Şimdi Ara

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
963
Cevap
11
Favori
305.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben yaptım arkadaşlar Eğlence olsun diye. Orjinal rengi gri. Bizim transiti modifiye edeyim dedim.

Bir tane daha yaptım. Jant, cam filmi, Boyama, yere yakınlaştırma

Transit:

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç)

http://img28.imageshack.us/img28/7764/janty.jpg

Bu nasıl??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V u R a L -- 10 Temmuz 2010; 18:41:00 >

• Yeni taze photoshoptan çıktı

Buyrun bu nasıl olmuş?

Boyama ve merceksiz xenon yaptım

http://img227.imageshack.us/img227/2184/123sk.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: hoca1677

Yapan arkadaş bizim transitin son resminede bir el atarsa iyi olur. Tamponları piyano siyahına boyatmak istiyorum (parlak siyah) Photoshop'la önceden görüp karar versem iyi olacak.

Abi bir kere deneyeyim daha hiç parlak siyah yapmadım Belki yaparım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ataberkceviz

bizdede jumbo ford transit 350 E Modeli vardı 130 beygirdi 170 i görüyordu hayran kalmıştım ona

130 bg. ler 6 ileri olduğu için kullanımı çok daha zevklidir.

Hoşgeldiniz. Varmı aracınızın resimleri..

Yukarıdaki photoshoplu transitte aynen böyle. Ama önden çeker. Çok iyi hız yapıyor.
  • Arkadaşlar facebooktaki transit sayfamız hayırlı olsun :)

http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Ford-Transit/110342309011962?ref=sgm
  • sayfayı beğendik. Paylaşımlarını bekliyoruz.
  • Sizin tamponu yapamadım :( Çok ddenedim ama olmuyor. Nasıl yapıldığınıda bilmiyorum. Parlatamıyorum
  • Hocam amatörce bişeyler yapmaya çalıştım. Resimleri düzenlemek için kullandığım Snagıt adlı programla yaptım. Photoshop programları kadar ayrıntılı şeyler yapılmıyor. Ama kullanması gayet basit ve güzel.

İşte foto orjinal durmuyor ama boyanın araçta nasıl duracağı hakkında fikir verebilir.

Bu resimde biraz uçuk..:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F..D.. -- 13 Temmuz 2010; 11:24:59 >

• Bizim araçtan birkaç kare...

-

-

-

-

-

Bu da özel yapım bir transit.

• Bu koltuları çok beğeniyorum. Oldukça rahatlar..
  • Vural fotoları biraz ufaltarak koyarsan çok iyi olur. sayfa biraz kasılıyor. İrfanwiev programını kulanbilirsin

quote:

Orijinalden alıntı: F..D..

Hocam amatörce bişeyler yapmaya çalıştım. Resimleri düzenlemek için kullandığım Snagıt adlı programla yaptım. Photoshop programları kadar ayrıntılı şeyler yapılmıyor. Ama kullanması gayet basit ve güzel.

İşte foto orjinal durmuyor ama boyanın araçta nasıl duracağı hakkında fikir verebilir.

Uğraşın için sağol. Dediğin gibi azda olsa nasıl bişey olacağı ortaya çıkıyor gibi..
  • quote:

Hocam amatörce bişeyler yapmaya çalıştım. Resimleri düzenlemek için kullandığım Snagıt adlı programla yaptım. Photoshop programları kadar ayrıntılı şeyler yapılmıyor. Ama kullanması gayet basit ve güzel.

http://img541.imageshack.us/img541/8335/journeyj.jpg

Bu resimde biraz uçuk..:)

http://img132.imageshack.us/img132/2491/journeyp.jpg

Ben yaparken bunlarıda yapmıştım ama iyi gelmedi yapamadım diye koymadım

• quote:

Vural fotoları biraz ufaltarak koyarsan çok iyi olur. sayfa biraz kasılıyor. İrfanwiev programını kulanbilirsin

quote:

Uğraşın için sağol. Dediğin gibi azda olsa nasıl bişey olacağı ortaya çıkıyor gibi..

Diğer paylaşacağım fotoğraflarda kullanırım

• Merhaba arkadaşlar.

Bizim aracın jant kapaklarında değişiklik yapmak istiyoruz. Şu ilandaki jant kapağı olurmu acaba.

Tıkla Fiyatıda uygun bizim buralarda bulabilirsem alırım.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar.

Bizim aracın jant kapaklarında değişiklik yapmak istiyoruz. Şu ilandaki jant kapağı olurmu acaba.

