Şimdi Ara

Format Atamıyorum Yardım -ÇÖZÜLDÜ ( 0x8007025D Hatası) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
32.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: UmtqnR

Nasil degistirecem yapamadim

İlk mesaja gel. Sağ üstte ; masaüstü için değiştir, mobil için işlem/düzenleyi seç. Başlığa gel. Değiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 7 Temmuz 2017; 20:18:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

low level formati bulamadım ancak direk bilgisayarıma girip diski yapılandırmayı seçtim biraz uzun sürdü ama degdi :) bu işlemden sonra tekrar orjinal w10 education dosyasını usb boot edip denedim şuan format işlemi başarıyla tamamlandı yardımınız için çok teşekkür ederim konuyu çözüldü olarak güncelledim aynı sorunu yaşayan arkadaşlara çözüm olur insallah

Merhaba dostum aynı sorunu bende yaşıyorum ssd sıfır daha 2 aylık samsung evo 850 daha önce böyle bi sorunum yoktu suan ne kurmak istesek hep hata alıyorum 5 6 tane farklı cd denedim iso dosyası indirip usb denedim sonuç aynı..Bilgisayarıma girip Disk yapılandırma seçtim demişsin tam olarak neresi orası anlatabilir misin. şimdiden teşekkür ederim.
  • mogosise kullanıcısına yanıt
    Mini xp ile pcyi actiktan sonra normal sekilde bilgisayarima girip sag tik disk bicimlendir dedim ve en onemlisi iso dosyasi direk microsoftun sitesinden indirdigim isoydu hic bir eklenti vs yoktu boyle cozdum

• quote:

Mini xp ile pcyi actiktan sonra normal sekilde bilgisayarima girip sag tik disk bicimlendir dedim ve en onemlisi iso dosyasi direk microsoftun sitesinden indirdigim isoydu hic bir eklenti vs yoktu boyle cozdum

Cevabın için teşekkür ederim. Sorunu Çözdüm (RAM bellek arızası) ( 0x8007025D Hatası'nın ) çömüzü RAM belleğin bozuk olmasından kaynaklanıyor arkadaşlar; tabi ki iso dosyasında sıkıntı yoksa Memtest86+ ile ram testi yapın eğer ki ram'inizin bir kısmı bile bozuksa pc calışabilir ama bu hatayı yada benzer hataları ayrıca mavi ekran hatalarını alıyorsunuz; bu sorunu çok araştırdım ama herkes iso dosyası yada alakasız şeylerden bahsetmiş ezbere konuşan çok her daim kullanılan dvd ne oluyorda sonradan okumuyor? Elimde 3 win10 4 win7 cd si var hepsini deniyorum bu hatayı alıyorum çıldırmamak elde değil daha sonra Microsoft un sitesinden indiriyorum Usb ile deniyorum yine aynı en sonunda ram testi aklıma geldi ki test ettim 2. slotta ki ram arızalı çıktı ve yenisi ile değiştirdim şuan ne mavi ekran nede o hataları alıyorum. Dediğim gibi buna benzer hatalar ilk önce cd, iso dosyası, ram bellek falan sırasıyla kontrolunu yapın zaten pc de mavi ekran hatası alıyorsanız mutlaka ram testi yapın normal olarak çalışsa bile belleğin bir kısmını okuyamadığı zaman hatalar verecektir umarım işinize yarar. Esenle kalın

• Bende ramlerin slotlarını degiştirip tek slota düşürüp denemiştim ama olmadı 3.parti sitelerden indirdigimiz iso dosyaları vsde işe yaramadı eger ramde sorun yoksa yüksek ihtimal iso dan kaynaklı en azından ben öyle çözdüm windowsun kendi sitesinden orjinal iso ile sorunu çözdüm
  • Arkadaşlar merhaba ben de 0x8007024D hatası alıyorum. Disk biçimlendirme denedim yine aynı hatayı aldım. Low level format deyip ssd yi formatladım ama formatlarken format error occured at offset 503,250,944. Gibi hatalar aldım. Formatladıktan sonra yine kurmayı denedim ve kuramadım. Ramleri söktüm yer değiştirdim birini söküp teki ile denedim yine çözemedim. Hdd ve ssd yi sizin başta yaptığınız gibi test ettiğimde sorun yok gösterdi. Bilgisayarımı donanım testi için servise verdim donanımsal arıza yok dediler. Sizce sorun nerde?
    Format Atamıyorum Yardım  -ÇÖZÜLDÜ  ( 0x8007025D Hatası)

• quote:

Orijinalden alıntı: Xergt

Arkadaşlar merhaba ben de 0x8007024D hatası alıyorum. Disk biçimlendirme denedim yine aynı hatayı aldım. Low level format deyip ssd yi formatladım ama formatlarken format error occured at offset 503,250,944. Gibi hatalar aldım. Formatladıktan sonra yine kurmayı denedim ve kuramadım. Ramleri söktüm yer değiştirdim birini söküp teki ile denedim yine çözemedim. Hdd ve ssd yi sizin başta yaptığınız gibi test ettiğimde sorun yok gösterdi. Bilgisayarımı donanım testi için servise verdim donanımsal arıza yok dediler. Sizce sorun nerde?

0x8007025d hatası olacaktı pardon

• Şuanda bu hata bende başladı dün samsung evo ssd aldim taktım windowsu kurmaya calisinca başlıktaki hata veriyor ve windows yüklemeyi durduruyor. Flash diski değiştircem bugün acaba flash usb mi bozuk.

• Diski biçimlendirdikten sonra bu hatayı aldım. Geri de dönemiyorum. Ne yapabilirim?

• Arkadaşlar kendim bu sorunu bir kaç daha yaşadim önerim her işlemi yaptiktan sonra orjinal iso dosyasini download edip deneyin direk microsoftun sitesinden indirin tek çözüm bu

• arkadaşlar sorun kesinlikle ram den bir bir test ettim. isoyla falan alakası yok. rami değiştirdim hemen çözüldü

• merhaba bendede aynı hatayı verdi windows 11 kurdum hiç bir hata vermedi bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknoKerem -- 4 Ekim 2023; 18:49:31 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.