Şimdi Ara

FORMULA 1 2017 -- sezonu --- L.Hamilton 363 puan -- - Mercedes 668 puan (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
471
Cevap
7
Favori
18.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok ilginç olaylar yaşandı ama Bakü GP gerçekten çok keyifli geçti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde Hamiltonı Senna ile kıyaslamıyorlarmı bitiyorum. Yok pol pozisyonlarında Sennayı yakalamış falan.. Bu şımarık bebe F1 e girdiğinden beri kaliteli araçlar kullandı güçlü motorlarla yarıştı. Senna Tolemanla Lotusla kendini kanıtlamak için uğraştı yıllarca .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matthew Mzizi

Birde Hamiltonı Senna ile kıyaslamıyorlarmı bitiyorum. Yok pol pozisyonlarında Sennayı yakalamış falan.. Bu şımarık bebe F1 e girdiğinden beri kaliteli araçlar kullandı güçlü motorlarla yarıştı. Senna Tolemanla Lotusla kendini kanıtlamak için uğraştı yıllarca .

+ Vettel'i Ricciardio ile de gördük.
  • Vettel'in Hamilton ile oaln temasından sonra FIA yeni bir soruşturma açmıştı. O soruşturma da az önce tamamlandı ve Vettel hatasını kabul ettiği için FIA da Vettel'e daha fazla ceza vermeyeceğini açıkladı. Böylece Bakü'deki Vettel-Hamilton mevzusu kapanmış oldu.

Konuyu biraz inceledim genelde suç Hamilton'a atılmış. Hamilton'ı pek çok yerde eleştirebilirsiniz, benim de pek sevdiğim pilot değildir belki ama bu olayda suç bana kalırsa tamamen Vettel'in. Sonuçta Hamilton lider pilot konumda ve SC arkasında ona uymak zorundasın, Vettel de muhtemelen SC periyodunda konsantrasyonunu kaybedip Hamilton'a temas edince iyice sinirlenip "yapmaması gereken" bir hatayı yaptı ve Hamilton'a bilerek ve isteyerek yandan temas etti. Yukarılarda olayın fotoğrafı verilmiş, ama sadece fotoğrafa bakarak yorum yapmak da çok yanıltıcı olabiliyor bu tip olaylar için.
  • --------- F1 2017 -- 9. yarış -------

-- Avusturya ---- Spielberg ----- Redbull Ring

FORMULA 1  2017 -- sezonu --- L.Hamilton 363 puan -- - Mercedes 668 puan

tur sayısı ---------- 71 tur
    1 tur uzunluğu ---- 4.326 km
    toplam uzunluğu -- 307.002 km

en hızlı tur ---- 1.08.337 -- Michael Schumacher Ferrari

hafta sonu yarış programı

7 temmuz - 1. antrenman --- 11.00 - 12.30 -- 2. antrenman 15.00 - 16.30
    8 temmuz - 3.antrenman --- 12.00 - 13.00
    8 temmuz cumartesi -- sıralama turları --- 15.00
    9 temmuz pazar -- büyük yarış --- 15.00

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 5 Temmuz 2017; 8:23:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• En son 2009 yılında falan takip etmiştim formula 1'i, şimdi f1 2016 alıp oynamaya başlayınca yine ilgi duymaya başladım

Yeni eklenen pistleri nasıl buluyorsunuz, Soçi, Bakü, Circuit of Americas vs. Baku cok guzel olmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • isbara alp İ kullanıcısına yanıt
    Bakü çok güzel bir pist ve şehir pistlerinin yarışlarda kullanılmasının ne kadar rekabetçi bir ortam yarattığını bu sene kanıtladı. Yeni pistler arasında açık ara favorim Bakü sonrasında da Sochi gelir.
  • Avusturya'da Q1'de Williams'lar erken elendi. Bakü'de ki performanslarından sonra şaşırttılar.
  • F1 2017 9. yarış avusturyadaki sıralama turlarında pol pozisyonunu mercedes pilotu valtteri bottas 1.04.251 lik derecesiyle kazandı
    bottas bu sezon ve kariyerindeki 2. polünüde kazanmış oldu .
    2. ferrari pilotu sebastian vettel 0.042 saniye farkla olurken
    3. mercedes pilotu lewis hamilton oldu , ancak hamilton 5 sıra ceza alması nedeniyle yarınkı yarışda yeni cezalar olmazsa 8. sırada başlayacak
    sıralama turlarının 3. seansında son 1 dakika kala tura başlayan hamilton 1. virajda hata yapması sonucu derecesini geliştiremedi .
    3.bölümde son dakikada grosjean hata yapınca aracı pist dışında kaldı ve sarı bayraklar çıktı .
    hemen ardındanda verstappen sarı bayraklar sallanırken spin attı , verstappen ancak aracını hasarsız olarak pite getirdi
    3. bölümde haas pilotu romain gosjean çok iyi tur atarak 7. oldu
    ancak grosjean son dakikada hata yaparak pist dışına çıktı ve yarış dışı kaldı ve sarı bayrakların çıkmasına neden oldu
    sarı bayrakların çıkmasıylada diğer pilotlar hızlı turlarınıda geliştiremediler ..

