Şimdi Ara

FORMULA 1 2020 Sezonu Bitti | Hamilton ve Mercedes Şampiyon!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.613
Cevap
15
Favori
37.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

5 Temmuz - Avusturya | (Bot-Lec-Nor)
    12 Temmuz - Avusturya | Ham-Bot-Ver)
    19 Temmuz - Macaristan | (Ham-Ver-Bot)
    2 Ağustos - İngiltere | (Ham-Ver-Lec)
    9 Ağustos - İngiltere | (Ver-Ham-Bot)
    16 Ağustos - İspanya | (Ham-Ver-Bot)
    30 Ağustos - Belçika | (Ham-Bot-Ver)
    6 Eylül - İtalya | (Gas-Sai-Str)
    13 Eylül - İtalya | (Ham-Bot-Alb)
    27 Eylül - Rusya | (Bot- Ver-Ham)
    11 Ekim - Almanya | (Ham-Ver-Ric)
    25 Ekim - Portekiz | (Ham-Bot-Ver)
    1 Kasım - İtalya | (Ham-Bot-Ric)
    15 Kasım - Türkiye | (Ham-Per-Vet)
    29 Kasım - Bahreyn | (Ham-Ver-Alb)
    6 Aralık - Bahreyn | (Per-Oco-Str)
    13 Aralık | Abu Dabi | (Ver-Bot-Ham)

Pilotlar Puan Durumu | Takımlar Puan Durumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 25 Aralık 2020; 23:48:5 >

• Recep Tayyip Erdoğan: Bir tanesi çıkmış pist kaygan diyor. kim bu? mercedes’in pilotu. önce haddini bil... sen bitum bilmiyorsun asfalt acemisisin. benim zaten muhatabım değilsin sen pistlerde boş gezerken biz anadoluyu baştan başa yollarla donattık. Hamdolsun ziftlerimiz irademiz gibi sapasağlam..çok şükür..Milletimiz bu Mercedes pilotuna en iyi cevabı vereceğinden şüphem yoktur..burdan yatırımcılara sesleniyorum.paranızı Mercedes değil BMW ye yatırın.

Devlet Bahçeli: Adı Hamilton ama ne yazıyor o tabelada, HAM yazıyor, kendisi henüz hamdır, olgunlaşmamıștır. Mercedes'in direksiyonundaki bu zat, Türkiye asfaltları hakkında mesnetsiz iddialarda bulunmayı derhal bırakmalıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu: Halbuki her turda yeni lastik takın, çözüm bu kadar basit. Kimsenin aklına gelmiyor mu bu? Böyle bir şey olabilir mi...

Müthiş keyifli bir yarış oldu . Evet aksilikler oldu ama uzun zaman sonra insanların Mercedes'lerin sıkıcı liderliklerinden kurtulup keyifle izlemesini sağladı .Bence FIA bunları güzelce not alıyor ve puanımıza ekliyordur . Yarın da yine sürpriz bir yarış olursa seneye yarış takviminde yer alabiliriz . F1 hayranları dünya çapında oldukça eğlendi ve önemli olanda buydu

Biraz baktımda piste vs aklınca Erdoğana giydirmek için F1 ide kullanmaya çalışmışlar. Böyle yağmurlu bir pistte hiç güvenlik aracı girmeden sanal güvenlik aracı bile olmadan sadece birkaç defa sarı bayrakların olduğu bölüm olan ve bu kadar heyecanlı başından sonuna kadar sıkılmadan izlediğimiz bir yarışta bile zevk almayı bırakıp başka şeyler peşinde koşup saçmalayanlar olmuş. Yarışta pistte çok iyiydi ve önceden de dediğim gibi büyük ihtimal bir aksilik olmazsa gelecek sezon takvimine de girer.

• Mercedes'in DAS sistemi sezona damga vurur her anlamda. Yasallık durumu, sisremin performansa etkisi, çalışma prensibini keşif vs.

birde Bence şu Çin ile Vietnam GP'leri bence takvimden çıkartılmalı. Hatta Türk Yetkililer bunu fırsat bilip İstanbul'u takvime aldırmak için lobi yapmalı.

