Şimdi Ara

FORD MONDEO KULUBÜ (79. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.983
Cevap
52
Favori
697.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aracı araştırdım dediğiniz gibi d segmenti araçlarda(passat,avensis vs.) 1.6 çok abes duruyor
    fakat araç 1.6 125hp ve kasaya göre performans tatmin edici ve yakıt tüketimide gayet normal
    d segmenti araçlarda 2.0 motorun tadı başkadır fakat tr şartlarında vergide dezavantaj:)

far sensörü varsa nasıl konumlandırma gerekli 0 modu haricinde 3 mod daha var buton nerede durmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: venomboy_85

aracı araştırdım dediğiniz gibi d segmenti araçlarda(passat,avensis vs.) 1.6 çok abes duruyor
    fakat araç 1.6 125hp ve kasaya göre performans tatmin edici ve yakıt tüketimide gayet normal
    d segmenti araçlarda 2.0 motorun tadı başkadır fakat tr şartlarında vergide dezavantaj:)

far sensörü varsa nasıl konumlandırma gerekli 0 modu haricinde 3 mod daha var buton nerede durmalı?

far düğmesini en sağa çevirdiğinizde A yazan bi kısım olması gerekiyor. o kısımda ise otomatik yanar farlarınız. Gece olunca veya tünel geçişi sırasında..
  • arkadaşlar selam... Aux-in nerede tam olarak :) torpido diye birşeyler okumuştum ama eller boşa çalıştı orada :)

Teşekkürler saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: acrylia

quote:

aracı araştırdım dediğiniz gibi d segmenti araçlarda(passat,avensis vs.) 1.6 çok abes duruyor

far düğmesini en sağa çevirdiğinizde A yazan bi kısım olması gerekiyor. o kısımda ise otomatik yanar farlarınız. Gece olunca veya tünel geçişi sırasında..

teşekkürler ilginiz için...

• quote:

Orijinalden alıntı: BLooD_STaiN

arkadaşlar selam... Aux-in nerede tam olarak :) torpido diye birşeyler okumuştum ama eller boşa çalıştı orada :)

Teşekkürler saygılar...

trend donanımda aux girişi olmaması lazım. ghada torpido içinde aux girişi var .
  • 1.6 titaniumda bluetooth var mı?
  • quote:

1.6 titaniumda bluetooth var mı?

düz titanyumu bilmiyorum.
    Bende titanyum X paket+lüks paket var. Ben bluetooth kullanıyorum.

Nasıl yapacağına gelirsek: Arabadan hiç bir ayar yapmıyon. Telefonda bluetootf aç ve arattır. Ford audio diye bulur arabanda varsa eğer. Bulduktan sonra yine telefondan "bağlan" yaparsan arabaya otomatik bağlanır

Rehberin arabada görünür.
    Tel geldiğinde direk arabadan konuşabilirsin. konuşman bitince teyp üzerinde kırmızı tel tuşuna bas.
    Görüşme yapmak için yol bilgisayarından telefona ve rehbere gir
    arayacağın kişiyi seç direksiyonun sağ tarafındaki yön tuşlarının ortasındaki OK bas
    otomatik arama yapacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acrylia

quote:

1.6 titaniumda bluetooth var mı?

düz titanyumu bilmiyorum.
    Bende titanyum X paket+lüks paket var. Ben bluetooth kullanıyorum.

Nasıl yapacağına gelirsek: Arabadan hiç bir ayar yapmıyon. Telefonda bluetootf aç ve arattır. Ford audio diye bulur arabanda varsa eğer. Bulduktan sonra yine telefondan "bağlan" yaparsan arabaya otomatik bağlanır

Rehberin arabada görünür.
    Tel geldiğinde direk arabadan konuşabilirsin. konuşman bitince teyp üzerinde kırmızı tel tuşuna bas.
    Görüşme yapmak için yol bilgisayarından telefona ve rehbere gir
    arayacağın kişiyi seç direksiyonun sağ tarafındaki yön tuşlarının ortasındaki OK bas
    otomatik arama yapacaktır.

bilgiler için teşekkürler
    far ayarını çözdük en sağdaki yer a yazan sensör mod
    bluetooth için biraz sonra inip denemeliyim
    menüyü kurcaladım pek bişi görmedim

• sayın dostlar!

