Şimdi Ara

FORMULA 1 2018 Sezonu Bitti | Hamilton ve Mercedes Şampiyon! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
702
Cevap
7
Favori
35.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 50 tur aynı lastiklerle yarışan Bottas’ın geç frenleme esnasında duramayacağını bilmesi gerekliydi. Ricciardo yeni lastiklerinin avantajlarıyla bariz daha hızlıydı, kaldı ki Bottas’ın Vettel ile olan temasında otomobili hasar almıştı. Daha sonra takımdan “Ricciardo’ya yerini ver” denmesine rağmen Bottas savunma yapmaya devam etmişti. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda Bottas’ın bu kadar zorlamasına anlam verememiştim yarışı izlerken.

Avusturya’da Q2’de Vettel’e Sainz’ı engellediği gerekçesiyle 3 sıra grid cezası verilmişti. Halbuki Sainz Q3’e zaten kalmıştı. Sıralamaya en ufak sonucu olmadığı halde Vettel’e verilen bu ceza olduğunu göz önünde bulundursak, Bottas’ın Macaristan’da yarışın son bölümde yaptıkları kesinlikle grid cezasını hak ediyordu.

Kısaca Bottas’ın yaptıkları ödül gibi bir cezayla yanına kar kaldı. Zaten bu sezon genelinde Mercedes pilotları ceza ile karşı karşıya kalacaksa ceza verenler oldukça toleranslı davranıp ya kınama cezası ya da mümkün olan en düşük cezayı veriyorlar, ama söz konusu Ferrari pilotları olunca kınama cezası söz konusu bile olmuyor, genelde hemen ceza çıkıyor. Benim rahatsız olduğum konu da bu çifte standart uygulamasına zaten.

Redbull gelecek sezon için Sainz ile anlaşabilir ama Gasly söylentileri de var. Açıkçası ben Alonso’nun gelmesini isterim, uzun bir süredir rekabetçi otomobilde değil, en azından kariyerinin son bölümünü nispeten daha rekabetçi bir otomobilde geçirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 4 Ağustos 2018; 15:58:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sercann35 kullanıcısına yanıt
    Verstappen’in takıma gelecek diğer pilotu veto etme hakkı var. Yani klasik bir 2. pilot göreceğiz. Alonso RBR’ye geçebilir demek gerçekçi değil yani.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ricciardo cesur bir karar almış. RBR'de kalmak istemedi veya fiyatı düşük buldu bilemeyiz. Takım içinde Max'in aşırı yalanması yada seneye Honda ile yeni bir maceraya açılan RBR'nin performansının soru işareti olması etkili olmuş olabilir kararında. Mercedes sözleşmeleri yeniledi, Ferrari'de kapıları kapamış olmalı ki pistte orta bölümdeki en rekabetçi markayı tercih etmiş. Sözleşme süreside akıllıca ve makul. RBR' de artık sevdiğim kimse kalmadı Sevgili Crashtappen artık babasının çiftliği gibi gezebilir takımda.
  • Ñolofinwë kullanıcısına yanıt
    “Alonso Redbull’a geçebilir” demedim, ben “Alonso’nun Redbull’a gelmesini isterim” dedim. Bir nevi temenni de bulundum yani. Bunun olasılığının çok uzak olduğunu ben de biliyorum tabii ki. Ama Redbull-Alonso birlikteliğini düşünmek bile bir sporsever olarak beni heyecanlandırıyor.

Verstappen’in veto hakkı olduğunu daha önce hiç duymadım, hadi Vettel, Hamilton ya da Alonso’nun böyle bir hakkı olsa anlarım da eğer bu hak gerçekten varsa kariyerinin başında ve en büyük başarısı yarış galibiyeti olan bir pilota bu denli bir ayrıcalık Redbull adına büyük hata olmuş.

