Şimdi Ara

FORMULA 1 2017 -- sezonu --- L.Hamilton 363 puan -- - Mercedes 668 puan (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
470
Cevap
7
Favori
18.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

-- Kanada -- Montreal - Gilles Villeneuve pisti ---

FORMULA 1  2017 -- sezonu --- L.Hamilton 363 puan -- - Mercedes 668 puan

toplam tur ----- 70 tur
    pist uzunluğu -- 4.361 km
    toplam uzunluğu -- 305.270 km

en hızlı tur -- Rubens Barrichello - Ferrari 1.13.622 -- yıl 2004

hafta sonu yarış programı

9 haziran cuma 1. antrenman -- saat 17.00 - 18.30 ---- 2. antrenman -- saat 21.00 - 22.30
    10 haziran cumartesi 3. antrenman -- saat 17.00 - 18.00

10 haziran cumartesi -- sıralama turları - saat 20.00

11 haziran pazar -- büyük yarış - saat : 21.00

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 6 Haziran 2017; 21:6:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu yaris heyecanli olur.

Lastikleri ve frenleri zorlayan bir pist.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eskiden çok izlenirdi formula 1 kanal D 'den sürekli takip ederdik ama şifreli yayına geçtikden sonra formula 1 temelli bir çöküş yaşatı o eski tad vermiyor bana bilmem sizdede öylemi
  • bu yıl formula 1 daha güzel mercedes ve ferrari çekişmesi var

kanadada oldukça hızlı viraj ve u dönüşü virajı var yarış çok güzel geçecek .

azerbaycan uydusunda idman tv f1 i şifresiz veriyor

azerspace uydusu 46.0 doğu türksatın hemen yanında

idman tv azerspace 46.0 doğu frekans 11175 H 27500

• Dsmart s sport ve smart spor dan veriyor bu yayini.

Ancak bunlar parali kanallar olmasina karsin reklam veriyorlar.

Ben reklam izlemek icin degil f1 izlemek icin para oduyorum. Bu yaptiklari yasal mi?

bunu herhangi bir yere sikayet edebikir miyim?

Ucretsiz kanal olsa tamam, parasini reklamdan cikariyor derim de zaten bizden para aliyor, daha ne reklami.??

• F1 2017 7. yarış sıralama turları , kanadada 1. bölümde en hızlı tur mercedes pilotu bottas 1.12.685 lik derecesiyle yaparken onu takım arkadaşı hamilton 0.007 saniye farkla izledi

mercedes pilotları mor renkli ultra yumuşak lastiklerle tur atarken , ferrari pilotları turuncu renkli sert lastiklerle tur attı ve vettel 0.492 saniye farkla 3. , raikkonende 0.863 saniye farkla 9. oldu

montrealde 1. bölümde starttan sonraki virajda spin atan sauber pilotu pascal wehrlein aracı duvara çarparak yarışdışı kaldı

1. bölümde elenen pilotlar

16 stoffel vandoorne
    17 lance stroll
    18 kevin magnussen
    19 marcuss ericsson
    20 pascal wehrlein

2. bölümde en hızlı tur 1.12.496 lık derecesiyle mercedes pilotu hamilton yaparken onu 0.067 farkla bottas izledi , ferrari takımında 3. raikkonen 0.084 saniye ve 4. vettel 0.253 saniye farkla oldu

2. bölümde 2 toro rosso pilotuda araçları bariyerlere hafifçe çarpınca lastik patlatması sonucu turlarını tamamlayadı

2. bölümde elenen pilotlar
    11 daniil kvyatt
    12 fernando alonso
    13 carlos sainz
    14 romain grosjean
    15 jolyon palmer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 10 Haziran 2017; 20:48:45 >

