Şimdi Ara

FORMULA 1 2020 Sezonu Bitti | Hamilton ve Mercedes Şampiyon! (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.613
Cevap
15
Favori
37.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarışta şansta lazım. Şansıda yakalamak için iyi sürüş yapmak gerek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dismoor kullanıcısına yanıt
    Tabii orası öyle ama herkes ile pite girseydi birinci olmayacaktı. Kötü sürücü demiyorum. Neyse zevkli bir yarıştı artık Lewis birinciliği sıkmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F6A14216 -- 6 Eylül 2020; 19:4:46 >
  • Digiturk skandalı yüzünden internetten temiz yayın aradım bayağı. Bir an S Sport + alsam mı diye de düşündüm ama onlar da batırmış bugün. Bir düzgün yayın bile yapılamıyor ülkede.

Yarışa gelirsek de Magnussen'in aracı hemen gerideki kapalı yere ittirilir diye düşündüm ama bunu tercih etmediler ve Mercedes'in de senede bir yapabileceği bir amatörlükle olanlar oldu Geçen hafta Gasly dördüncülüğü zorlayabilecek bir konumdayken güvenlik aracı yüzünden sonlara düşmüş ve yine de 8. olmayı başarmıştı. Bugün de güvenlik aracından 1 tur önce pite girmesi ona şans doğurdu. Aslında zaman kaybetmeden lastikleri değiştiren ve daha iyi bir araca sahip olan Stroll daha avantajlıydı ama telaştan eline yüzüne bulaştırdı, iyi de oldu Bu hafta sonu Mercedes'ten sonraki en hızlı araçla birlikte Sainz'ın da Gasly'i yakalacağını düşünüyordum ama Gasly çok iyi direndi ve son tura kadar farkı 1 saniyenin üzerinde tutarak tarihi bir zafer aldı. Son turlarda Sainz'a hava koridoru yaratmamak için Parabolica öncesindeki düzlükte yön değiştirmesi gibi anlar da heyecan vericiydi (videosunu bulamadım). Umarım işi Verstappen ve herhangi bir 2. pilot gibi dengesiz bir formata döken Red Bull'a dönmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi franz392 -- 6 Eylül 2020; 19:58:1 >

• Levis layığını buldu... ne oldu 10sn dur kalk cezası bile 16. yaptı...
  • Hamiltonu günahım kadar sevmem. Adam ayrı bir ligde yarışıyor resmen. 10-15 tur daha olsa yarışı kazanırdı net.
  • Çok garip bir yarıştı yaaa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Gasly adına sevindim ama maalesef bu S Sport + denen kepazelik yüzünden 2 dk dışında hiç bir şey seyredemedim! Yarım yamalak bir F1 zevkimiz vardı onuda parayla rezil etti S Sport! Sizler nereden seyrediyorsunuz ?
    Tv+ alin ben bu sekilde izliyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.Android TV de app i var mobildede app i var.Eurosport 1 2 Auto Moto(Nascar) S sport 1 2 var 14.99 tl.Bir surude belgesel sinema kanali var.
    Yada s sport 1 2 nin oldugu vodafone tv oneririm oda 9.99 TL.Bunda auto moto ve eurosport yok o yuzden sadece s sport izlemelik.

Benim secimim net TV+ Eurosport yoksa isim olmaz.

Sacma sapan tv platformlarina tahhahut vermeyin.Tahahutsuz vdfn tv tv+ varken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 6 Eylül 2020; 20:23:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ken Block43 kullanıcısına yanıt
    Hamilton'ın bu kadar iyi gözükmesi, Bottas gibi vasat bir pilot ile takım arkadaşı olmasından kaynaklanıyor bana kalırsa. Bottas yerine Verstappen ya da Leclerc gibi bir pilot olsa işler daha farklı olurdu.

Hamilton'ın ceza aldığı Bottas'ın eline farkı kapatmak için muazzam bir fırsat geçtiği bir durumda Bottas yine kendinden bekleneni yaparak beklentileri karşılayamadı. Hep söylüyorum, Mercedes'in Bottas yerine Hamilton kalibresinde bir pilot getirmesi kesinlikle spora rekabet getirip sporun izlenilebilirliğini arttırır. Ama Hamilton, kendisini zorlamayacak sezonda 1-2 yarış kazanabilecek kapasitede bir takım arkadaşı varken alacağı yarış galibiyetleri ve şampiyonlukları zora sokabilecek potansiyeli olan bir takım arkadaşı istemez. Mercedes cephesi de Hamilton'ın bu zaferleri kazanmasından oldukça memnun olmalı ki Bottas'ın yetersiz performansına rağmen her sezon onun kontratını yeniliyor.