• MERCEDES kayırılıyor... pilotları ne yaparsa yapsın ceza almaz...
  • Sercann35 kullanıcısına yanıt
    Hocam anladım sizi yenemeyeceğim Görüşleriniz bu arada harika Ayrıca Vettel ile olan temas kesinlikle kendisinin hatasıydı. Hakemlerin Bottas'a Ricciardo olayı sonrası verdikleri penaltıda Vettel ile olan teması göz önünde bulundurduklarını düşünmüyorum.

Alonso'ya gelirsek Ferrari söylentileri olduğunu da duymuştum Vettel'in yaptığı hatalardan. Gasly de gidebilir
    Red Bull'a ne de olsa yedek takım pilotu. Ama Red Bull'a ilaç gibi gelecek, Mercedes ve Ferrari'yi her yarışta zorlayacak pilot lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MichaelTownley -- 4 Ağustos 2018; 20:8:46 >

• Lyrazed kullanıcısına yanıt
    Hocam Ricciardo artık 1.pilot olmak istiyorum vs demişti. Renault ile anlaşmasının sebebi bence bu olabilir. Zaten Renault Hulkenberg'i direkt olarak 2.pilot yapacak.

• Riccardo nun renoya gelmesine sevindim ama bu takımda sainz kalıcı olur diye umuyordum.Yani ric sai ikilisi nedense daha makul gibi geldi bana.Hulk kötü pilot değil ama sainz ilerde daha başarılı olacak hissi var içimde

Önümüzdeki sezon redbul ve honda ikilisinin performansınıda merakla bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mendieta58 -- 5 Ağustos 2018; 12:49:41 >
  • Ricciardo'nun Renault'a geçmesiyle Ferrari koltuğuna Alonso'nun oturma ihtimalini azda olsa arttırdı. Dün'de McLaren Sainz'ı istediğini doğruladı ve Verstappeninde eski takım arkdaşını istemediği haberi çıktı. Gelecek sezon McLaren de Vandoorne'un yerine Norris ismi geçiyordu şimdi birde Sainz ismi gündemde. Vettelinde Ferrari'de birinci pilotluğunun sorgulandığı bugünlerde Kimi yerine Leclerc için Ferrari aceleci davranmak yerine Leclerc'i bir sene Haas'ta pişirip takımlar şampiyonluğunu kazanmak için Alonso ismini gündeme alacaktır.

Geçmişte Alonso Ferrari ile ayrılık sürecinde çokça polemik yaşasa da Formula 1'de ortak çıkarlar söz konusu olunca herkes tükürdüğünü yalayabiliyor ve bunu Alonso fanı olmama rağmen Fernando'da sıkça gördüm. 2006 yılında Renaulttan ayrılır ayrılmaz Mclaren'in simalasyon sisteminin yanında Reno'nun ki PS2 gibi demişti, sezon sonu tekrar Reno'ya döndü. Yine McLaren'le ve Dennis ile kameralar önünde takımdayken atışıp 7 yıl sonra Dennis ile sarmaş dolaş McLaren binasında poz verdiler. Şimdide neden Ferrari olmasın diyorum. Sonuçta Fatih Terim'de Galatasaraydan ayrıldıktan sonra yerden yere vuran tayfa geri dönünce tapmaya başladı. Alonso'da Ferraride Schumacher sonrası en çok tapılan isimdi. Hatta Ferrari fanları şampiyonluk yarışında Schumi'yi Vettel'e kolayca geçildi diyerek yerden yere vurmuşlardı.

