Şimdi Ara

FORD MONDEO KULUBÜ (75. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.983
Cevap
52
Favori
697.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2001 model MKII kasa otomatik vites Ford Mondeo 2.0 Ghia sahibiyim.
    Aracımın radyatörü antifriz damlatıyor. Değişim gerektiğini söyledi ustalar.
    Sizce tamiri mümkün mü? Otomatik radyatörlerin fiyat aralığı nedir?
  • güncel tutalım. 2011 de makyajlandı. fiyatlar nasıl yansımalı.2008-9-10
  • 2006 model tek elden kullanılmış bakımları serviste yapılmış 130.000 de tdci mondeo almak risk olurmu acaba ?
  • trendlere ısıtmalı ön cam ve ayna takılabilirmi arkadaşlar bilgisi olan varmıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunrasit

trendlere ısıtmalı ön cam ve ayna takılabilirmi arkadaşlar bilgisi olan varmıdır?

Ayna zaten ısıtmalıdır. Arka cam rezistansı açıldığında devreye girer. Rezistansı açtıktan 5dk sonra aynayı elleyin. Sıcak olması gerekir.

Ön cam teorik olarak takılır. Ford bazen tesisatı zaten ekliyor. ANcak bağlantıları yapılmıyor. Mesela ayak aydınlatması için bazı modellerde tesisat var, sadece ampuller yok. Yine bazı modellerde ısıtmalı koltuk için kablonun olduğunu belirtenler de var. Tesisat yoksa da çekilir. Ancak ikili rezistans düğmesi tahminizden pahalı olur. Ayrıca ısıtmalı ön camın fiyatı da normal cama göre baya pahalıdır.

Saygılarımla.
  • İyi günler... Şu vergi işi için;

Bana en yakın acenteye gittim 2011 yılının formunu verdiler ancak kesinlikle 2010 yılını vermem dedi anlamadım ben bu işi. Bir önceki günün bile dosyasını vermem dedi. Bende Vergi dairesine gittim memur bey bana 2010 yılını vermesi lazım dedi bir sorun çıkaramaz felan dediysede olmadı tabi ... Ümraniyedeki vergi dairesine gitmemiz gerekiyormuş evraklarda sorun yok... Ben şimdi 2010 yılına ait bu kağıdı alamayacak mıyım ? Bahçelievlerdeki acenteye bağlıymışız Ankara sigorta müşteri temsilcileri öyle dedi son çare oraya gideceğiz :)
  • Arkadaşlar 1998-1999 ford mondeo almak istiyorum.Aynı model aralığında mazda626 ile arasında kaldım.Sizce hangisini tercih etmeliyim ben mondeo ya daha yakınım ama bugüne kadar hep toyota kullandım yani bir japon tutkumuz var.Eğer mondeo alırsam nelere dikkat etmeliyim.
    1-otomatik vites düşünmüyorum
    2-bu arabaların temizinin piyasası nedir?
    3-aracın kronik sorunu varmı dır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLooD_STaiN

İyi günler... Şu vergi işi için;

Bana en yakın acenteye gittim 2011 yılının formunu verdiler ancak kesinlikle 2010 yılını vermem dedi anlamadım ben bu işi. Bir önceki günün bile dosyasını vermem dedi. Bende Vergi dairesine gittim memur bey bana 2010 yılını vermesi lazım dedi bir sorun çıkaramaz felan dediysede olmadı tabi ... Ümraniyedeki vergi dairesine gitmemiz gerekiyormuş evraklarda sorun yok... Ben şimdi 2010 yılına ait bu kağıdı alamayacak mıyım ? Bahçelievlerdeki acenteye bağlıymışız Ankara sigorta müşteri temsilcileri öyle dedi son çare oraya gideceğiz :)

Vemesi gerekir. Şirketin genel müdürlüğü ile irtibata geçerseniz size yardımcı olacaklardır. İnternet üzerinden mail atın sorununuz ve yaşadıklarınızla ilgili olarak, sorununuz çözümlenecektir.