Tıkla Fiyatıda uygun bizim buralarda bulabilirsem alırım.

Kapaklar 14 inç olarak gözüküyor ebatı küçük değilmi. Birde aracın üzerinde takıp bakmak gereke yakışırmı yakışmazmı. Araca güzel hava vermesi önemli.

---------------------

Bu arada az önce servisten geldim. Bundan 7,5 ay önce 1.ci ve 2.ci vitese geçmediğiniden sebep debriyaj merkezim değişmişti. Bugün aynı sıkıntı tekrar oldu ve garantiden aynı parça tekrar değişti. Şu an herşey normal. Servisi bu yüzden seviyorum. mesela geçenlerde triger zinciri vs. herşey değişti. yarın öbür gün bunlardan birinden sebep araç motoru yese bütün motor garantiden tekrar yapılacak. Burası güzel.

• Aracımın göstegesindeki devir saati yaklaşık 1 senedir arızalı idi. Bazen çalışıp bazen çalışmıyor ve şu an tamamen çalışmıyor. Kısa süre sonra hız saatide nadirde olsa arasıra çalışmamaya başladı. Ancak aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeliyordu. Son olarak kısa süre içinde aşağıdada gördüğünüz gibi km sayacım 99999 km.de takılı kaldı ve artık ilerlemiyor. Aynı şekilde altında bulunan ve istediğimiz an sıfırlayabildiğimiz km sayacıda takılı kaldı. Servise müracaat edip yeni bir gösterge saati siparişinde bulundum. Ve servis kayıtlara bakarak aynen şunları söyledi. '' 79 önce aynı şekilde km. si 99999 de takılı kalan bir müşterimiz için gösterge siparişinde bulunduk ve hala elimize ulaşmadı. Bu göstege şu an Ford'un elinde de yok. ''

Peki ben bu saatten sonra aracımın ne kadar km. yol yaptığını ve bakım zamanımın gelip gelmediğini nasıl anlayacağım bunu Ford'a soruyorum. Hadi bunlarıda geçtik. Kısa süre içinde aracın hararet göstergeside bozulur ve ben bunu farketmezsem, aracım hararet yapıp motorum büyük sıkıntıya uğrarsa bunun hesabını kim verecek..!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 18 Temmuz 2010; 21:21:07 >

• Hocam km sayacının düzeltilmesi gibi basit bir işlemi yapmaları lazım. Ford gibi bir markanın bunun arkasında durması gerek. Son günlerde çok küçük bir detay için bile markalar araçlarını geri çağırıyor. Km sayacı olmadan aracın bakım zamanının gelip gelmediğini bilmemiz çok zor.

Dizel araçların işte bu huylarını sevmiyorum. 100 000 km den sonra sorun çıkarmaya başlıyorlar. Bu arada km nin takılı kaldığı saatte sanki özellikle yapılmış gibi 99999

İnşallah en yakın zamanda sorunun düzelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F..D.. -- 19 Temmuz 2010; 21:27:20 >
  • Benim araçtaki göstegenin aynı modeline sahip 4-5 transitin göstegeleri zamanında hep değişmiş. Servisteki görevli gösterdi, arka tarafa 99999 km.de takılı kalmış arızalı gösterge dolu. Bunlar değişmiş ama şu an ellerinde başka gösterge kalmamış. Diğer bayilerede soruyorlar fakat onlardada yok. Son olarak Ford müşteri hizmetlerini aradım kısa süre içinde konuyu inceleyip bana döneceklerinisöylediler. Bakalım hayırlısı...
  • Bugün Ford müşteri hizmetlerinden aradılar. Tr genelinde başka bir Ford bayiinden göstergeyi bulmuşlar. Kısa süre içinde servisimden çağırıp montajı yaparlar. Montak yapılmadan önce göstege üzerindeki yeşil olan ışıkları beyaz ve kırmızı olacak şekilde değiştirmeyi düünüyorum.
  • Sorunun halledildiğine sevindim.

Devir saatini istediğiniz saate getirebiliyorlar heralde. Devir saatini geri çekip orjinal gibi gösteren uyanıklar var.

Beyaz ve kırmızı yakışırmı acaba orjinal yeşil renk daha iyi gibi sanki. Hocam birde sizin arabanın devir saatinde yeşil çizgi yok journeylerin hepsinde öyle mi acaba. 3000 rpm ye kadar yeşil oluyo.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.