Son kez Alonso'yu rekabetçi bir araçla Hamilton'a karşı Ferrari'de görmek isterim. Tüm takımı arkasına alırsa gümüş oktan biraz yavaş olsalar dahi Hamilton'u geçebilecek tek isim Alonso'dur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Butterflyman

Ricciardo'nun Renault'a geçmesiyle Ferrari koltuğuna Alonso'nun oturma ihtimalini azda olsa arttırdı. Dün'de McLaren Sainz'ı istediğini doğruladı ve Verstappeninde eski takım arkdaşını istemediği haberi çıktı. Gelecek sezon McLaren de Vandoorne'un yerine Norris ismi geçiyordu şimdi birde Sainz ismi gündemde. Vettelinde Ferrari'de birinci pilotluğunun sorgulandığı bugünlerde Kimi yerine Leclerc için Ferrari aceleci davranmak yerine Leclerc'i bir sene Haas'ta pişirip takımlar şampiyonluğunu kazanmak için Alonso ismini gündeme alacaktır.

Geçmişte Alonso Ferrari ile ayrılık sürecinde çokça polemik yaşasa da Formula 1'de ortak çıkarlar söz konusu olunca herkes tükürdüğünü yalayabiliyor ve bunu Alonso fanı olmama rağmen Fernando'da sıkça gördüm. 2006 yılında Renaulttan ayrılır ayrılmaz Mclaren'in simalasyon sisteminin yanında Reno'nun ki PS2 gibi demişti, sezon sonu tekrar Reno'ya döndü. Yine McLaren'le ve Dennis ile kameralar önünde takımdayken atışıp 7 yıl sonra Dennis ile sarmaş dolaş McLaren binasında poz verdiler. Şimdide neden Ferrari olmasın diyorum. Sonuçta Fatih Terim'de Galatasaraydan ayrıldıktan sonra yerden yere vuran tayfa geri dönünce tapmaya başladı. Alonso'da Ferraride Schumacher sonrası en çok tapılan isimdi. Hatta Ferrari fanları şampiyonluk yarışında Schumi'yi Vettel'e kolayca geçildi diyerek yerden yere vurmuşlardı.

Son kez Alonso'yu rekabetçi bir araçla Hamilton'a karşı Ferrari'de görmek isterim. Tüm takımı arkasına alırsa gümüş oktan biraz yavaş olsalar dahi Hamilton'u geçebilecek tek isim Alonso'dur.
    Koyu Mercedes ve Hamilton taraftarıyım. Ferrari'yi sevmem ama rekabet adına Alonso'nun Ferrari'ye gelmesini isterim.

• Alonso Ferrari'ye gelemez artık unutun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

Alonso Ferrari'ye gelemez artık unutun.
    Niyeymiş o? Alonso şu an Ferrari ye de Red Bull'a gidebilir

• Kimi artik yarismayacakmi ?

• Alonso karakteri ve bahane makinesi olarak görüldüğü için belli kesimlerce antipati topladı ama bu onun harika bir pilot olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Yaşarken gördüğüm en talihsiz pilot. Ben şahsen herşeye rağmen Alonso'yu rekabetçi bir araçta görmek isterim. Sürekli kendine yeni hedefler koyuyor, Le Mans 24 saati kazandı. Triple Crown a kasıyor ve çok yaklaştı. Hala içinde rekabet ve yarış hırsı var adamın.

Redbull'un Alonso kalibresindeki bir pilota yeterli kontratı sunamayacağı aşikar. Kontrat sıkıntı olmasa Max'i 1.pilot yapmaya çalıştıkları gerçeği var. Ricciardo'yu ellerinde garanti olarak görüp istediği rakamı vermeyen bir takımdan bahsediyoruz. Alonso'nun tek alternatifi Ferrari ki bu ihtimalde çok zor gözüküyor. Gerçi şuan muhteşem istikrarsız bir Vettel ve Ferrari var.

Tahminim Sainz Mclaren'e geçebilir Vandoorne Haas'a geçebilir. Gasly Redbull'a geçebilir. Nitekim Verstappen'in Sainz'i istemediği haberleri çıktı. F1'in en sevdiğim yanlarından birisi pilotlardan birisi koltuk değiştirdiğinde biribirini tetikleyen pilot değişiklikleri.

