Şimdi Ara

Ford Powershift Şanzıman Titreme Problemi - KRONİK Problem Çözülemiyor (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
185
Cevap
15
Favori
80.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ford, Şanzıman Hatasında Yalan Söylediği İçin 4 Milyar Dolarlık Dava İle Karşı Karşıya

http://www.webtekno.com/ford-sanziman-hatasinda-yalan-soyledigi-icin-4-milyar-dolarlik-dava-ile-karsi-karsiya-h68349.html
  • Arkadaşlar merhaba, bu problem sadece bir konfor problemi midir yoksa güvenlik problemine yol açtığına dair herhangi bir bilgi var mı?

Şimdi ikinci el bir focus almayı düşünüyorum, satıcı açık yüreklilikle yalnızca ilk kalkış anında anlık olarak bu problemin olduğundan bahsetti ve denediğimde ilk kalkışlarda bazen titremeyi yaparken bazen yapmadığını gördüm.

Açıkçası almayı düşündüğüm arabadaki problem benim için çok önemli değil, çekincelerim:

1- Bu problem arabayı kullanırken ileride bir güvenlik sorununa neden olur mu?
    2- Şu anda sadece ilk kalkışta yapıyorken sonrasında rölantide yapmaya veya daha farklı hızlarda yapmaya başlar mı?

Şimdiye kadar bununla ilgili hiç bilgisi tecrübesi olan var mıdır?
  • Saltuk kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen kavrama ile ilgili bir problem var. Bir süre sonra aracı çekici ile servise çekmek zorunda kalabilirsiniz. Kavrama değişmesi gerekirse yüklü bir masraf çıkabilir.
  • _RaGoN_ _ kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Kavramanın değiştirilmesini talep ettim ardından aracı alacağım.
    Rica ederim. Bizim aracımızda da powershift şanzıman var ve ilk hareket sırasında sanki arkadan biri vurmuş gibi bir anda ileri atıyor arabayı. Vites geçişlerinde de biraz titreme var. Bir kaç ustaya gösterdik hepsi kavrama dedi 6000 TL gibi bir ücretle yapılacak. Yetkili servis 10000 TL diyor. Sizin ilgilendiğiniz araç kaç km'de bilmiyorum bizdeki 160 binde ve kime sorduysak 150 bin, 160 bin civarı yıpranma sonucu değişmesi gerekir dedi. Manuellerdeki baskı balata değişimi gibi. Kronik bir problem değil ama aklınızda bulunsun.
  • ykaraoglu Y kullanıcısına yanıt
    Islak kavramalı powershiftlerde 150-160 bin km arası kavrama değişimi gerekirse bu kronik bir sorun değil, kullanıma bağlı yıpranma sonucu oluşan bir durumdur. Tıpkı fren diskleri, manuellerde baskı balata değişimi gibi. Kime sorduysak böyle diyor.
    Benimkini yaklasik 2.000 km de bir degistiriyorduk. Yine aynıydı. Araba 16 bindeyken 2 kere değişti. 3. Kere değiştirmek istediler ben araç değişimi talep ettim.12-16 bin arası.
  • ykaraoglu Y kullanıcısına yanıt
    Biz de pazartesi günü bırakıcaz arabayı 160 bin kmde şuan. Kavrama değişince bi 150 bin daha gider diyor ustalar.
    Araç 50 bin km'de, kavrama 2. defa değişecek hocam inşallah bu hafta teslim alıyorum.

Aslında biraz gaz vererek kalkış yapıldığında hiçbir şekilde titreme olmuyordu, sadece düşük devirde kalktıldığında arada titreme yapıyordu ve beni çok rahatsız edecek seviyede değildi.

Ama özellikle sıkışık trafikte konforu çok bozar mı, ileride daha büyük problem yaratır mı diye değiştirilmesini istedim.
    Değiştirilmezse tüm viteslere titreyerek geçmeye başlar. Bir süre sonra da hiç vites değiştirmemeye başlar. Yolda da bırakabilir.
  • Hocam bu konuyu açmakla ve sonuna kadar gelişmeleri paylaşmanızla çok kişiye faydalı oldunuz. Emeğinize teşekkür ederim.
  • Merhaba herkese

Garantisi dolmuş ve bakımları özel servislerde yapılmış araçların kavramaları garantiden-ücretsiz değişiyor mu?

Selamlar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RaGoN_

Değiştirilmezse tüm viteslere titreyerek geçmeye başlar. Bir süre sonra da hiç vites değiştirmemeye başlar. Yolda da bırakabilir.
    tüm viteslere titreyerek geçmeye başlar

yok artık, oldu olacak etrafındaki arabaların vites geçişlerini de etkiler deseydiniz

herkes bildiği kadar yorum yaparsa daha sağlıklı olur, yanlış yönlendirmelerde bulunmak doğru değil.
    Yaptırdıktan sonra bir sorun yaşadın mı hocam? Bende vites geçişlerinde bir sorun yok, sadece kalkışta titreme yapıyor.
  • blu3nx B kullanıcısına yanıt
    P'den D'ye alırken motor stop ediyordu. Yaptırdıktan sonra bir sorun kalmadı. 181 bin km oldu araba.
  • 2018 model trend x 1.5tdci 3 aracımızdan 75.000km'de olanında D'den N'ye alırken tak diye bir ses geliyordu. Sonuç;
    Ford Powershift Şanzıman Titreme Problemi - KRONİK Problem Çözülemiyor

Bu süreçte de 2019 focus mk4 1.5tdci titanium tahsis ettiler. Tüm süreç 3 gün sürdü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RaGoN_

Islak kavramalı powershiftlerde 150-160 bin km arası kavrama değişimi gerekirse bu kronik bir sorun değil, kullanıma bağlı yıpranma sonucu oluşan bir durumdur. Tıpkı fren diskleri, manuellerde baskı balata değişimi gibi. Kime sorduysak böyle diyor.
    kesinlikle katılıyorum.
    ancak daha erken km lerde olmaması gerekiyor.
    aracım 2016 trendx station wagon. 70 bine geldim hiçbir sıkıntı yaşamadım şuan.
    tüm bakımları serviste yapıldı ve servise devam edeceğim.
  • Başta 10 bin vermediniz sonunda süreç uzayinca 12 bin₺ verdiniz öyle anladim galiba.
    Verdiginiz aracla da aldiginiz arac arasinda baya fiyat farki var hem ilk alinan hem de değiştilen zamana göre.
    Baya kârlı cikmissiniz
  • 2013 fort fiesta powershift Trend aracım şanzıman ısındığında motor arıza ışığı yanıyor,
    1' den 2. vitese geçerken vuruntu yapıyor, ilk arıza esnasında geri vitesi hiç çalışmıyor,

ama aracı stop edip biraz beklediğimde motor arıza ışığı sönüyor ve vites geçişleri normale dönüyor,
    araçta sizce şanzıman sıkıntısı mı vardır.

Bir de aracın ikinci sahibiyim, 93000 km'de özel servislerde muayenesini yaptırdım. Ford servisi şanzımanı ücretsiz değiştirir mi yada alternatif tekliflerde bulunur mu?
  • ford çıkma parça şuraya bi bak derim zaten bu powershift şanzımanları oldum olası sevemedim bende de varı arabayı sattım. internetten araştırdığımda bayağı memnun millet ama anlamadım bana mı kötüsü denk geldi çözemedim sattım kurduldum

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.