2000 model mondeo almaya karar verdım 123000 km de ama daha arabaya bakmadım.
    arabaya bakmaya gıttıgımde nelere dıkkat etmem gerekıyor sızın engın tecrubelerınızden yararlanmam lazım acıl lutfen. Ayrıca ford mondeo dakı trıger kayışı ne zamanda degişiyor km lerını soylersenız sevınırm.
    ılgınız ıcın teşekkurler.
  • ama butonlarda aux var :S ... bildiğim kadarıyla özellik yoksa butonda olmuyor araçlarda ? bi giriş gördüm beyaz ama 3.5mm lik jack vardı küçük kaldı :)
    quote:

Orijinalden alıntı: ALOK

quote:

Orijinalden alıntı: BLooD_STaiN

arkadaşlar selam... Aux-in nerede tam olarak :) torpido diye birşeyler okumuştum ama eller boşa çalıştı orada :)

Teşekkürler saygılar...

trend donanımda aux girişi olmaması lazım. ghada torpido içinde aux girişi var .
  • quote:

arkadaşlar 2008 mondeo 1,6 titanium almaya çok yakınız
    aracın başlıca genel özellikleri nelerdir? far sensörü,sony teyote cd changer mp3 var mıdır?
    yardımcı olursanız çok sevinirim

Ben daha yeni aldım kardeş son derece güzel memnunum. Dediklerin var evet. Titanium full olanıdır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil2202

quote:

aracın başlıca genel özellikleri nelerdir? far sensörü,sony teyote cd changer mp3 var mıdır?

Ben daha yeni aldım kardeş son derece güzel memnunum. Dediklerin var evet. Titanium full olanıdır..

araç artık kapının önünde:)
    dün akşam özelliklere baktım bluetooth ve cd changer yok gibi
  • Arkadaşlar herkese merhaba,

Önceki gün 2009 model 2,0TDCİ otomatik titanyum + tüm paketler araç satın aldım. (Bildiğim bir yerden aldım ve araç 60.500km de.)
    Tüm paketler diyorum çünkü isimlerini bilmiyorum. Araçta titanyum pakete ilave alcantra deri koltuk, sürücü koltuk hafızası, ön koltuk ısıtmaları, anahtarsız çalıştırma, sunroof, zenon farlar, 6 lı cd değiştirici Sony, bluetooth, sesli komut verme, rezistanslı ön cam, katlanabilir ve hafızalı aynalar mevcut. Yani epey opsiyon mevcut.
    Konu hakkında bilgili arkadaşlara bazı sorularım olacaktı. Cevaplayabilirlerse sevinirim:

- Öncelikle aracın donanımını ifade eden paket isimleri nelerdir. X paket ?? Lüks paket?? veya diğer?
    - Aracımda 235 / 45 / R17 Goodyear Eagle F1 lastik mevcut. 60.500km yol yapmış. Ön lastikler neredeyse bitmiş (aşınma işaretlerine 1mm var) arkalar ise iyi durumda neredeyse 3-4mm var işaretlere. Yine de değiştirmek istiyorum. Acaba ince yanak yerine biraz daha kalın yanak takabilirmiyim ? Konfor için!! Bu durumda ölçü ne olmalı ?
    -Lastik için marka ve model öneriniz varmı acaba? Jantlar 17 inch

Araçla ilgili görüşlerimi önümüzdeki günlerde paylaşacağım. Tüm Focus modellerini kullanmış ve yurtdışı seyahatlerimde birçok marka arabayı kiralamış ve kullanmış biri olarak faydalı bilgiler paylaşacağımı umuyorum.

Herekese iyi paylaşımlar.
    SAYGILARIMLA.

