Şimdi Ara

FORD S MAX : SENE-SENE FARKLARI NELER?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
19.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende 2008 ford focus ttianyum x paketli var.
    ancak seneye falan s-max düşünüyorum.
    2006 ve üzeri tüm s max lerin sene sene birbirleriyle esp ve vs tüm farklılıkları nı ortaya koyabilirmisiniz?
    yani 2006 s-max ile 2007 veya 2008 yada yeni aldığımızda birbirine göre ne özellikte araç almış olur ne özellikte araç alamamış oluruz
    YANİ MESELA HANGİ MODEL YILINDA ALIRSAK SIKINTI OLMAZ...
    BU SENELERDE ALIRKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN X PAKETLİ VS ARAÇ VAR MI ?
    S MAX İLE İLGİLİ-BİLGİLİ ARKADAŞLARDAN YARDIM LÜTFENNN!!!

• Stil paketli alın çok şık duruyor..

Donanım haricinde kayda değer tek değişiklik 2008 ikinci yarısından sonra sanıyorum 130 hp olan tdci motorun gücünü 140 hp olarak güçlendirdiler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.E -- 3 Şubat 2010; 18:07:30 >
  • bu yaz makyajlı hali geliyor.
    Eğer acil almanız gerekmiyorsa makyajlı halinin satışını bekleyin.
    Hem kıyaslama imkanınız olur, hem de eski kasaların fiyatları biraz daha makul olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZZ RAT -- 1 Şubat 2010; 14:27:06 >
  • Tam bir uzun yol aracı;kaliteli, ergonomik, konforlu ve her şeyden önemlisi o bir Ford

İçinde cümbürcemaat yol yapmak istediğim araçlardan biridir.
  • 75 bin liradan başlayan bir araç. Fiyat performansı değerlendirmek lazım. Bende şu aralar bir mpv bakıyorum. Ama Smax çok pahalı geldi.
  • 2006 Model ikinci el buldum. Fiyatı çok uygun. Kullanıcı yorumları nasıldır? Bilgi alabilirmiyiz?
  • Bizde 2008 140 beygirlik var... Babam da annem de ben de çok memnunuz!! Biz arka koltukları da aldık... Arabada gördüğüm üç dizayn hatası var:

1) Çok efendi araç kullanır babam... Bu araçla genelde uzun yol yapar. Ankara istanbul otoban'da uzunyol yapar... lastikler 235 45 18 ve ZR lastik, 35.000km dayanıyor... Çok kötü!! Babamın 45.000'den once lastik eskittiğini görmedim...

2) sağa biri oturdu ve emniyet kemerini taktı... Sonra onu indirdiniz, kemer tokası neden bilmiyorum, yerine geri gelmiyor, gıcık gıcık titreme sesi yapıyor! (aman allahım ne kadar büyük bir sorun değil mi??)

3) Aracın pandizotu açılır kapanır... Bizde arkada açılır kapanır koltuk da var... O koltukları açacağımız zaman perde gibi açılıp kapanan pandizotu söküyoruz... Eee?? Onu koyacak yer yok?? Arabanın hiçbir yerine sığmıyor? (gene çok önemsiz bir hata)

Kısaca lastik bence bu aracın tek buyuk sorunu ve nedenini bilmiyorum... Ama araba super bir araba!! Biz memnunuz...

• ben de de 2008 stil paketli smax var çok memnunum aracım 5 kişilik ama ruhsatta 7 kişilik görünüyor ford dan 2 arka koltuk istedim ama bir türlü getiremediler ford türkiye binek oto konusunda geri kalmış bir bayi koltuk 1000 tl diyor diğeri 5000 tl .
    aracın tek handikapı stepne olmaması istanbul yolları mağlum kadir topbaş asfaltı çözdüm dedi yollar köstebek yuvası gibi bir kere lastik yarıldı çekici çağırdım
    2gün lastik aradım lastik 450 tl 235 x45x18 lastik zor bulunuyor
    ama araçla 200-210 giderken araçtakiler bile hızı anlamıyor gram sarsıntı-zorlanma yok süper bir araç yakında değiştirip 2010 alacağım

• Konuyu hortlatmış olacam ama, ben de 2. el 2008-2009 almayı düşünüyorum. Ama 2. el full hiç yok. Bekliyoruz bakalım. Bu arada makyajlı olanı ekim gibi satışta olacakmış ve 1,6 dizel seçeneği de yok sanırım. Renault Scenic de yıl sonunda yeni bir motor ve şanzıman gelecekmiş. Çift kavramalı EDC şanzıman ve 1,6 dizel 130 hp seçeneği olacakmış. Keşke makyajlı S-Max da böyle bir motor ve seçenekle gelse. 2000 Motorlusu nereden baksan 85000 TL civarı satılır. O da bizi aşar...
  • Ford Smax piyasada az olunca doğal olarak konusuda az ve yetersiz oluyor. Hatta o kadar ki trafik sigortası yaptırınca Ford S max diye araç çıkmıyor. Yerine C max çıkıyor.

