Şimdi Ara

Foruma Özellik Katanlara Rütbe (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.161
Cevap
28
Favori
72.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önceki mesajları okumadım ama eğer yazildiysa hala kullanıma geçmediğini, bu yüzden de tekrar gündeme gelmesi gerektiğini düşünüyorum.

İdeolojimizin, düşüncelere saygısını ve uslubünü beğenmediğimiz kişilerin mesajlarını görmemek için blokluyoruz. Bende 2 hafta önce bloklu 200 kişi varken şu an bloklu 180 kişi var. (Bazı kişiler o anki ruh hali sonucu hoşuma gitmeyen şeyler yazabilir ama bu onun kötü olduğu anlamına gelmez.) Fakat ben bunların arasından 10-15 kişiye hiçbir şekilde tekrar taviz vermek istemiyorum ve blok kalkması için 2.bir şans vermeyeceğim. Bence blok sistemi bu yüzden değiştirilmeli.Yani ben bir üyenin tek bir mesajı yüzünden bloklamak yerine bunun daha analitik bir şekilde olmasını düşünüyorum.

Benim düşündüğüm sistemde mesela Pachenkov 5 konuda saygısız üslupla yazmış. Ben bunun yanına "kişiyi işaretle" gibi bir seçeneğe basarak bu üyeyi 5 kere işaretlediniz yazmali. Eğer baktım ben adamı 5 kere engellemişim demek bunu görmek istemiyorum diyip kara Liste gibi bir seçeneğe ekleyerek açtığı hiçbir konu yada mesajı görmeyeyim. (Bloklu kişilerin mesajları görmek istemediğiniz için engelli gibi birşey yazıyor daha çok dikkat çekiyor)
    Hatta ayarlar/tercihler kısmında Kara listedeki üyelerin mesaj uyarısı gösterilsin gibi bir seçenek eklenebilir. Böylelikle eski düzeni isteyen kullanıcılar bu tercihi aktif ederek şu anki blok sistemiyle aynı mantıkta kullanabilir. Böylece forumda ki uzun vadede devam eden ikili tartışmalar daha aza indirgenir.Hemde üyenin bloğunu aç, kapat gibi bir seçeneğe tabi tutmadan daha sağlıklı bir yöntem izlenmiş olur.

• En azindan mobil ve tablet sürüm için gece modu ekleseniz çok iyi olur. Gece telefonun parlakligini sonuna kadar kisiyorum ama genede gozumu aliyor, eminim çoğu kişide durum böyledir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pachenkov

Önceki mesajları okumadım ama eğer yazildiysa hala kullanıma geçmediğini, bu yüzden de tekrar gündeme gelmesi gerektiğini düşünüyorum.

İdeolojimizin, düşüncelere saygısını ve uslubünü beğenmediğimiz kişilerin mesajlarını görmemek için blokluyoruz. Bende 2 hafta önce bloklu 200 kişi varken şu an bloklu 180 kişi var. (Bazı kişiler o anki ruh hali sonucu hoşuma gitmeyen şeyler yazabilir ama bu onun kötü olduğu anlamına gelmez.) Fakat ben bunların arasından 10-15 kişiye hiçbir şekilde tekrar taviz vermek istemiyorum ve blok kalkması için 2.bir şans vermeyeceğim. Bence blok sistemi bu yüzden değiştirilmeli.Yani ben bir üyenin tek bir mesajı yüzünden bloklamak yerine bunun daha analitik bir şekilde olmasını düşünüyorum.

Benim düşündüğüm sistemde mesela Pachenkov 5 konuda saygısız üslupla yazmış. Ben bunun yanına "kişiyi işaretle" gibi bir seçeneğe basarak bu üyeyi 5 kere işaretlediniz yazmali. Eğer baktım ben adamı 5 kere engellemişim demek bunu görmek istemiyorum diyip kara Liste gibi bir seçeneğe ekleyerek açtığı hiçbir konu yada mesajı görmeyeyim. (Bloklu kişilerin mesajları görmek istemediğiniz için engelli gibi birşey yazıyor daha çok dikkat çekiyor)
    Hatta ayarlar/tercihler kısmında Kara listedeki üyelerin mesaj uyarısı gösterilsin gibi bir seçenek eklenebilir. Böylelikle eski düzeni isteyen kullanıcılar bu tercihi aktif ederek şu anki blok sistemiyle aynı mantıkta kullanabilir. Böylece forumda ki uzun vadede devam eden ikili tartışmalar daha aza indirgenir.Hemde üyenin bloğunu aç, kapat gibi bir seçeneğe tabi tutmadan daha sağlıklı bir yöntem izlenmiş olur.

