Şimdi Ara

Ford Otosan, Gölcük'te üretime ara veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Koronavirüs salgını nedeniyle Avrupa genelinde meydana gelen üretim kesintileri Türkiye’deki üretimi de etkilemeye başladı. Ford Otosan, 30 Mart – 4 Nisan tarihleri arasında üretime ara vereceğini duyurdu.

Ford Otosan’ın dün akşam KAP’a yaptığı açıklamada, “Yurt dışındaki üretim tesislerinde oluşan kesintiler nedeniyle üretim takvimimizde değişiklik yapılması gereksinimi doğmuştur. Bu kapsamda 30.03.2020 – 04.04.2020  tarihleri arasında Kocaeli Gölcük Fabrikamızda üretime ara verilecektir.” ifadelerine yer verildi. Yeniden faaliyete başlanması için tedarik sürecindeki aksamaların giderilmesi gerektiği belirtildi.

Ayrıca Bkz.Ford Otosan, 2021'de Türkiye'de elektrikli ticari araç üretimine başlayacak

Üreticiler Avrupa'da kepenk kapattı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle pek çok marka Avrupa’da üretime ara veriyor. Fiat Chrysler, Türkiye haricinde Avrupa’daki tüm tesislerini geçici olarak kapattığını duyurmuştu. Renault, Çin ve İspanya’dan sonra ana üssü olan Fransa’daki tesislerde de kepenk kapattı. Son olarak PSA Grubu (Opel, Citroen, Peugeot, DS) da Avrupa’daki tüm tesislerin 27 Mart’a kadar üretime ara vereceğini açıkladı.

Dün konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Türkiye’yi Çin’den çok Avrupa’daki gelişmelerin etkilediğini söylemişti. Bu kötü gidişat devam ederse, diğer markalardan da Türkiye’de üretime ara vermeye yönelik karar gelebilir.

• Bu kadar sansasyon yaratacak bir habermiş gibi paylaşmışsınız da; bahsedilen tarihler 30 mart - 4 nisan, yani 1 haftalık bir süre. Korona olmasa bile bakım için hemen hemen tüm firmalar durduruyor üretimlerini, üstelik 1 haftalığına değil, 3-4 haftalığına.

Algı operasyonu yapmayın. Milleti germeyin. 1 haftalık kapatmayı, sanki çok büyük bir olaymış gibi göstermeye çalışmayın.
  • Bu kadar sansasyon yaratacak bir habermiş gibi paylaşmışsınız da; bahsedilen tarihler 30 mart - 4 nisan, yani 1 haftalık bir süre. Korona olmasa bile bakım için hemen hemen tüm firmalar durduruyor üretimlerini, üstelik 1 haftalığına değil, 3-4 haftalığına.

Algı operasyonu yapmayın. Milleti germeyin. 1 haftalık kapatmayı, sanki çok büyük bir olaymış gibi göstermeye çalışmayın.

• Çok büyük bir haber değil. Aylarca kapatsa belki ciddiye alınır.

Gölcük fabrikası zaten yılda 1-2 kez shut down yapar. Dolayısı ile üretimi ve kapasiteyi etkileyeceğini düşünmüyorum.
  • Romanyada üretilen ecosport'um gemiye yüklenemedi tahmini teslimat 1 ay uzadı. Yani araçlar üretilse bile nakledilemiyor. Bir de bu problem var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.