Şimdi Ara

Formula 1 2021 Sezonu ( 05.12. 2021 - Suudi Arabistan GP)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.792
Cevap
29
Favori
48.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 gün
  • Cevaplayan Üyeler 154
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 219
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 35 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 84
  • Favoriye Eklediklerim 29
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • SineMelawen (219 mesaj) programmer_onur (124 mesaj) Psyduck17 (122 mesaj) Ken Block43 (121 mesaj) Robinson Crusoe (96 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (784 mesaj) Mobil (321 mesaj) Mini (170 mesaj) (120 mesaj) (397 mesaj)
  • @
9 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Spor >> Formula 1 >> Formula 1 2021 Sezonu ( 05.12. 2021 - Suudi Arabistan GP)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    102 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Formula 1 2021 Sezonu Takvimi

28 Mart: Bahreyn Bahreyn GP (Ham-Vers-Bot)

18 Nisan: İtalya Emilia Romagna GP ( Vers-Ham-Nor)

2 Mayıs: Portekiz GP (Ham-Vers-Bot)

9 Mayıs: İspanya GP (Ham-Vers-Bot)

23 Mayıs: Monako GP (Vers-Sai-Nor)

6 Haziran: Azerbaycan GP (Per-Vet-Gas)

20 Haziran: Fransa GP (Vers-Ham-Per)

27 Haziran: Avusturya GP (Vers-Ham-Bot)

4 Temmuz: Avusturya GP (Vers-Bot-Nor)

18 Temmuz: Britanya GP (Ham-Lec-Bot)

1 Ağustos: Macaristan GP (Ocon-Ham-Sai)

29 Ağustos: Belçika GP (Vers-Rus-Ham)

5 Eylül: Hollanda GP (Vers-Ham-Bot)

12 Eylül: İtalya GP (Ric-Nor-Bot)

26 Eylül: Rusya GP (Ham-Vers-Sai)

10 Ekim: Türkiye GP (Bot-Vers-Per)

24 Ekim: Amerika Birleşik Devletleri GP (Vers-Ham-Per)

7 Kasım: Mexico City GP (Vers-Ham-Per)

14 Kasım: Brezilya Sao Paulo GP (Ham-Vers-Bot)

21 Kasım: Qatar Ooredoo GP (Ham-Vers-Alo)

5 Aralık: Suudi Arabistan GP / Cidde pisti 19.00

12 Aralık: Birleşik Arap Emirlikleri GP / Abu Dhabi pisti 16.00

Pilotlar Puan Durumu / Takımlar Puan Durumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SineMelawen -- 21 Kasım 2021; 19:47:14 >

|
    |
    Bahsedilenler: burak jr

• Hamilton efendi özür dilemeyecekmiş,herşeye duyarlı ağacı çiçeği börtü böceği,insanı seven hamiltona bak sen.Duyarlı oluşların hep numaradandı zaten, egoist herifin teki olduğunu yine gösterdi
    Alonso kimin en yetenekli olduğunu gösterdi. 2010 ve 2012'de son yarışta kaybettiği şampiyonlukları unutamıyorum hâlâ. Bugün onun sayesinde güzel bitti yarış. Orta seviyedeki takımların böyle sürprizler yapmasına çok ihtiyaç var. Bunca şeyden sonra yine Hamilton kazansaydı artık çok can sıkıcı olacaktı, araçlar arasındaki hız farkı tahammül edilemez bir boyuta geldi.

Kimse bana Hamilton hızlı iyi sürücü demesin. Adamın direksiyonu oynuyor yine. Bu olmasa bile motor hilesi olduğu apaçık ortada. İstanbul Parkta da motor değiştirmişti. O pistte neden bu kadar hızlı değildi?

Bu arada şu bildiğiniz DAS 2.0

M4NA5twitter
    “@F1 https://t.co/OKJsSPcqcN”
    https://twitter.com/sharmanas/status/1459920152120733697?s=20
    Hatalı olan Hamilton cezayı alan Verstappen. FIA'dan da ancak bu beklenirdi. Bence bu ceza bile Verstappen'in şampiyonluğunu engelleyemeyecek. Hamilton İngiltere'de arkadan çarpıp dışarı attı, bir yarış sonra Bottas McLaren'e çarptı, McLaren Verstappen'e çarptı, Verstappen yine yarış dışı. Ona rağmen liderliği yeniden aldı. Tüm ayak oyunlarına rağmen hala Verstappen lider. Bakalım bundan sonraki hamleleri ne olacak Hamilton'u şampiyon yapmak için.

Amacı forumda kavga çıkarmak olan bir troll ama yönetim bir şey yapmıyor maalesef. Daha önce de mercedese hileci diyordu. Kim ne derse kavga çıkarmak için tersini söylüyor.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/a9/dc/3e/a9dc3e55d7d8016e94bf4edeca531be6.png&t=0&width=480&text=1

Çok haklısın. Aynı mercedesin, redbullu şikayet etmesi gibi. Aynı oyunu oynuyorlar. Adi redbull nasıl yaparlar bunu? Mercedes ne güzel regülasyon dışı kanatla yarışıyordu. Susup yenilmeyi beklemeleri lazımdı.

