Şimdi Ara

format attığım halde virüs gitmiyor yada nete baüğlanınca hemen buluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar, cok ciddi bir sorunum var. Her yolu denediğim halde bir çeşit virüsten kurltulamadım. Defalarca format attığım halde virüs ya gitmiyor yada ethernet kablosunu taktığım an yine bulaşıyor. Nasıl bir virüsse kablo takılır takılmaz interneti adeta emiyor. Evde 4 bilgisayar var aynı modeme bağlı. Benimki sürekli internette işlem yaptığı için diğerlerinde hız çok yavaşlıyor. Bundan nasıl kurtulabilirim yardımcı olursanız memnun olurum...

• vürüs oldugundan nasıl emin oluyorsunuz........
  • arkadaşım virüs diğer pc lerden bulaşıyor olabilir
    size tavsiyem her pc ye Avast4home edi. kurun, windows defender yazılımını veya windows defender yerine AD-awera SE personal i kurun ver her pc de bunlarla bir tarama yapın ok....
    dediğim gibi diğer pc lerden bulaşabilir virüs
  • Ayrıca taramayı güvenli modda ve Ağ kablolarını çıkarıp yapın.
  • virus deyil de kurduğun (yada kurmadığın?) ethernet kartı driveri yuzunden olabilirmi?
  • diğerlerinde hız yavaşlamasının nedeni modeminizde 4port mu var tek port mu
    eğer tek port var ve bunu hub la çoğaltmış iseniz bu sorun orraya çıkar
    örn. 1makina 1mbit ile bağlı ve diğer mak. da bu oran azalır,
    2-switch ile çoğalma sağlamış iseniz bu sorun olmamalo tüm makineler aynı hızda bağlanmalı
  • diğer bilgisayarlarda problem yok, virüs olduğunu da avastı kurunca anlıyorum. diğer virüs programları da aynı şekilde virüs bulunduğunu bildiriyor.. Modemim de 4 portlu. böyle bişeyle daha önceden karşılaşmamıştım hayretler içersindeyim.
  • arkadaşlar bendede benzeri bir sorun var bilgisayarım günden güne yavaşlıyor acaba virüsmü bulaştı diyorum taratmıştım bir ara birşey çıkmadı ne yapabilirim sizce,birazda acemiyim,ona göre açıklarsanız sevinirim.teşekkürler..
  • bence sendaki virüsmü neyse artık hdd 2 ye bölmüşsen 2 part da yerleşmiş olabilir
    makinayı güvenli kipte başlat tüm donanımı tarat yerini mutlaka söyler sana ona göre önlemini alabilirsin
  • Kullandığımız bir çok program zaten virüslü.

Antivir kullanıcısıyım ve gayet memnunum. Getright gibi yıllardır kullandığımız bir programın virüslü olduğunu antivir kurduktan sonra gördüm. Mirc 6.03 virüslü. ic4 lite 4 virüslü. AKINSOFT Cafe Plus 7.0 installer virüslü.. saymakla bitmiyor ki. kullandığımız bir çok program aslında virüslü. sistem öyle güzel işliyor ki bazı programların virüslerini özellikle antivirüsler tespit etmiyor. real player kullanıyoruz bir çoğumuz ama virüslü olduğunu bilmiyoruz. bu bahsettiğim virüslü programlrın hepsini yasal yollardan indirdim. yani crack serial vs aramadan shareware ise share ware olarak yükledim. ama nedense hep virüslü çıktılar :) ve nedense antivir dışında özellikle çok iyi denilen antivirüsler bu virüsleri hiç bulamadı.

bizler sadece donanım ve yazılım teknisyenleriyiz arkadaşlar. işi bilen adamlar iki satır kodla dünya kadar iş yapıyorlar. bize sadece port açıcı yardımcı bir program gibi görünen bu kodlar aslında iyi yazılmış virüsler.

bunlar şahsi bilgilerimle edindiğim ve gözlemlediğim bazı çalışmalarımla elde ettiğim sonuçlardır. Hiç bir akademik veya mühendislik bilgisine dayanmamaktadır. kesinlikle doğrudur diye bir iddiam yoktur..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ALYILDIZ

Kullandığımız bir çok program zaten virüslü.

Antivir kullanıcısıyım ve gayet memnunum. Getright gibi yıllardır kullandığımız bir programın virüslü olduğunu antivir kurduktan sonra gördüm. Mirc 6.03 virüslü. ic4 lite 4 virüslü. AKINSOFT Cafe Plus 7.0 installer virüslü.. saymakla bitmiyor ki. kullandığımız bir çok program aslında virüslü. sistem öyle güzel işliyor ki bazı programların virüslerini özellikle antivirüsler tespit etmiyor. real player kullanıyoruz bir çoğumuz ama virüslü olduğunu bilmiyoruz. bu bahsettiğim virüslü programlrın hepsini yasal yollardan indirdim. yani crack serial vs aramadan shareware ise share ware olarak yükledim. ama nedense hep virüslü çıktılar :) ve nedense antivir dışında özellikle çok iyi denilen antivirüsler bu virüsleri hiç bulamadı.

bizler sadece donanım ve yazılım teknisyenleriyiz arkadaşlar. işi bilen adamlar iki satır kodla dünya kadar iş yapıyorlar. bize sadece port açıcı yardımcı bir program gibi görünen bu kodlar aslında iyi yazılmış virüsler.

bunlar şahsi bilgilerimle edindiğim ve gözlemlediğim bazı çalışmalarımla elde ettiğim sonuçlardır. Hiç bir akademik veya mühendislik bilgisine dayanmamaktadır. kesinlikle doğrudur diye bir iddiam yoktur..

Doğrudur aynen katılıyorum Arkadaşıma..
  • Nasıl bir virüsse kablo takılır takılmaz interneti adeta emiyor. Evde 4 bilgisayar var aynı modeme bağlı. Benimki sürekli internette işlem yaptığı için diğerlerinde hız çok yavaşlıyor. Bundan nasıl kurtulabilirim yardımcı olursanız memnun olurum...

Bilgisayarınıza internetten NETLİMİTER programını indirip kursanız en azından
    neyin download yaptığını görmüş olursunuz...

Bir de defalarca format attım ve işletim sistemini kurdumdiyorsunuz fakat yine aynı derken
    acaba bilgisayarınızda otomatik güncellemeler açık ve bu nedenle download yapıyor olabilirmi?
  • windows kur cd sinde virus olabilirmi
  • muhtemelen statik ip kullanıyorsundur. internete bağlanmadan önce zone alarm kurmanı tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.