• Rosberg çark yapıp seneye Ferrari'de yarışabilirmiş. Bu doğru mu?
  • Hamilton çok hızlı bir tur attı ama bu hızı yarın koruyacağını düşünmüyorum.
    Sıralama için özellikle ayarlanmış olduğunu düşünüyorum ben.
  • F1 2017 7. yarışı kanadada pol pozisyonunu mercedes pilotu lewis hamilton 1.11.459 luk derecesiyle kazandı .
    hamilton kanadada 6. polünü kazandı ve michael schumacherin 6 pol kazanma rekorunu egale etti
    hamilton kariyerindede 65. pol pozisyonunu kazandı ve efsane aryton sennanın 65 pol galibiyetine egale etmiş oldu ..
    f1 de en çok pol kazanan michael schumacherin 68 pol galibiyetinede 1 adım daha yaklaşmış oldu ...
    2. liği ferrari pilotu sebastian vettel 0.330 saniye farkla izledi
    3.bottas 4. raikkonen oldu

kanada monteal yarışı sıralama turları sonuçları

1 lewis hamilton ----- 1.11.459
    2 sebastian vettel --- 0.330
    3 valtteri bottas ------ 0.715
    4 kimi raikkonen ---- 0.793
    5 max verstappen -- 0.944
    6 daniel ricciardo --- 1.099
    7 felipe massa ------ 1.399
    8 sergio perez ------ 1.559
    9 esteban ocon ----- 1.676
    10 nıco hulkenberg - 1.812
    ---------------------------

11 daniil kvyatt ------ 1.13.690
    12 fernando alonso
    13 carlos sainz
    14 romain grosjean
    15 jolyon palmer
    ----------------------

16 stoffel vandoorne -- 1.14.182
    17 lance stroll
    18 kevin magnussen
    19 marcuss ericsson
    20 pascal wehrlein

F1 2017 7. yarışı kanadanın montreal şehrinde , yarın 11 haziran 2017 günü saat 21.00 yapılacak

türkçe olarak serhan acarın anlatımıyla S Sport kanalından canlı yayınlanacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 10 Haziran 2017; 22:9:19 >

• formula 1 kullanıcısına yanıt
    yazılan rekor egale etmelere ithafen birşeyler söylemek istiyorum ben, senna yada schumi dönemlerindeki dişli, kuvvetli rakipleri varken bunları yapmış pilotlar. senelerce tek başına yarışıp, rakamlarını yükseltip bu pilotlar ile karşılaştırılması bana çok saçma geliyor. hatalı olduğum bir yer varsa beni uyarın

• Bugün Hamilton ın günü
  • _Pulse_ kullanıcısına yanıt
    Hamilton önce kendi dönemi içindekilerde en iyisi olduğunu kanıtlamalı insanlara

Benin sende katılmadığım nokta Senna'nın rakipleri ile Schumi'ninkileri konusudur. Senna daha iyi pilotlarla mücadele verdi. Prost, Mansell, Piquet hatta genç Schumi... Benim için bu isimlere karşı 4 şampiyonluk kazandığı için her ne kadar politik olsa da Prostta büyük bir efsanedir.

Schumi ise ciddi bir rakibi Hakkinen oldu ama Mika bir Prost değildi. Bir dönem genç ve hızlı Raikkonen ile mücadele verdi. Son deminde bana göre Schumi sonrası en iyi pilot olan Alonso rakibiydi. Ne yazık ki Kimi ve Alonso ile aynı döneme denk geldi diyemeyiz. Ama yaptıkları ortada...

Şuanda en gözde iki isim Hamilton ve Vettel 7 şampiyonlukları olsa da Alonso'dan iyi değiller. Alonso yakın rekabet seviyesinde Kimi ile Schumi'ye karşı şampiyonluk tatmış bir pilot. Ferrari yıllarında Hamilton ile yakın seviye araçlara sahipken Lewis'ten daha hızlıydı. Redbull'un domine ettiği Vettel'i de zorlayan tek isim oldu. Bence kıyaslanacak isim Alonso'dur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Hamilton çok hızlı bir tur attı ama bu hızı yarın koruyacağını düşünmüyorum.

