içerik katma kardeşim, katma....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yazmayı_Severim

Abi yanındaki manitaya bakma bunlarda, çalma bunlarda, internette telefonla dolandiriciliga bakın o da bunlarda. Elini vicdanına köy güzel kardesim, buna biraz da kendileri çanak tutmuyor mu

evet, haklısın türk kavmi, yunan kavmi, hint kavmi falan filan bunlar hep tertemiz. bunların içinde şerefi olmayanlar yok. ne varsa kürtte var zaten. algılama biçimini seviyorum.....

Güzel kardeşim gel de Bagcilarda bir hafta yasa. Başka bir şey demiyorum. Ben uzun yıllardır buradayım gece yarılarına kadar sokakta gezdigimizi bilirim, şimdi akşam oldu mu açık cam birakmiyorlar eve hırsız giriyor diye. Uzun uzadıya yazmak istemiyorum ama Kürtleri de az çok tanıyorum biliyorum. Beş parmağın beşi de bir olmayabilir ama nedense bize kötüleri denk geliyor acaba neden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Enes4125

Yıllardır söylüyoruz dimi Kürt Türk kardeştir, Allah rızası için elinizi vicdanınıza koyup söyleyin madem kardeşiz, bir kere çok değil yav birkere Şu ülkenin bayrağını alıp Diyarbakırdan yürüş yaptınız mı ? Bir kere istiklal marşımızı okudunuz mu toplanıp ?

siyasi içerik katma kardeşim, katma....

Yav dostum ne siyasi içeriği hangi kelimem siyasi içerik ?
  • Hepsini asacaksın.

• Bende samsunlulari sevmiyorum, hemde kendi ailemde samsunluluk olmasina ragmen, neden mi? Askerde yari samsunlu oldugumu soyledigimde, ust devredeki samsunlunun yaptiklarindan dolayi. Sivil hayatimda da samsunlularin bana bir yarari dokunmadi hic.. ama cikipta hepsini oldurmek lazim diye bir soylemde bulunmam o ayri.
    Kurt kokenli tanidigim insanlardan hic zarar gormedim bugune kadar, hatta cok da yardimi dokunan olmustur. Ama genede Turkiyede islenen suclarin buyuk orani onlar tarafindan isleniyor ve sebebi belli. Bolge olarak genelin gerisinde kalmis, is imkani yok, egitim yok.. boyle adamlari suca yoneltmek cok kolay veya yonelmesi cok kolay..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.