Şimdi Ara

FORMULA 1 2017 -- sezonu --- L.Hamilton 363 puan -- - Mercedes 668 puan (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
471
Cevap
7
Favori
18.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: formula 1

lewis hamilton pite girdikden sonra , vettel hızlı turlar atarken vettelin pite alınması bi bakıma hataydı, zaten arayı giderek açıyordu

vettelin tur dereceleri kötüleşmeye başlayınca pite girmesi daha iyi olurdu ..

hamilton vettelden önce pite girmemeliydi

hamilton vettelin pite girmesini en azından beklemeliydi

Hamilton'un lastikler bitti, o yuzden girdi pite.

Hamilton lastik bitirdiginde Vettel in lastiklari hala iyiydi. bu da Ferrari icin iyi haber.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamım Kimi en hızlı tur yapmış

Yarışların bugün başlayacağını unuttum ve kaçırdım maalesef. Bu bölüm içinde Sistem Tercihi eklense güzel olur aslında Takım ve Yarışçı olarak, yazayım bakalım.
  • Geçişin zor olduğu bir pist. Çin'i beklemek lazım her şey orada belli olacak. Ferrari fanlarına da tebrikler.

• Vaktinde ne kadar ağlak dediğim pilot varsa o zaman şampiyonlukları kazandılar, sonra Ferrari'ye gelince saygımı kazandılar. İlk örnek Alonso, 2. örnek Vettel.
    Hamilton lastikleri kendi mi yedi, yoksa Mercedes 2013'teki gibi lastikleri dümdüz eden bir araç mı üretti, onu bilemeyeceğim ama o pit aralığı yarışa maloldu Lewis'e.
    Seb'in Lewis'ten daha iyi sürücü olduğunu düşünmüyorum ama bugün kendisi ve Ferrari takımı çok iyi bir iş çıkarttı. Özellikle pitler öncesi kopmayarak, lastikleri daha ekonomik kullanırken farkın 2 saniyenin üstüne çıkmasına izin vermeyerek yarışı kazandı. Tebrikler.

Albert Park geçişe pek müsaade etmeyen bir pistti zaten ve sezonun açılış yarışı. Mercedes ile Ferrari'nin arasındaki hız farkına dair emin olarak bir şey söylemek zor. Sadece düzlük ve yavaş virajlarda Mercedes üstün iken orta ve yüksek hızlı virajlarda Ferrari daha üstündü gördüğüm kadarıyla. Takımların genel hızları, aralarındaki farkı muhtemelen Bahreyn'den sonra yorumlayabileceğiz.
    Bu noktada şöyle de bir durum var tabii; bu araçları tasarlayan adamlar başka takımlarda şu anda. Sezon içi gelişim grafikleri nasıl olacak, tam bir belirsizlik.

Kimi de tüm haftasonu kötüydü. Ayarlardan bir türlü memnun olamadı. Öyle ki Seb-Rai farkı, Lewis-Bottas farkından daha büyüktü. Yarım saniye daha yavaş olduğu söylenen RBR'den baskı yedi. Umarım galibiyet aldığı iyi bir sezon geçirir. Ama iyi başlamadı. 2015 performansına geri dönmez umarım, 2016'da sıralamalarda Seb'i yenen Kimi'yi istiyorum.

Kimi'ye sempatim olsa da genel olarak tuttuğum bir pilot ya da takım yok. 2 takımlı bir mücadele görmeyeli uzun zaman oldu. Umarım bu sezon Ferrari Mercedes karşısında sene içinde tutunmayı başarır.

Bu arada Serhan Acar'ın "affınıza sığınarak söylüyorum ama hayvan gibi zorla talimatı geldi" demesi muhteşemdi.
  • bu konu güzel olmuş, sezon sonuna kadar güncel olsa çok iyi olur, ellerinize sağlık, f1 türkiye bir ara dergi çıkarmaya hazırlanıyordu ne oldu o iş haber alan var mı?
  • Hamilton yumuşak lastiklerle de sorun yaşadı.

Yani Mercedes muhtemelen lastikleri iyi kullanamıyor bu sezon.

Ferrari'nin lastikleri iyi kullanması şuradan anlaşılabilir, normalde gerideki pilotun lastikleri daha çabuk gider türbülans falan derken. Ancak Vettel farkı 2sn'de tutmasına rağmen lastikleri daha uzun dayandı.

