Şimdi Ara

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) (41. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
963
Cevap
11
Favori
305.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ford transit araçlarınız için 10/30 olarak hangi marka yağı kullanıyorsunuz

ben eskiden FMY kullanıyordum servis LUK OİL ile anlaşmış ama pek memnun kalmadık açıkçası tekrar FMY yağamı dönsem yoksa CASTROL'mu denesem ?
  • Arkadaşlar ford transit araçlarınız için 10/30 olarak hangi marka yağı kullanıyorsunuz

ben eskiden FMY kullanıyordum servis LUK OİL ile anlaşmış ama pek memnun kalmadık açıkçası tekrar FMY yağamı dönsem yoksa CASTROL'mu denesem ?
  • herkese iyi forumlar, bugünlerde 350m sıfır km 155pslik transit kamyonet almayı düşünüyoruz ancak malumunuz aracın yeni bir motora sahip olması beni tedirgin ediyor 2.2 motor ve daha az yakıt tüketimi olduğu söyleniyor.

Aracı kullanan arkadaşlar bu araçla ilgili tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Araç çok hoşuma gidiyor ama bir de tarla yolunda kullanacağımız için o da tedirgin etmiyor değil. Bakım aralıkları 20bin deniyor ama toza giriyorsam her 10binde hava filtre temizliği yada değişmesi daha mantıklı gibi geliyor bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

herkese iyi forumlar, bugünlerde 350m sıfır km 155pslik transit kamyonet almayı düşünüyoruz ancak malumunuz aracın yeni bir motora sahip olması beni tedirgin ediyor 2.2 motor ve daha az yakıt tüketimi olduğu söyleniyor.

Aracı kullanan arkadaşlar bu araçla ilgili tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Araç çok hoşuma gidiyor ama bir de tarla yolunda kullanacağımız için o da tedirgin etmiyor değil. Bakım aralıkları 20bin deniyor ama toza giriyorsam her 10binde hava filtre temizliği yada değişmesi daha mantıklı gibi geliyor bana.

Baska bir konudan kullanici bir arkadasin yorumlarini alinti yaptim. Umarim yardimci olur.

TANITTIĞIM ARAÇ ŞAHSIMA AİTTİR VE ADANA'DADIR, RESMİ EN ALTTAKİ LİNKTEDİR NOT: RESME BAKMAYA DEĞER :)

ARAÇ MARKA VE MODELİ 2012 Model 370 ED 2.2 155 Hp ( Beygir ) Tek Teker Uzun Şasi 12+1 Ford Transit JUMBO ( 21.03.2012 Tarihinde Sıfır Aldım ) + 1 Adet Sürücü Hava Yastığı + HLA - Yokuş Kalkış Desteği + ESP - Elektronik Viraj Denge Sistemi + ABS - Anti Blok Fren Sistemi +Tavan Tipi Klima ( Orjinal Tavan Tipi Klimalı Modellerde, Önden Ve Arkadaki Her Koltuğa Orjinal Türübün Üzerinde, Klima Üfleme, Işık, Ses Ve İkaz Lambası Mevcuttur) ( Araç Fabrika Çıkışı 12+1 Olduğundan Extra Orjinal Koltuk İlave Edilmiştir, Koltuk İlavesi İçin Araç Projeye Girmiştir )

ARACA EKLENEN İLAVELER + Orjinal Extra Yolcu Koltukları Okul Servis Paketi ( Daması - DUR Lambası - Kamerası ) Kayar Uzaktan Kumandalı Otomatik Yan Kapı, Yan Krom Basamaklar, Üst Tavan Krom Boru, Ön Tampon Bady Kit, Dikiz Aynası Kaplama, Krom Kapı Kolları Kaplama, Direksiyon Deri Kaplama, 3 Adet Ön, Arka ve Yan Kamera, Geri vites Kornası, Kol Dayama, Hostes Koltuğu, Komple Tabana Paspas Döşeme, Ön Camlar Hariç, Tüm Camlara Perde, Ön Camlar Hariç, Açılır Tüm Camlara Tel Izgara, Taraftar Sürücü Koltuk Kılıfı, Tavanda 17'' LCD TV, Teyip; 7'' Ekranlı DVD, Divx, MP3, Mpg, Jpeg, USB Çıkışlı, + Navigasyonlu. Extra Anfi Bufer Ses Sistemi Vs.... Vs... Vs...

