Şimdi Ara

Forumda neden wolksvagen düşmanlığı var (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
389
Cevap
1
Favori
13.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Tanımasam inanacağım ha. Kim dedi ki 5 sene içerisinde garanti bozulacak diye? Kronik sıkıntılı evet ama ne zaman patlayacağı BELİRSİZ. Ailenizle yolculuk yaparken 120'den 30'a hızı düşürtüp 4 kişinin ölümüne sebep olabilir.
    DSG önerirken bunun vebalini alarak önerin. Ben VW serisinden araba önerirken her zaman DSG için bir uyarı veririm. Vebaliniz üstünüzde kalır.
    Ayriyeten km77'ye amatör çekim demiş, 2.sıra fanboy olmaya aday olur. Moose testi olarak her yerde örnek olarak gösterilen testler yapıyorlar. NCAP'ların ESP testi yapmalarını bırakmalarının ardından ani dönüş tepkileri için KM77 videoları örnek oluyor. Hemen hemen her çıkan arabayı çekiyorlar.
    Golf+Golf (spor)'un moose testi fail. YouTube yorumlarında sürekli söylerler. Aynı şey Arteon içinde geçerli.
    Bak bak vebal alırmış. Yahu 1 tane örnek geçirmişsiniz elinize milyon tane araç içinde ne güzel de genelleme yapıyorsunuz. Yolda giderken yanan lamborghinilere ne diyelim ozaman çöp bunlar durduğu yerde alev alıyo binilmez felan diyelim. Fanboy değilim ama siz ya vw düşmanı ya da çok da fikir sahibi değilsiniz bu araçlar hakkında. Km77 testleri hakkında da gerekli açıklamalarımı dikkate almamışsınız.

• V O L K S W A G E N

V O L K S W A G E N

V O L K S W A G E N

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden aylarca sıra vardı.showroomlar o yüzden de tok satıcı gibi davraniliyordu.Simdide durum aynı mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: malaustası

fiyatlar pahalı alacak parası olmayanlar da gelip burada kötülüyor yoksa ne düşmanlığı hepsinin hayallerinde golf,passat almak var ama para yok
    Ah ah şöyle fındık motorlu,sorunsuz dsgli,minnacık buzdolabı golfe 200.000TL verebilseydim keşke . Ama bunu yapacak kadar kafayı sıyırmadım neyseki .

• Gocuklu aracları VW,Reno,Fiat yapsa buralar yıkılmıstı.Ciddi bir kesim onları bile savundu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

Gocuklu aracları VW,Reno,Fiat yapsa buralar yıkılmıstı.Ciddi bir kesim onları bile savundu.
    Sadece yapsalar iyi adamları bi de tekme tokat galeriden dışarı attılar:)
  • kaliteli olduğu için pahalı. çoğu insanın bütçesi yetmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melikşah_38

bizim insanlar neden corolla alıyor, fiyatı uygun olduğu için
    corolla ile golf aynı fiyat olsa hepsi gidip golf alır
    vw nin farkı da bu zaten pahalı olmasına rağmen çok satıyor
    arabanın kapısını açıp içine körü oturtsnız farkı anlar ama gözü olanlar anlamıyor işte
    vw alternatifi diye vasat araçları öneriyorlar burada
    iste bizim insanimiz mercedez bmwye parasi yetmedigi icin woswos aliyor bunu alanlar alman diye sisiriyorda sisiriyor sonra ikinci eli guclu oluyor dikkat edersen dsgsi patlayan yaptirip hemem elden cikariyor yada garantisi bitmeden satiyor yenisini aliyor saatli bomba gibi elden ele atliyor kimde patlarsa misali corollayla golf ayni para olsa akilli adam sanayiyle servisle ugrasmam diyen adam yine corollasini alir merak etme sen.

• Yıkarken yamulan çin oyuncakları varken vw ne olaki

https://youtu.be/twyw8UdsWnY

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çünkü f/p değil, forumun ölücü ruhuna aykırı, 5tl lik kupon kovalayıp sonra vw almak ahmaklık olur

• atilim85 kullanıcısına yanıt
    A3 sedan+Superb DSG kullandım, fikir sahibi değilmişim gibi muamele yapmanıza bir şey demiyorum.
    Evet vebal alınıyor. 1 örnek geçmişiz değil, davalar açıldı bu konularda. Ayriyeten forumda yaşayan insanlarda var.
    KM77 için ilk üç cümleyi okuyup geçtim. Yanlıyor felan demeniz komedi. "Resmi" test olarak KM77 kullanılır zaten.
    Hatta aracı anlamayıp kullanmış laflarına karşı ilk başta aracı tanımak için test yapılıyor. Ayriyeten gösterilen testler rastgele. Çünkü bir çok test yapılıyor.
    Mesela Dacia Sandero'nun KM77'deki videosunda ilk girdiği ile son girdiği arasında 10'a yakın test yapılıyor. Hatta lastikler yırtılabiliyor.
  • Düşmanlıktan ziyade kıskançlık var. Alamayan ve alamadığı gibi bir de bok atan bir güruh var. Kıskançlık krizlerini gelip burada troll içerikli mesajlarla kusuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

