Şimdi Ara

FORD'u Tercih Etmenizin / ETMEMENİZİN 3 Nedenini Açıklarmısınız ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
66
Cevap
0
Favori
1.962
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> FORD'u Tercih Etmenizin / ETMEMENİZİN 3 Nedenini Açıklarmısınız ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1210 Mesaj
    -Alırsın Ford, olursun lord.

-Kuzu kurdun, yollar Ford'un.

-Dağda yeşil ot, yolda kırmızı Ford.

-Sarı kızın nazı, Ford'un ara gazı.

-Kız kolda, Ford yolda sevilir.

Al sana 3 değil 5 neden

İşin espirisi bir yana en büyük nedeni bence sağlamlığı. Benim için ise yol tutuşudur. Süspansüyonları sert olduğu için iyi yol tutuyor demiş herkes. Öyle değil halbuki. Ses yalıtımı iyi olmadığı için öyle bir his veriyor sadece. Sadece süspansüyonun yumuşaklığına odaklanırsanız aslında başarılı rakipleri kadar darbe emişinin iyi olduğunu anlarsınız. Fiesta rakiplerinden biraz daha sert o tamam da diğerleri öyle değil. Focus, Mondeo, Kuga vs gayet konforlu. Dediğim gibi yalıtımdan kaybediyorlar. Bu araçların kendi sınıflarında referans olarak kabul edilen yol tutuşlarının asıl sebebi rijit şasileri ve başarılı yürüyenidir. Arkadaşın biri demiş Focus'a arkadan bakınca görünen dingilini hiç sevmiyorum diye. Focus o şekilde yerleştirilmiş bağımsız süspansüyonu sayesinde çok iyi yol tutuyor zaten
    |
    |

• Yüzbaşı
    369 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Overgrowth

Bende yeni mondeo alacağım çıkınca. Zaten sağlamlık, motor, yol tutuşunda kanıtlamış kendini mondeo.

Araba resmen uçak gibi yani gece aydınlatması v.b
    |
    |
    + Güzel direksiyon, sağlam motorlar. Vites vs. kontorlleri kolay.
    + Üretim sayısı yüksek olduğu için bir nevi parça garantisi var.
    + Bir ayağı Amerika'da olduğu için know-how havuzu geniş firma.
    + Küçük, zevkli bir mavi oval... GE gibi hiç değiştirmedi, klasikleşmiş bir ürün hissi veriyor.

- Sert süspansiyon. Bu araba en konforlulardan en sertlere doğru bir geçiş yaptı. Kerem arakadaşa katılıyorum, NVH diyelim o halde. Yalıtım da bu işin içinde.
    - Motorların üst devirlerde sıkıntılı bir sesi oluyor. Ford klasiği.
    - Belirli bir tasarım fikri yok. Ters yönlerde radikal kararlar alabiliyorlar.
    - Filo alıcısına yönelikmiş gibi bir pazarlama ve fiyat politikası. Sanki yüz tane almıyorsan zamanımı harcama der gibi bir hali var. B to B. Business to business.
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    15316 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: quenloth

Ford bineklerin en büyük müşterisi Koç grup şirketleri. Avis, Otokoç alıp şirketlere kiralıyor genelde, ya da bazı şirketler direkt satın alıyor. Kira süresi bitince de dışarı satılıyor.
    Ticariler fiyat olarak rekabetçi zannımca. Çok çetin bi pazar zaten.
    Mevcut araçlardaki TDCI motorlar PSA (Peugeot) yapımı , kötü bir motor değil, performans/tüketim makul. Atmosferik benzinlileri sınıf ortalamasında. Ecoboost fark yaratabilir, ama kendini kanıtlaması lazım zaman içinde.

Tercih etsem sebeplerim:
    -Yol tutuş
    -Güvenlik
    -Tasarım (zevk meselesi tabi, ben beğeniyorum)

Etmessem sebepleri:
    -Yüksek fiyat
    -Düşük donanım (ve par(h)alı opsiyonlar)
    -Daha 70bin km'de başlayan araç içi sesler

olurdu.

Selamlar

hocam şimdi sen tdci ler psa üretiyor dedin doğru ama tüm tdci leri psa ya yaptırmıyor ford focusların düşük motorlarını yapıyor psa mesela dizel modeonun motoru full ford dur ama 2004 galxylerin motoru tdi vw dir ford vw den beldi daha az lüks olabilir ama motor konusunda vw onun yanında peh fordlar piyasadaki torq u çok yüksek araçlar üretiyor vw de 280 nm ise fordda 340 nm oluyor arabları çok sağlam mondeo haricinde diğer modellerin işçiliği iyi ama çok iyi değil takırtı olabiliyo ayrıca vw ibreyi abartmakta 1.sırda jetta ya 280 yazıyor insanı dinden imandan çıkaracak yahu

• Binbaşı
    1400 Mesaj
    Yol tutuş ve Güvenlik her şeye değer!!!
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

quote:

Orijinalden alıntı: quenloth

Ford bineklerin en büyük müşterisi Koç grup şirketleri. Avis, Otokoç alıp şirketlere kiralıyor genelde, ya da bazı şirketler direkt satın alıyor. Kira süresi bitince de dışarı satılıyor.
    Ticariler fiyat olarak rekabetçi zannımca. Çok çetin bi pazar zaten.
    Mevcut araçlardaki TDCI motorlar PSA (Peugeot) yapımı , kötü bir motor değil, performans/tüketim makul. Atmosferik benzinlileri sınıf ortalamasında. Ecoboost fark yaratabilir, ama kendini kanıtlaması lazım zaman içinde.

Tercih etsem sebeplerim:
    -Yol tutuş
    -Güvenlik
    -Tasarım (zevk meselesi tabi, ben beğeniyorum)

Etmessem sebepleri:
    -Yüksek fiyat
    -Düşük donanım (ve par(h)alı opsiyonlar)
    -Daha 70bin km'de başlayan araç içi sesler

olurdu.

Selamlar

hocam şimdi sen tdci ler psa üretiyor dedin doğru ama tüm tdci leri psa ya yaptırmıyor ford focusların düşük motorlarını yapıyor psa mesela dizel modeonun motoru full ford dur ama 2004 galxylerin motoru tdi vw dir ford vw den beldi daha az lüks olabilir ama motor konusunda vw onun yanında peh fordlar piyasadaki torq u çok yüksek araçlar üretiyor vw de 280 nm ise fordda 340 nm oluyor arabları çok sağlam mondeo haricinde diğer modellerin işçiliği iyi ama çok iyi değil takırtı olabiliyo ayrıca vw ibreyi abartmakta 1.sırda jetta ya 280 yazıyor insanı dinden imandan çıkaracak yahu

evet aslında motor konusunda o detayı biliyodum da yazmadım. mercedes de renault'tan dizel alıp A180'e koydu. kimden olduğundan çok, özellikleri önemli malum.
    vw'nin tdi'ını ben de her yerde eleştiriyorum. ama hiç motor koymasalar da gene satar aynı paralara. farklı bi algısı var.
    ford da kesinlikle alınır bir araba, ama pahalı...
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
üniversite
SEO
Bey Azura
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.