Şimdi Ara

FORMULA 1 2020 Sezonu Bitti | Hamilton ve Mercedes Şampiyon! (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.613
Cevap
15
Favori
37.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında yeni izlemedim de ara verdim diyelim. Bundan bir kaç yıl önce bütün arabaların eşit olduğunu hatırlıyorum. Hatta eşit değilken alonso hep kazanıyordu eşit olunca kazanamıyordu. Eşitken de hamilton iyiydi diye kafamda kalmış o yüzden böyle dedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jahahhahahhahaha rakipleri williams artık

FORMULA 1 2020 Sezonu Bitti | Hamilton ve Mercedes Şampiyon!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bottas'ın yarışı başlatma anı oldukça eleştirilmiş ama eleştirilecek pek de bir durum yok ortada. Güvenlik aracı çıktıktan sonra yarışı başlatmak lider olan pilotun inisiyatifindedir. Bottas, start/finish düzlüğüne çıktığı gibi yarışı başlatsa Hamilton, onun hava koridorunu kullanıp liderliği kolay bir şekilde alırdı. Bunu bilen Bottas da ilk viraja daha yakın bir noktada yani neredeyse start/finish düzlüğünün yarısında yarışı başlatıp pozisyonunu korudu. Burada Bottas'ın hiçbir suçu yok, suç arka tarafta ki dikkatsiz sürücülerdeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 13 Eylül 2020; 20:16:14 >
  • Ulan riccardo böyle podyum fırsatı bir daha gelmez

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    yönetimdeki tasaruf anlayışının sonucu...
  • Sercann35 kullanıcısına yanıt
    güvenlik aracı çıkar çıkmaz yarışı başlatması gerekiyordu... kazalar onun mallığından oldu...

• FORMULA 1 2020 Sezonu Bitti | Hamilton ve Mercedes Şampiyon!

• quote:

Orijinalden alıntı: detanaoq

güvenlik aracı çıkar çıkmaz yarışı başlatması gerekiyordu... kazalar onun mallığından oldu...
    öyle bir kural yok ne zamandır izliyosun F1 i

• detanaoq kullanıcısına yanıt
    Öyle bir kural yok. Mesajımda hem kuralı hem de Bottas'ın yarışı geç başlatarak ne yapmak istediğini yazdım ama hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Güvenlik aracı çıktıktan sonra lider isterse 20 km/h hızla finish çizgisine kadar gider, o çizgiye kadar kimse kimseyi geçemez. Çizgiyi geçtikten sonra da geçiş yapmak serbest hale gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 13 Eylül 2020; 22:34:17 >
  • Arkadaşlar yarım yamalak izleyebildim, bu kırmızı bayrak sonrası araçlar pitten tekrar başlıyor, bunada haksız durumlar oluşuyor mu ya da isterlerse bu durumu avantaja çeviren olabiliyor mu ?

Mesela hamilton lider, kimi ile arasında 7 saniye var. Kimi hamilton'dan 7 saniye sonra mı çıkıyor ?

Demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • haberelectro kullanıcısına yanıt
    tipik mercedes botu kafası... Hamilton olsa kaza olmazdı... kazmada olsa daha becerikli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dik Otur

Arkadaşlar yarım yamalak izleyebildim, bu kırmızı bayrak sonrası araçlar pitten tekrar başlıyor, bunada haksız durumlar oluşuyor mu ya da isterlerse bu durumu avantaja çeviren olabiliyor mu ?

Mesela hamilton lider, kimi ile arasında 7 saniye var. Kimi hamilton'dan 7 saniye sonra mı çıkıyor ?

Demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım.
    Pitten başlama yok. Yeni prosedürle kırmızı bayrak ile yarış durursa, yarışın başındaki gibi bir kez formasyon turu atılıp start çizgisinde duruyorlar ve yeniden start veriliyor. Bugün 3 kez start verildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wallcroft

FORVAT!?

• Vettel spin atarak Q2'de elendi, 15'nci bitirdi. Kazayı tam izleyemedim ama araçla alakalı olduğu söyleniyor daha çok.

Leclerc de sanırım onun yola fırlayan kanadına çarptığı için 11'de kalabildi.
  • verstappen'in sıralama turunda 2. olması mükemmel oldu. Yarın iyi bir start ve hava koridoru ile birlikte birinciliği alabilir.
  • Güvenlik araci girdi yine. Her yarış olaylı başlar oldu artık
  • sainz

• Hamilton 10 saniye ceza aldı.
  • Hamilton'ın 10 saniye ceza alması çok iyi. Uçan hollandalı bottas denen memuru keklik gibi avlayıp birinci olur.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.