Bugünkü yarışa gelecek olursak, son yılların en sıra dışı yarışlarından birisini izledik. Gasly, olması gereken zamanda olması gereken pozisyondaydı, geriye bir tek hata yapmaması gerekiyordu ki hata da yapmayarak kariyerinin ilk zaferini aldı. Yarış 1 tur daha uzun olsaydı çok büyük ihtimalle yarışın galibi olacaktı Sainz ama ikincilik de onun için oldukça iyi bir sonuç oldu. Raikkonen'e üzüldüm açıkçası geçen sezondaki gibi bir Alfa Romeo olsaydı takımı adına çok ciddi puan alabileceği bir yarışı otomobilinin performansı nedeniyle puansız kapattı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 6 Eylül 2020; 20:23:58 >

• Haas pilotları bi acayip her yarışta ayrı bi olay,acaba aracı pite kadar götüremez miydi mag Birde ben aracı arkadaki boşluğa çekerler derken iterek pite götürdüler

Böyle olmasına sevindim,heyecanlı güzel bi yarış oldu.Hamilton hemen hakemlerin yanına gidiyor.Bu mercedeste birşeyler var bence legal olmayan,sondan gelip bu kadar kolay onca pilotu geçmek tuhaf.Adamlar her yarış performansı arttırıyor her pistte rekorlar kırıyor das sistemi mi acaba bu farkı yaratan

Sainz için üzüldüm 3 4 saniye farktan gelip bi türlü 1 saniyenin altına indiremedi farkı.Reno motoru su koyuvermedi,kesin arkadan dumanlar çıkacak sainz çıldıracak dedim ama olmadı

Ferrari için diyecek pek bisey yok leclerc kaza yapmasa birkaç puan alırdı,o leş araçtan alabileceğinin maksimumunu alıyor adam,ferrarinin atı vetteli her defasında üzerinden atıyor vettel inat ettikçe.Ne kadar dayanacak bakalım buna

F1 deki takımım renoya gelince geçen hafta baya ümit verdiler bu hafta beklenti büyüktü ama olmadı.Motor müşterisi olan takım liderlik savaşı verirken sen 6 7 falan oluyorsan biraz daha araç üstünde çalışman gerekir.Ayrıca seneye alonso nun yanında ocon yerine hulk olsa keşke.Rai yi herkes geçerken ocon çok zorlandı zaman kaybetti arkasında,üst sıraları zorlamak zor ocon ile

Özetle güzel bi yarış oldu,red bull ve pembe mercedesi hiç sevmem.Gasly için sevindim,horner ne düşündü acaba albon gerilerde gezindiğinde gasly birinci olunca

• favori belli olsada farklı sonuçlar sevindirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Sercann35

Hamilton'ın bu kadar iyi gözükmesi, Bottas gibi vasat bir pilot ile takım arkadaşı olmasından kaynaklanıyor bana kalırsa. Bottas yerine Verstappen ya da Leclerc gibi bir pilot olsa işler daha farklı olurdu.

Hamilton'ın ceza aldığı Bottas'ın eline farkı kapatmak için muazzam bir fırsat geçtiği bir durumda Bottas yine kendinden bekleneni yaparak beklentileri karşılayamadı. Hep söylüyorum, Mercedes'in Bottas yerine Hamilton kalibresinde bir pilot getirmesi kesinlikle spora rekabet getirip sporun izlenilebilirliğini arttırır. Ama Hamilton, kendisini zorlamayacak sezonda 1-2 yarış kazanabilecek kapasitede bir takım arkadaşı varken alacağı yarış galibiyetleri ve şampiyonlukları zora sokabilecek potansiyeli olan bir takım arkadaşı istemez. Mercedes cephesi de Hamilton'ın bu zaferleri kazanmasından oldukça memnun olmalı ki Bottas'ın yetersiz performansına rağmen her sezon onun kontratını yeniliyor.