Arabaya gelince Smax on numara bir araba konfor performance dizayn çok güzel..
  • Bu yazıları tesadüfen okudum. Hüseyin arkadaşımızın yazdığı sorunun çözümü çok basit KORMETAL de yüzlerec çeşit alüminyum jant mevcut..FORD S MAX için 16 x 6,5 veya 16 X 7 inç jant takılıyor...Almanya, Belçika ve İngiltere FORD sitelerinde bu bilgi mevcut.. Bu janta takılan lastik ise 215 x 60 x 16 burada DHF da başka bir topikte çok ayrıntılı bilgiler var..Özetle 18 inç veya 17 inç iki parmak eni yüksekliğinde yanaklı pahalı lastiğe mahkum değilsiniz..16 İnç dört parmak eninde yüksekliği olan lastik takılıyor..Kimselerin haberi yok..Ben yazıyorum...Kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 13 Ekim 2012; 15:14:51 >
  • Bu sayfadaki yazıları okuyup FORD S MAX araştıran arkadaşlarım için yazıyorum..Bu gün Sah. Com. da ilan gördüm. Geçen yıl bu zaman ESKİŞEHİR DE 42,500 den almak için pazarlık yaptığımız ancak kısmet değilmiş alamadığımız FORD S MAX yine satışta..39.000 Lira fiyat koyulmuş...Çok temiz ve uygun bir araba..Ciddi alıcı iseniz o araba çok ucuz...Bilginize..Saygılarımla..
  • Yedek parça ile ilgili bilgi sahibi olan var mı? orijinal parçaları çok pahalı mesela çıkma pert arabadan toplama parça nasıl bulunur.
  • Yedek parça konusu bir çok parçası FORD 2000 CC Dizel MONDEO ile aynı parçalar.145 HP aynı motor...Servislerde pahalı Taksim ve Aksarayda daha uygun fiyatlı...En ucuz parça ise internette Almanya, Belçika, Hollanda, İngiltere de bir çok FORD parçası satan siteler var.Araba model yılı ve parça no ile .Sipariş verin geliyor..Kargo sigorta gümrük için hepsi dahil 16 euro ilave para alıyorlar. KK. no dan çekiyorlar..Çıkma parça ( used kullanılmış ) isterseniz çok daha ucuz..Avrupada bir çok satan siteleri mevcut.Nette arama motorlarına .FORD S MAX SPARE PARTS yazıp tıklayın..Yurt dışı parça fiyatları yetkili servis fiyatlarının üçte biri kadar..Parça kodunu yazıp istiiyorsunuz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 20 Ocak 2013; 16:29:48 >

• çok sağolun teşekkürler gerçekten faydalı bir bilgi oldu yoksa türkiyede fiyatlar anormal uçuk bir torpido üst kapağına plastikten 450 tl istiyorlar servisde
    aynısı doğan şahin falan filanda olsa 30 tl den fazla etmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Yedek parça konusu bir çok parçası FORD 2000 CC Dizel MONDEO ile aynı parçalar.145 HP aynı motor...Servislerde pahalı Taksim ve Aksarayda daha uygun fiyatlı...En ucuz parça ise internette Almanya, Belçika, Hollanda, İngiltere de bir çok FORD parçası satan siteler var.Araba model yılı ve parça no ile .Sipariş verin geliyor..Kargo sigorta gümrük için hepsi dahil 16 euro ilave para alıyorlar. KK. no dan çekiyorlar..Çıkma parça ( used kullanılmış ) isterseniz çok daha ucuz..Avrupada bir çok satan siteleri mevcut.Nette arama motorlarına .FORD S MAX SPARE PARTS yazıp tıklayın..Yurt dışı parça fiyatları yetkili servis fiyatlarının üçte biri kadar..Parça kodunu yazıp istiiyorsunuz.....

Selamun aleykum abi faydali yazılarınız için çok sağolun.S max şu sıra benimde kafayı taktığım bir arac.hala duruyo mu herhangi bir memnuniyetsizliğiniz var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşım..FORD S MAX ..Duruyor....Kardeşim kullanıyor.Hemen jantı orjinal ebadı 16 inç takıp lastiği değiştik....Araba uçuyor......Çok çok memnun...Bizim arabaları beğenmiyor..Şu an temiz olanları 2. elde 50 - 65 arası bulunur.....Y. parça burada servislerde kollama fiyat yurt dışında çok bol ve ucuz....Aksaray, taksim orta ....Yurt dışında istediğin yedek parça 0 ve çııkmaları çok daha ucuz.... Karar sizin...Burada servislerde 400 Lira.....Olan parça İngilterede çıkma 19 sterlin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 25 Mart 2015; 0:29:36 >
  • hızlı cevabınız için sağolun.ben manuel bakıyorum 45 e kadar ancak çıkabilirim diye tahmin ediyorum.bakalım nasip.
  • 2011 model ve üstü otomatik 2.0 tdci s-max arıyoruz. Satmak isteyen arkadaş varsa bana yazabilir mi?
  • 2007 model S max kullanıcısıyım..Uzun yolda otobanda 5.2 5.3 civarı yakıt tüketimi var...İzmir marmaris ağzına kadar dolu klima sürekli açık 5.8 ortalama yaktı...Bence çok iyi rakamlar ..... izmir'in şehir içi görünmeyen derin çukurlarına girdikçe içim acıyor ama yapacak bir şey yok ....Araba sonuçta otoban arabası aslında ...Başka araba kullanabileceğimi sanmıyorum... Çok konforlu ..Çok geniş ...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.