MOTOR, VİTES VE YAKIT MESAFESİ 2.4 Motor 140 Beygir Transitler 80 Litrelik Depolarında Şehir İçi 585 Km Ve 600 Km 'De Yakıtları Bitmektedir, Ancak Yeni 2.2 Motor 155 Beygirlik Aracımda Durum Başka; Uzun Yol: 80 Litre İle 920 Km - ADANA - ANKARA Yolcu 21 + 1 Kişi Gidiş Dönüş Tam Dolu Yolcu. Şehir İçi: 80 Litre İle 720 Km Yol Yapmaktadır, Yani 1 Litre İle 9 Km Yol Yapar. Eski Transitlere Göre Her Depoda Şehir İçi 120 Km Fazladan Yol Yapar. Vites Olarak 6 İleri Manuel Vitestir. 1. Vites Kalkış, 2. Vites 30 Km 'de 3. Vites 50 Km 'de 4. Vites 70 Km 'de 5. Vites 90 Km 'de 6. Vites 110 Km 'de Yeşil Işık Yakar. Yeşil Işık Gösterge Panelinde Bulunur Ve Araç Hangi Viteste Olursa Olsun ( 6. vites Hariç ) 1.900 Devirde Yeşil Işık Yanar, Her Vites Arasında, Vites Yükseltmeniz İçin, Yeşil Işıkla Uyarıp Yakıtı Az Yakmanızı, Sizin Tasarruf Yapmanızı Sağlar. Marş Koruma Sistemine Sahiptir, Marşa Bastığınızda Araç Çalışır Çalışmaz Otomatik Marşı Keser, Kontağı Basılı Tutsanız Bile, Böylece Marşı Yiyemezsiniz, Marş Kömürlerini Ve Aküyü Korur.

KONFOR VE SERVİS Benim İçin 10 Üzerinden 10 Numara Konforu Var, Maşallah Otomobil Gibi Atik Ve Kullanışlı. Dizel Motoruna Göre Oldukça Sessiz, Direksiyonu Küçük Araç İle Aynı Ebatta, Çok Hoş Ve Kibar. Ses Kontrol Direksiyona Bağlı, Her Yeni Transitte Artık Var. Klimasına Diyecek Yok, Orjinal Çift Klimalı, Türübün Sayesinde Tüm Koltuklara Üflemeli Ve Anında Soğutuyor. Anında Sollama Gücüne Sahiptir, Aracınız İster Dolu İster Boş Olsun. Okadar Atik Bir Arabaki Maşallah Dememek Mümkün Değil. Aracınızı Kitlediğinizde, Korna Basıp Sizi Uyarıyorsa, Mutlaka Kapının Biri Açık Kalmıştır, Kontrol Ediniz. Servis Olarak Kolay Kolay Bozulmayan Sağlam Araç, Temiz Kullandıktan Sonra Bakımdan Bakıma 20.000 Km..

EKSİLERİ Klima Açıkken Kalkışlarda Yokuştaysanız Biraz Gaza Basın Zira Stop Edebilir. Halen TRACK CD Çalar Teyip Kullanmışlar. MP3 Çalmaz, USB Girişi Yok, Fakat AUX Ses Çıkışı İle MP3 Veya Telefonunuzdan Müzik Dinleyebilirsiniz. ( Bilmeyenler İçin; AUX Çıkışı Sağ Üst Göğüsün İçinde Kulaklık İle Aynı 3.5 mm Jak Girişi Vardır ) Ön Camlar Açıkken Rüzgardan Dolayı Ön Emniyet Kemerlerinin Sürekli Sallanarak Ses Yapması Verilen Krikonun Araç Lastik Değişiminde Sizi Uğraştırması Ve Yorması.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu araç mevcut transitin yenisi değil. Segmenti farklı. Transitten daha ufak. Fordun bu segmentteki ilk aracı. Belki mevcut transitin en küçük kasasının yerini alabilir okadar.
    Yeni transit daha büyük olacak.
  • TANITTIĞIM ARAÇ ŞAHSIMA AİTTİR VE ADANA'DADIR, RESMİ EN ALTTAKİ LİNKTEDİR
    NOT: RESME BAKMAYA DEĞER :)

