Şimdi Ara

format yardım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
2
Favori
34.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zultaran

oldu be sonunda dünya varmış valla...
    tek lazım olan program gparted bunu usb'ye kurun,bununla başlatın..arayüze girince entere tıklayın sonra türkçe seçmek için 31 enter,daha sonra 0 enter yapınca program grafik arayüzüyle başlıyor.
    diskin bütün bölümlerini silin tek bir tane bütün bölüm kalsın ondan sonra görünüm kısmından...menüleri kurcalayınca orda göreceklerdir gpt,osx,sun,msdos şeklinde.burdan msdos olanı seçiyoruz zaten bu default.sanırım msdos ile mbr olanı kasdediyor.çünküo kadar seçenek içinde mbr yok,bende msdos'u seçtim ve apply deyince 2 saniyede işlem tamam. kurulum cd'sinden deneyince windows kurulmaya başladı...
    bu programı icat edenden Allah razı olsun :)

Allah programı yapanlardan razı olsun ama senden de razı olsun.. Gerçekten de 2 saniyede işlem tamam.. Büyük sıkıntıya derman oldun be kardeşim.. Ellerin dert görmesin senin..

• quote:

Orijinalden alıntı: respirator67

quote:

tek lazım olan program gparted bunu usb'ye kurun,bununla başlatın..arayüze girince entere tıklayın sonra türkçe seçmek için 31 enter,daha sonra 0 enter yapınca program grafik arayüzüyle başlıyor.
    diskin bütün bölümlerini silin tek bir tane bütün bölüm kalsın ondan sonra görünüm kısmından...menüleri kurcalayınca orda göreceklerdir gpt,osx,sun,msdos şeklinde.burdan msdos olanı seçiyoruz zaten bu default.sanırım msdos ile mbr olanı kasdediyor.çünküo kadar seçenek içinde mbr yok,bende msdos'u seçtim ve apply deyince 2 saniyede işlem tamam. kurulum cd'sinden deneyince windows kurulmaya başladı...

Allah programı yapanlardan razı olsun ama senden de razı olsun.. Gerçekten de 2 saniyede işlem tamam.. Büyük sıkıntıya derman oldun be kardeşim.. Ellerin dert görmesin senin..

dostum zultaran ın söylediği her şeyi yapıyorum senin gibi ama en son işlemi tamamlayıp çıkış yaparken biligisayar ötmeye başlıyor biiiiiiiiiiiip..... diye sen de de buna benzer problem oldumu ?? ayrıca windows cd sini boot etmiyor.Boot MGR İS MİSSİNG yazısı çıkıyor.bu arada benim işletim sistetim ubuntu olarak geldi laptop umda. windows a çevirmeye çalışıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: cengowerrr

quote:

Orijinalden alıntı: respirator67

quote:

dostum zultaran ın söylediği her şeyi yapıyorum senin gibi ama en son işlemi tamamlayıp çıkış yaparken biligisayar ötmeye başlıyor biiiiiiiiiiiip..... diye sen de de buna benzer problem oldumu ?? ayrıca windows cd sini boot etmiyor.Boot MGR İS MİSSİNG yazısı çıkıyor.bu arada benim işletim sistetim ubuntu olarak geldi laptop umda. windows a çevirmeye çalışıyorum

linux geldiyse hard diski dönüştürmeden direk windows kuramazsın arkadaş yukarda anlatmış aynı programla yapabilirsin bu işlemide, msdos'a çevirmen lazım hard diski

• Arkadaşlar hepinize sesleniyorum hiçbir işlem yapmadan, bilgisayarı kurcalamadan servise falan göndermeden önce şunu deneyin ben dün gece hallettim bu şekilde: BIOS'tan öncelik verirken DVD-ROM ya da USB Bellek ile sistemi kurarken öncelik vereceğiniz şey kullandığınız platformun başında UEFI seçenekli olanı olsun. Yani DVD-ROM'dan kuracaksanız mesela önceliği DVD-ROM'a değil de UEFI: DVD-ROM seçeneğine verin, USB Bellek ile kuracaksanız önceliği örneğin KINGSTON DT-102'ye vereceğinize UEFI: KINGSTON DT-102'ye veriniz. Ben böyle yaparak dün gece Win7 Home Premium Kurdum, sonra hard diskimin diğer bölümüne de Win8 Kuracağım için onu da denedim o da oldu aynı şekilde...

format yardım

ASUS N56DP
    CPU: AMD A10-4600M || RAM: 8GB DDR3-1600MHz || HDD: 1TB || GPU: 2GB AMD Radeon HD 7730M + 512 MB (UP TO 4GB) HD 7660G CrossFireX DISPLAY: 15,6" FHD Wide View Angle LED Backlight || Speaker: Bang & Olufsen || ODD: DVD SUPER MULTI || OS: Windows 8 Pro 64 Bit & Windows 7 Home Premium SP1 64-bit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguryildizzzz -- 24 Ocak 2013; 10:48:12 >

• Bende de asus var ma uefi gibi birk secenek goremeedim boot menude

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka bir ayar gerekiyor olabilir onun için belki, ben ayarlara bakmadım henüz, boot menüde uefi ile birlikte çıkıyor hep, bu sorunu yaşıyorsan ayrıntılı bakıp çözüm bulabilirim uefi çıkması için?
  • reyiz büyüksün :D
  • Ben de aynı dertten mustaribim. USB den boot ediyorum her şey tamam ama bir türlü msdos seçeneğini göremiyorum. NTFS formatlıyorum ama yine GPT yüzünden kurulamıyor.
  • Basit bir çözüm buldum sanırım.

