Şimdi Ara

Forumda neden wolksvagen düşmanlığı var (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
389
Cevap
1
Favori
13.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben golf 308 le kıyaslanmaz deyince fan bilmem ne diyorlar admaın yazdığına bak :) Kimse de çıkıp sen ne saçmalıyorsun demiyor
  • Peder de 2016 c 180 exlusive var. 7 ileri DSG Mercedes in 7g tronic den çok daha başarılı bir şanzıman. İç mekan çok kaliteli ve gösterişli fakat şanzıman DSG akar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Melikşah_38 M kullanıcısına yanıt
    10 senedir makyajlanmak dışında bir şeyi yapılmayan, 2015'den beri geliştirilmeyen Golf
    Daha yeni EMP2 platformuna geçmiş olan, 2015'te yeni kasasına geçen, daha bu sene çıkan şanzıman+dizel motor ikilisini kullanan 308'i karşılaştırıyoruz.
    Ki 308 yeniden yenilenecek. Volkswagen kasaları yenilemediği sürece Fransız+Amerikan araçlarının yükselişi durdurulamayacak. Tesla batıyor vs. deniliyor fakat arkasında Amerikan hükümeti olacaktır. Clio'nun ve 208'in bulunduğu segmentte ayriyeten 6-7 senedir aynı olan Polo var. Dizel B segmenti şu an Fransız'larda.
    308 Golf konusu karışık ayriyeten. Kimse X veya Y diyemiyor. Yabancı ülkelerde 1.000 Euro fark olan Golf-308 ülkemizde 50.000 TL fark ile satılıyor. Bunu da düşünmek gerek.
    Doğuş sizi yiyor siz hâlen doğuş diyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

Dünyanın her yerinde -buna amerika sa dahil- aynı donanım seviyesinde golf daima corolladan pahalı olmuştur. Hatta istersen abdden bir golf corolla karşılaştırmalı testi paylaşabilirim. Testin sonında şöyle diyor “günün sonunda golf corolladan pahalı. Peki buna değer mi? Son kuruşuna kadar”

Vwnin polo, golf, passat ve tiguan modelleri sınıfının referans araçlarıdır. Premiumlardan sonra bunlar gelir, net.

Alıntıları Göster
    corolla sedan golf hb...ama olsun.
    bir kıyasalama yapar mısınız resimli fotoğraflı.aynı donanım paketlerını ekleyın bizde görelım aradaki farkı.demek o kadar fiyat farkı var ki kimse golf almıyor..herkes corolla alıyor

bir kişinin testi ve testte ne dediği beni bağlamaz.kendim biner test ederim hoşuma giderse alırım.hiçbir firma babamın oğlu değil.

• PlusEx kullanıcısına yanıt
    Volvo - Geartronic
    BMW - ZF
    Peugeot - EAT
    Citroen - EAT
    DS - EAT
    Opel - EAT
    Mercedes - 7-9G Tronic(7G DCT Tronic değil)
    Toyota - Multidrive S (CVT)
    Nissan - CVT
    Honda - CVT
    Daha bir sürü var.
    Not: CVT diğer şanzımanlar kadar sorunsuz değil fakat tam otomatik olması sebebiyle DSG-EDC-(ölü) Powershift'ten daha iyi olacaktır.
  • PlusEx kullanıcısına yanıt
    Powershift-EDC-MM_T-DCT-7G DCT Tronic DSG kadar sorun çıkartmıyor. Hepsinin irili ufaklı problemleri oluyor fakat VW kadar çıkartmıyor.
    DSG dışında Çift kavrama şanzımanların çoğunda baskı balata değişimi masrafı çıkıyor. Sonuç olarak çift kavrama manuel bir şanzıman sayılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilim85

Vw hiç değilse sorunu kabulleniyor ve en azından sorunu nasıl çözeceğini de biliyor. Senden işçilik ücreti dışında herhangi bir ücret almıyor 7 yıl boyunca. Tabiki servis bakımlı olmak şartıyla. Garantim olsun istiyorsan kusura bakma gideceksin servise. Sanki bunu bir tek vw yapıyor buyrun okuyun Honda garanti koşulları neymiş
    https://honda.com.tr/6-yil-garanti

Sen arabana servis bakımı yaptırma garanti sürecinde de bir arıza yaşa git bakalım sorununu parasız halledebiliyor musun? Neymiş orayı yıkarmış Honda da ondan korkuyodu zaten

Bu arada Sahtekar distribütör ve firma nedir izle ve gör. Yapılan açıklamaları oku.