sıralama turlarının 1. bölümünde 2 williams pilotuda iyi turlar atamayınca 17. ve 18. sırada kaldılar

avusturya sıralama turları sonuçları

1 valtteri bottas ---- 1.04.251
    2 sebastian vettel ---- 0.042
    3 lewis hamilton ------- 0.173 --- 5 sıra ceza aldı
    4 kimi raikkonen ------- 0.528
    5 daniel ricciardo ----- 0.645
    6 max verstappen ----- 0.732
    7 romain grosjean ---- 1.229
    8 sergio perez --------- 1.354
    9 esteban ocon ------- 1.423
    10 carlos sainz -------- 1.475
    -----------------
    11 nico hulkenberg ---- 1.05.597
    12 fernando alonso ---- 1.05.602
    13 stoffel vandoorne --- 1.05.741
    14 daniil kvyat ----------- 1.05.884
    15 kevin magnussen ---- -------
    --------------
    16 jolyon palmer ------ 1.06.345
    17 felipe massa ------- 1.06.534
    18 lance stroll --------- 1.06.608
    19 marcus ericcson -- 1.06.857
    20 pascal wehrlein --- 1.07.011

F1 2017 9. hafta avusturya yarışı , büyük yarış 9 haziran pazar günü saat 15.00 de yapılacak
    türkiyede S Sport kanalından canlı yayınlanacak
    S Sport kanalını D SMART - DİGİTÜRK ve TÜRKCELL TV den abone olarak izleyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 8 Temmuz 2017; 17:1:25 >

• Son birkaç turu hariç sıkıcı ve durağan bir yarış oldu. Keşke 2-3 tur daha olsaydı da yarış galibiyeti ve podyumun son basamağı için gerçek bir kapışma görebilseydik.

• son 5 tur hariç bi atraksiyon yoktu.
    Hamiltonun lastikler o haldeyken nasıl patlamadı hayret?
    Bizde olsa kesin patlardı.
  • Sercann35 kullanıcısına yanıt
    Bir tur bile olsa Vettel belki de liderdi. Son 5 tur harici sıradan bir yarış oldu. Son 5 tur nefes kesti. Bottas çook çok iyi bir kalkış yaptı, 0,2 saniye refleks zamanı. Muhteşem bir kalkıştı. Vettel ve Raikkonnen çok geride kaldı kalkışta. Ferrari için hayal kırıklığı denilebilir bu yarış alınabilirdi.

• Ricciardo son turda pozisyonunu çok iyi savundu ve üçüncülüğü hamilton'a kaptırmadı
  • Ricciardo kırosu ayakkabıdan içki içti be.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 9 Temmuz 2017; 18:49:56 >
  • F1 2017 9. yarış avusturya yarışını mercedes pilotu valtteri bottas kazandı.
    bottas bu sezon ve kariyerindede 2. yarışını kazandı
    yarışa polde başlayan mercedes pilotu bottas tartışmalı startla başlamasına rağmen , hakemlerden ceza çıkmadı ve yarış boyunca ferrari pilotu vettelin önünde liderliğini 4 - 7 saniye farkla sürdürdü , vettel bottası son 2 turda sıkıştırmasına rağmen geçemeyince , bottas yarışı kazandı ..

yine son turlarda 4. hamilton ile 3. ricciardo arasında 3. lük için mücadelesinde , hamilton ricciardoyu geçemeyince 3.lüğü ricciardo kazandı
    ricciardo bu yarışla birlikte 5 yarış üstüste ilk 3 te yarış tamamladı
    6.liği iyi bir yarış çıkaran haas pilotu romain grosjean alırken 7. ve 8 force india 9. 10. villiams oldular
    startta ilk virajda toro rosso pilotu kvyatt , mclaren pilotu fernando alonsoya çarpınca alonso spin attı ve redbull pilotu verstappene çarptı , aracı hasar gören her 2 pilot alonso ve verstappen pite girmek zorunda kaldılar ve her 2 pilotda pitteyken yarıştan çekildiler
    böylece kvyatt yine kötü start alarak hem alonsoyu hemde vertappenin yarışını katletmiş oldu
    verstappende son 5 yarışın 4 ünde yarış dışı kaldı ...