ARAÇ MARKA VE MODELİ
    2012 Model 370 ED 2.2 155 Hp ( Beygir ) Tek Teker Uzun Şasi 12+1 Ford Transit JUMBO ( 21.03.2012 Tarihinde Sıfır Aldım )
    + 1 Adet Sürücü Hava Yastığı
    + HLA - Yokuş Kalkış Desteği
    + ESP - Elektronik Viraj Denge Sistemi
    + ABS - Anti Blok Fren Sistemi
    +Tavan Tipi Klima
    ( Orjinal Tavan Tipi Klimalı Modellerde, Önden Ve Arkadaki Her Koltuğa Orjinal Türübün Üzerinde, Klima Üfleme, Işık, Ses Ve İkaz Lambası Mevcuttur)
    ( Araç Fabrika Çıkışı 12+1 Olduğundan Extra Orjinal Koltuk İlave Edilmiştir, Koltuk İlavesi İçin Araç Projeye Girmiştir )

ARACA EKLENEN İLAVELER
    + Orjinal Extra Yolcu Koltukları
    Okul Servis Paketi ( Daması - DUR Lambası - Kamerası )
    Kayar Uzaktan Kumandalı Otomatik Yan Kapı,
    Yan Krom Basamaklar,
    Üst Tavan Krom Boru,
    Ön Tampon Bady Kit,
    Dikiz Aynası Kaplama,
    Krom Kapı Kolları Kaplama,
    Direksiyon Deri Kaplama,
    3 Adet Ön, Arka ve Yan Kamera,
    Geri vites Kornası,
    Kol Dayama,
    Hostes Koltuğu,
    Komple Tabana Paspas Döşeme,
    Ön Camlar Hariç, Tüm Camlara Perde,
    Ön Camlar Hariç, Açılır Tüm Camlara Tel Izgara,
    Taraftar Sürücü Koltuk Kılıfı,
    Tavanda 17'' LCD TV,
    Teyip; 7'' Ekranlı DVD, Divx, MP3, Mpg, Jpeg, USB Çıkışlı, + Navigasyonlu.
    Extra Anfi Bufer Ses Sistemi Vs.... Vs... Vs...

MOTOR, VİTES VE YAKIT MESAFESİ
    2.4 Motor 140 Beygir Transitler 80 Litrelik Depolarında Şehir İçi 585 Km Ve 600 Km 'De Yakıtları Bitmektedir,
    Ancak Yeni 2.2 Motor 155 Beygirlik Aracımda Durum Başka;
    Uzun Yol: 80 Litre İle 920 Km - ADANA - ANKARA Yolcu 21 + 1 Kişi Gidiş Dönüş Tam Dolu Yolcu.
    Şehir İçi: 80 Litre İle 720 Km Yol Yapmaktadır, Yani 1 Litre İle 9 Km Yol Yapar.
    Eski Transitlere Göre Her Depoda Şehir İçi 120 Km Fazladan Yol Yapar.
    Vites Olarak 6 İleri Manuel Vitestir.
    1. Vites Kalkış,
    2. Vites 30 Km 'de
    3. Vites 50 Km 'de
    4. Vites 70 Km 'de
    5. Vites 90 Km 'de
    6. Vites 110 Km 'de Yeşil Işık Yakar.
    Yeşil Işık Gösterge Panelinde Bulunur Ve Araç Hangi Viteste Olursa Olsun ( 6. vites Hariç ) 1.900 Devirde Yeşil Işık Yanar,
    Her Vites Arasında, Vites Yükseltmeniz İçin, Yeşil Işıkla Uyarıp Yakıtı Az Yakmanızı, Sizin Tasarruf Yapmanızı Sağlar.
    Marş Koruma Sistemine Sahiptir, Marşa Bastığınızda Araç Çalışır Çalışmaz Otomatik Marşı Keser,
    Kontağı Basılı Tutsanız Bile, Böylece Marşı Yiyemezsiniz, Marş Kömürlerini Ve Aküyü Korur.