https://www.youtube.com/watch?v=Aovnj3ZRfHY

Alıntıları Göster
    hondadan bana ne?
    konu honda mı?
    bir pisliği örtmek için kabul etmemek için başka bir şeyi mi öne süreceksin?
    haklısın çünkü savunulacak bir tarafı yok
    konu wv ve neden sevilmemesi
    sebebi belli. hatta çok büyük bir oranını senin gibiler oluşturuyor
    gözünüzü kapayın
    kulaklarınızı da
    olmamış gibi davranın
    baktınız olmadı öteki markaya saldırın

gerçekten aklım almıyor
    birisi soruyor bu marka neden sevilmiyor diye
    nedenlerini sıralıyoruz
    öteki gelip "ama honda da şöyle böyle hede hödö
  • quote:

Orijinalden alıntı: falken34

corolla sedan golf hb...ama olsun.
    bir kıyasalama yapar mısınız resimli fotoğraflı.aynı donanım paketlerını ekleyın bizde görelım aradaki farkı.demek o kadar fiyat farkı var ki kimse golf almıyor..herkes corolla alıyor

bir kişinin testi ve testte ne dediği beni bağlamaz.kendim biner test ederim hoşuma giderse alırım.hiçbir firma babamın oğlu değil.

Alıntıları Göster
    orda bir duralım. ne demiştin; "amerikada aynı fiyata olduğu halde corolla daha çok satıyor" demiştin. şimdi test beni ırgalamaz beğendiğimi alırım diyorsun, tabii ki beğendiğini alacaksın ama iddian var ortada. işte bahsettiğim iddianı çürüten test:
    https://www.autoguide.com/car-comparisons/2015-toyota-corolla-vs-volkswagen-golf

bu da bahsettiğim cümle:

"But the Golf is the better car all around, albeit with a price premium. It won’t sell in the same volume as the Corolla, but the new Golf offers better comfort, refinement and performance. Is that worth the extra cost? In our opinion, yes it certainly is."

"ancak golf premium fiyatına rağmen her açıdan daha güzel bir araç. corolla kadar satmayacak ama golf daha iyi bir konfor, rafinelik ve performans sunuyor. ekstra maliyete değer mi, bizce kesinlikle."
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

https://forum.donanimhaber.com/yeni-peugeot-208-in-tasarimi-ortaya-cikti--137252958
    @beyinsis ayriyeten bknz.
    neyine bakayım? bir 208 asla bir polo kalitesinde olamaz, bunu dünya kabul etmiş, nesini tartışıyoruz? ayrıca yeni polo da güzel olmuş bence.
  • konuya mesaj yazanlardan da anlaşıldığı üzere şöyle yapıyorsunuz ;

sıfır araç alıyorsunuz ,garanti bitimine yakın (afedersiniz) bir enayi bulup satıyor ve yenisini alıyorsunuz

bunu söyleyen kaç mesaj var üşenmeyip okuyun ve insanımızdaki insaf ölçüsü nedir karar verin :)
    gerçi bunları bildiği halde yada araştırmadan 2. el alıp sürünenlere de pek acımamak gerektiği de ortaya çıkıyor

lakin konu sahibinin neden vosvos düşmanlığı var sorusuna cevap da alınmış oldu ,millet arabadan çok araba sahibine düşmanmış ,çünkü art niyetlerini hiç çekinmeden söylemişler :)
  • beyinsis isimli arkadaşın da dediği gibi tüm dünyanın kabul ettiği gerçekleri buradaki kendini akıllı sananlar kabul etmiyor ya en komiği de bu
    bu konuya girip girip gülüyorum açana teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: maligezgin

hondadan bana ne?
    konu honda mı?
    bir pisliği örtmek için kabul etmemek için başka bir şeyi mi öne süreceksin?
    haklısın çünkü savunulacak bir tarafı yok
    konu wv ve neden sevilmemesi
    sebebi belli. hatta çok büyük bir oranını senin gibiler oluşturuyor
    gözünüzü kapayın
    kulaklarınızı da
    olmamış gibi davranın
    baktınız olmadı öteki markaya saldırın

gerçekten aklım almıyor
    birisi soruyor bu marka neden sevilmiyor diye
    nedenlerini sıralıyoruz
    öteki gelip "ama honda da şöyle böyle hede hödö

Alıntıları Göster
    Distribütörler ile markaların yani araçların kendilerini ayrı ayrı tartışalım diye yazdım kaç defa. Ama sen ve senin gibiler araçta bir kusur bulamayınca lafı dönüp dolaştırıp doğuşun politikaları iyi niyet vs vs getirip duruyo. İnan biz de senin gibilerin bu tip açıklamalarından bıktık ve bu yüzden savunmaya geçiyoruz.