Sıralama butonları var üstat. Ona rağmen Vettel yakın. Hata yapmasa belki pole'ü alabilirdi. Yarış temposunda Ferrari'ye yine güveniyorum. Stratejide batırmasınlar kafi.

• quote:

Orijinalden alıntı: smyrna

quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Hamilton çok hızlı bir tur attı ama bu hızı yarın koruyacağını düşünmüyorum.

Sıralama butonları var üstat. Ona rağmen Vettel yakın. Hata yapmasa belki pole'ü alabilirdi. Yarış temposunda Ferrari'ye yine güveniyorum. Stratejide batırmasınlar kafi.

Aynisini dusunuyorum. İlk virajin cok yakin olmasi biraz dezavantaj olacak ama yaris herşeye gebe.

• Tv+ da hangi kanalda yayında olacak

• Ferrariler startta kirli taraftan kalkmanın cezasını pahalı ödediler.
    Ayrıca bu Vestapen'in Ferrari'ye garezi var, her kazada ille de bi Ferrari'ye çarpıyor bu çocuk.
    10 kaza yaptıysa 8 inde Ferrariye vurdu...
  • Ferrari'de uzun yıllardır bir cenabetlik var. Özellikle Kimi'de. Bu yarışta da yine ortaya çıktı malesef.

• Yarış inanılmaz sıkıcıydı hatta yarışın ortalarında bir ara Panathinaikos-Olympiakos basketbol maçına dönmüştüm. Neyse, yarış start itibariyle Ferrariler için bitmişti zaten, gridin kirli tarafından kalkmanın bedelini ağır ödediler. Bu kötü starta Verstappen de sağ olsun tüy dikti. Bundan iki yarış öncesi yani İspanya GP'sinde starttan sonra çok iyimser bir atakla Raikkonen'in yarış dışı kalmasındaki aktörlerdendi(O kazada Bottas'ın suçu daha büyüktü tabii), bu yarışta da çok iyimser bir atak yaparak Vettel'in ön kanadını biçti. Aynısı kendisine yapılsa sabaha kadar telsizden söverdi, buna eminim. Gördüğü, girebileceğini hissettiği her boşluğa rakibe ne olursa olsun mantığıyla giriyor, olan diğerlerine oluyor, bazen kendisinin de canı yanıyor ama bu tutumunu değiştirmemeyi de sürdürüyor Verstappen. Ama bunun tohumları geçen seneden atılmıştı, pek çok cezası pas geçildi, acayip hareketleri dahi "yarışta olağan şeyler bunlar" denilerek geçiştirildi, şimdi de olanları görüyoruz.

Sonuç olarak Ferrari'nin unutmak isteyeceği türden bir yarış oldu, ayrıca Ferrari'nin yarış performansı beklentimin altında kaldı. Lastik avantajı olmasa Vettel de Force India'ların ardında kalırdı bana kalırsa.

• Eskiden daha ateşli izlerdim F1'i, tuttuğum sürücü ya da takım olduğunda. Alonso'dan nefret ederdim, Vettel'den de. 2 sürücü de Ferrari'de saygımı kazandılar gerçi.
    Şu an daha sakinim. Umarım Mercedes ile Ferrari'nin sene içindeki gelişim çizgisi benzer olur da bir noktada kırılma yaşanıp sezona limon suyu sıkmaz. 2 ayrı pilotun/takımın hem pilotlar hem sürücüler şampiyonluğu için kapışmasını görmeyeli çok uzun zaman olmuştu. Yarışlar keyifsiz geçse de bazen, çekişmenin büyüklüğü, ciddiyeti güzel.

Hamilton'ın sürüşünü, performansını genel olarak Vettel'den daha iyi bulurum. Bence Lewis Seb'ten daha iyi pilottur ama bu sezon şimdiye kadar Vettel daha iyiydi. Hakeden kazanır umarım sezon sonunda.