KONFOR VE SERVİS
    Benim İçin 10 Üzerinden 10 Numara Konforu Var, Maşallah Araba Gibi Atik Ve Kullanışlı.
    Direksiyonu Küçük Araç İle Aynı Ebatta, Çok Hoş Ve Kibar.
    Ses Kontrol Direksiyona Bağlı, Her Yeni Transitte Artık Var.
    Klimasına Diyecek Yok, Orjinal Çift Klimalı, Türübün Sayesinde Tüm Koltuklara Üflemeli Ve Anında Soğutuyor.
    Anında Sollama Gücüne Sahiptir, Aracınız İster Dolu İster Boş Olsun. Okadar Atik Bir Arabaki Maşallah Dememek Mümkün Değil.
    Aracınızı Kitlediğinizde, Korna Basıp Sizi Uyarıyorsa, Mutlaka Kapının Biri Açık Kalmıştır, Kontrol Ediniz.
    Servis Olarak Kolay Kolay Bozulmayan Sağlam Araç, Temiz Kullandıktan Sonra Bakımdan Bakıma 20.000 Km..

EKSİLERİ
    Klima Açıkken Kalkışlarda Yokuştaysanız Biraz Gaza Basın Zira Stop Edebilir.
    Halen TRACK CD Çalar Teyip Kullanmışlar. MP3 Çalmaz, USB Girişi Yok, Fakat AUX Ses Çıkışı İle MP3 Veya Telefonunuzdan Müzik Dinleyebilirsiniz.
    ( Bilmeyenler İçin; AUX Çıkışı Sağ Üst Göğüsün İçinde Kulaklık İle Aynı 3.5 mm Jak Girişi Vardır )
    Ön Camlar Açıkken Rüzgardan Dolayı Ön Emniyet Kemerlerinin Sürekli Sallanarak Ses Yapması
    Verilen Krikonun Araç Lastik Değişiminde Sizi Uğraştırması Ve Yorması.

ARACIMIN ORJİNAL RESİMİ
    FORD TRANSİT RESİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy_soul -- 13 Ağustos 2012; 3:50:33 >

• merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak.. benim 2007 model v347 tdci(pompasız) 350l 120 ps arkadan çeker transitim var. ben bu aracı devamlı olarak serviste bakım yaptırıyodum artık canıma tak dedi dışarıda servis yaptıracağım. bu aracın kullandığı yağ modeli nedir? tekford.com da hazır setler var ama yağ modelinde kararsızım servis 5*30 castrol koyuyordu 7 lt ama heryeri araştırdım 10*30 yağ kullanıyorlar bakım setleri içerisinde de 10*3* yağ var. acaba diyorum bizim aracın yağı 10*30 da biz yıllardır fazla para verip 5*30 mu koydurmuşuz yoksa gerçekten aracın yağı 5*30 mu.. sonuçta 5*30 daha kaliteli ama 2 ayda bir en fazla 3 ayda bir 10.000 km de bakıma sokuyorum. yağ bozulmadan değişiyor zaten siz tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istiyorum. bu arada aracımı sıfır aldım 94 binde şuan.. ve hangi marka yağı önerirsiniz fym-castrol-lukoil-opet var hepside ford onaylı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inside35

slm arkadaşlar 2008 transit çift kabin aracım araç seyir halinde iken vitesi boşa attığımızda devir saati yüksek devirde duruyor araç durunca normale geliyor servis özelliği böyle dedi ama sizce bu durum normalmi yakıtı etkilermi yoksa boşa atmamakmı gerekiyor...?????????

Evet bu durum normal. Yakıtı etkilemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by sefa

hocam çok geçmiş olsun bende kaza yaptım hep nazara gidiyoruz diye düşünüyorum bidaha resim fln yok ztn nezamandır gırmıyordum forma

Sağolasın. Eksik olma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Arkadaşlar ford transit araçlarınız için 10/30 olarak hangi marka yağı kullanıyorsunuz

Fmy güzel bir yağ değil. Bence castrol'ü tercih edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacemonkey

Bu araç mevcut transitin yenisi değil. Segmenti farklı. Transitten daha ufak. Fordun bu segmentteki ilk aracı. Belki mevcut transitin en küçük kasasının yerini alabilir okadar.
    Yeni transit daha büyük olacak.