F1 2017 avusturya yarış sonuçları

1 valtteri bottas ----- 1.21.48.517
    2 sebastian vettel --- 0.658
    3 daniel ricciardo --- 6.012
    4 lewis hamilton ---- 7.430
    5 kimi raikkonen ---- 20.370
    6 romain grosjean -- 1.13.160
    7 sergio perez ------ 1 tur
    8 esteban ocon ----- 1 tur
    9 felipe massa ------ 1 tur
    10 lance stroll ------- 1 tur
    --------- puan alamayanlar
    11 jolyon palmer ------- 1 tur
    12 stoffel vandoorne -- 1 tur
    13 nico hulkenberg ---- 1 tur
    14 pasval wehrlein ----- 1 tur
    15 marcuss ericcson -- 2 tur
    16 daviil kvyatt -------- 3 tur
    --------- yarış dışı kalanlar
    17 carlos sainz -------- ----
    18 kevin magnussen --- --
    19 fernando alonso ----- --
    20 max verstappen ---- ---

en hızlı tur 1.07.411 lewis hamilton mercedes
    -------------------------------------
    F1 2017 9. hafta puan durumu pilotlar

1 sebastian vettel ----- 171
    2 lewis hamilton -------- 151
    3 valtteri bottas --------- 136
    4 daniel ricciardo ------- 107
    5 kimi raikkonen --------- 83
    6 sergio perez ----------- 50
    7 max verstappen ------ 45
    8 esteban ocon --------- 39
    9 carlos sainz ----------- 29
    10 felipe massa --------- 22
    11 lance stroll ----------- 18
    12 nico hulkenberg ----- 18
    13 romain grosjean ------ 18
    14 kevin magnussen ---- 11
    15 pascal wehrlein ------- 5
    16 daniil kvyat ------------ 4
    17 fernando alonso ------ 2
    --- puan alamayan pilotlar
    18 jolyon palmer --------- --
    19 marcus ericcson ----- --
    20 stoffel vandoorne ---- --
    21 antonio giovinazzi --- --
    22 jenson button ------- --

F1 2017 9. hafta puan durumu takımlar

1 mercedes ---- 287
    2 ferrari -------- 254
    3 redbull ------- 152
    4 force india ---- 89
    5 williams -------- 40
    6 toro rosso ----- 33
    7 haas ----------- 29
    8 renault --------- 18
    9 sauber ---------- 5
    10 mclaren ------- 2

F1 2017 de 10. hafta yarışı 15 - 16 temmuz günlerinde britanyanın silverstone pistinde yapılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 9 Temmuz 2017; 17:55:19 >

• Bottas araç çok iyiydi diyor ama Ferrari çok yaklaştı artık Mercedes'e.

Sezonun geri kalanı heyecanlı geçecek gibi görünüyor.

• Yarış 1 tur daha uzun olsaydı da Vettel, ciddi bir risk alıp Bottas'a atak yapmazdı bana kalırsa. Sonuçta Vettel için önemli olan yarışı Hamilton'ın önünde bitirmekti ki, ikinci olarak bu istediğini alıyordu. Ama yarış 3-5 tur daha uzun olsaydı bence kesinlikle galibiyet mücadelesi görürdük.

Videoda Bottas'ın start anı var. Videoda hızı 0.25 yapıp izlediğinizde Bottas ışıklar sönmeden hareket etmiş gibi görünüyor, ama çok sınırda gerçekten. Yarışta bir ara Bottas'ın reaksiyon süresi de ekranlara verilmişti hatta 0.201 gibi bir şeydi yanılmıyorsam ama bu videoya göre o veri oldukça yanlış gözüküyor.

• Evet videoya bakılınca ışıklar sönmeden harekete başlamış görünüyor.
    Fia nasıl böyle bir hata yaptı? Ya da yapmadı.... Aklımda deli sorular.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Evet videoya bakılınca ışıklar sönmeden harekete başlamış görünüyor.
    Fia nasıl böyle bir hata yaptı? Ya da yapmadı.... Aklımda deli sorular.

link

Tolerans göstermişler. Açık açık konuşuyorlar birde. Pole pozisyonu0.040 ile belirlenen bir sporda buna tolerans gösteriyorlar. Ben hep diyorum mercedes fia içinde siyasi olarak acayip kuvvetli.

• Avusturya yarışı orta derece keyifli geçti benim için. Yarışın startındaki erken kalkış hakkında bir yorum yapamayacağım ama Bottas'tan Bakü'de son düzlükteki geçişinden dolayı soğuduğum için son turda Vettel'in de onu son düzlükte geçmesini çok arzuladım.

Bazı meseleler vardır, hakkınızdır ama hakkınızı kullanıp kullanmamak karakterinizi belli eder. Mesela avcılıkla ilgilenenler iyi bilir, kuşu ilk seferde yere inene kadar vuramazsanız eğer o kuşu vurmak için tekrar tekrar diretmezsiniz, yaşam hakkı tanırsınız. Bakü'de Bottas bunu anımsattı, son tur içinde geçiş yapmak bir haktır ama damalı bayrağı göreceğin düzlükte iddiasız bir pilotun bir çaylağa yaptığı bu hareket bana centilmence gelmedi. Sırf bu yüzden Vettel'in Bottas'ı son düzlükte geçmesini arzuladım.

Onun dışında ben abi kardeş Schumacher'ler, Fisichella, Trulli, Montoya ve Barichello dışında hiç bir pilotu heyecanla takip edemedim malesef, bazı pilotları desteklemeyi denedim ama olmayınca olmuyor. Şu son iki yarışta da F1 içindeki çirkin davranışlar beni Vettel ve Hamilton'dan epeyce soğuttu. Formula 1 'in böyle anti sempatik pilotlara ne kadar ihtiyacı var merak eder oldum.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.