Şimdi Ara

FORD MONDEO KULUBÜ (81. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.983
Cevap
52
Favori
697.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

o mu bu mu derken sonunda insigniadan cayarak ford mondeo selective 1.6 160 hp kül kahverengi aracı almaya karar verdim. aracı yerinde inceledim ve beni mest etti diyebilirim.

aracın detaylı incelemesini ancak aracım gelip sürüş testimi yaptıktan sonra yazacağım. kül kahverengi araç pek bulunmuyormuş o yüzden biraz beklemem gerekecek. ben sunroof olsun istedim açıkcası ama bu renk ve donanımda sunrooflu araç bulamadık. zaten sorduğum arkadaşlarımda iyiki almamışsın, böyle bir araca sunroof hafif kalır dediler. (benimki de kedi ciğer olayı oldu sanırım)

artık ben de bu kulübe üyeyim. herkese araçlarıyla kazasız belasız yolculuklar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ametal82

merhaba arkadaşlar.

o mu bu mu derken sonunda insigniadan cayarak ford mondeo selective 1.6 160 hp kül kahverengi aracı almaya karar verdim. aracı yerinde inceledim ve beni mest etti diyebilirim.

aracın detaylı incelemesini ancak aracım gelip sürüş testimi yaptıktan sonra yazacağım. kül kahverengi araç pek bulunmuyormuş o yüzden biraz beklemem gerekecek. ben sunroof olsun istedim açıkcası ama bu renk ve donanımda sunrooflu araç bulamadık. zaten sorduğum arkadaşlarımda iyiki almamışsın, böyle bir araca sunroof hafif kalır dediler. (benimki de kedi ciğer olayı oldu sanırım)

artık ben de bu kulübe üyeyim. herkese araçlarıyla kazasız belasız yolculuklar dilerim.

Sunroof hafif kalır diyen arkadaşlarınız neyi kastetmiş anlamadım ancak benim aracımda var ve gayet de memnunum. Aracın büyük olmasından sebep sunroof içerinin aydınlık almasına da yardımcı oluyor , Yazın cam acma ihtiyacı gerektirmiyor. Özellikle uzun yolculuklarda cam açmak hem çok rüzgar sesine sebep oluyor hem de içerde çok rüzgar alıyor. Ama sunroof çok daha kullanışlı oluyor. Sanırım bunu kullanan anlar ancak.

İmkanınız var ise kesinlikle tavsiye ederim.

Aracınız hayırlı uğurlu olsun şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: acrylia

quote:

merhaba arkadaşlar.

Sunroof hafif kalır diyen arkadaşlarınız neyi kastetmiş anlamadım ancak benim aracımda var ve gayet de memnunum. Aracın büyük olmasından sebep sunroof içerinin aydınlık almasına da yardımcı oluyor , Yazın cam acma ihtiyacı gerektirmiyor. Özellikle uzun yolculuklarda cam açmak hem çok rüzgar sesine sebep oluyor hem de içerde çok rüzgar alıyor. Ama sunroof çok daha kullanışlı oluyor. Sanırım bunu kullanan anlar ancak.

İmkanınız var ise kesinlikle tavsiye ederim.

Aracınız hayırlı uğurlu olsun şimdiden.

teşekkür ederim ama sanırım imkanım olamayacak. bu renge sunrooflu araç bulmak için ekime kadar beklememiz gerekiyormuş... :(

ne yapalım o da kusur olsun artık... :)

• herkese merhabalar, uzun bir para birikitrme aşamasından sonra ilk kez araba almaya karar verdim ancak elbette çok ince eleyip sık dokunması gereken bir süreçmiş bu, aklımda ilk olarak toyota corolla'nın efsane kasa olarak nitelendirlen 1.3 xe ya da 1.3xl'si vardı. evet bu otomobil sorunsuzluk konusunda aşmıştı fiyatı makuldu, çok az yakıyordu üstelik lpg de taktırılınca şehiriçi ulaşım bana belediye otobüsünden düşük bir ücrete mal olacaktı, karbüratörlü olduğundan lpg'ye çok uyumlu bir araçtı ve lpg taktırmak ucuza mal oluyordu, ancak araç bomboş şu kadar diyim hidrolik direksiyon" bile yok, lpg takınca düşen performans cabası ki zaten 1.3 motor. yaşadığım yer izmir bu yüzden otomobilde klima lüks değil ihtiyaç.