Kimi de yalnız bırakabilir sanırım artık. Monaco'da Ferrari pit duvarına sinirlenmiştim, uyguladıkları taktik yüzünden Kimi yarışı kaybetti diye. Yarış sonunda da çok sinirliydi zaten. Ama orada motivasyonunu kaybetti muhtemelen. Bugün Barrichello gibi, Massa gibi sıradan bir 2. pilot gibi sürdü.

• F1 2017 7. yarış kanada yarışını mercedes pilotu lewis hamilton 1.33.05.153 lük derecesiyle kazandı , hamilton polde başladığı yarışta baştan sona kadar üstün götürdüğü yarışı oldukça rahat kazandı .
    hamilton bu yıl 3. kariyerinde 56. yarışını kazandı , hamilton aynı zamanda kanadada 6. kez kazandı .
    mercedes takımı bu yıl ilk kez 1 ve 2. olarak çifte yaptı

kanada yarışı oldukça hareketli başladı
    yarışa 5. sırada başlayan redbull pilotu max verstappen çok iyi start aldı , önündeki 2 ferrari aracının arasından makas gibi geçdi ve bottasıda geçerk 2. sıraya kadar yükseldi ,
    verstappen startta vetteli geçerken vettelin ön kanadına hafifçe çarpınca vettelin kanadında hasar oluşdu , bu çarpmadan sonra ferrari pilotu vettel iyi start alamayınca 4. sıraya düşmüş oldu . ferrarinin diğer pilotu raikkonen ise 4. sırada başladığı yarışda 2 redbull pilotuna geçildi ve 6. sıraya düştü ..

1. turda starttan sonraki 2. ve 3. virajlarda carlos sainz romain grosjean ile mücadele ederken , grosjeana temas edince aracın kontolünü kaybetti ve spin atarak massa ya çarptı , her iki pilot da yarış dışı kaldı ve güvenlik aracı piste girdi

2. turda sıralama bi anda değişdi

1 hamilton
    2 verstappen
    3 bottas
    4 vettel
    5 ricciardo
    6 raikkonen
    7 perez
    8 ocon
    9 hulkenberg
    10 kvyat şeklinde oldu

6.tura kadar ön kanadı hasarlı giden vettel ön kanadını değiştirmek için pite girmek zorunda kaldı ve pitten yarışa turuncu renkli sert lastiklerle 18. sırada döndü .

11. turda 2. sırada devam eden verstappen motor arızası yüzünden aracını kenara çekti ve yarış dışı kaldı
    bu sırada sanal güvenlik aracı piste girdi
    20. turda pit yapmayan alonso 4. sıraya kadar yükseldi , ancak alonso daha sonra sırayla arkasındaki pilotlara geçildi
    yarışın lideri hamilton 33. turda pite girdi pitten yine 1. olarak çıktı .
    yine 33. turda pite giren force india pilotu pite girene kadar 2. sıradaydi , ocon pitten 6. sırada çıktı .

35. turda sıralama

1 hamilton
    2 bottas
    3 ricciardo
    4 perez
    5 raikkonen
    6 ocon
    7 vettel
    8 alonso
    9 hulkenberg
    10 kvyatt şeklinde oldu