• Alonso-Ferrari söylentileri tekrar gündeme gelmişken bu konuya 25 Mayıs'ta attığım bir mesajı aynen kopyalıyorum. "Alonso ve Vettel'in aynı takımda yarışması bana pek mantıklı gelmiyor. Geçen sezon Hamilton 4.şampiyonluğunu aldığında Alonso'nun, "Vettel'in 4 şampiyonluğu varken Hamilton'ın ondan daha az şampiyon olması anormal bir durumdu, şimdi her şey daha normal" minvalinde Vettel'e taş atan bir demeci basına düşmüştü. Bu demeçten Alonso'nun Vettel'e bakış açısını anlayabiliyoruz. Keza Vettel de Alonso ile takım arkadaşı olma konusunda istekli davranmayacaktır. Kağıt üstünde Alonso-Vettel takım arkadaşlığı çok iyi gözükse de sezon içinde bu ikilinin ilişkileri takıma ve şampiyonaya yarardan çok zarar getirebilir, bunu da dikkate almak lazım." (2007 sezonu McLaren Alonso-Hamilton çekişmesi bu görüşümü destekler nitelikte.)

Bir önceki paragrafta bahsettiklerimden ötürü bence Hamilton'ın Ferrari'ye geçip Vettel ile takım arkadaşı olması Alonso'nun tekrar Ferrari'ye gelmesinden daha yüksek ihtimal. (Hamilton, Mercedes ile kontratını uzattı gerçi.) Alonso'nun Ferrari'ye geçmesi ancak Vettel'in Ferrari'den ayrılmasıyla gerçekleşebilir. Vettel'in de şu ortamda takımdan ayrılması neredeyse imkansız.

Alonso'yu uzun zamandır rekabetçi olarak görememek sporseverleri üzebilir ancak unutmamak gerekir ki Alonso'nun bu halde olmasının da tek nedeni kendisi. 2014 yılında Ferrari ile kontratını uzatıp şimdiki Ferrari ile yarış galibiyetleri ve pole pozisyonları kazanabilirdi. Ama 2014 sezonunda bir sonraki sezon için kararını bir türlü vermemesi ile Ferrari, Alonso'nun kararını beklemeden Vettel'in takıma getirildiğini duyurmuştu. Alonso da hayatının kumarını oynayarak bol sıfırlı bir kontratı da cebine koyarak McLaren Honda'ya geçmişti.

Önümüzdeki yıl Alonso için büyük takımlardan olasılığı çok az da olsa tek seçenek Redbull gibi duruyor. Ama Redbull takımı da Verstappen'in yanına daha düşük profilli bir pilotu geçirecek gibi.

Ferrari sezon bitmeden Kimi'nin kontratını 1 yıl daha uzatır (Kimi'nin bu sezon ortaya koyduğu performansı dikkate alırsak uzatmalı da zaten), büyük ihtimalle Kimi'nin yerine 2020'de de Lerlerc'i getirirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 9 Ağustos 2018; 18:51:44 >

• Fernando Alonso sezon sonunda emekli olacağını açıkladı. Spor için büyük kayıp oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 14 Ağustos 2018; 18:42:56 >
  • Alonso... Favori pilotlarımdan

• Formula 1 2018 Belçika Ayağı:

Alıştırma 1: 24 Ağustos Cuma 12.00-13.30
    Alıştırma 2: 24 Ağustos Cuma 16.00-17.30
    Alıştırma 3: 25 Ağustos Cumartesi 13.00-14.00
    Sıralama Belirleme: 25 Ağustos Cumartesi 16.00-17.00
    Yarış: 26 Ağustos Pazar 16.10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 19 Ağustos 2018; 2:43:19 >
  • Formula 1 geri dönüyor yaşasın!!!

• Redbull, Ricciardo'dan boşalan koltuğa Pierre Gasly'nin getirildiğini duyurdu. Önümüzdeki sezon Redbull, Verstappen-Gasly ikilisi ile yarışacak.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.