Şimdi Ara

FORMULA 1 2018 Sezonu Bitti | Hamilton ve Mercedes Şampiyon! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
702
Cevap
7
Favori
35.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SxDark

Ozledik geldin artık
    Yarın geliyorlar hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MichaelTownley -- 22 Ağustos 2018; 22:52:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FORMULA 1 2018 - 13. yarış -- 26 ağustos pazar -- BELÇİKA -- SPA GP -- saat 16.10

https://www.formula1.com/

sıralama turları -- 25 ağustos cumartesi -- saat 16.00
    büyük yarış ------- 26 ağustos pazar ------- saat 16.10

belçika büyük yarışı , dsmartta SMARTSPOR dan canlı yayınlanacak
    S SPORT kanalı bu haftaki yarışı canlı yayınlamayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 24 Ağustos 2018; 9:50:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stroll'ün babası batmakta olan Force India'yı satın almış ve takımın ismi değişmiş. Artık Racing Point adı ile yarışacaklar ayrıca Force India FIA tarafından F1'den diskalifiye edilip 0 puan ile Racing Point giriş yaptı. Tabii haberler bununla da bitmiyor. Stroll'un sezon bitmeden Racing Point'e Perez'in yanına geçmesi beklenirken boşa çıkan Ocon'un da McLaren'e gitmesi söz konusu ve bu durumda Vandoorne veya Alonso'nun takıomdan ayrılması anlamına geliyor. Maalesef bu yarış Alonso'nun F1'de ki son yarışı olabilir. Bugün de antrenman seansında Alonso yerine Norris vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Butterflyman

Stroll'ün babası batmakta olan Force India'yı satın almış ve takımın ismi değişmiş. Artık Racing Point adı ile yarışacaklar ayrıca Force India FIA tarafından F1'den diskalifiye edilip 0 puan ile Racing Point giriş yaptı. Tabii haberler bununla da bitmiyor. Stroll'un sezon bitmeden Racing Point'e Perez'in yanına geçmesi beklenirken boşa çıkan Ocon'un da McLaren'e gitmesi söz konusu ve bu durumda Vandoorne veya Alonso'nun takıomdan ayrılması anlamına geliyor. Maalesef bu yarış Alonso'nun F1'de ki son yarışı olabilir. Bugün de antrenman seansında Alonso yerine Norris vardı.
    Hocam o zaman şimdi bu Racing Point markalar klasmanında 0 puanla son sırada mı?

• MichaelTownley M kullanıcısına yanıt
    Evet Force India diskalifiye edildi ve yerine Racing Point 0 puan ile giriş yaptı. Sadece isim değişikliği olmasına rağmen FIA böyle bir karar aldı. Geçmişten bildiğim kadarı ile kesin olarak bilmiyorum ama pilotların puanlarına dokunulmadı. 2007 yılında McLaren diskalifiye edilip puanları silindiğinde Alonso ve Hamilton'un puanları silinmemişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Butterflyman

Evet Force India diskalifiye edildi ve yerine Racing Point 0 puan ile giriş yaptı. Sadece isim değişikliği olmasına rağmen FIA böyle bir karar aldı. Geçmişten bildiğim kadarı ile kesin olarak bilmiyorum ama pilotların puanlarına dokunulmadı. 2007 yılında McLaren diskalifiye edilip puanları silindiğinde Alonso ve Hamilton'un puanları silinmemişti.
    Arabaların renkleri aynı mı? Pembe renk Force India'ya özeldi

• Çarşı iyice karışmış. Lawrence Stroll için parayla oğluna koltuk satın aldı diyorduk şimdi direkt takım satın aldı adam.

Aslında F1 de 2 takımı finanse ederek ayakta tutması iyi olsa bile oğlunun sürekli baba parasının gölgesinde yarışacağı gerçeğide ağır bir yük.

Bakalım Stroll efendi hemen oturacak mı koltuğa. Vandoorne u afakanlar basmış olacak ki değişik demeçler vermiş.

İşin sonunda Ocon'u williamsta görmek istemem.
    Bildiğim kadarıyla takım önümüzdeki yarış yine aynı renklerle çıkacak ve pembe renginde sponspor'dan kaynaklı olduğunu biliyorum. Çünkü önceki sezonlarda pembe renk yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyrazed

Çarşı iyice karışmış. Lawrence Stroll için parayla oğluna koltuk satın aldı diyorduk şimdi direkt takım satın aldı adam.

Aslında F1 de 2 takımı finanse ederek ayakta tutması iyi olsa bile oğlunun sürekli baba parasının gölgesinde yarışacağı gerçeğide ağır bir yük.

Bakalım Stroll efendi hemen oturacak mı koltuğa. Vandoorne u afakanlar basmış olacak ki değişik demeçler vermiş.