• Mercedes'in dün testlerde ortaya çıkan ve DAS adını verdikleri sistem burada anlatıyor. Söylentilere göre Mercedes'in bu sistem ile virajlarda daha fazla yere basma gücü elde edebileceği, ön kanatlardaki yere basma gücü azaltarak düzlük hızını arttırabileceği söyleniyor.

Dün bu konuda Red Bull cephesi bu sistemin illegal olduğunu söylerken Vettel ise sistemin legal olduğunu ama diğer takımların bu sistemi kopyalamasının biraz zaman alacağını söylemişti.

Bugün FIA, sistemin yasal olduğunu ancak 2021'de yasak olacağını açıkladı.

Hali hazırda zaten en hızlı otomobil olan Mercedes, bu sistem ile rakipleriyle arasında farkı arttıracağa benziyor. Muhtemelen 2020 sezonu, Mercedes'in domine edeceği, sezonun bitmesine birkaç yarış kala Hamilton'ın yedinci şampiyonluğunu izleyeceğimiz bir sezon olacak gibi gözüküyor.

@winwin35

Çin GP zaten ertelendi, Çin'de durum düzelmez ise muhtemelen iptal bile edilebilir. Ama ben Vietnam GP'sine bir şey olacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 21 Şubat 2020; 17:20:1 >

• Kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,
    F1'i uydudan izlemek için çözüm yollarını arıyorum, çok araştırdım şuan için tek çözüm idman TV görünmekte.
    Bulunduğum yerde internet sıkıntısı var doğal olarak uydu üzerinden izlemek zorundayım.
    Bu konuda bir fikri olan var mı?
  • Sercann35 kullanıcısına yanıt
    quote:

Muhtemelen 2020 sezonu, Mercedes'in domine edeceği, sezonun bitmesine birkaç yarış kala...

Bu şekilde taraftarların çoğu zevk almıyordur eminim, ben geçen sezon 2. yarıdan sonra zevk almadım diyebilirim.
    Umarım bol rekabet ve sürtüşmelerin olduğu bir sezon olur. F1'in 2021 öncesi ihtiyacı var bu duruma...
  • Ferrari fanı olsam da Mercedes bu sezon Das sistemi ile birlikte şampiyonluğa uzanır.Dominasyon devam eder.2021 sezonu dört gözle bekliyorum eski rekabetleri özledim.
  • Netflix'te yarın 2. sezonu yayınlanacak olan mini-dizi F1: Drive to Survive için konusunu açmış bulunmaktayım. İzlemiş/izleyecek olan F1 severler yorumlarını gerekli konuya belirtebilirler.
    https://forum.donanimhaber.com/formula-1-drive-to-survive-2019--142189692#142189692
  • Hollanda yarışının yapılacağı pisti çok tehlikeli buluyorum. Eğimli olmasını geçtim bazı yerlerde pist kenarları çok tehlikeli, düz değil mesela bazı yerler, birisi es kaza pist dışına sürüklense araç takla atar, kenarda kocaman çıkıntılar var düz değil. Bariyerlerin de çok kısa olduğu yerler var. Bilemiyorum fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla sıkıntılı geldi gözüme.
  • Sevgili Serhan Acar'ın sezon öncesi testleriyle ilgili görüşlerini belirttiği video. (Formula 1 Yayın hakları gereği sadece youtube'dan izleniyormuş o yüzden link paylaşıyorum)

F1 2020 Sezonu Öncesi Takımlar Ne Durumda? I Serhan Acar'la Formula 1x1 S2B1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magic11 -- 10 Mart 2020; 23:32:17 >
  • McLaren, bir çalışanında corona virüs tespit edilmesinin ardından Avustralya GP’sinden çekildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • büyük ihtimal erteleme gelecek.
  • McLaren da yarıştan çekildiğine göre erteleme gelir. NBA gibi sezonu tamamen durdururlarsa da şaşırmam şu saatten sonra.
  • Avustralya 1.antrenman turlarının başlamasına 2 saat kala hala yarışın iptal ya da yapılacağına dair resmi bir duyuru yapılmadı. Takım patronlarının yaptığı toplantıda Mercedes, Red Bull, Alpha Tauri, Racing Point ve Williams yarışın yapılması yönünde oy kullanırken Ferrari, Haas, Alfa Romeo, Renault ve McLaren ise yarışın iptali yönünde oy kullanmış.