Şu ağlak herife kupasını versinler de sussun. Böyle rezalet yok. Sezon boyunca kaç yarış diskalifiye etti milleti hala ağlıyor. Ayrıca bu araç nasıl bu kadar hızlandı birden? Bu ağlağı şampiyon yapmak için her türlü katakulli yapılıyor anlaşılan...

Normalde pek yazmıyorum ama madem Merso fanları celallenmiş, fikrimizi yazalım.

Dünkü yarış büyük oranda şampiyonun belirlendiği en kritik yarışlardan biri haline geldi. Ver önce gerekirse birlikte kaza yapalım diyerek Ham’la birlikte pist dışına uçtu, sonra da düzlükte zikzak çizdi ki muhtemelen kural kitabı ilkinde uyarı cezası diyor kendisine de bu ceza verildi. Daha önce düzlükte zikzak çizdi diye daha büyük ceza alan var mı hatırlamıyorum. Hepimizin sevip saydığı Schumacher ve Senna gibi pilotlar da şampiyonluğun belirlendiği yarışlarda zaman zaman kirli oynamıştı. Şahsen Max olmasa muhtemelen Mercedes fanları hariç şu turnuvayı izleyen olmazdı bu sene.

Hasbelkader Alman’ın yaptığı arabayı alan ya da bir gün alma hayali olan adamlar bir anda tapınma seviyesine geliyor. İnsanlar bizim markete gittiğimiz gibi uzaya çıkıp iniyor artık ancak bizdeki vizyon bu seviyede.

Bence Mercedes fanları için Williams, Mclaren ve Mercedes takımlarının olduğu özel bir turnuva düzenlensin, belki Haas da olabilir “Sir ne geçiş yaptı yeaaa ” diye daha da gaza gelmeleri için. Max ve Ham’in üst üste çıkıp birdirbir oynadıkları bile oldu ama benim için senenin en güzel anı Hamilton’un tek başına start aldığı yarıştı. O kare o kadar oturdu ki fanlarının psikolojisine, çok beğendim, tam duvara asmalık fotoğraf. Bunlara göre sadece Mercedes kazansın, herkes Ham çok büyük deyip yol versin, 30 sene daha şampiyon olsun, emin olun her sene aynı şekilde sevinirler. Fanatiklik kötü şey.

Ben Mercedes’te kural dışı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Abartı hızlı ve stabil bir arabaları var. Muhtemelen limitlerle kısıtlanmasalar daha bir 10 sene şampiyonluğu açık ara kazanmaya devam ederlerdi.

Max kendi kontrolü dışındaki lastiğinin patladığı ve 2 kez çarpma sonucu puan alamadığı -bu çarpmalar Toto Wolf daha yarış bitmedi, 2 DNF’ye bakar puan farkının kapanması dedikten sonra birinde Bottas, diğerinde Ham’in çarpmalarıyla gerçekleşiyor- yarış olmasa bunların önünde şampiyon olacaktı. Benim gözümde bu sene çoktan başarılı oldu, F1’ın Mercedes fanları haricindeki insanlar için tek seyredilme sebebiydi.

Sene başında araçlar arası fark çok büyük, boşa beklenti olmasın Ham rahat rahat şampiyon olur diye yazıp silmiştim. Ne yazık ki öyle de olacak gibi, sağlık olsun. Normalde içeceklerini alıp içmem, zamanında denedim beğenmedim , ama Red Bull’a en azından 1 sezon rekabeti izlettirdikleri için tebrikler ve teşekkürler.
  • Teğmen
    102 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bahreyn testleri bitti.
    Honda motoru gayet iyi duruyor. Mercedes ve Aston Martin şimdilik bekleneni veremedi görünüyor. Ferrari geçen yıla göre hızlanmış.
    Tabi ilk testlere bakarak ne derece doğru veriler olduğu bilinmez. En nihayetinde yakıt miktarı, hangi parçaların kullanıldığı gibi şeyleri bilmediğimiz için muamma.
    Bakalım 26 Mart haftası ilk yarışta neler olacak?
    |
    |
  • Binbaşı
    1504 Mesaj

Mercedes bence beklentilerin altında kalarak algı yaratmaya çalışıyor.

Honda geçen sene ki aero sorunlarını aşmış gibi. geçen sene araç çok dengesizdi.

Aston Martin Bence 2000 Yılında F1'e giren Jaguar ile aynı kaderi paylaşacak. Araç yeşil, pilot(lar!?)iyi beklenti yüksek, sonuç hüsran.

Ferrari geçen seneye oranla biraz gelişmiş gibi ancak hala rekabetçi bir araçları yok. Zaten onlar 2022'yi bekliyorlar.