Evet, yeni Transit bu;

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç)

• quote:

Orijinalden alıntı: yk2548

merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak.. benim 2007 model v347 tdci(pompasız) 350l 120 ps arkadan çeker transitim var. ben bu aracı devamlı olarak serviste bakım yaptırıyodum artık canıma tak dedi dışarıda servis yaptıracağım. bu aracın kullandığı yağ modeli nedir? tekford.com da hazır setler var ama yağ modelinde kararsızım servis 5*30 castrol koyuyordu 7 lt ama heryeri araştırdım 10*30 yağ kullanıyorlar bakım setleri içerisinde de 10*3* yağ var. acaba diyorum bizim aracın yağı 10*30 da biz yıllardır fazla para verip 5*30 mu koydurmuşuz yoksa gerçekten aracın yağı 5*30 mu.. sonuçta 5*30 daha kaliteli ama 2 ayda bir en fazla 3 ayda bir 10.000 km de bakıma sokuyorum. yağ bozulmadan değişiyor zaten siz tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istiyorum. bu arada aracımı sıfır aldım 94 binde şuan.. ve hangi marka yağı önerirsiniz fym-castrol-lukoil-opet var hepside ford onaylı.

Tdci motorların yağı 5/30 dur. Bu zamana kadar doğru yağı kullanmışsınız. Ancak tdci olmayan pompalı eski sistem motorların yağı 10/30 dur.

• Tourneo custom;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 10 Eylül 2012; 23:07:59 >

• Hocam bu yeni transitin(buyuk olan kasa) baska fotograflari var mi acaba? Icten ozellikle? Begenmekle begenmemek arasinda kaldim ya. Ilginc bir tipi var. Ama tourneo custom harbi guzel olmus.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serkan Sarı

Hocam bu yeni transitin(buyuk olan kasa) baska fotograflari var mi acaba? Icten ozellikle? Begenmekle begenmemek arasinda kaldim ya. Ilginc bir tipi var. Ama tourneo custom harbi guzel olmus.

Tourneo custom ın aynısı gibi olur. Tüm araçlarda aynı konsolu kullanıyorlar artk. Birtek yeni mondeonun konsolu farklı. İç dizayn olarak ford ticari araçlarda arayı açacak gibi gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacemonkey

quote:

Hocam bu yeni transitin(buyuk olan kasa) baska fotograflari var mi acaba? Icten ozellikle? Begenmekle begenmemek arasinda kaldim ya. Ilginc bir tipi var. Ama tourneo custom harbi guzel olmus.

Tourneo custom ın aynısı gibi olur. Tüm araçlarda aynı konsolu kullanıyorlar artk. Birtek yeni mondeonun konsolu farklı. İç dizayn olarak ford ticari araçlarda arayı açacak gibi gözüküyor.

Buyuk transitin tournei customla dis kasa olarak benzerligi yok hocam. Bir iki foto gordum pek alakalari yok. Ama dediginiz gibi cok iyi oldu bu degisimler.

• quote:

İçten görüntüye şu ana kadar hiç rastlamadım. Tr'de aracın lansmanı ekimde yapılacak ardından da satışa sunulacak. Ama dışarıdan göründüğü kadar sanırım tourneo custom ile aynı değil. Torpidonun üst tarafı farklı geldi bana.
  • arkadaşlar 2001 model transit 120V panelvan aracımız var, 2.5 76ps gücünde. buna turbo uygulaması yapmak istiyoruz. 190V turbo ve 100ps gücündeydi.onun parçalarını nereden bulabiliriz ve maliyeti ne olur bilgisi olan var mı?
  • Arkasını hiç beğenmedim
  • quote:

Evet. İç görüntüsü aynı. SAdece ebatları farklı. Bence sade ve güzel. Bütün transitlerde olduğu gibi.

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.