Şimdi Ara

Foruma forum kurallarını bilen adamları yönetici yapın.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • purple nikli yönetici, askerlikle ilgili konuyu yanlış yerde olmasına rağmen taşımıyor.
    https://forum.donanimhaber.com/askerlik-yapanlar-gelin-sohbet-edelim--130742929#130742929

• Merhaba
    Konu her ne kadar askerlikle ilgili olsada, içerik olarak sohbet muhabbet. Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları bölümüne daha teknik konular açılıyor. Ve ikisi de off topix alt bölümü olduğu için taşınmasına da gerek yok pek.
    Bu taez durumlarda esnek davranabiliyoruz üyelere, kuralları bilmemekle alakası yok yani.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

Merhaba
    Konu her ne kadar askerlikle ilgili olsada, içerik olarak sohbet muhabbet. Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları bölümüne daha teknik konular açılıyor. Ve ikisi de off topix alt bölümü olduğu için taşınmasına da gerek yok pek.
    Bu taez durumlarda esnek davranabiliyoruz üyelere, kuralları bilmemekle alakası yok yani.

Sende yeni yöneticisin forum kurallarını bilmiyorsun. Eskilerden biri gelsin de fikrini alalım.
  • Ben yeni yoneticiysem sen benden de yeni üyesin, daha eski bir üye gelsin fikrini alalım.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

quote:

Merhaba

Sende yeni yöneticisin forum kurallarını bilmiyorsun. Eskilerden biri gelsin de fikrini alalım.

Wisdom yazacak bir şey bırakmamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerstorm

quote:

quote:

Merhaba

Konuyu gören herhangi bir eski üye fikrini belirtebilir. Eski yöneticiler de fikrini belirtebilir.

Wisdom yazacak bir şey bırakmamış madem ben sorıyım: Wisdom konu içeriği askerlikle ilgili sohbet muhabbet demiş. Kısa uzun dönem bölümünde daha çok teknik konular açılıyor demiş. Askerliğin teknik konusu nasıl oluyor, mesela bir örnek vermek gerekirse; piyade tüfeğinin çapının kaç mm olduğu ile ilgili bir konu açılırsa mı teknik konu oluyor? Bunu Wisdom değil, sen onu savunduğun için açıkla. Bu 1.

Velev ki teknik konu olmasın, sohbet muhabbet olsun, bu konu, konu dışına açılabiliyorsa, forumdaki diğer bölümlere açılan teknik olmayan sohbet içerikli konularında konu dışına açılabilmesi gerekir. Örneğin Futbol ile ilgili atıyorum Fenerbahçeli Diago'nun transferinin konuşulması sohbet içerikli bir konudur, Konu Dışı'na açılabilir. Fakat bir kırmızı kartın doğru olup olmadığı ile ilgili bir konu teknik bir konudur. Futbol bölümüne açılmalıdır. Veya Off Topic'den örnek verelim: Ülke ve dünya gündeminde hükûmeti sayısal veriler üzerinden eleştirilen bir konu teknik bir konudur, bölümüne açılmalıdır. Fakat sohbet tarzında halk ağzı ile eskiden ekmek kuyruğuna girerdik gibi bir konu teknik bir konu olmadığından konu dışına açılabilir mi diyeceksiniz? Bu 2.

quote:

Forum Ana Kuralı madde 6) Forum kirliliği : Forumları kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı rica ederiz.

Madem wisdom haklı. Peki wisdom doğru da acaba forum kuralı mı yanlış? Bu da 3.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba

Konuyu gören herhangi bir eski üye fikrini belirtebilir. Eski yöneticiler de fikrini belirtebilir.

Wisdom yazacak bir şey bırakmamış madem ben sorıyım: Wisdom konu içeriği askerlikle ilgili sohbet muhabbet demiş. Kısa uzun dönem bölümünde daha çok teknik konular açılıyor demiş. Askerliğin teknik konusu nasıl oluyor, mesela bir örnek vermek gerekirse; piyade tüfeğinin çapının kaç mm olduğu ile ilgili bir konu açılırsa mı teknik konu oluyor? Bunu Wisdom değil, sen onu savunduğun için açıkla. Bu 1.

Velev ki teknik konu olmasın, sohbet muhabbet olsun, bu konu, konu dışına açılabiliyorsa, forumdaki diğer bölümlere açılan teknik olmayan sohbet içerikli konularında konu dışına açılabilmesi gerekir. Örneğin Futbol ile ilgili atıyorum Fenerbahçeli Diago'nun transferinin konuşulması sohbet içerikli bir konudur, Konu Dışı'na açılabilir. Fakat bir kırmızı kartın doğru olup olmadığı ile ilgili bir konu teknik bir konudur. Futbol bölümüne açılmalıdır. Veya Off Topic'den örnek verelim: Ülke ve dünya gündeminde hükûmeti sayısal veriler üzerinden eleştirilen bir konu teknik bir konudur, bölümüne açılmalıdır. Fakat sohbet tarzında halk ağzı ile eskiden ekmek kuyruğuna girerdik gibi bir konu teknik bir konu olmadığından konu dışına açılabilir mi diyeceksiniz? Bu 2.

quote:

Forum Ana Kuralı madde 6) Forum kirliliği : Forumları kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı rica ederiz.

Madem wisdom haklı. Peki wisdom doğru da acaba forum kuralı mı yanlış? Bu da 3.