• quote:

Orijinalden alıntı: myk09efe

Arkadaşlar herkese merhaba,

Önceki gün 2009 model 2,0TDCİ otomatik titanyum + tüm paketler araç satın aldım. (Bildiğim bir yerden aldım ve araç 60.500km de.)
    Tüm paketler diyorum çünkü isimlerini bilmiyorum. Araçta titanyum pakete ilave alcantra deri koltuk, sürücü koltuk hafızası, ön koltuk ısıtmaları, anahtarsız çalıştırma, sunroof, zenon farlar, 6 lı cd değiştirici Sony, bluetooth, sesli komut verme, rezistanslı ön cam, katlanabilir ve hafızalı aynalar mevcut. Yani epey opsiyon mevcut.
    Konu hakkında bilgili arkadaşlara bazı sorularım olacaktı. Cevaplayabilirlerse sevinirim:

- Öncelikle aracın donanımını ifade eden paket isimleri nelerdir. X paket ?? Lüks paket?? veya diğer?
    - Aracımda 235 / 45 / R17 Goodyear Eagle F1 lastik mevcut. 60.500km yol yapmış. Ön lastikler neredeyse bitmiş (aşınma işaretlerine 1mm var) arkalar ise iyi durumda neredeyse 3-4mm var işaretlere. Yine de değiştirmek istiyorum. Acaba ince yanak yerine biraz daha kalın yanak takabilirmiyim ? Konfor için!! Bu durumda ölçü ne olmalı ?
    -Lastik için marka ve model öneriniz varmı acaba? Jantlar 17 inch

Araçla ilgili görüşlerimi önümüzdeki günlerde paylaşacağım. Tüm Focus modellerini kullanmış ve yurtdışı seyahatlerimde birçok marka arabayı kiralamış ve kullanmış biri olarak faydalı bilgiler paylaşacağımı umuyorum.

Herekese iyi paylaşımlar.
    SAYGILARIMLA.

Lastiklerin değişim zamanı gelmiş. 4ünü de değiştirmek uygun olur. 215/50/17 alırsanız en uyumlusu olur. Çevresi şimdiki lastikten 11 mm fazla olacaktır ama daha uygunu olmaz.
    Conti Premium Contact 2'den ben memnunum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: halil2202

quote:

araç artık kapının önünde:)
    dün akşam özelliklere baktım bluetooth ve cd changer yok gibi

Hayırlı olsun arkadaşım kaç model kaç km ve kaça aldın acaba? Yeni almayı düşünen arkadaşlarada referans olsun...

• arkadaşlar şu aux-in i çözelim ya :)

bu arada araç alan arkadaş Allah kaza bela göstermesin :) hayırlı günlerde büyük zevkle kullanın
  • Arkadaslar bende 2000 model bır meondeo sahıbı oldum ve cok memnunum.Icıme sınmeyen bır husu var;
    1- araba gıderken debrıyaj tıtreme yapıyor ve benı rahatsız edıyor ve vıtes gecıslerı bıraz zor gıbı sankı bırbırıne surtunuyor veya kolay gecıs yapamıyor gıbı bunları nasıl cozebılırım acaba? Benım basıma sıkıntı cıkartırmı acaba?
    lutfen yardımlarınızı beklıyorum...
  • Baskı balata bitme noktasına gelmiş olabailir arkadaşım.
  • arkadaşlar koltuk dişlisi sıyırmış zannediyorum 8 yöne fonksiyonu 6 sı çalışıyor ikisi off ayrıca detaylı temizlikten sonra ön yolcu camı çalışmamaya başladı acaba ne oldu yarın baktıracağım dişlisini izmitte yaptırabileceğim bir yer varmı metal yapanlar varmış yardım ederseniz çok memnun olurum herkese güvenli sürüşler cevap yazarak yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim..
  • bende onu dusunuyordum pekı vıtesde kı sıkıntı vıtes yagından kaynaklanabılırmı?
    daha once bu sıkıntıları ceken mondeo var mı?
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.