corolla'nın bu eksikleri beni 96-99 model arası opel vectra, vw passat ve ford mondeo gibi araçlara yöneltti.

asıl sormak istediğim soru 1997 ve 2001 arası üretilen mondeolar neden bu kadar ucuz? sahibinden.com!a bakıyoruz 99 model mondeo 13 bine bulunabilirken 99 model focus 15 binden aşağıya pek yok.

acaba bu kasa(1997-2001) mondeolar çok mu mekanik problem çıkarıyor ya da yedek parçaları çok mu pahalı? full + full bu araçlar neden bu kadar ucuzlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: lekhe35

herkese merhabalar, uzun bir para birikitrme aşamasından sonra ilk kez araba almaya karar verdim ancak elbette çok ince eleyip sık dokunması gereken bir süreçmiş bu, aklımda ilk olarak toyota corolla'nın efsane kasa olarak nitelendirlen 1.3 xe ya da 1.3xl'si vardı. evet bu otomobil sorunsuzluk konusunda aşmıştı fiyatı makuldu, çok az yakıyordu üstelik lpg de taktırılınca şehiriçi ulaşım bana belediye otobüsünden düşük bir ücrete mal olacaktı, karbüratörlü olduğundan lpg'ye çok uyumlu bir araçtı ve lpg taktırmak ucuza mal oluyordu, ancak araç bomboş şu kadar diyim hidrolik direksiyon" bile yok, lpg takınca düşen performans cabası ki zaten 1.3 motor. yaşadığım yer izmir bu yüzden otomobilde klima lüks değil ihtiyaç.

corolla'nın bu eksikleri beni 96-99 model arası opel vectra, vw passat ve ford mondeo gibi araçlara yöneltti.

asıl sormak istediğim soru 1997 ve 2001 arası üretilen mondeolar neden bu kadar ucuz? sahibinden.com!a bakıyoruz 99 model mondeo 13 bine bulunabilirken 99 model focus 15 binden aşağıya pek yok.

acaba bu kasa(1997-2001) mondeolar çok mu mekanik problem çıkarıyor ya da yedek parçaları çok mu pahalı? full + full bu araçlar neden bu kadar ucuzlar?

Tüm Mondeo'lar aynı dönem Focus'lardan çok daha iyidir. Ancak bizim memlekette 1600 araçlar 2000 cc araçlardan daha çok rağbet görmektedir. Yakıt ve mtv bunda etkendir. MkII Mondeo'lar zamanının güzel araçlarıdır. LPG takılmasına da uygundur. Yedek parça fiyatları makuldur.

• 2002-2006 kasa aracımıza çatlak camı değiştirmek için bir yerle anlaştık adam bana hangi kasa dedi... ben 3. kasa diye biliyorum 2. kasaymış :) son mondeolar 4 değil miydi :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: lastgetup

merhaba arkadaşlar bende 2002 model ghia sw almaya karar verdim sahibi araca 18 850 yazmış 3 parça bayo birde sağ kapı sacı değişmiş acaba fiyatı bu araba için uygunmu en fazla ne kadar vermeliyim. görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-s-u-p-e-r-b-i-r-a-i-l-e-o-t-o-m-o-b-i-l-i-44904057/detay/

arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. birde bu araç bu fiyat edermi. 2 3 sene sonra satmak istesem çok zarar edermiyim.

• quote:

merhaba arkadaşlar.

hocam bende 1.6 tdci selecvite almayı planlıyorum. Acaba bluetut (yanlış yazıyorum ama) sistemi var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: quarentina_26

herkese merhaba arkadaslar sıze bır sorum olacak cvplarsanız cok sevınırım ben ford mondeo almak ıstıyorum ancak ford grubuna cok yabancı oldugum ıcın pek bu aracların ozellıklerı handıkapları nelerdır bılmıyorum sımdı almayı dusundugum arac 1998 model ford mondeo 2.0 glx modelı 147 bınde bır arac bu aracta cift hava yastıgı abs klıma 4 cam otomatıgı bulunmakta tüpsüz oncelıkle sorum su bu aracların yakıtları sehır ıcı ve dısında nasıldır yedek parcalarının fıyatları nasıldır bulunurmu ve kronık arızaları nelerdır bu arac hakkında bana bılgı verırsenız cok sevınırım herkese sımdıden cok tskkr ederım herkese ıyı forumlar...