BBC Radyo'nun haberine göre yarış iptal edilmiş ancak hukuki sebeplerden ötürü henüz açıklanamıyormuş. Ayrıca yine aynı kaynağın haberine göre Vettel ve Raikkonen'in Melbourne'den ayrıldığını söylenmiş.

Yarışın organizatörleri ise yarışın planlanan şekilde yapılacağını söylemiş. Ayrıca pistin kapıları açılmış ve seyirciler gelmeye başlamış.

Açıkçası antrenman turlarının başlamasına 2 saat kala yarışın akıbetine ilişkin kesin bir kararın verilmesi inanılır gibi değil. Milyarlarca euronun döndüğü F1 organizasyonundan bu konuda daha mantıklı bir tavır takınmasını beklerdim. Kriz yönetimi konusunda sınıfta kaldıkları çok açık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sercann35

Avustralya 1.antrenman turlarının başlamasına 2 saat kala hala yarışın iptal ya da yapılacağına dair resmi bir duyuru yapılmadı. Takım patronlarının yaptığı toplantıda Mercedes, Red Bull, Alpha Tauri, Racing Point ve Williams yarışın yapılması yönünde oy kullanırken Ferrari, Haas, Alfa Romeo, Renault ve McLaren ise yarışın iptali yönünde oy kullanmış.

BBC Radyo'nun haberine göre yarış iptal edilmiş ancak hukuki sebeplerden ötürü henüz açıklanamıyormuş. Ayrıca yine aynı kaynağın haberine göre Vettel ve Raikkonen'in Melbourne'den ayrıldığını söylenmiş.

Yarışın organizatörleri ise yarışın planlanan şekilde yapılacağını söylemiş. Ayrıca pistin kapıları açılmış ve seyirciler gelmeye başlamış.

Açıkçası antrenman turlarının başlamasına 2 saat kala yarışın akıbetine ilişkin kesin bir kararın verilmesi inanılır gibi değil. Milyarlarca euronun döndüğü F1 organizasyonundan bu konuda daha mantıklı bir tavır takınmasını beklerdim. Kriz yönetimi konusunda sınıfta kaldıkları çok açık.
    Sanırım resmi olarak kesin iptal edildi.

KAYNAK:https://twitter.com/F1tutkumuz/status/1238237447533838336

Bana sorarsanız Bahreyn, Vietnam, Monaco hatta duruma göre Hollanda yarışları da iptal edilmeli. Singapur falan da diyeceğim ama o yarışa baya süre var onu saymıyorum.

• İptal haberi resmi olarak geldi. Avustralya GP yarışılmayacak.
    https://twitter.com/F1/status/1238240420548751365
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    İptal etmek için benim mesajımı beklemişler. Ama söylediklerimin arkasındayım hala. F1 gibi bir organizasyonda iptal kararının bu kadar geç gelmesi kabul edilebilir gibi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 13 Mart 2020; 3:42:7 >
  • Sercann35 kullanıcısına yanıt
    bence iptal edilmesi kabul edilebilinir bir durum değil

pit duvarında oturan mühendislerin dışında herkesin kasklı olduğu bir ortamda, neden yarışı iptal ediyorsun ki.

seyirci alma olsun bitsindi.
  • Bahreyn ve Vietnam da iptal edilmiş.
  • winwin35 kullanıcısına yanıt
    24 saat kaskla gezmiyorlar ya, sizin ki de laf mı yani...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.