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: math_tiger

Arkadaşlar 1998-1999 ford mondeo almak istiyorum.Aynı model aralığında mazda626 ile arasında kaldım.Sizce hangisini tercih etmeliyim ben mondeo ya daha yakınım ama bugüne kadar hep toyota kullandım yani bir japon tutkumuz var.Eğer mondeo alırsam nelere dikkat etmeliyim.
    1-otomatik vites düşünmüyorum
    2-bu arabaların temizinin piyasası nedir?
    3-aracın kronik sorunu varmı dır?

98 model Mondeo ile 99 arasında motor ve donanım yönünden farklılıklar vardır. Bu nedenle fiyatları değişir. 14.000'e kadar çıkıyor rakamlar. Ancak 9.500'de alan var. Araçların temizleri biraz kupon araç grubuna girdiğinden reel bir rakam yok ortada. Ben alacak olsam Ghia alırım ve 12.500.-TL 99 model için, 11.000.-TL ise 98 model için olur en fazla. Daha önce 2000 modelini kullanıp sattığım için efektif gelen rakamlar bunlar.

626 kullanmadım. Ancak 91 model 323'te araç kullanmasını öğrendim ve 9 sene boyunca 70.000km'den fazla yol yaptığım aracımı herzaman sevdim. Sorunsuz, rutin bakımları dışında arıza vermeyen bir araçtan sonra Mondeo'ya geçtiğimde yaşadığım basit sorunlar canımı sıkmıştı. Baktığınız 626'ların kronik buji kablosu sorunu vardır. Onun haricinde 115bg ve 136bg'lik iki modeli var. 99 yılı sanırım daha zengin donanım. 626 çok fazla tutulmamış bir araç olduğu için, yaşadığınız şehre göre yedek parça stok ve fiyatlarını biraz araştırmakta fayda var. Mondeo ise rüştünü ispatlamıştır ancak bolca sensör kullanan bir araçtır. Bu nedenle bakımsızından, 3'ten fazla el değiştirmişinden, aracı iyi tanımayan sahiplerden almaktan kaçının. Km'lerine dikkat edin. Oynanma ihtimali çok fazladır. Üye olduğum forum aracılığı ile satılan MONDEO tarzı araçlara bakın. Mazda'nin daha sorunsuz olacağını düşünsem de piyasada daha yaygın olan Mondeo bir adım önde.

Saygılarımla.

• Herkese selamlar,15 gün oldu 97 Mondeo 2.0 Ghia(150.000 Km.,Zavoli lpg,12.000 TL) aldım,iyi ki almışım ilk defa otomobile bindiğimi anladım.Yalnız hız sabitleyicisi çalışmıyor,bu sorunu yaşayanlar çözümünü masrafı ile birlikte yazarlarsa memnun olurum.
  • İyi günler, iyi forumlar arkadaşlar.

Şu günlerde D sınıfı bir araç almayı planlıyorum. Görsel açıdan aklıma en çok yatan Mondeo oldu. Ancak daha önce hiç FORD deneyimim olmadığı için sizlere danışmak istedim.

2008 ve üstü (MK III kodlu sanırım) 2.0 TDCİ motor olan modelle ilgileniyorum. Merak ettiklerim:

1) Öncelikle bu araç daha önceki gibi 130 bg mi yoksa 140 bg midir?
    2) Bilinen kronik sorun var mıdır?
    3) Ekonomi açısından durum nedir?
    4) Donanım olarak mutlaka start/stop, koltuk hafıza gibi özellikler sunan titanium x veya selective düşünüyorum. Bu donanım seviyesine sahip bir Mondeo'nun sizce ederi nasıldır?
    5) Servis açısından sıkıntılı bir durum söz konusu mudur?
    6) Bu araç kullanıcısı olmak isteyen birinin araç hakkında olumlu veya olumsuz bilmesi gerekenler nelerdir?

