Şimdi Ara

FORD'u Tercih Etmenizin / ETMEMENİZİN 3 Nedenini Açıklarmısınız ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
2.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar , dün volkswagen le ilgili konu açmıştım. Benzer konuyu Ford için açıyorum. Ford'uda çok merak ediyorum.

Özellikle kırsal kesimde çok tutulan FORD bana göre volkswagen ile büyük bir rekabet içerisinde. ŞAHSEN BENDE HER NE KADAR VOLKSWAGENİN DIŞ TASARIMINI BEĞENSEM DE Alacak olsam gönlüm FORD dan yana olur. Nedendir bilemiyorum ama Ford araçları biraz daha yakın geliyor bana..

PEKİ ;

. Ülkemizde Ford'a olan talepte bir hayli fazla. Peki sizce Ford'un tercih edilmesinin en büyük sebepleri nelerdir ?

. Ford motor konusunda nasıl ?

. Ford Tasarımları nasıl özellikle iç tasarımını beğeniyor musunuz ? ( Şahsen ben son çıkan focus değilde önceki focusu daha çok beğeninyorum. Mondeo için zaten söylenecek bir şey yok hariklalar ötesi bence..)

Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum. UZUN ZAMANDAN BERİ DÜŞÜNÜYORDUM HEM VOLKSWAGEN HEMDE FORD'LA İLGİLİ BÖYLE BİR KONU AÇARAK SEVİYELİ BİR FİKİR PAYLAŞIM ORTAMINDA BULUNULMASI İÇİN KONU AÇMAYI. BUGÜNE NASİP OLDU :)

YA DA Volkswageni Tercih ETMEMENİZİN 3 Nedenini Açıklar mısınız ?

Fikirlerinizi merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SystemEnable -- 14 Mart 2013; 9:37:04 >

• Ford fiestam vardı sattım. Ben fiestayı baz alarak + ve - lerini söylim:

+
    İç ve dış tasarım olarak süperdi
    Yakıtı abartıldıgı gibi çok değildi ve şubede en az yakan araba benimkiydi
    Her parçasını bulmak çok kolaydı
    Yol tutuşu çok güzel

-
    Sıfır arabada olsa gacırtısı gucurtusu eksik olmuyor(Yeni focustada öyleymiş)
    Çukurlardaki amortisör sesleride facia
    (Aklıma geldikçe devam ederim işe geç kalıcam )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeTaLLiCaLi06 -- 14 Mart 2013; 9:42:51 >
  • Peugeot u tercih nedeniniz?
    Fiat ı tercih nedeniniz?
    Opel i tercih nedeniniz?
    Citroen i tercih nedeniniz?
    Chevrolet i tercih nedeniniz?
    Toyota yı tercih nedeniniz?
    Bmw yi tercih nedeniniz?
    Mercedes i tercih nedeniniz?
    Mazda yı tercih nedeniniz?
    Bunun sonu yok umarım bunlar için de ayrı başlık açmazsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1. Sağlamlık.
    2. Yol tutuş.
    3. Vitrinlik araçlar üretimiyor. Ürettiği araçlar hep amacının aracı. Tüketicinin gerçek ihtiyacının ultra konforlu bir pick-up değil, dağa taşa gelebilecek sağlam bir pick up olduğunu biliyor ve araçlarını buna göre üretiyor örneğin.

Şirketin kapısında şu an bir transit var ve 600 bin kilometrede. Tek marşta çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz6

Peugeot u tercih nedeniniz?
    Fiat ı tercih nedeniniz?
    Opel i tercih nedeniniz?
    Citroen i tercih nedeniniz?
    Chevrolet i tercih nedeniniz?
    Toyota yı tercih nedeniniz?
    Bmw yi tercih nedeniniz?
    Mercedes i tercih nedeniniz?
    Mazda yı tercih nedeniniz?
    Bunun sonu yok umarım bunlar için de ayrı başlık açmazsınız.

Yok sadece üst sınıf araçların neden alınmadığı ile ilgili konu açtım birde Ford ve volkswagen ile ilgili.

BU KONUDA BAŞKA KONU AÇMAYACAĞIM ZATEN FARKLI BİR MARKA İLE İLGİLİ. SADECE MERAK ETTİĞİM İÇİN SORUYORUM VE GÜNCEL BİLGİ PAYLAŞIMLARIDNAN FAYDALANMAK İÇİN
  • quote:

Orijinalden alıntı: edec

1. Sağlamlık.
    2. Yol tutuş.
    3. Vitrinlik araçlar üretimiyor. Ürettiği araçlar hep amacının aracı. Tüketicinin gerçek ihtiyacının ultra konforlu bir pick-up değil, dağa taşa gelebilecek sağlam bir pick up olduğunu biliyor ve araçlarını buna göre üretiyor örneğin.

