Şimdi Ara

FORD MUSTANG KULÜBÜ. KULLANICILAR, KULLANMAK İSTEYENLER, ZAMANINDA ÇOK KULLANMIŞ OLANLAR BURAYA (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
25.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1998'de yüksek lisans yapmak için Abd'ye gittiğimde iyi bir performans arabasına binmeyi kafaya koymuştum. Elbette belli bir bütçeye sahiptim ve ona göre bir araç almak zorundaydım.

Asıl istediğim araç olan Corvette 1 yıl önce yeni kasasını çıkartmıştı ve o kasaya aşık olmuştum ama sıfırı $42.000, 1 yıllık 2. eli ise $38.000-$39.000 civarında olduğundan o kasasını alamazdım. 5. jenerasyon Corvette'i gördükten sonra da bir önceki kasayı almak istemedim ve her Corvette alamayan Amerikan spor arabası hastası gibi elimde 2 seçenek kalmıştı Camaro veya Mustang...

Elimdeki bütçeyle 0 km. bir Mustang GT alabilirdim ama 4.6 Litre V8 motorla ürettiği 215 beygir bana az gelmişti (5. jenerasyon Mustang aynı boyutta motorla 315 beygir üretiyor) o yüzden $22.000 fiyatla 2 yıllık(96 model) bir 2. el Mustang SVT Cobra aldım. 4.6 Litre V8 motorla 305 beygir güce sahipti ve 0-100 hızlanması 5.5 saniyeydi.

Öncelikle aracın performansını ve o muhteşem V8 motor sesini hala unutamıyorum. Aracı kullandığım 3 yıl boyunca bu 2 konuda hep tatmin oldum. O yaşlardayken(22-23) sahip olunabilecek en iyi arabalardan birine sahiptim ve inanılmaz mutluydum. Ancak araçta konfor, işçilik ve özellikle kullanılan malzeme kalitesi gerçekten kötüydü. Gerçi Abd'de bu tür araçları alırken ödediğin parayı aracın motoru için ödediğini biliyorsun ama yine de bahsettiğim konulardaki kötü yönleri beni gerçekten hayal kırıklığına uğratmıştı.

Amerika'da bulunduğum dönemde benzin fiyatları Abd tarihinin en düşük seviyelerinden birindeydi. 1 galonu yani 3.78 litresi 1 dolardı. Bugünkü kurla litresi 48 kuruşa geliyor. O yüzden aracın inanılmaz derecede kötü olan yakıt tüketimi fazla rahatsız etmiyordu.

O zamanlar çok zevk aldığım bir araçtı ancak bahsettiğim dezavantajlarından dolayı şu anda öyle bir araç asla almam... Ama aracın performansını özlememek elde değil, Türkiye'ye döndükten sonra önce 2001 Volvo S40 T4, evlendikten ve bir aile sahibi olduktan sonra da sırasıyla 2005 ve 2010 Honda Crv kullandım. Volvo S40 T4 performans olarak belki biraz idare ediyordu ama Crv'ler başka bir sürü artılarına karşın Mustang Cobra'nın performansını çok ama çoook aratıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: santino_74

1998'de yüksek lisans yapmak için Abd'ye gittiğimde iyi bir performans arabasına binmeyi kafaya koymuştum. Elbette belli bir bütçeye sahiptim ve ona göre bir araç almak zorundaydım.

Asıl istediğim araç olan Corvette 1 yıl önce yeni kasasını çıkartmıştı ve o kasaya aşık olmuştum ama sıfırı $42.000, 1 yıllık 2. eli ise $38.000-$39.000 civarında olduğundan o kasasını alamazdım. 5. jenerasyon Corvette'i gördükten sonra da bir önceki kasayı almak istemedim ve her Corvette alamayan Amerikan spor arabası hastası gibi elimde 2 seçenek kalmıştı Camaro veya Mustang...

Elimdeki bütçeyle 0 km. bir Mustang GT alabilirdim ama 4.6 Litre V8 motorla ürettiği 215 beygir bana az gelmişti (5. jenerasyon Mustang aynı boyutta motorla 315 beygir üretiyor) o yüzden $22.000 fiyatla 2 yıllık(96 model) bir 2. el Mustang SVT Cobra aldım. 4.6 Litre V8 motorla 305 beygir güce sahipti ve 0-100 hızlanması 5.5 saniyeydi.

Öncelikle aracın performansını ve o muhteşem V8 motor sesini hala unutamıyorum. Aracı kullandığım 3 yıl boyunca bu 2 konuda hep tatmin oldum. O yaşlardayken(22-23) sahip olunabilecek en iyi arabalardan birine sahiptim ve inanılmaz mutluydum. Ancak araçta konfor, işçilik ve özellikle kullanılan malzeme kalitesi gerçekten kötüydü. Gerçi Abd'de bu tür araçları alırken ödediğin parayı aracın motoru için ödediğini biliyorsun ama yine de bahsettiğim konulardaki kötü yönleri beni gerçekten hayal kırıklığına uğratmıştı.

Amerika'da bulunduğum dönemde benzin fiyatları Abd tarihinin en düşük seviyelerinden birindeydi. 1 galonu yani 3.78 litresi 1 dolardı. Bugünkü kurla litresi 48 kuruşa geliyor. O yüzden aracın inanılmaz derecede kötü olan yakıt tüketimi fazla rahatsız etmiyordu.