Mclaren'i fazla takip edemedim o yüzden yorum yapmam doğru olmaz.

bakalım ilk yarışta neler olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winwin35 -- 17 Mart 2021; 10:19:25 >
    |
    |
  • Teğmen
    102 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Cidde Cadde pisti bitti. Kızıldeniz manzaralı pistin ayrıntılarını Formula 1 Twitter hesabı paylaştı...
    Cidde Cadde Pisti

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3828 Mesaj

şurada yerimi alayım. sezona 1 hafta kaldı.

|
    |
  • Teğmen
    102 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bahreyn Takvimi

Sizde sıralama nasıl olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SineMelawen -- 22 Mart 2021; 13:45:24 >
  • Yarbay
    3828 Mesaj

ben geçen seneden bir farkı olacağını sanmıyorum açıkçası. sıralamaya bir şey diyemem de, yarışta merc lider, arkasından redbull gelir gibi geliyor.

|
    |
    SineMelawen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    102 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Aynen bana da. Perez kaçıncı olacak acep?

|
    |
    ali_0017 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3828 Mesaj

perez ilk yarıştan kendini verstappenle rekabete fazla kaptırıp takım arkadaşına çarpmasın da  

|
    |
    SineMelawen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    102 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Ahaha ya da bottas sinirlenip ham a carpiyormus 😂

|
    |
  • Yüzbaşı
    797 Mesaj

Mercedes'in serisi bu sene bitecek bence.

• Yarbay
    3828 Mesaj

keşke bitse. sıktı artık gerçekten. bitmese bile çok çekişmeli bir yıl olsun. en azından son haftaya kadar hem markalar hem de pilotlar şampiyonu belli olmasın. hatta keşke puanlar çok yakın olsa da son yarışı kazanan şampiyonluğu alsa.

|
    |
    delpieroalk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1504 Mesaj

Yalnız Herkes Checo ve RB'ye odaklanmışta;

Mercedes Motorlu Mclaren ve Daniel'i es geçmeyin derim. sezonun en flash transferi hem pilot hemde motor açısından en önemli değişimi bu takımda yaşandı.

ve Mclaren en son şampiyonluğunu ve tabi en parlak dönemini mercedes ile yaşamıştı.

bence ritim bulurlarsa RB'nin önüne geçebilirler.

|
    |
  • Yüzbaşı
    797 Mesaj

Bu seneden beklentilerim;

Mercedes hem takımlarda hem de pilotlarda büyük hayal kırıklığı yaşayacak.

Hamilton emekli olacak.

Rusell Mercedes'e geçecek.

Alonso tecrübesiyle Alpine'i güzel yerlere taşıyacak.

Ferrari Binotto'yu sezon içinde gönderecek ve Lerclerc ile Sainz uçuşa geçecek.

Haas son takviyelerle üst sıraları zorlayacak. MSc bu sezon 1 podyum alamayabilir ama alırsa acayip güzel olur.

Alpha Tauri'de Yuki Tsunoda güzel bir sürpriz yapabilir, küçük enişteyi kısa boyuyla belki ileride Mercedes araçlarında izleyebiliriz.

Aston Martin büyük hayal kırıklığı olacak gibi hissediyorum.

Raikonen reis çeşitli sürprizler yapabilir.

Gelelim şampiyonluk adaylarına; Redbull iki pilotuyla da iddialı, Ricciardo da ayrı bir şampiyonluk adayı,

|
    |
  • Yarbay
    3828 Mesaj

ilk antrenmanın yine yayını yok sanırsam. ssport yine şaşırtmıyor. internetten link aramak için para veriyoruz adamlara. en sonunda kafam atacak 640 lira verip yıllık f1 tv pro aboneliği alıcam o olacak.

|
    |
  • Yarbay
    3828 Mesaj

link bulamadım. şaka gibi. izleyen varsa nereden izliyor?

• Teğmen
    102 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

S sport + veriyor Türkiye'de artık antrwman seanslarını.

|
    |
  • Binbaşı
    1504 Mesaj

ilk antreman turları sonuçları enteresan

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/36/96/33/369633ffd30d3c5338b004aa03e2a699.png&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/14/83/f6/1483f6093d4e6e415cc6d2410dd73cd7.png&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winwin35 -- 26 Mart 2021; 17:16:25 >
    |
    |
  • Yarbay
    4161 Mesaj

Max Verstappen bu sene ciddi bir şampiyonluk yarışı içerisinde olacak. Redbull aracı yapmış gibi görünüyor.

|
    |
  • Teğmen
    102 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    RB şimdilik önde görünüyor, Aston Martin geride. McLaren de Mercedes motoruna geçtiğinden beri hızlı. Ferrari biraz toparlamis gibi.
    Yarın sıralama turlarında anlarız.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant points
vp satın al
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,938
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.