Şimdi Ara

Forum Donanım'a bundan sonra T.C no ile girilsin!!!(TAK ETTİ ARTIK!!!) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
2.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gizli forum polisleri olsun,bazı hatırısayılır kişilere yetki versinler 4-5 yetkisi olandan uyarı yapılırsa hemen silinsin konular daha fazla dallanıp budaklanmadan silsinler.ama yöneticiler gibi oyun oynayacaklarsa olmasın
  • Bu isin onune gecmek gercekten zor. Bunu boyle kabul etmek gerekir. Yapacak bir sey yok.

Buna tc no tel no. +18 uyarisi koysan dahi yine bi caresi bulunur uye olmak icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uyelik davetiyeli olursa cok iyi olur.

• Popüler konu olayı bitsin

• En başta beğenmediğiniz forumlara yazmayarak kendiniz birşeyler başlatabilirsiniz. Eğer gerçekten herkesin şikayet ettiği bir durumsa kimse yazmadıktan sonra alt sıralarda kaybolur gider. Yok eğer yazan varsa da burası özgür bir forum size saçma gelen birilerinin ilgisini çekiyorsa onlar orada yazar kendi aralarında. Sizin onu okuma ya da cevap yazma zorunluluğunuz yok. Böyle saçma sapan konuları açanların çoğu zaten sizin tepkilerinizle yazdıklarınızla eğleniyorlardır. Onlara en başta siz fırsat vermeyin kapatın sayfayı gitsin. Aşırıya kaçarsa yöneticiler zaten gerekeni yapar. Çok aykırı bulduysanız da şikayet edin. Siz rağbet etmezseniz, adamın konusunu cevap zengini yapmazsanız millet de böyle konuları açmaz.
  • bir kere tc ile girilse ne olacak ? merak ettim dh resmi bir kurummu yaşları görebiliyormu ?
  • Bu fikri ben yazmıştım, çalıntı yapmayın.

• Kesinlikle referans uyelik sistemi gelmeli. Bakiniz r10 ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Admine cam açıp kanıtlasın herkes bari 18 üstü olduğunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: yousuf189

Şu foruma acilen bi müdahale edilsin bizde forum üyeleri olarak burda beyin fırtınasıyla bi çözüm arayalım fikirlerinizi esirgemeyin...

Evet bir düzenleme gerekiyor ve ben kendi adıma şunu yapıyorum
    Bazı konularda yazıyorlar liseliler 17 yaşındayım ,lise 1 e gidiyorum , diye kendilerini belirtiyorlar anında blokluyorum (ilkokullu da çok)
    birde saçma konular var onları açanın zaten isterse yaşı 25-30 olsun ben akıl yaşından şüphe ederek onları da blokluyorum ,
    birde 3 gün sonra ayrılıpta konu açanlar var onları da blokluyorum
    ailesine sayıp sövenler var onları da blokluyorum
    açtığı 2 konu arasında tutarsızlık olanlar oluyor(çift karakterli midir artık bilinmez laugh nickli üye mesela) onlarıda blokluyorum

bu kişilerin benim için fikri önemsizdir kendi çaplarında takılsınlar

yeni bir düzenleme gelene kadar en iyisi bu

Tc kimlik nosu bana da biraz garip geliyor ben paylaşmam mesela ama bi IQ testi yapılabilir

• Davetiye derim başka da bişey demem.
  • dostum 20-30 yaşlarında çocuk gibi davranan yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: galapagos3

quote:

Şu foruma acilen bi müdahale edilsin bizde forum üyeleri olarak burda beyin fırtınasıyla bi çözüm arayalım fikirlerinizi esirgemeyin...

Bazı konularda yazıyorlar liseliler 17 yaşındayım ,lise 1 e gidiyorum , diye kendilerini belirtiyorlar anında blokluyorum (ilkokullu da çok)
    birde saçma konular var onları açanın zaten isterse yaşı 25-30 olsun ben akıl yaşından şüphe ederek onları da blokluyorum ,
    açtığı 2 konu arasında tutarsızlık olanlar oluyor(çift karakterli midir artık bilinmez laugh nickli üye mesela) onlarıda blokluyorum

Tc kimlik nosu bana da biraz garip geliyor ben paylaşmam mesela ama bi IQ testi yapılabilir

ben de kendilerini görmeden karşıdakini eleştirenleri...

Bu kişi blok listesinde "block" ve mesajı bloklandı.
    Bu kişinin mesajını görmek için bloğunu kaldır..

• quote:

Orijinalden alıntı: hahayouaredead

quote:

Orijinalden alıntı: galapagos3

quote:

ben de kendilerini görmeden karşıdakini eleştirenleri...

Bu kişi blok listesinde "block" ve mesajı bloklandı.
    Bu kişinin mesajını görmek için bloğunu kaldır..

mesajını merak ettiğimden bloğunu kaldırdım açıp açmamakta da kararsız kaldım ya neyse

sen beni tanıyor musun ,karakterimi biliyor musun da böyle birşey yazabiliyorsun ?
    daha kendisiyle problemi olan insanlarla ben ne sohbet edeyim
    saçma sapan konular açıp içine saçma sapan yorumlar yapan kişileri ben tanımış oluyorum ve uğraşmaya değmez insanlar olarak görüyorum
    önce kendini bilmek önemli olan yani,kendim gayet iyiyim merak ettiğin buysa
    ergenliğini tamamlamış bununla birlikte düşünce olgunluğunu yakalamış insanlardır muhattabım
    sana da sınavlarında başarılar dilerim, kendine iyi bak ,

önerim : böyle gaza gelip olup olmayacak yorumlardan kaçın

işte bu laf yetiştirmeleri sevmediğimden yapıyorum bunu ,ha şuna birşey desen eyvallah bazen oluyor ki,
    lise 3 ten biri o kadar mantıklı düzgün şeyler söylüyor ,onu neden direk blokluyorsun onları bloklamıyorum, arada kaçarsa da kurunun yanında yaş meselesi .