A3 sedan+Superb DSG kullandım, fikir sahibi değilmişim gibi muamele yapmanıza bir şey demiyorum.
    Evet vebal alınıyor. 1 örnek geçmişiz değil, davalar açıldı bu konularda. Ayriyeten forumda yaşayan insanlarda var.
    KM77 için ilk üç cümleyi okuyup geçtim. Yanlıyor felan demeniz komedi. "Resmi" test olarak KM77 kullanılır zaten.
    Hatta aracı anlamayıp kullanmış laflarına karşı ilk başta aracı tanımak için test yapılıyor. Ayriyeten gösterilen testler rastgele. Çünkü bir çok test yapılıyor.
    Mesela Dacia Sandero'nun KM77'deki videosunda ilk girdiği ile son girdiği arasında 10'a yakın test yapılıyor. Hatta lastikler yırtılabiliyor.
    Bu testler sizi kurtarmıcak trafikte hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Benim karşı çıktığım bu verilerin çok da hayati olmadığı. 1. öncelik sizin aracı tanımanız sürüşünüz dikkatiniz vs. Sen sağına soluna bakıp önüne bakmadan sürersen karşına kedi de çıksa biraz da acemiysen çok rahat yoldan dışarı uçabilirsin. Yemişim ozaman senin bu testlerini. İşime yaramayacak bir veri benle ilgili olacak bir durum için bunu arabayı alıp almama kıstası haline getirmem.

2. Dsg konusunu artık izah etmicem zaten bunla ilgili birsürü konu açıldı tartışıldı. Narin bir şanzumandır evet her güzelin bi kusuru varsa dsg nin de var. Ağırlıklı olarak kavrama bitmesi şeklinde çıkan bu sorun servis tarafından çözülüyor. Mekatronik biraz daha nadir kavrama sorununa göre ama olayı acite etmenin hiç anlamı yok. Şikayet vara peugeot yaz birsürü şikayet çıkar, vodafone yaz turkcell yaz telekom yaz hepsinden ayrı dertler ama kullanıyoruz dimi? Burda golfün km77 lerine felan gelene kadar başka araçların tonla kronik sorunları var

• Forumda gerçekçi olmayan tsi tüketim verileri sallayanlar ve dsg nin garip fanatikleri antipati uyandırdı zamanında..

• Gayet güzel araçlar yapıyorlar c sınıfında golf lider harika bir araç ve kaliteli bir marka bana göre. İsteyen alır istemeyen almaz bu kadar basit.

Hayır volswagen kötü de

Dacia mı iyi
    Renault mu iyi
    Peugeot mu iyi
    Fiat mı iyi
    Citroën mi iyi

Benim neznimde bmw, Mercedes, audi, volvo sonrası gelen marka wolsvagendir.

Ben alman seviyorum gerçi. Alman harici Ford da severim misal ama yukarıda saydığım markalardan siddin sene araba almam net.

• Vw'ye değil, abartılmasına düşman.

• Vw sahibiyim
    Passat kullanıyorum,otomatik düşünüyordum
    Arabayı alirken bu forumdan vw düşmanı muhabbetine atılan bir abimle servise gittik,arabayı da o anlattı bana zati,şu kasa iyi bu kasa böyle diye.
    dsg ile ilgili Bu forumdaki st ler,fanboylar ne yazıyorsa plazadaki eleman tam aksini söyledi,iki üç sağlam soru yetti.
    burda vw yağlayıp ballayan Adamların karakterinin kaç kuruş ettiğini plazada görüyorsunuz zaten,inanmayan gitsin sorsun.
    Vag düşmanı dedikleri adam bana passat aldırdı,onunla sabah akşam kavga eden adamlar şimdi dsg ye selam vermem diyor,
    Ve hala burada böyle komik komik konular açılıyor.
    Ama müstahak buraya bunlar,Allah daha beterini de göstere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 7 Temmuz 2019; 23:44:1 >
  • Konunun yarısı bundan bahsediyor fanlar hemen atlıyor senin araç ne diye. Çok haklısınız.
    Arkadaş DSG 5 yıl kullanıp sıkıntısız diyen insanlar var ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darwin7

Gayet güzel araçlar yapıyorlar c sınıfında golf lider harika bir araç ve kaliteli bir marka bana göre. İsteyen alır istemeyen almaz bu kadar basit.

Hayır volswagen kötü de

Dacia mı iyi
    Renault mu iyi
    Peugeot mu iyi
    Fiat mı iyi
    Citroën mi iyi

Benim neznimde bmw, Mercedes, audi, volvo sonrası gelen marka wolsvagendir.

Ben alman seviyorum gerçi. Alman harici Ford da severim misal ama yukarıda saydığım markalardan siddin sene araba almam net.
    Yalnız o saydıgın araclar arasında en saglam Otomatik Vitesi Pejo kullanıyor.
    Hepsinde sorunsuz EAT6 ya da EAT8 Tork Konvertorlu tam otomatik Aisin var.Yine İfat ın bazı modellerinde de ZF9 Tam Otomaitk var.

Ben arac ayırmam hepsine binerim.Ama bu gocuk olayı ve Honda nın arkasında durmaması gozumden dusurdu.Ayrıca Japonun her seyi dehset pahalı iken VW servisleri pahalı demek de bana ilginc geliyor.

Param olsa ve gocuk,kaputta dalgalanma,yaga benzin karısma gibi problemleri olmasa Civic ZF9 Dizel alır binerim.
    Su son 5 yılda en buyuk atılımı yapan firma ise bence Pejo dur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Düşmanlıktan ziyade kıskançlık var. Alamayan ve alamadığı gibi bir de bok atan bir güruh var. Kıskançlık krizlerini gelip burada troll içerikli mesajlarla kusuyorlar.
    Alamadığım için düşmanım, çok haklısın?

Bir de VW gibi kıçıkırık üç kuruşluk arabayı alınca kendisini Rockefeller sananlar var, onlara ne desek bilemedim :)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.