Yukardaki işlemleri yapmama rağmen yine kurulum başlamadı. Ben de bölümleri sildim ve yeniden oluşturduktan sonra biçimlendirmeden "ileri" dedim ve kurulum başladı.

Gayet kolay oldu :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sailor85

zultaran kardeş acil yardım bekliyorum senden çok vahim durumdayım senin anlattığın olayı yapamadım

http://gparted.sourceforge.net/download.php
    Download latest gparted-live-0.14.0-1.iso

http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

linklerini verdiğim yerlerden programları indirip usb installer'la gparted 'ı usb diske kur.sonra bilgisyarı bununla aç...bu şekilde açtıktan sonra gerisini halledebilirsin,convert kısmından özellikler gibi bir menüden seçiyorsun, dos seçip bütün hard diski biçimlendireceksin ondan sonra yine aynı programla istediğin şekilde bölümleyebilirsin hard diskini.ondan sonrada kurulum yapabilirsin.

Alıntıları Göster
    Emeği geçen herkezin eline sağlık, gpartedlive ile yapılması gerekenleri adım adım yaptım fakat, windows yükleme adımına geldiğimde bu sfer "next" butonu aktif olduğu halde yüklemeyi gerçekleştirmiyor ve aynı sorunu tekrarlıyor :/

------------------------------
    Arkadaşlar atladığım nokta, biostan UEFI olayını kaldırmak olmuş. Biostan onuda yapınca yükleme işlemine başlayabildim.Konuda emeği geçen herkezden Allah razı olsun :)
    bu arada yükleme yapmaya çalıştığım bilgisayar Sony Vaio.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer4554 -- 1 Şubat 2013; 0:03:14 >

• ya ben hepınızın dedıgı yontemlede baskasıylada kendı yontemımlede ntfs ye cevırdım hatta wındows7 ılk kurulum kısmınıda atladım fakat wındows baslatılıyor kısmında takılıp kalıyorr gecmıyor buna sebeb ndır bılen varmı
  • allah razı olsunsonunda basardım gparted mukemmel bır program kesın çözüm rahatladım valla
  • quote:

dostum çok saol. akşam uyur vaziyette oldugumdan halledememiştim ama sabah recovery bölümünü silmeden windows yüklemeyi başardım.

• dvd-rom dan kuruyorum. gparted programı sadece usb bellekte mi işe yarıyor? Dvd-rom 'a da atarsam işe yarar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KKochaKK

dvd-rom dan kuruyorum. gparted programı sadece usb bellekte mi işe yarıyor? Dvd-rom 'a da atarsam işe yarar mı?

poweriso yazılımıyla yada neroyla dvd'ye imaj dosyası olarak yazdırıp bilgisayrı bu dvd ile başlatırsan program yine başlar...

Sanırım bu programı kullanmadan, boot menüsünde, dvd'den kuruyorsak uefi ile başlayan dvd sürücüsünü seçip yada usb'den kuruyorsak önünde uefi olan usb belleği seçseydik bütün bu şeylere gerek kalmadan direk kuracaktı, biz başta biraz heyecan yaptık sanırım kurulmayınca,zaten tamamını formatladım denedim oldu diyen arkadaşlarda büyük ihtimal uefi olanı seçip devam ettikleri için kuruldu...
    Neyse en azından gparted programının nasıl kullanıldığını öğrendik,2 tb disk üstünde gelen ya da 2 tb olanla değiştiren asus'un formatladığı şekle dönüştürmek zorunda

• d sürücümde önemli veriler var

tüm hdd yerine sadece c sürücüsü nasıl dönüştürecez ntfs e ??
  • kesin ve en etkili çözüm sunulmuş bu şekilde kolayca çözdüm:
    http://www.sorbilene.com/windows-bu-diske-yuklenemez-secilen-disk-gpt-bolumu-stilinde-sorunu-cozumu.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: escape-e

kesin ve en etkili çözüm sunulmuş bu şekilde kolayca çözdüm:
    http://www.sorbilene.com/windows-bu-diske-yuklenemez-secilen-disk-gpt-bolumu-stilinde-sorunu-cozumu.html

sadece ntfs olarak formatlamak işe yaramıyor , bence siz yine uefi olanla başladığınız için kurmuştur çünkü bunu denedim ve birçok arkadaşın ilk aklına gelen şey bu zaten, ki çoğu arkadaş başarısız oldu. işin sırrı uefi olanı seçip bununla devam etmek başka bir olayı yok bunun .

• quote:

usb'ye gparted kurup,usb'den açtım bütün bölümleri recovery kısmı hariç sildim ve yeniden bölümlere ayırdım 243gb ve 430gb iki tane bölüm ve 24gb'lıkta recovery bölümü var. bölümleri ntfs dosya sistemiyle biçimlendirdim.
    daha sonra windows 7 cd'sini tekrar denediğimde hala aynı sorunu gösteriyor.
    bu gpt nedir anlamış değilim,ilk defa başıma böyle birşey geliyor
    başka bir önerisi olan varmı acaba çıldırmak üzereyim burda

cmd ye gir gpt hatası aldıgınız yerde f11 olması lazımdı oradan da girebilirsiniz cmd ye sırasıyla diskpart , yazıp enterlayın sonra listdisk.,,,, selectdisk 1 ,,,convert mbr .... bu adımlardan diski gptden mbrye dönüştürerek formata devam edebilirsiniz..

• Windows 8 yüklü aptio bios olan bilgisayarı cd ile boot etmek
    http://www.sorbilene.com/windows-8-yuklu-aptio-bios-olan-bilgisayari-cd-ile-boot-etmek.html
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.