Bakalım Ferrari'den yana umutluyum bu sezon, Allison'ın yerine saf İtalyan Ferrari havası solumuş birisini getirmişler. Eğer gelişimi güncel tutabilirlerse seneler sonra güzel çekişmeli bir sezon izleriz.
  • Ferrari ilk defa güzel bir strateji yaptı Vettel için tam zamanında pite girdi aslında 1 tur daha girmeseydi Hamilton Verstappen'i geçip Vettel'in önüne geçebilirdi ama Ferrari'nin yarış içimde yaptığı hata Rai'i'yi bottas dan sonra pite almasaydı belki onuda pite alsaydı 1-2 olup duble yapabilirlerdi yada en azından 3.olurdu rai.
  • Emeginize sağlık. Takipte kalalım. Bu arada bu sene yayın hakkı Digiturk'de mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • F1 2017 türkiyede yayın hakkı sadettin sarana ait S Sport kanalında .
    S Sport kanalını digitürk 87 , dsmart 78 , türkcell tv 77. Kanaldan abone olarak izlenebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 27 Mart 2017; 20:7:40 >
  • Atraksiyon bakımından sıkıcı bir yarıştı ama pit oyunları çok güzeldi, bir de alonsoya üzülüyordum çöp gibi arabayla yarışıyor diye fakat kendisi ayrılmış ferrariden sanırım o yüzden hakediyor. Inşallah bu sene ferrari vs mercedes kapışması izleriz bir de bunlara redbull eşlik ederse tadından yenmez Riccardoya çok üzüldüm.. Yarisamadi bir türlü..

Konuyla fazla alakası yok gibi ama Palmer'a benden başka gıcık olan var mı? Hulkenberg güzel güzel yarisirken Palmer sürekli ya kaza yapıyor yada telsizden arabaya sövüyor çok kötü sürücü bence..

Ek olarak benim favori sürücüm Verstappen Hamilton'ın telsizden " Can't pass this guy " demesi

• Ne zaman bir yarış izlemesem ya Ferrari ya da Kimi kazanıyor. En son 2013 Avustralya GP'sini izlememiştim onu Kimi kazanmıştı. Bu senekini ise Ferrari'den Vettel. Yarışı izleyemediğim için yarışla ilgili yorum yapamayacağım ama Ferrari'nin lastikleri daha iyi kullanması ve Mercedes'in son 2-3 sezondur çok rahat yarışmasının verdiği rehavet ile Vettel kendine bir galibiyet çıkarmayı başarmış.

Ferrari, bu formunu sezonun geneline yayabilir mi, yayamaz mı göreceğiz. Ama ben burada biraz karamsarım açıkçası. Sezon içi geliştirmelerde Ferrari'nin iyi bir iş çıkarıp Mercedes ile kafa kafaya bir şampiyonluk mücadelesi vereceğini düşünmüyorum. Benim için bu sezonun favorisi Hamilton'dır. Umarım yanılırım.

10 senedir pilotlar şampiyonasında ipi göğüsleyememek biz Ferrari taraftarlarının psikolojisini bozdu, kazansak bile takıma güvenemiyoruz...
  • 1 . mesajda F1 2017 de yarışacak pilotlar ve arabaların resimleriyle düzenledim

ilk koyduğum resimler F1 2016 nın resimleriydi ..

F1 2017 sezonunda Sauber takımında Alman Pascal Wehrleinin yarışması gerekirken , Sauber takımı Avustralya yarışında Wehrleinin yerine İtalyan Antonio Giovinazzi ile yarışa çıktı
    Wehrleinin Avustralyada yarışmama gerekçesi henüz hazır olmadığını söylemişdi ..

Antonio Giovinazzi

FORMULA 1  2017 -- sezonu --- L.Hamilton 363 puan -- - Mercedes 668 puan

F1 de uzun bi aradan sonra ilk kez bir İtalyan pilot yarışa çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 28 Mart 2017; 20:51:3 >
  • Motorsport global f1 anketi varmış katılmak isteyenler için.

http://f1survey.motorsport.com
  • Vettel'i hic sevmezdim catir catir Red Bull'la sampiyon olurken ama sonunda Ferrari'yle dondu, valla Alman Marsini bile ozlemisiz seramonide.

