Şimdi Ara

Forumda görmek istediğiniz özellikler ve altforum önerileri (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.186
Cevap
6
Favori
31.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

forumda konuyu görmek istemediğimizde konu listesinin sağında çıkan çarpı işaretini basıp konuyu kaldırıyoruz

fakat sayfa yenilenince görüntülemekten kaldırdığımız konu tekrar ekrana listeye dönüyor görüntüleniyor

Evet bununla ilgili başka şikayetler de geldi, düzelteceğiz hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

hayır 24 saat ile sınırlandırıldı.

Alıntıları Göster
    Kötü olmuş. 24 saat az bir süre en azından 72 saat olmalıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetMark

Kötü olmuş. 24 saat az bir süre en azından 72 saat olmalıydı.

Alıntıları Göster

üç gün çok değil mi ya Forumda görmek istediğiniz özellikler ve altforum önerileri 

• quote:

Evet bununla ilgili başka şikayetler de geldi, düzelteceğiz hocam.

Alıntıları Göster
    aslında bu konu gizleme olayında sağ tarafına küçük bir çarpı işareti yerine Konunun İsminin yani başlığının Soluna çentik atıp topluca görmek istemediğimiz konuları kaldıran bir düzenleme yapsanız daha iyi olur bence çünkü bazen gün geliyor o kadar çok gereksiz konu açılıyor ki tek tek konu gizlemekten insana gına geliyor toplu halde seçilen konuları gizlemeye yönelik bir düzenleme yapmanızı istiyorum şahsımca

• quote:

üç gün çok değil mi ya  

Alıntıları Göster
    Bence çok değil. Eskiden sınırsızdı ve düzgün kullandığında da çok işe yarayan bir özellikti. Hatta herhangi bir cezası olmayan ve belli bir yılın üzerindeki (örneğin 5 yıl) üyelerinde bu özelliği kullanması sınırsız olmalı.

Örneğin 15 yıl önce çevirisini yapıp ana konusunu oluşturduğum bir program artık işe yaramıyorsa, içerisinde spyware barındırmaya başladıysa, faydadan çok zararı varsa konuyu temizlemeyi tercih ediyorum. Bazen konuyu bırakıyor, ilk mesajı düzenliyor ve sonraki paylaştıklarımı temizliyorum.

Foruma bir içerik eklerken çok ince eleyip sık dokuyan biriyim. Önceki gönderilerimi de zaman zaman kontrol eder ve içerik artık geçersiz ise içeriği kaldırırım. Bu sebeple geçmişe dönük temizlik benim kullandığım bir özellikti.

Geçmişte dönük temizlik art niyetli kullanılmadıktan sonra forumun kaliteli olması ve kalitesini koruması için oldukça gerekli. Forumda bir konu açtım gerisi beni ilgilendirmez mantığına sıcak bakmıyorum, her üyenin oluşturduğu konuda veya içerikte bir sorumluluğu olması gerekiyor.

Yine örneklerle gideceğim. Eskiden Gnutella ağı vardı ve telif hakkı olmayan birçok özgür içerik bu ağ üzerinden paylaşılıyordu. Sonraki yıllarda bu ağı telifli içerik paylaşan insanlarda kullanmaya başladı ve güzel bir hizmetin amacından sapmasına sebep oldular. Günümüze geldiğimizde bu ağı öven içerikler, paylaşım yapmaya teşvik eden yorumlar yasal sorunda oluşturabilir. Geçmişte bu içeriği oluşturan kişi ile birlikte foruma yasal açıdan da bir zarar gelmemesi için o içeriğin temizlenmesi gerekebiliyor.

Kısıtlamalara karşı bir insan olarak böyle bir kısıtlamaya gidilmesi benim pek hoşuma gitmedi. Kontrol olarak, kendini bilen belli üye gruplarını bu özelliği kullanabilmesi daha mantıklı olur.

Dipnot: Yıllarca çeşitli forumlarda yöneticilik yaptım, forum yürütmenin ne kadar zor bir iş olduğunu, üyeleri memnun etmenin ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum. Bu sebeple konuya sizin açınızdan da bakıyorum, tek taraflı bakmadığımı bilesiniz.

• quote:

hayır 24 saat ile sınırlandırıldı.

Alıntıları Göster
    Niye böyle bir şey yapıldı?
  • Bu butonların tasarımı neden değiştirilmiyor? Biraz daha modern bir şey yapılamaz mı?

Forumda görmek istediğiniz özellikler ve altforum önerileri

@Jeolog.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 21 Şubat 2020; 3:26:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D50B08F8B

Bu butonların tasarımı neden değiştirilmiyor? Biraz daha modern bir şey yapılamaz mı?

@Jeolog.

Yapılabilir tabii, ama forumun genel tasarımına uygun olduğu için dokunulmuyor sanırım.

• Bildirim simgesi coştu haberiniz olsun habire 4-5-6-7- mesaj geldi bildirimi verip duruyor mesaj geldiğide yok
  • bu arada bu ülke ve dünya gündemine belli bir mesaj sınırı olanların yazmasına izin verseniz iyi olur mesela 1000 mesaj bununla da şu francis denilen elemanın ele geçirdiği eski hesapları kullanımını engelleyebilirsiniz bölümde
  • quote:

Yapılabilir tabii, ama forumun genel tasarımına uygun olduğu için dokunulmuyor sanırım.

Alıntıları Göster
    Sadece foruma üye olanlara gözükecek +18 bölümü (video paylaşımı yasak sadece sanatsal fotoğraflar olacak) açabilir misiniz hocam?
  • tappus T kullanıcısına yanıt
    Şu gizli bilgileri açıklasan da görsek, anca laftasın.
  • İnanç bölümü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1) Ülke ve dünya gündemi bölümünde yorum yapabilmek için en az 100 mesaj ve 1 ay üyelik şartı gibi kısıtlamalar getirilmeli. Yeni üye olan bir zahmet bir müddet başka bölümlerde takılsın.

İnanılmaz maaşlı troll türedi. 0 mesajlı birçok troll görüyorum ve sürekli insanları tahrik peşindeler. İster istemez kendimizi az da olsa hakaret içerecek şekilde cevap vermiş halde buluyoruz ve olan forumda yıllardır üyeliği bulunan, onlarca inana yardımcı olmuş, faydası dokunmuş biz daimi üyelere oluyor.

2) Şikayet edebilen sayısı bir kişi ile sınırlandırılmamalı. Şikayet sayısına göre öncelik durumu artmalı ve adminler de bu önceliğe göre incelemeli. Aynı mesaja ait şikayetlerin metin formatında açıklama isteme şartı sadece ilk şikayet eden için geçerli olursa adminlere de ekstra iş çıkmamış olur.

3)Mobildeki şu klavye üzeri hızlı yanıt kısmı devre dışı bırakılabilir olmalı. İğrenç duruyor. Masaüstünde de emojisiz cevap yazmak yine kullanışlı değil. Garip bir özellik olmuş.

4)Sıcak fırsatlar bölümünde kullanıcılar isteğe bağlı olarak açtığı konuyu sadece üyelerin görebilmesini seçebilmeli. Hatta mesaj sınırı gibi kısıtlamalar dahi ekleyebilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fırat.ç. -- 6 Nisan 2020; 1:12:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• blokladıgım adam konularıma giremesin

blokladıgım adam konularıma giremesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alkol bölümü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-10B574946

Sadece foruma üye olanlara gözükecek +18 bölümü (video paylaşımı yasak sadece sanatsal fotoğraflar olacak) açabilir misiniz hocam?

Alıntıları Göster
    DH Premium'da var o bölüm. DH Premium alman lazım
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.