Şirketin kapısında şu an bir transit var ve 600 bin kilometrede. Tek marşta çalışıyor.

Köy yollarında genelde gördüğüm zaten 3 marka var.

Ford , volswagen, Mercedes

bu fikrinize katılıyorum
  • Bahsi geçen konu hangi ford? Mesela yeni Focus ile bir önceki Focus arasında ciddi farklar var Fiestada oyle.
    Genel olarak Focus ların tutulmasınınn sebebi mekanik sağlamlık, özellikle anadolu yollarında ön düzeni çabuk dağıtmaması mekaniklerinin kendini çabuk salmaması nedeni ile tutulmaktadır. Tabi birde ford motoru çok uzun ömürlüdür kolay kolay rektefiye istemez.
  • Ford bineklerin en büyük müşterisi Koç grup şirketleri. Avis, Otokoç alıp şirketlere kiralıyor genelde, ya da bazı şirketler direkt satın alıyor. Kira süresi bitince de dışarı satılıyor.
    Ticariler fiyat olarak rekabetçi zannımca. Çok çetin bi pazar zaten.
    Mevcut araçlardaki TDCI motorlar PSA (Peugeot) yapımı , kötü bir motor değil, performans/tüketim makul. Atmosferik benzinlileri sınıf ortalamasında. Ecoboost fark yaratabilir, ama kendini kanıtlaması lazım zaman içinde.

Tercih etsem sebeplerim:
    -Yol tutuş
    -Güvenlik
    -Tasarım (zevk meselesi tabi, ben beğeniyorum)

Etmessem sebepleri:
    -Yüksek fiyat
    -Düşük donanım (ve par(h)alı opsiyonlar)
    -Daha 70bin km'de başlayan araç içi sesler

olurdu.

Selamlar
  • Yazayım o zaman bende:
    1.Araçları tok bir yapıya sahip gibi geldiği için olabilir.
    2.Yol tutuş faktörü.C Max gibi yüksek bir araçta bile yol tutuş oldukça başarılı.
    3.İç dizaynı hoşuma gidiyor fiyat/performans oranı iyi markalardan her ne kadar liste fiyatları uçuk olsa da iyi indirimler yapılıyor.

Neden tercih nedeni olmayabilir
    1.Yol tutuş iyi olmasından ötürü konfordan taviz veriliyor,çoğu Ford araçta süspansiyonlar sert ve rahatsız edici olabiliyor bozuk yollarda.
    2.Koç'un Ford a ticari yönden önem vermesi.Aradığınız bir paspas bile zarzor bulunabiliyor,aksesuar seçenekleri kıt malesef.
    3.Şimdilik aklıma gelmedi birşey.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2009 yılında sıfır km fiesta aldık. Alma sebeplerimiz.

1. Dış tasarım
    2. İç tasarım
    3. Aracın rengi:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: quenloth

Ford bineklerin en büyük müşterisi Koç grup şirketleri. Avis, Otokoç alıp şirketlere kiralıyor genelde, ya da bazı şirketler direkt satın alıyor. Kira süresi bitince de dışarı satılıyor.
    Ticariler fiyat olarak rekabetçi zannımca. Çok çetin bi pazar zaten.
    Mevcut araçlardaki TDCI motorlar PSA (Peugeot) yapımı , kötü bir motor değil, performans/tüketim makul. Atmosferik benzinlileri sınıf ortalamasında. Ecoboost fark yaratabilir, ama kendini kanıtlaması lazım zaman içinde.

Tercih etsem sebeplerim:
    -Yol tutuş
    -Güvenlik
    -Tasarım (zevk meselesi tabi, ben beğeniyorum)

Etmessem sebepleri:
    -Yüksek fiyat
    -Düşük donanım (ve par(h)alı opsiyonlar)
    -Daha 70bin km'de başlayan araç içi sesler

olurdu.

Selamlar

objektif bir yorum olmuş teşekkürler

• Ford'u dizel motoru nedeni ile beğeniyorum.Ancak şirket olarak fiyat politikaları istikrarsız.Donanım olarak istedikleri fiyat farklarıda çok fazla.Yeni kasa FOCUS gözüme güzel gözükmedi.