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

• Merhaba arkadaşlar,

Aşağıdaki araç ile ilgileniyorum. Olumsuz bir yön gören var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2007-model-2-0-trend-145-hp-otomatik-benzin-lpg-sahibinden-42755602/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

Merhaba arkadaşlar,

Aşağıdaki araç ile ilgileniyorum. Olumsuz bir yön gören var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2007-model-2-0-trend-145-hp-otomatik-benzin-lpg-sahibinden-42755602/detay

ilanın olumsuz bir yanı gözükmüyor ancak bu fiyatlara mondeonun 2006-7 ghia donanımlısı veya 2006-7 trend dizelde alınabilinir.

• Biraz daha beklemekte fayda var o zaman.

Km orjinal mi öğrenilebilecek tek yer servis mi? Bazı araçlar servis bakımlı olmuyor. Anlamanın başka yolu var mi?
  • quote:

Biraz daha beklemekte fayda var o zaman.

Km orjinal mi öğrenilebilecek tek yer servis mi? Bazı araçlar servis bakımlı olmuyor. Anlamanın başka yolu var mi?

sadece servis başka bir yerde bu anlaşılmaz ancak aracın vites topuzu direksiyon gaz fren pedallarının yıpranma durumundan ve aracın genel duruşundan km sinin doğru olup olmadığı hakkında fikir sahibi olunabilinir.

dizel trend otomatik daha uygun fiyata var ama bu araçlar boyasızmış :
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2006-ford-mondeo-2-0-tdci-boyasiz-41221041/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-hatasiz-mondeo-42769171/detay

ghia benzinli otomatik :
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-mondeo-once-bakin-sonra-alin-biniciye-boyasiiizzzz-orjinal-mondeo-36783675/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2006-110-000-km-benzin-lpgbrc-otomatik-39159920/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: teodor

quote:

Orijinalden alıntı: piankhy1

Öncelikle herkese selamlar,

İmzamda yer alan arabamı birkaç ay içinde değiştirmeyi düşünüyorum. Aklımda sürekli daha önce kullandığım 2.0 TDİ Jetta DSG vardı. Ancak son günlerde yaptığım araştırmalar sonunda, aynı fiyat aralığında 2.0TDCİ otomatik Mondeo'ların da olduğunu gördüm. Mondeo her zaman çok sevdiğim bir araç olmuştu ancak almak hiç kısmet olmadı. Burada bu kadar Mondeo sahibi varken fikir almadan da edemedim. Arkadaşlar baktığım araç 2008 model, kazasız trend donanımında 2.0 TDCİ otomatik vites ve 65 binde. Bu araç için 42 bin TL gibi bir rakam istiyorlar. Sizden fikir istediği konular;

1) aracın fiyatı sizce nasıl ?

2) aracın performansı nasıl ? 2.0 TDİ Jetta'ların çok güzel bir performansı vardı. Aynı performansı Mondeo'da da bulabilir miyim?

3) kronik bir sorun var mı?

4) kullanışı ve yakıt tüketimi nasıl?

5) vitesi çok sarsıntılı mı

6) ve son olarak tavsiye eder misiniz? (Elbette Mondeo forumda herkes tavsiye edecektir ama gerçekten objektif yorumlara ihtiyacım var)

Kısacası bu aracı alırsam memnun kalır mıyım? kullanan arkadaşlar memnunlar mı? Bir de trend donanımı eksik hissettirir mi sizce, çünkü Titanium'a geçince bir anda neredeyse 10 bin TL fark çıkıyor ortaya.

