Şimdi Ara

FORMULA 1 2019 Sezonu Bitti | Hamilton ve Mercedes Şampiyon! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
704
Cevap
14
Favori
24.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle ceza haksız ve sacma zaten en dar yer pistin bekleyip buyur gec deyecek hali olmaz orda kimsenin ..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aklıma ilk gelen şey bu oldu benim de. Verstappen orada gidecek yeri olmasına rağmen bariz bir şekilde Kimi'nin üstüne kırmış olmasına karşın ceza gelmemişti. Ama burada bundan çok daha azına ceza çıktı. Üstte de yazdım, roller farklı olsa Hmailton'a ceza gelmezdi. Zaten asıl sinirlendiğim nokta da bu.
  • Araç zaten o hızla sağa doğru uçuyor, Vettel saniyelik reflekse kontra verip duvara çarpmaktan kurtulurken aklı kıçına kaçmışken nasıl Hamilton'u görüp önüne kırsın, fia resmen önüne kırdı diyor.
  • Son zamanlarda gordugum en sacma karara imza attilar
    Yazik gercekten
    Vettel az bile tepki verdi bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • F1 Mercedes pro series olmuş. Ferrari falan boşuna yarışmasın bence direkt çekilsinler.

Böyle saçma sapan kararlar bir Lewis Hamilton için alınır zaten.

Geçen sene pistin 100 metre dışında duvara çarpan Hulkenberg için güvenlik aracı sokmuşlardı İngiltere'de. Hamilton fark kapatsın diye.

Aynı hareketin bilinçlisini Hamilton 2016 Monaco'da Ricciardo'ya yapıyor ama ceza falan almıyor.

Yazık lan ben cidden daha izlemeyi düşünmüyorum. Boşuna vakit kaybı oldu artık bu akşamdan sonra.
  • Diyelim ki önüne kırdı, yahu zaten arkadaki adam geçmesin diye blokluyor işte ne var bunda? Böyle saçma kural olmaz arkadaş. Birbirini geçerken önüne engel olan herkese ceza gelsin o zaman. Bu nası formula her yarış hamilton 1. kubica sonuncu. Kubica niye sonuncu onun da araştırılması lazım
  • Fia'nin mercedese çalıştığının net gostergesi oldu bu.
    Hamiltona 8 şampiyonluk kazandirip dunyanin en iyisi yapmaya ugrasiyorlar.
    İngiliz fia da bunu istiyor zaten.

Geçen sezon 3 yarış kazanan Ferrari hemen incelenmisti.
    7 de 7 yapan mercedese bakan yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 10 Haziran 2019; 0:4:48 >

• Monako 2016, bu olaya ceza yok.

Kanada 2019, bu olaya ceza geldi.

Yorumsuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 10 Haziran 2019; 0:38:53 >

• Bu saatten sonra Mercedese bütün yarışları kazandırsınlar. Önce haftaiçindeki lastik meseleleri şimdi de bu.

Mersedasyon iş başında.

• 2016 Monaco’ da aynı olaya ceza yoktu. Yazık gerçekten her şey Mercedes lehine zaten, FIA' da onlara çalışınca işin tuzu biberi oluyor artık. Vettel'e üzüldüm gerçekten zor bir durum yaşadığı olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wallcroft -- 10 Haziran 2019; 1:46:11 >
  • Baktılar Hamilton geçemiyor yapıştırdılar cezayı. İngiliz lobisi rahat durmuyor.

• Vettelin sürüş kamerasından zaten herşey belli oluyor. Adamın gidecek tek yeri var, oda oraya doğru hamle yapıyor son anda. Hamiltonu felan görmemiştir bile ki, görmediğini de söyledi. FİA kararları vermek için bile kaç tur bekledi. Madem ceza verecektin, zaten izlediğin üç beş tane kamera var. Daha erken neden karar vermedin, verse belki Vettel farkı açmak için daha agresif olabilirdi. Herşeyi ile tamamen fiyasko bir karar ve yarış oldu.

Yarış sonunda Vettel reisin; kazanan dubalarını padoğa gitmeden önce; Mercedes in önünde ki 1 yazısını 2 yazısı ile değiştirmesi harika bir hareketti. Biz kırmızıları ve kırmızıların sürücülerini işte bu yüzden seviyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roberto Baggio -- 10 Haziran 2019; 10:36:10 >
  • O şiganda dışarı çıkan bir aracın, içeriye girerken göt atacağını tüm yarış severler az çok bilirler. Pit duvarın ve pilotların gününde olsa dahi bu seferde FIA engeli çıkıyor. Kurallara göre bu hareket ceza gerektirir mi? Evet. Ama geçmişte bu kurallar Hamilton'a uygulandı mı? Hayır. Doğru bir tanedir.

Aklı öldürürsen, Ahlak da ölür. Akıl ve Ahlak öldüğünde, fanlar bölünür. FIA'yı satın aldığın gün Adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün: F1 de ölür.
  • ferrariyi sevmem ama vettelin yapabilecek bir şeyi yoktu aracını kontrol etmeye çalışıyordu,ama ortada bir gerçek var duvara sıkıştırmasaydı geçilmişti burdan yola çıkarsak aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali ceza vermese bu tur olayların sonu gelmez verincede tartışma bitmez.
  • https://www.youtube.com/watch?v=lSF_m4PIZR4

• Pirelli bile lastikleri mercedesin istediği gibi üretiyor. F1 mercedes race olarak değiştirsinler F1 adını.
  • Zırlamanın pek bir faydası yok. Hamilton verilen cezada suçu yok önce onu bir belirteyim.
    Vettel çimlere girdi, çıkarken tehlikeli bir çıkış yaptı. Hamilton duvara vuruyordu, cezaya hak etti bence hatta az bile. Biraz daha soldan girmesi gerekiyordu.
    Exciting_Jr
    Sana gelince dostum, aynısını Hamilton yapsaydı saydırırdınız adama. Neyse, Fransa'da Ferrari'ye bol şans diliyorum.
    HAMMERTIME!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MichaelTownley -- 10 Haziran 2019; 18:20:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MichaelTownley

Zırlamanın pek bir faydası yok. Hamilton verilen cezada suçu yok önce onu bir belirteyim.
    Vettel çimlere girdi, çıkarken tehlikeli bir çıkış yaptı. Hamilton duvara vuruyordu, cezaya hak etti bence hatta az bile. Biraz daha soldan girmesi gerekiyordu.
    Exciting_Jr
    Sana gelince dostum, aynısını Hamilton yapsaydı saydırırdınız adama. Neyse, Fransa'da Ferrari'ye bol şans diliyorum.
    HAMMERTIME!
    Burada ki ve sosyal medyada ki bir çok kişinin isyan etmesinin sebebi, geçen sene aynı durumunda Hamiltona ceza verilmeyip, bu sene Vettele verilmesi. Geride ki yorumlara bakarsan, videolar mevcut konu ile ilgili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MichaelTownley

Zırlamanın pek bir faydası yok. Hamilton verilen cezada suçu yok önce onu bir belirteyim.
    Exciting_Jr
    HAMMERTIME!
    FORMULA 1 2019 Sezonu Bitti | Hamilton ve Mercedes Şampiyon!

Burada şikanı kesip Ricciardo'yu bilerek sıkıştırmış ve ceza almamıştı.

Vettel'in yaptığı aracının kontrolünü kaybetmek, çime çıkan araç buz pistine çıkmış gibi olur, nereye gittiğini kestiremezsin. Gerçi sen anlamazsın bunları.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.