Şu anda tek tercih edeceğim modeli C-MAX olurdu.Onunda otomatik dizeli yok.Yani neden dizele otomatik koymadıklarını hala anlamadım.
  • focusun arkasından bakınca dingili görünüyor. iğrenç ötesi
  • TERCİH EDERİM ÇÜNKÜ ;

- Yol tutuşu ve verdiği güven hissi diğer araçlara nazaran çok çok daha iyi. (Focusum vardı sattım sonrasında fluence,megane,civic aklınıza gelebilecek bir çok c segmenti araç kullandım. Hiç biri Focusun verdiği güven hissini vermiyordu focusla çok rahat şekilde hız yapabiliyordum virajlara acaba araba savururmu korkusu olmadan giriyordum emin olun böyle yani abartmıyorum) Fluence ile ise takla atıyoduk neredeyse..

- Vw den sonra bana kalırsa en kaliteli araç (Standart binek otomobiller için konuşuyorum preminyum lar hariç) . Üretim kalitesi olsun , tok kapı sesi olsun , Vites geçişleri çok başarılı , çok NET. Kemikli değil.. Asla bir fransız aracı gibi kötü vites yolları yok. Yumuşak ve net vites geçişleri var. Serçe parmağınızla vites değiştirirsiniz hiç kasmadan.

- Motor ve şanzımanları çok başarılı. Aynı güçteki Ford ve diğer araçları kıyaslarsanız Fordların aktarma organları nedeniyle daha verimli performans değerlerine sahip olduğunu görürsünüz. Ayıyetten Ecoboost motorlar ve Powershift şanzıman çok başarılı. Dsg den geri kaldığını söyleyenler var ama Dsg den sorunsuz olduğu bir gerçek. Ecoboost ise şimdiye kadar kullandığım en performanslı düşük hacimli turbo motor.

- VW de olduğu gibi 2. el değer kaybı diğer markalara göre minimum seviyede. (2010 da 0 focus aldım 1.6 trend benzinli 30.500 e , 2 sene kullanıp 3 parça boyayla 32.500 e sattım)

TERCİH ETMEM ÇÜNKÜ ;

- Bazı araçları hakikaten pahalı olmaya başladı (Gerçi tüm araçlar pahalılandı ama)

- Yeni bmax e 1.5tdci 75 ps bi motor koymuşlar çok başarısız 0-100 15 saniye mesela bu aracı da kesinlikle tercih etmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 14 Mart 2013; 10:06:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz6

Yazayım o zaman bende:
    1.Araçları tok bir yapıya sahip gibi geldiği için olabilir.
    2.Yol tutuş faktörü.C Max gibi yüksek bir araçta bile yol tutuş oldukça başarılı.
    3.İç dizaynı hoşuma gidiyor fiyat/performans oranı iyi markalardan her ne kadar liste fiyatları uçuk olsa da iyi indirimler yapılıyor.

Neden tercih nedeni olmayabilir
    1.Yol tutuş iyi olmasından ötürü konfordan taviz veriliyor,çoğu Ford araçta süspansiyonlar sert ve rahatsız edici olabiliyor bozuk yollarda.
    2.Koç'un Ford a ticari yönden önem vermesi.Aradığınız bir paspas bile zarzor bulunabiliyor,aksesuar seçenekleri kıt malesef.
    3.Şimdilik aklıma gelmedi birşey.

Aksesuarcılarda bulunmuyor mu ? illahaki vardır diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: AO

Bahsi geçen konu hangi ford? Mesela yeni Focus ile bir önceki Focus arasında ciddi farklar var Fiestada oyle.
    Genel olarak Focus ların tutulmasınınn sebebi mekanik sağlamlık, özellikle anadolu yollarında ön düzeni çabuk dağıtmaması mekaniklerinin kendini çabuk salmaması nedeni ile tutulmaktadır. Tabi birde ford motoru çok uzun ömürlüdür kolay kolay rektefiye istemez.

tabii ticarilerle binekler farklı
  • 1* yol tutuş
    2* dizel performansı yakıt tüketimi çok iyi. 2008 focus bana hiç masraf çıkarmadı. inşallah 2012 de çıkarmaz.
    3* ikinci eli canlı. fiyatı abartmadığınız sürece satmak istediğinizde fazla beklemezsiniz.
  • + Uzun ömürlü motor ve sağlamlık.
    + 2. el değeri.
    + Yol tutuş.

- Konfor.
    - Sağdan soldan gelen gıcırtılar.
    - Ortalama üstü tüketim.
  • + Yol tutuş gayet güzel. 2. eli sağlam.

- Konfor iyi değil. İç tıkırtılar fazla..
  • Herkes artı ve eksisini yazmış zaten :) Herşey çok güzel ama tek yakındığım ses yalıtımıydı eski fordlarda
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.