Şimdiden teşekkürler,

Sıfırının liste fiyatı 75000 (ancak makyajlı ve 140 HP) olan bir araç için 3 yıl-65000 km'de ve kazasız olanına 42000 Ford bile olsa bence çok değil. Aynı araç VW olsa en az 52000 isterler.
    Uzun yol performansı çok iyidir. Şehiriçinde sadece büyüklüğünden dolayı biraz hantal ve kullanımı zordur.
    Yumuşak ve hassas bir direksiyonu vardır. Yol tutuşu ve konforu mükemmele yakındır. Yakıt olarak şehiriçinde 10lt/100 km altına kolay düşemezsiniz.
    Şanzımanı 6 ileri klasik otomatik olup sarsıntısız ve yumuşaktır.
    Jetta'ya göre daha yavaş olup daha çok yakıt tüketir. 100 kg daha ağırdır. Çok daha büyüktür. Tüm bunlar şehiriçinde kullanıma olumsuz yansır. Konfor ve yol tutuş olarak ise Jetta Mondeo'nun yanına yaklaşamaz.
    Malzeme kalitesi çok yüksek değildir. Benim bildiğim kronik sorunu yoktur.
    Tavsiye konusunda ise; büyük, konforlu ve güvenli bir araç kullanmak isterseniz idealdir. Ama az yaksın, çok kaçsın, pek de büyük olmasın derseniz hiç size uygun değil.

Ben 2008 2.0 TDCI Titanium Mondeo'u kazasız boyasız arabayı 41.300'e verdim Bence çok ama tren için Çok pahalı

• Ford yetkili bayiye gidip aracı sordurdum. Araç intercity den kiralık araç çıktı. Orada bakıma girmemiş. Otokoç ile mi anlaşmalı bu intercity yoksa bakımları kendisi mi yapıyor bilen var mı?

km oynanmış mı anlayamadığım için beklemedeyim şuan.

Verdiğin ilanları br inceleyeyim. Teşekkürler..

quote:

Orijinalden alıntı: ALOK

quote:

sadece servis başka bir yerde bu anlaşılmaz ancak aracın vites topuzu direksiyon gaz fren pedallarının yıpranma durumundan ve aracın genel duruşundan km sinin doğru olup olmadığı hakkında fikir sahibi olunabilinir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2006-ford-mondeo-2-0-tdci-boyasiz-41221041/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-hatasiz-mondeo-42769171/detay

ghia benzinli otomatik :
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-mondeo-once-bakin-sonra-alin-biniciye-boyasiiizzzz-orjinal-mondeo-36783675/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2006-110-000-km-benzin-lpgbrc-otomatik-39159920/detay

• Arkadaşlar 2006 ya önerebileceğiniz uygun lastikler nelerdir ? Bridgestone felan... Vakti geldi artık... İnşaat yüzündende patlattık bir tanesini:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLooD_STaiN

Arkadaşlar 2006 ya önerebileceğiniz uygun lastikler nelerdir ? Bridgestone felan... Vakti geldi artık... İnşaat yüzündende patlattık bir tanesini:)

continental sport contack 2
  • quote:

Ford yetkili bayiye gidip aracı sordurdum. Araç intercity den kiralık araç çıktı. Orada bakıma girmemiş. Otokoç ile mi anlaşmalı bu intercity yoksa bakımları kendisi mi yapıyor bilen var mı?

km oynanmış mı anlayamadığım için beklemedeyim şuan.

Verdiğin ilanları br inceleyeyim. Teşekkürler..

quote:

Orijinalden alıntı: ALOK

quote:

ghia benzinli otomatik :

İntercity bakımları kendisi yapıyor. Servis kaydı bulamazsınız.

Ben 1.5 yıl önce bu aracın benzerini intercityden aldım. Daha 41000 km'de idi. Servis hiç problem bulamadı. Araç her yönüyle zaten dipdiri sıfır gibi duruyordu. 1.5 yılda da aksini gösteren bir şey yaşamadım. Kısacası çok memnunum.

İntercity çok fazla araç kiralayan ve daha sonra satan bir şirket. Çok aracını gördüm. Bir kaç yıllık olmasına rağmen çok yüksek kilometrede olanları da vardı. Dolayısıyla km ile oynandığını düşünmek için bir sebep yok. Diğer yandan böyle çok araç satan bir şirketin adı çıkarsa büyük problem yaşar. Bence böyle bir risk alınmaması gerekir. Ancak bu araç ilk el değil. Alan kişi lpg taktırmış. İntercity lpg kullanmıyor. Alan kişi yetkili servisde bakım yaptırmamışsa orjinal kilometre teyidi çok zor.

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.