Guzel fikir bence de block sistemine boyle bir ayar verilmesi lazim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İkinci el bölümünde mesela ps3 oyunları bölümüne ilan açtım.

2. ilan için 1 gün beklemek gerekiyor aynı bölümde.

Yalnız kişi bunu bilmiyor olabilir ya da unutmuş olabilir. Yalnız 2. ilan hazırlanır , resim eklenir ve uğraşılınca tamam butonuna bastığımızda uyarı karşımıza geliyor.Ben aynı bölümde 2. ilanı hazırlamak için yeni konu butonuna basar basmaz bu uyarının gelmesini öneriyorum.
  • Bildirim özelliğinde kendi konumuza cevap yazdığımızda bildirim göstermese daha iyi olur
  • @gun tekrar yazayim bir mesaj değiştirirse edit yazamaya gerek kalmadan şu saatte değiştirildi uyarisina tıkladığınızda kişinin değiştirmeden önce ne yazdigini gorebilelim

• Profilimizi gizlememize rağmen kişiler nickimizi aratarak önceki mesajlarımıza ulaşabiliyor.Bunun çözümü yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Profilimizi gizlememize rağmen kişiler nickimizi aratarak önceki mesajlarımıza ulaşabiliyor.Bunun çözümü yok mu?

Forum içi arama kapatılsa bile Google var hocam. Forumda yazılanlar gizlenemediği için sanmıyorum bir çözüm olacağını.

• PostMortem kullanıcısına yanıt
    Doğrudur burak bir baksın bakalım ne olacak. Acaba performans ile alakalı bir şey mi göreceğiz.
  • -Profil ayarlarındaki 3DMark Skorları, ekran kartınız gibi gereksiz bölümler kaldırılsın,
    -Üst konuların tek tek görünmesi yerine ÜST KONULAR şeklinde bir link konulsun, ona basınca üste konular veya kuralları görelim (Spoiler butonu mantığında)
    -Zamanında üye veya yöneticiler tarafından açılmış ama artık güncel olmayan üst konuların, isteyen-güvenilir üyelere devredilme imkanı sağlansın,
    -Kullanılmayan forumlar kapatılsın (https://forum.donanimhaber.com/forumid_664/tt.htm )
    -Siteye yüklediğimiz bütün fotoğraf, avatarları görelim ve bunları silme yetkimiz olsun,
    -Profil sayfasındaki "Bildirimler" ile "Aktiviteler" kısımlarının yerleri değiştirilsin,
    -Aktiviteler kısmında yazdığımız mesaj yerine sadece yazdığımız konu gözüksün,
    -Yine profil sayfasındaki "Pano" kısmı kaldırılsın,
    -Referanslar tarihe göre sıralansın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armag3d0N -- 31 Ocak 2020; 18:3:57 >

• Mesajım dikkate alınır mı bilmem ama ben yeni olduğum için en çok yeni konu açmada zorlandım yeni konu butonu daha renkli ya da büyük , dikkat çekici olursa daha iyi olur konuya anket koymak istiyorum mesela arkadaşıma sordum bayadır siteye üye ve rütbeli o

da bilmiyor bu tarz lazım olan şeyler hepsi kolayca görülebilecek yerlere konulabilir.

Konu açarken doğru yere açmak da lazımmış çoğu kişi yanlış yerler açıyor

bir çok şeyi bulana kadar canım çıkıyor hala çoğu şeyi bilmiyorum belki de benim cahilliğim ama bunlar dikkate alınırsa sevinirim
  • Forumun navbarina en son acilan konular eklenmeli uyeler hakkimizda arama vs yazan yere tiklayinca en son acilan konular gelmeli hem kimsenin takilmadigi bolumlere acilan konulara cevap gelme olasiligi artar.
  • Şu favorilere toplu silme ve seçerek silme seçekleri olmalı

2 sayfa favori listesi oluyo silmek eziyet siliyosun sayfa yenileniyo Kısaca EZİYET
  • quote:

Orijinalden alıntı: canakkaleli17

@gun tekrar yazayim bir mesaj değiştirirse edit yazamaya gerek kalmadan şu saatte değiştirildi uyarisina tıkladığınızda kişinin değiştirmeden önce ne yazdigini gorebilelim

O zaman editlemenin bir anlamı kalmaz. "Şu sebepten değiştirildi." diye opsiyonel bir textbox derseniz daha makul; önceki revizyonları görmeye gerek yok derim.
  • Edit sistemi hakkında yazdıklarımla ilgili geri dönüş yapmadınız...
  • Şu an çok cevap veremiyeceğim ama şöyle söyleyeyim.

Blok sisteminin tam olarak ne amaçla kullanılıyor hakim değilim çünkü blokladigim kimse olmadı.

O yüzden daha fazla bu alana yatırım yapmak istemiyorum. Zaten birisi alıntı yapsa çıkıyor bloklanan kişinin yazısı o yüzden forum çok bloklamaya müsaitde değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Şu an çok cevap veremiyeceğim ama şöyle söyleyeyim.

Blok sisteminin tam olarak ne amaçla kullanılıyor hakim değilim çünkü blokladigim kimse olmadı.

O yüzden daha fazla bu alana yatırım yapmak istemiyorum. Zaten birisi alıntı yapsa çıkıyor bloklanan kişinin yazısı o yüzden forum çok bloklamaya müsaitde değil.

Bende bloklu kişilerin tamamen engellenmesi gereken bir sistem daha eklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Mesela gezi parkı konusunda siyasi görüşü nedeniyle değil ama her iki taraf içinde destekleyen ve karşıt görüşe hakaret eden kişilerle asla muhatap olmamak için böyle birşey yapılması gerekiyor. 5-6 kişi ezberimde ama herkesi de ezberleyemem ki.
    Bu arada tablet Sürüm ile ilgili konu açmıştım 3 gün önce, hala sorunlar giderilmedi. Hatta birde Video izleme sorunu çıktı, youtube videolarını konu içinde izleyemiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bence kullanıcı toplulukların/Kulüplerin toplu olduğu ayrı bir forum yapılmalı
    Örn: Donanım/Hardware gibi
  • arkadaş listesinde ekli olan kişilerle facebooktaki gibi direkt sohbet edebileceğimiz bir sistem olsa çok güzel olurdu yenileme yapmadan mesajlar görülmüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malum kişi -- 20 Haziran 2013; 15:26:10 >
  • gun kullanıcısına yanıt
    Konuyu yeni gördüm. Amacım rütbe istemek falan değil.

* * *

Önerilerim:

- İmzamdaki konulardan İkinci elle ilgili olan konuyu görmüşsünüzdür. Birkaç ay sonra açalı 2 yıl olacak. O konuyu, ikinci elde güvenli alışveriş açısından tekrar değerlendirmeniz gerektiğini düşünüyorum.

- Fake hesap açanlar hakkındaki yaptırımların ağırlaştırılması gerektiğini düşünüyorum.

- Aynen ikinci el bölümün rütbe ve imzası gibi, bölümlere özel imza kullanabilme imkanı iyi olurdu. Bölüm sayısı fazla olduğundan, aynen haberdar edilecek kişiler için "+ 1 kişi daha ekle" gibi "+ 1 imza daha ekle" özelliği profile konulabilir. Bu özellik opsiyonel olur ve isteyen kullanır, isteyen kullanmaz.

- Aynen anasayfa haberlerinde olduğu gibi, mesaj puanlama sisteminin olduğu bölümlerde eksi puanlama da yapılabilmeli. Misal olarak bu bölümde sadece artı puanlama var.

- Konu dışı hakkında diğer arkadaşların gibi benim de şikayetlerim ortam durumda sanırım. Gerçi sizinle bu konuda yazışmışlığımız var ama sorunlar devam ediyor gördüğünüz üzere.

- Forumdaki yönetici sayısı eksikliği sebebiyle yeni yöneticiler alınmalı, adaylar belirlenirken de kriter olarak da üyelerin foruma katkıları ile diğer yöneticilerin o üye hakkındaki görüşleri baz alınmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 20 Haziran 2013; 17:38:38 >

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.