Yerinizde olsam istifa ederdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuyla ilgili olarak wisdom insiyatifini kullanmış. Bunu yöneticiler ilk defa yapmıyorlar. Forumda binlerce konu şuan da yanlış yerde zaten. Bu konuyla ilgilenip foruma destek olmak istiyorsan sana yetki verelim sende forumda bu konuları bulup ilgili yerlerine taşı. Madem bu işte bu kadar samimisiniz ve olayın üzerine gidiyorsunuz durumu bir üst seviyeye çıkaralımda forum bu düzensizlikten tamamen kurtulsun. Seninde çorbada bir tuzun olur.

Yöneticiler insiyatif kullanabilirler bunda bir sorun yok. Bende konuya baktım durmasında sakınca görmedim. Görsem bölüme taşır burayada açıklama yazardım. Biz yanlış yaptığımız zaman bunu gizlemek yerine açıklayıp özür dilemesini biliriz. Egoyla ilgili bir sıkıntımız yok.

Sizin konuya yaklaşımınız samimi değil. Sen git başkası gelsin gibi kendince haklı bir argümanla olaya yaklaşırsan burada sonuca ulaşman çok uzun zaman alır. Burada insanlar sizlere gönüllü olarak hizmet vermekteler. Kimsede sizin hizmetçiniz değil. Mesajlarınızı yazarken lütfen bu ayrıntıya dikkat edin. Yöneticinin senden tek farkı forum düzenine katkı sağlama amacıdır.

• quote:

Konuyla ilgili olarak wisdom insiyatifini kullanmış. Bunu yöneticiler ilk defa yapmıyorlar. Forumda binlerce konu şuan da yanlış yerde zaten. Bu konuyla ilgilenip foruma destek olmak istiyorsan sana yetki verelim sende forumda bu konuları bulup ilgili yerlerine taşı. Madem bu işte bu kadar samimisiniz ve olayın üzerine gidiyorsunuz durumu bir üst seviyeye çıkaralımda forum bu düzensizlikten tamamen kurtulsun. Seninde çorbada bir tuzun olur.

Yöneticiler insiyatif kullanabilirler bunda bir sorun yok. Bende konuya baktım durmasında sakınca görmedim. Görsem bölüme taşır burayada açıklama yazardım. Biz yanlış yaptığımız zaman bunu gizlemek yerine açıklayıp özür dilemesini biliriz. Egoyla ilgili bir sıkıntımız yok.

Sizin konuya yaklaşımınız samimi değil. Sen git başkası gelsin gibi kendince haklı bir argümanla olaya yaklaşırsan burada sonuca ulaşman çok uzun zaman alır. Burada insanlar sizlere gönüllü olarak hizmet vermekteler. Kimsede sizin hizmetçiniz değil. Mesajlarınızı yazarken lütfen bu ayrıntıya dikkat edin. Yöneticinin senden tek farkı forum düzenine katkı sağlama amacıdır.

Çevir kazı yanmasın. Önce Wisdom haklıydı şimdi inisiyatif kullanmış oldu. Yönetici inisiyatifi diye bir şey olmaz. Kural neyse o uygulanır. Bir yönetici de çıksın küfür eden üyeye inisiyatif kullandım ceza vermiyorum desin. Ona da inisiyatif kullandı mı diyeceksin?

Forumda binlerce yanlış bölüme açılan konunun olması sorun değil. Mesaj yazılmaz kaybolur gider. Kimse şikayet butonunu kullanmazsa kaybolan konu zaten bir problem değil. Bahsi geçen konuyu ben popüler konulardan görüp girdim. Konu dışının popülaritesini kullanmak için bu bölüme açıldığı besbelli.

Üye konuyu şikayet ediyorsa şikayet doğruysa işlem yapılır. Üyenin foruma katkısı şikayet butonunu kullanmak ile olur. Durumu üst seviyelere çıkarmak istiyorsanız öncelikle foruma yönetici alırken forumda tecrübeli, forum kurallarını A'dan Z'ye bilen adam alın. Konu taşıma yetkisi verilirse gördüğüm konuları seve seve taşırım, zor bir şey olmasa gerek.

Ben forumda hiç bir yöneticinin veya adminin yanlış yaptığını kabul ettiğini ve özür dilediğini görmedim. Göreceğimi de sanmıyorum. Yönetici gönüllü olarak hizmet veriyorsa, üye de forumu gönüllü olarak kullanıyor. Yöneticilerin asıl sorunu da zaten bu, foruma üye gözünden hiç bir zaman bakamıyorsunuz Mesele forum düzenine katkı sağlamaksa üyelerde şikayet butonunu kullanarak düzene katkı sağlıyor. Forumun var olmasının sebebi üyelerdir. Devlet mi millet için, millet mi devlet için.

• maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olunca her lafın arkasında bir şey aramanız normal. size gayet açıklayıcı cevaplar verildi ama kabul etmek istemiyorsunuz, bir de bu konuyu küfürle karşılaştırıyorsunuz bravo.

sürekli hata ararsanız hatamızı kabul ettiğimizi göremezsiniz tabii ki normaldir.

hani o kadar kuralları biliyorsunuz ya örnek verip hesap soruyorsunuz. buyrun şu konuyu inceleyin.

https://forum.donanimhaber.com/konu-acacak-uyelerimizin-dikkatine--34726970

konuyu silip sizi desteğe yönlendirmemiz gerekirken cevap veriyoruz ama yine de üye gözünden bakamıyoruz demek :)

şikayet sistemini kullandığınız için teşekkür ederiz, iyi forumlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.