Umarim Verstappen'in Hamilton'u tutmasina bagli tek yarislik bir durum olmaz Vettel'in bu zaferi. Valla biktim Mercedeslerden :D
  • BCpowershift B kullanıcısına yanıt
    Aynen oyle gerçekten bıktırdı böyle Mercedes'lerin alıp yürümesi 2009'da aynı şey Brawn Gp için geçerliydi ama en azından o tek sezonluklu sonra Redbull derken iyice çığırından çıkmıştı 2011 sezonu sonrası izlemeyi bırakmıştım zaten 12-13 sezonunu izlemedikten sonra 14 sezonu heyecanlı olur yeni kurallar felan hiç tadı yoktu Alonso birtek arabanın hakkını veriyordu zorlayabildiği kadar zorluyordu derken Alonso gitti Honda geldi Vettel ferrari'ye geçti e yine bir heyecan olur derken 2015 sezonuda çok çok kötüydü zaten son yarışları izlemedim bile 2016 askerlik sebebiyle yarım yamalak izledim çok çok kötüydü bakalım bu sezon S Sport'da bağlattık eve umarım eski günlerdeki gibi bir rekabet olur yada en azından onun olabileceğini hissettirirler bize.
  • FORMULA 1 2017 sezonu

2. yarış ÇİN Shanghai hafta sonu yarış programı

7 nisan cuma yapılması gereken 1. antrenman turları , sis nedeniyle çok az turlar atıldı
    https://tr.motorsport.com/f1/news/2017-cin-gp-kotu-sartlar-birinci-seansi-etkiledi-lider-verstappen-890441/

2 . antrenman turları sis nedeniyle hiç yapılamadı
    https://tr.motorsport.com/f1/news/2017-cin-gp-2-antrenman-sis-nedeniyle-surus-yapilamadi-890507/

shanghai de hafta sonunda yağmur ihtimalide var buda bize güzel bi yarış izlettirebilir

8 nisan cumartesi 3. antrenman saat 7.00 - 8.00 -- 60 dakika

8 nisan cumartesi sıralama turları -- saat 10.00

9 nisan pazar büyük yarış -- saat 9.00

ÇİN Shanghai pisti

5.451 km 1 tur
    56 tur
    305.066 km toplam uzunluğu

pist rekoru 1.32.238 Michael Schumacher 2004

F1 Çin yarışı türkiyede S Sport dan canlı yayınlanacak
    S sport kanalını digitürk 87. kanal , dsmart 78.kanal , türkcell tv 77. kanaldan abone olarak izleyebilrsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 7 Nisan 2017; 13:55:58 >
  • Kuvvetle muhtemel yağmur yağacak yarın. Bu da Ferrarinin işine gelir. Vet-Ham-Rai bekliyorum.

• Yağmur çok aşırı olmasa bari.
    İptal miptal olur yarış, sinir olmayalım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • F1 Çin yarışı sıralama turlarında 1. seansda en hızlı tur Ferrariden S. vettel oldu
    2. Mercedes takımından Lewis Hamilton oldu
    Redbulldan Verstappen 1. bölümde elendi
    1. seansda son dakikalarda Sauber pilotu Antonio Giovinazzi start düzlüğüne çıkarken arka lastiğini ıslak çimenlere kaptırınca spin atarak duvara çarparak kaza yaptı kazadan sonra araç kullanılamaz hale geldi

2. seansda ferrari pioltları 1 2 olurken K. Raikkonen 1.32.181 lik derecesiyle 1. oldu
    Mercedes pilotları 0.225 ve 0.371 saniye farkla 3. - 4. oldular
    5. liği Redbull pilotu D. Ricciardo 1.den 1.365 saniye farkla aldı

F1 Çin yarışında pol pozisyonunu Mercedes pilotu Lewis Hamilton 1.31.678 lik derecesiyle kazandı
    2. Ferrari pilotu S.Vettel 0.186 farkla olurken 3. Mercedes pilotu V.Bottas Vettelin ardından 0.001 saniye farkla oldu
    4.Ferrari pilotu K.Raikkonen 0.462 saniye farkla oldu

F1 Çin yarışı sıralama turları sonuçları

1 - lewis hamilton 1.31.678
    2 - sebastian vettel 0.186
    3 - valtteri bottas 0.187
    4 - kimi raikkonen 0.462
    5 - daniel ricciardo 1.355
    6 - felipe massa 1.829
    7 -nico hulkenberg 1.902
    8 - sergio perez 2.028
    9 - daniil kvyat 2.041
    10 - lance strool 2.542
    -------------------------------
    11 - carlos sainz 1.34.567
    12 - kevin magnussen
    13 - fernando alonso
    14 - marcus ericcson
    15 - antonio giovinazzi
    --------------------------------
    16 - stoffel vandoorne 1.35.023
    17 - roman grosjean
    18 - jolyon palmer
    19 - max verstappen
    20 - esteban ocon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 8 Nisan 2017; 11:31:49 >
  • ilk seans sonunda birtek ferrariler sari logolu lastikle cikti. buna rağmen super yumusakli Hamilton a 0.255 fark atti.

hava da guzel. bakalim 2. seans neler olacak.

edit:
    Raikkonnen tüm zamanların rekorunu Schumacher den aldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 8 Nisan 2017; 10:55:32 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.