yokmudur benı aydınlatacak birisi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 97has

quote:

merhaba arkadaşlar.

hocam bende 1.6 tdci selecvite almayı planlıyorum. Acaba bluetut (yanlış yazıyorum ama) sistemi var mı?

emin değilim ama bluetooth sistemi vardı sanırım. ama sesli yönlendirme sistemi selective de yok. titanium serisinde var. sanırım bu müzik sisteminin bir özelliği. sony de bu sistem var sanırım. ama pioneer de yok. yani ben öyle düşündüm. yanlış da olabilir emin değilim...

bu arada aracım belçikadan yola çıkmış ama ancak 5 mayıs gibi gelecekmiş...

olsun... bekleriz...

• arkadaslar soruma cvp vermedınız fakat ben yınede cevaplarsınız belki bır umıttır dıye tekrardan yzıyorum yenı bır ford mondeo buldum bu sefer 1998 model 2.0 ghia modeli arac tamamen ful bır sunrof ve 4 hava yastıgı yok 2 hava yastıgı var sadece ve bu araç tüplü fiyatı 12 bin lira sızce bu fıyata bu arac normalmı arac cok dırı duruyo yıpranma fılan kusuru yok trigeri yenı degısmıs bu konudakı dusuncelerınız nelerdır cvplarsanız cok sevınırım.......
  • Vallahi bendeki 2008 modeli o modeller için hiç bir fikrim yok açıkçası.
  • hıc kımse bu araclardan kullanmadımı yada bırseyler duymadımı butun ınternetı arastırdım elle tutulur guncel bır yorum yok bılgı yok anlamadım gıttı
  • Araç iyi durumdaysa (sağındaki solundaki boyadan bahsetmiyorum) alınır. Aracın ve motorun geçmişini iyi araştırmak gerekir. Yaşadığınız yeri bilmiyorum ama çok küçük biryer değilse parçasını da bulursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quarentina_26

arkadaslar soruma cvp vermedınız fakat ben yınede cevaplarsınız belki bır umıttır dıye tekrardan yzıyorum yenı bır ford mondeo buldum bu sefer 1998 model 2.0 ghia modeli arac tamamen ful bır sunrof ve 4 hava yastıgı yok 2 hava yastıgı var sadece ve bu araç tüplü fiyatı 12 bin lira sızce bu fıyata bu arac normalmı arac cok dırı duruyo yıpranma fılan kusuru yok trigeri yenı degısmıs bu konudakı dusuncelerınız nelerdır cvplarsanız cok sevınırım.......

2 hava yastığı varsa o araç ghia değil..
  • opsıyon olarak 2 hava yastıgı var evet ancak hız sabıtleyıcı dıjıtal klıma abs asr esp yagmur sensoru yol bılgısayarı vs. opsıyonları var jantlarıda ghia jantları (sonradanda takılabılır ) bu opsıyonlar olsun varsın ghıa modelı olmasın bu arada yasadıgım sehır bursa.
  • 98 modelde yağmur sensörü var 2006 trend de yok :) saçma bence bu ya... 10 yıl geçmiş standart olması lazım artık diye düşünüyorum
  • dostum 2005 c-max'imde elektronik park freni vardı. ama 70000 tl lik fiyat konulan ve gelmesini beklediğim mondeo selective aracımda ne yazıkki yok.

bunlar enteresan şeyler...
  • 98 model mondeoalrın hiçbirinde yağmur sensörü esp yok..galerici zırvaları bunlar..
  • ACİL ACİL ACİL

Arkadaşlar yarın bu aşağıdaki linkteki araca bakmaya gideceğim.
    Aracın herhangi bir boyası, değişeni, hatası yok.

Sizce 70.000 km çok mu?
    Fiyat için ne düşünüyorsunuz? bana biraz fazla gibi geldi zira Trend modeli.
    Lütfen yarın saat 12:00ye kadar mümkün mertebe görüş ve önerilerinizi iletirseniz çok sevinirim.
    Bir de eğer aracı beğenirsem ne gibi kontrollerden geçirmem gerekir?
    Computest ve yetkili bir ford servisinde kayıtlarına baktırmam yeterli olur mu? Tüm hatası kusuru çıkar mı buralarda?
    Arızalı masraf edeceğim bir araç almak istemiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-mondeo-2007-hatasiz-mondeo-lpg-li-36278767/detay/

Teşekkürler
    .
    .

• 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.