43. tura kadar mor renkli ultra süper yumuşak lastiklerle 8. sırada devam eden alonso pite girdi ve pitten 11. sırada çıktı
    45. turda force india pilotlarını takip etmeye başlayan 6. sıradaki vettel önündeki 2 force india pilotunu geçemeyince 50. turda pite girdi ve pitten mor renkli ultra süper yumuşak lastiklerle raikkonenin 7 saniye gerisinde 7. sırada çıktı
    53. turda force india takımı 2 ferrari pilotu hızlı turlar atınca , force india takımından pereze daha yeni lastiklerele yarışan ocona yerini vermesini istedi , ancak perez takım emrini dinlemedi
    61. turda oldukça hızlı turlar atan vettel , raikkoneni hatasındanda yararlanarak 6. sıraya kadar yükseldi ve 63. turda vettel force india pilotlarını yakaladı
    64. turda 3. ricciardo ,4. perez , 5. ocon , 6.vettel 4 lü konvoy oluştu
    force india takımı pereze devamlı olarak ocona yerini ver demesine rağmen perez yerini vermeyince vettel force india pilotlarını 66 ve 69. turlarda yaptığı ataklarla geçerek 4. sıraya kadar çıktı
    68. turda 10.sırada devam eden alonso yine motor arızası yüzünden yarış dışı kaldı ve yine puan alamadı

alonso araçtan indikden sonra pit alanı yerine trübinlere çıktı ve seyircilerle beraber yarışı seyretti
    williams da başarısız yarışlar çıkaran 18 yaşındaki kanadalı pilot lance stroll kendi evinde ilk puanlarını aldı

bu yarışda vettel startta yaşadığı temasdan sonra son sıraya kadar düşmesine rağmen oldukça iyi yarışdı ve 4. oldu ve ilk kez ilk 3 dışında kaldı ancak vettel bu sıkıntıya rağmen yinede haftayı en az hatayla kapattı
    force india takımıda bu yarışın iyilerindendi ancak perez takım emrini dinlemeyerek hata yaptı ve ocona 4.lüğü kaybetmesine neden oldu

F1 2017 Kanada yarış sonuçları

1 lewis hamilton ----- 1.33.05.153
    2 valtteri bottas -------- 19.783
    3 daniel ricciardo ------- 35.297
    4 sebastian vettel ------ 35.907
    5 sergio perez --------- 40.476
    6 esteban ocon ------- 40.716
    7 kimi raikkonen ------ 58.632
    8 nico hulkenberg ----- 1.00.374
    9 lance stroll ---------- 1 tur
    10 romain grosjean --- 1 tur
    ------------------
    11 jolyon palmer ------- 1 tur
    12 kevin magnussen --- 1 tur
    13 marcuss ericsson ---- 1 tur
    14 stoffel vandoorne ---- 1 tur
    15 pascal wehrlein ------ 2 tur
    16 fernando alonso ----- 4 tur
    17 daniil kvyatt ------------- --
    18 max verstappen ------- --
    19 felipe massa ----------- --
    20 carlos sainz ----------- ---

F1 2017 7. hafta puan durumu pilotlar

1 sebastian vettel ------ 141
    2 lewis hamilton -------- 129
    3 valtteri bottas --------- 93
    4 kimi raikkonen -------- 73
    5 daniel ricciardo ------- 67
    6 max verstappen ----- 45
    7 sergio perez ---------- 44
    8 esteban ocon -------- 27
    9 carlos sainz --------- 25
    10 felipe massa -------- 20
    11 nico hulkenberg --- 18
    12 romain grosjean --- 10
    13 kevin magnussen -- 5
    14 pascal wehrlein ---- 4
    15 daniil kvyat -------- 4
    16 lance stroll --------- 2
    17 jolyon palmer ------ 0
    18 marcuss ericcson --- 0
    19 fernando alonso ---- 0
    20 antonio giovinazzi -- 0
    21 stoffel vandoorne --- 0
    22 jenson button ------ 0

F1 2017 7 hafta puan durumu takımlar

1 mercedes ------ 222
    2 ferrari ---------- 214
    3 redbull --------- 112
    4 force india ----- 71
    5 toro rosso ------ 29
    6 williams -------- 22
    7 renault --------- 18
    8 haas ------------ 15
    9 sauber ---------- 4
    10 mclaren ------- 0

F1 2017 -- 8. yarış 24 - 25 haziran günlerinde AZERBAYBAN ın BAKÜ kentinde yapılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 12 Haziran 2017; 1:24:54 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.