O zamanlar çok zevk aldığım bir araçtı ancak bahsettiğim dezavantajlarından dolayı şu anda öyle bir araç asla almam... Ama aracın performansını özlememek elde değil, Türkiye'ye döndükten sonra önce 2001 Volvo S40 T4, evlendikten ve bir aile sahibi olduktan sonra da sırasıyla 2005 ve 2010 Honda Crv kullandım. Volvo S40 T4 performans olarak belki biraz idare ediyordu ama Crv'ler başka bir sürü artılarına karşın Mustang Cobra'nın performansını çok ama çoook aratıyor.

dostum yorum için teşekkürler

• arkdaşlar 2004 model mustangleri önerir misiniz,parça fiyatları nasıldır ne kadar yakar ? biraz bilgi verirseniz çok sevinirim.
  • Arkadaşlar mustangin en son modeli türkiyede satılmıyor mu 0 km olarak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artyom

Arkadaşlar mustangin en son modeli türkiyede satılmıyor mu 0 km olarak ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-hazir-teslim-turkiyede-tek-yeni-mustang-5-0-gt-x-clusive-74996736/detay buyur

• quote:

Orijinalden alıntı: hakantrk

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-hazir-teslim-turkiyede-tek-yeni-mustang-5-0-gt-x-clusive-74996736/detay buyur

Sağolasın hocam çok merak ediyordum senin sayende öğrendim .

• quote:

quote:

quote:

önemli değil ama çok muhteşem araç bence mustang tabiki amerikada yaşasak fikirlerimiz değişirmi bilemem

• quote:

quote:

quote:

quote:

önemli değil ama çok muhteşem araç bence mustang tabiki amerikada yaşasak fikirlerimiz değişirmi bilemem

Hocam benim ya mustang ya da camaro olurdu muscle arabaları seviyorum ben .

• bu konu sessiz kalmış ;) forumda yokmu mustang sahibi
  • Süper araba ya 64 Mustang Convertible modeli çok güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 23 Mart 2013; 19:17:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler Amerika'da MTV Gibi vergi varmı ?

• bu basligin daha dolu olmasi icin neler yapmazdim.. ve de tabi ki ilk sayfada yazanlarin gercek olabilmesi icin.. ama iste bir ulkeyi yonetenler ve yonetilenler diye ikiye bolmemek lazim, cunku otv kisa sureligine kaldirildiginda bunun kaymagini bizler degil araba saticilari yedi.. ulkesi icin vatandas olarak bir sey yapmayan bir toplum tabi ki iyi bir yonetici de yetistiremez..

ama gunun birinde ben de unutulmaya yuz tutmus bir mustang alip ruhunu diriltmek istiyorum.. kendi ruhumu da tabi ki..

• mustang en son abd de 36000 dolar ama türkiyede 100 bin lira ya kadar çıkıyor yanılmıyosam fiyatı uygun olsa almak isterim ama zor bu fiyatlarla

• aa ben burada kullanicilar oldugunu bilmiyordum sansina buldum grubu :)

ben de 3 ay once 2011 Mustang Gt 5.0L aldim, manuel vites 420 beygirin tadini cikariyorum.. lastikleri degistirmeden once drift yapmak istiyorum insallah..
  • arabayi alirken sadece yasadigin eyaletin/sehrin yerin vergisini verirsin. o da benim sehrimde %7.75 e denk geliyor. daha sonra da her yil dogum gununde (benimkisi 2 gun sonra mesela) plakani yenilersin, o da plaka basina 50$ civari, onun haricinde benzin parasi harici hicbir vergi odemesi yok :)
  • param olsa hiç düşünmeden 1967 ve önceci mustang alırım ilerde nasip olur inşallah :(
     FORD MUSTANG KULÜBÜ. KULLANICILAR, KULLANMAK İSTEYENLER, ZAMANINDA ÇOK KULLANMIŞ OLANLAR BURAYA FORD MUSTANG KULÜBÜ. KULLANICILAR, KULLANMAK İSTEYENLER, ZAMANINDA ÇOK KULLANMIŞ OLANLAR BURAYA

• Merhaba arkadaşlar 2005 model ford mustang 4.0 210bg 85000 km de araba almak istiyorum yurt dışında yaşıyorum sizce nasıldır tavsiye edermisiniz parça fiyatları hakkında biliginiz varmı yardımcı olursanız sevinirim. Ek olarak 210 bg sanki bana az gibi geldi ne düşünüyorsunuz bu konuda.
  • Arkadaşlar hala aktif olarak kullanan kişilerden cevap verebilecek var mı ? 97-99 arası sormak istiyorum .
  • 96 mustang cobra kullanıcısıyım.bildiğim kadarıyla yanıtlayabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: c21efe

96 mustang cobra kullanıcısıyım.bildiğim kadarıyla yanıtlayabilirim

Selamlar ,

Babamın yıllardır bir amerikan takıntısı var . Hep Mustang alıcam diyordu son zamanlarda ciddi ciddi almayı düşünüyor hatta geçen bir tanesi satılmasa gidip alıyordu .

Yalnız Tüplü düşünüyoruz biliyorum bu araçlarda Tüplü olmaz keyif aracı ama haftasonu aracından çok genel olarak kullanmayı düşünüyor bu yüzden tüp düşünüyoruz .

Tüplü veya tüpsüz yakıt tüketimi hakkında ne diyebilirsiniz ? Bir de tabi çoğu Mili kilometre olarak yazıyor ustası falan bulunur mu almadan bir yere göstersek ? Dikkat et diyorum sonuçta motoru açıp baksa anlamayacak birine göstermeden alma diyorum .

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.