Bugünkü yarışa gelecek olursak, son yılların en sıra dışı yarışlarından birisini izledik. Gasly, olması gereken zamanda olması gereken pozisyondaydı, geriye bir tek hata yapmaması gerekiyordu ki hata da yapmayarak kariyerinin ilk zaferini aldı. Yarış 1 tur daha uzun olsaydı çok büyük ihtimalle yarışın galibi olacaktı Sainz ama ikincilik de onun için oldukça iyi bir sonuç oldu. Raikkonen'e üzüldüm açıkçası geçen sezondaki gibi bir Alfa Romeo olsaydı takımı adına çok ciddi puan alabileceği bir yarışı otomobilinin performansı nedeniyle puansız kapattı.
    Hamiltonun bu kadar iyi gözükmesi bottas gibi vasat bir pilotla alakası yok. Adam cidden ayrı bir ligde. Adam hiç hata yapmıyor pilotluk seviyesi bambaşka. Geçen sene gerilerden gelip macaristanda verstappeni geçti. Hoş lastik farkı vardı. Ama bir insan hiç mi hata yapmaz? Adamı günahım kadar sevmiyorum nefret ediyorum. Ama gerçekten de durum bu. Bottas yerine Verstappen olsa keşke. Verstappen Hamiltonun eline verir.

• Kırk yılda bir yarış kaçırdım kıyamet kopmuş,eve geldim sonuçlara bakmadan geri aldım canlı gibi izledim yarış durunca ve cezalar açıklanınca kim kazandı diye bakmamak için resmen kıvrandım,farklı bir pilotun kazanması yinede güzel.
  • bu yeni rekabeti arttıracak kurallar 2021 sezonu için değil de 2022 sezonu devreye girecek değil mi? rüzgar tüneli muhabbeti ve das olayı mesela?

önümüzde ki sene de devam yani sıkıcı yarışlar?
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Normalde önümüzdeki sezon değişecekti kurallar (bütçe sınırı gelecekti işte) ama Covid yüzünden dediğin gibi 2022 de gelecek o değişiklikler. Bu seneki kurallar vs. de dondurulacak yani önümüzdeki senede üç aşağı beş yukarı aynı bu tarzda bir grid göreceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chalrie Keley

Normalde önümüzdeki sezon değişecekti kurallar (bütçe sınırı gelecekti işte) ama Covid yüzünden dediğin gibi 2022 de gelecek o değişiklikler. Bu seneki kurallar vs. de dondurulacak yani önümüzdeki senede üç aşağı beş yukarı aynı bu tarzda bir grid göreceğiz.
    Pfffff

• Gasly 1.likte giderken gözüm Albon'daydı o derecesi ile nasıl o koltuğu hak etmediğini gösteriyordu adeta. Gasly ise gerçekten gümbür gümbür!

Ayrıca Hamilton şahlandı resmen, eğer 4-5 tur daha olsa herhalde birkaç sıra daha öne geçecekti.

Bottas konusunda katılmıyorum kötü olduğuna. Bottas ortalama üstü bir yarışçı, şahsen dün arabasında ekstra bir sorun olduğu için böyle seri sıra kaybetti diye düşünüyorum.

Dünkü podyum uzun süredir özlediğimiz cinstendi. Umarım benzer kaoslar, hatalar olur da Hamilton bu kadar domine etmez. Bu yarış sonrası önümüzdeki yarışı çok fazla kişi izleyecektir eminim ki.

Not: Hamilton ceza açıklanınca mekan basmaya gider gibi yürüyor ve bunu yayınlıyorlar ya o kısım çok hoştu gerçekten :D
  • delpieroalk kullanıcısına yanıt
    Bottasın aracında sorun yoktu. Kaç yarıştır klasik haline gelen kalkış sıkınıtısı yaşadı. Monza gibi pistte kalkışta sorun yaşarsan momentum kaybından dolayı çok sıra kaybedersin.

Birde artık takımlar motor modunu değiştiremiyor yarış içinde bu da bottası etkiledi baya. Hatta telsizden bir araba bununla ilgili birşeyler söyledi.

Albon haketmişti o koltuğu ama verstappen yok ediciliğinin kurbanı oldu. Riccardo yu bile yok etti verstappen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dismoor -- 7 Eylül 2020; 9:19:39 >
  • Sonunda güzel bir yarış izledik. Böyle olaylar olmasa f1 tarihinin en kötü ve boş sezonu ile devam edecektik. Ferrari zaten klasik,yapacak bir şey yok. Boşa gidecek 2 sezon var. Lecrec kaza yapmasa idi,başladığı pozisyona göre güzel bir yerde bitirebilirdi. İlk güvenlik aracı piste girmeden pitstop yapmıştı ve sonrasında geçişler yapmaya başlarken gitti araç.
  • Ulan bir hafta izleyemedik ne olaylar dönmüş 😂

• diskalifiye edilmesi gerekirken Hamilton kollanıyor... zaten takımı motorda hile yapıyor...
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.