İşin sonunda Ocon'u williamsta görmek istemem.
    Mercedes Ocon'u Williams'a bırakmaz

Ayrıca bu Stroll Bey eninde sonunda Racing Point koltuğuna oturacak

• Ferrari ne zaman pole pozisyonunu alacak gibi olsa yağmur başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sercann35

Ferrari ne zaman pole pozisyonunu alacak gibi olsa yağmur başlıyor.
    Şimdi aynısını yazmak için foruma girdim senin mesajını gördüm.
    Umarım bu kez bırakmayız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Şimdi aynısını yazmak için foruma girdim senin mesajını gördüm.
    Umarım bu kez bırakmayız

Alıntıları Göster
    Almanya, Macaristan şimdi de Belçika... Hamilton’dan resmen şans akıyor. Pole için Raikkonen ve Vettel’in çekişeceği bir ortamda Q3’te gelen yağmur tüm hesapları bir kez daha alt üst etti. Pilotların Q3’ün son turunda yağmurun durmasıyla dereceleri de iyileşince Kimi 6.sıraya kadar geriledi. Muhtemelen Kimi’nin otomobilinde sorun yaşadı, çünkü son 3-4 dk kala pite girip piste dönmedi.

Tek teselli pole pozisyonunun Spa gibi bir pistte pek bir anlam ifade etmemesi.

Edit: Kimi’nin otomobiline yeteri kadar yakıt koymamışlar, bu sebeple yağmurun durduğu pistin hızlandığı son turu bu yüzden atamamış. Şu hataya ne desem bilememedim açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 25 Ağustos 2018; 17:52:47 >

• Hamilton pole pozisyonu... Seni seviyorum adamım!

Ocon ve Perez'in 3 ve 4. sırayı almaları beni şaşırttı doğrusu

• hadi bakalım sarı çocuklar yarın 1 ve 2 de sizleri görmek istiyoruz forza ferrari
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercann35

Almanya, Macaristan şimdi de Belçika... Hamilton’dan resmen şans akıyor. Pole için Raikkonen ve Vettel’in çekişeceği bir ortamda Q3’te gelen yağmur tüm hesapları bir kez daha alt üst etti. Pilotların Q3’ün son turunda yağmurun durmasıyla dereceleri de iyileşince Kimi 6.sıraya kadar geriledi. Muhtemelen Kimi’nin otomobilinde sorun yaşadı, çünkü son 3-4 dk kala pite girip piste dönmedi.

Tek teselli pole pozisyonunun Spa gibi bir pistte pek bir anlam ifade etmemesi.

Edit: Kimi’nin otomobiline yeteri kadar yakıt koymamışlar, bu sebeple yağmurun durduğu pistin hızlandığı son turu bu yüzden atamamış. Şu hataya ne desem bilememedim açıkçası.

Alıntıları Göster
    bu tamamen bal...

bunun hesabi yok, onceden calismasi yok birseyi yok.

kuru olan zemin hamiltonun ihtiyaci oldugunda yagmura kaliyor.

bu kadar şans da artik fazla...

• FIA mı Hamilton'ı kolluyor yoksa tanrılar mı?
  • Valla burada herkes Hamilton'ın şanslı olduğunu düşünüyor bir tane bile Hamilton sevdalısı yok mu yav?

Hamilton'u severim. 2007'den beri de desteklerim bizim keretayı. Foruma daha yeni girdim ama bakalım. Şaka bir yana, adam kesinlikle hak etti bu pole pozisyonunu. Kesinlikle yağmurda gelmiş geçmiş en iyi sürücülerden birisi. Senna'yı izlemedim yaşım itibariyle o sebeple Senna'ya kesin bir şey demiyorum ama izlediğim dönemden itibaren yağmurda böylesine iyi süren başka bir pilot görmedim. Umarım çok zevkli ve güzel bir yarışa tanık oluruz.
  • Hamilton’ın şansı onun sürüşüyle alakalı bir durum değil. Almanya’da Ferrari ve Vettel için her şey yolunda giderken bir anda bastıran yağmur ve Vettel’in hatası ile galibiyeti Hamilton kucağında buldu.

Macaristan’da birinci, ikinci ve üçüncü antrenman seansları kuru zeminde geçilirken sıralama turlarında başlayan yağmur ile Hamilton pole pozisyonunun sahibi oldu. Sıralama turları kuru zeminde olsaydı Hamilton ancak üçüncülük için mücadele edebilirdi. Ferrari Macaristan’da kuru zeminde Mercedes’ten çok daha hızlıydı. Hamilton burada pole’ü alınca pistin geçişe pek müsait olmaması ile birlikte yarışın galibi oldu.

Son olarak Spa’da yine Ferrariler’in pole için favori olduğu bir ortamda ilk üç antrenman turları ve Q1 kuru zeminde koşuldu. Q2’nin ortasından itibaren yağmur başladı ve Q3’te de devam edince Mercedes ile Hamilton bu avantajı iyi değerlendirip pole pozisyonunu kaptı.

Kısaca şu bahsettiğim iki yarış ve iki sıralama turları normal hava koşullarında koşulsa Hamilton bu süreci sancılı atlatırdı. Normal koşullarda Vettel hem Almanya’yı hem de Macaristan’ı kazanacağı gibi Spa’da pole ya Kimi ya da Vettel’e giderdi. Böylece bugün puan tablosunda çok değişik sonuçlar görebilirdik.

Pilotların yağmur performansları bence çok abartılıyor. Ben kimseye sırf yağmur altındaki performansını baz alarak iyi ya da kötü pilot demem. Yağmurlu yarışlarda pilotajın önemi olduğu kadar şansın da çok büyük önemi var. Bazı pilotlar yarışlarda sırf erken yağmur lastiklerine geçtiği için bile inanılmaz sonuçlar alabiliyorlar, bunu geçmişte çok gördük.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.