Servis soruma cevap vermemişsin bir daha sorayım.

Ben bir honda civic aldım 1 yıl sonra gittim bakımını dışardan yaptırdım.
    Şanzumanda arıza oldu servis bunu benden hiçbir ücret almadan yapacak mı?

Bu soruma cevap ver sonra doğuşu eleştir.
  • Bir de şu 2 yıl biner satarım mantığı nedir arkadaşlar güldürmeyin kendinize.

Kaç kişi 2 yıl binip satmak için sıfır araba alıyor?

5000 tane araba satılsa bunun içinde maksimum yüzde 3 yüzde 5 i kesinlikle geçmez.

Birisi çıkıyo ortaya böyle bir laf atıyo sonra öbürleri de bunu okuyo vayy be vw kullanıcıları aynı zamanda sahtekarmış da diyor. Komik olmayın

Varsa elinizde veri koyun ortaya kaç araç satılmış 2 yıl önce ve şuan o araçlardan kaçı satılmış.
  • Neden plaza sahibi dediklerini anlıyorum artık. Farları değiştirince yenisi oluyor. Dünya kabul ediyor 10-15.000€ arasına satılan Almanya'yı baz alıyor. Tok kapı sesli araçlarına tapıyorlar.
    Moueson-superchargerregea trol dediğim için özür diliyorum gerçekten.
    Golf sahibi arkadaşla konuşuyorum otomobi forumuna bir gün gir diye yok diyordu. Plaza sahiplerini o bile girmemesine rağmen biliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kimse araçlar üzerinden , üreticiden, distribütörden sebepler bulmaya çalışmasın zira cevap basit, "volkswagen fanatiklerinin fazlalığı".

herhangi bir görüşün ne kadar fanatik savunucusu varsa o kadar da düşmanı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

neyine bakayım? bir 208 asla bir polo kalitesinde olamaz, bunu dünya kabul etmiş, nesini tartışıyoruz? ayrıca yeni polo da güzel olmuş bence.

Alıntıları Göster
    Hayırdır sen yeni 208 ile poloyu aynı anda mukayese ettin mi?
    İkisini de iyice inceledin mi?
    Bırak allah aşkına Polo 208’den iyiymiş.
    Ufak at da civcivler yesin

• Burada problem şu; ülkemizde ki vw sahipleri, araçlarını bmw, mercedes, audi ile aynı ayarda hatta daha üstün görmeleri..
    Ne demişti bir passat fanatiği, dsg’si arıza çıkarırsa çıkarsın sonuçta passat’a biniyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

10 senedir makyajlanmak dışında bir şeyi yapılmayan, 2015'den beri geliştirilmeyen Golf
    Daha yeni EMP2 platformuna geçmiş olan, 2015'te yeni kasasına geçen, daha bu sene çıkan şanzıman+dizel motor ikilisini kullanan 308'i karşılaştırıyoruz.
    Ki 308 yeniden yenilenecek. Volkswagen kasaları yenilemediği sürece Fransız+Amerikan araçlarının yükselişi durdurulamayacak. Tesla batıyor vs. deniliyor fakat arkasında Amerikan hükümeti olacaktır. Clio'nun ve 208'in bulunduğu segmentte ayriyeten 6-7 senedir aynı olan Polo var. Dizel B segmenti şu an Fransız'larda.
    308 Golf konusu karışık ayriyeten. Kimse X veya Y diyemiyor. Yabancı ülkelerde 1.000 Euro fark olan Golf-308 ülkemizde 50.000 TL fark ile satılıyor. Bunu da düşünmek gerek.
    Doğuş sizi yiyor siz hâlen doğuş diyorsunuz.
    2 aracın içine oturan herkes aradaki kalite farkını anlar . Size tavsiyem bayide iki aracıda inceleyin. 10 yıldır hem Almanya'da hem de Avrupa'nın genelinde tüm satış rakamları Golf'ün en çok satan araba olduğunu gösteriyor ki; Almanya'da 1 serisi ve A serisine benzer fiyatlara satıyorlar. Ona rağmen Golf'e bu iki aracında toplamından fazla satıyor. Yani demem o ki Golf'ün bu kadar ilgi görmesi tesadüf değildir. Tüm yabancı otomobil otoriteleri Golfü segmentinin en iyi aracı kabul ederken 308 e karşılaştırmak komik olmuş. 308 kesinlikle kötü araba değil ama Golf'ün rakibi de değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.