• quote:

Orijinalden alıntı: MrWooX

quote:

Orijinalden alıntı: Kavil

üye olunan accouna süre sınırlaması gelmeli. yani 6 aydan eski hesaplar konu dışına giremesin. bu bir nebze engeller.
    ayrıca rütbe olayıda saçma 3 yıldır üyeyim daha 200 mesajım olmadı. ama her gün girerim dh a dolanırım.

daha mayısın başında üye olup 700 mesaj yapanları gördüm. o sebeple hiç bir anlamı yok rütbenin.

Dostum gerçek mesaj sayını bu linkten görebilirsin (http://resim.donanimhaber.com/memstats.asp )
    Forum scriptinden ötürü avatarın altındaki sayı tam doğru değil.

Konu geneli için ise:
    Türkiyede hiç bir forumda söylediğiniz tarz bir doğrulama yok, aksine bu tip konularda (bende dahil) tepki verdiğimiz için bu sevmediğimiz insanları tetikliyoruz.

Kendimden bir örnek vermem gerekirse; geçen gün biri "forum abaza ve amele kaynıyor" tarzı bir şey yazmış, içinde babasına ait prosche jip ile resimleri var ve biraz
    abartmış kendinide, sinirlendim baba parasıyla hava olmaz vs. olayına girdim, derken bir baktım adamın istediğini yapıyorum. O popüler olmak istiyor bende popüler
    yapıyorum onu.

Forumdan örnek vermek gerekirse, biri malca birşey post atıyor "dövme yaptırdım nasıl olmuş" postun içeriği adam bir takımın dövmesini yaptırmış göğsüne gelen cevaplar:

* kaşlar lens mi
    * arkadaki tablo güzelmiş
    * pencere mazarası süper
    * ev nerde hacı nerde oturuyon

vs... vs... örnekler çoğalır.

Kısaca bu beğenmediğimiz ve ergen dediğimiz adamlar off-topic de popüler olmak için saçma,gerçek dışı, sinirlendirmeye yönelik konular açıyor. Bu konular bize saçma, gerçek dışı
    gibi geldiği için bizde dalga geçiyoruz ayağına cevap veriyoruz. Sonra ne oluyor her gün forumda saçma konular ve hep populer topic oluyor bunlar.
    Biz o postlara cevap yazmasak adamın konusu sönse gite bu şekilde popülerlik elde edilemeyeceği anlaşılır zaten ve bu tip şeyler biter zamanlar.
    Şuanda popüler olan şey bu en son dün gördüğüm iki ufak çocuk (14 den fazla değil ikiside) tipler kayık, bir foto eklenmiş ellerde nargile saçma saçma yüz ifadeleri, konu başlığıda şu "sizcede coolmuyum" (yada böyle birşey)
    gelen cevaplar çocukla dalga geçeceğiz diye topiği yüceltiyor belki o çocukta ...tüyle gülüyor bize oturduğu yerden. Sonra ne oluyor "forum inciye döndü" yada "ne kadar egen var" vs.. Kısaca bu tip saçma konulara
    bizler artık cevap yazmazsak insanlar bunu yapmayı keser, burası gece klübü değil tc ile girilsin, arkadaşlık siteside değil ücretli olsun. Buranın popüler olma sebebi birazda bu beğenmediğim erkenler.
    Populer topicte 50 konu varsa 40 tanesini bu ergenler açıyor ve alayı saçma demekki bizde destekliyoruz adamları desteklemesek sürekli up kalmaz konular.

Dediklerin çok doğru ama bu böyle gider, o konulara mesaj yazılmaya devam edilir ve bu maalesef böyle bir ortamda çözüm olmaz.
    r10'da T.C. Onaylı hesaplar var. Gerçek isimler giriliyor ve isimler bir daha değiştirilemiyor.
    referansa dayalı üye olunabiliyor ve bu da bir takım sorumluluklar getiriyor hem üye olana, hem kefil olana.
    üye yaptığı bir kişi herhangi bir sebepten ban yerse o da ban yiyor.
    Bence bu foruma en iyi çözüm budur...

• quote:

Orijinalden alıntı: hckr

Bence fotoğrafla üye olunsun.Tc kimlik no kurtarmaz

Kayıt fotom nasıl [SS'li]
  • ya bırakın bu işleri, çocukları bu yaşta sahtekarlığa zorlamayın.
    girsinler yazsınlar nolacak, böyle böyle kendilerini geliştirecekler, daha mantıklı konulara yönelecekler.
  • 16 yaşındayım ne saçmalığımı gördün?

şöyle konuları genele yaymayın bare

t.c kimlik no olacağına yöneticiler boş boş mesaj atanları 1. uyarı olarak 1 gün 2. uyarı olarak 1 gün 3. uyarı olarak 4 gün tatile çıkarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysrgraphic

ya bırakın bu işleri, çocukları bu yaşta sahtekarlığa zorlamayın.
    girsinler yazsınlar nolacak, böyle böyle kendilerini geliştirecekler, daha mantıklı konulara yönelecekler.

Hepsi saçma konular açtığından gelişim olmuyor malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

Bencede üye alımı kapatılmalı. En azından bir süre için.

+1
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.