Şimdi Ara

Ford Mondeo 2.0 vs Volvo S60 2.0 [Benzinli]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
2.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2 araba arasında kaldım. Sizin yorumlarınızı bekliyorum.

Ford Mondeo 2.0 Selective 2011-2014 Arası
    Volvo S60 2.0 Advence 2011-2014 Arası

Yaptıgım araştırmada 2 side aynı motoru kullanıyorlar.
    İlanlara baktım çogu kişi cahil tam bilgileri yazmıyorlar. ben inatla özel ek paketli araçları arıyorum.
    2 markadada Aktif Hız Sabitleyici (ACC) olan paketler var ama yazan yok 1-2 araç hariç
    Olabildigince En Full ünü istiyorum.

Arkadaşta ACC li Mondeo 2.0 TDCİ var çok beğendim tek sevmedigim benzinli olması. sordum her kafadan başka ses çıktı çevremde mondeo al yol tutuşu harika diyende var volvo al diyende ama hiç tatmin edici bir cevap almadım her cevap ön yargı cevabıydı. Sizlerden ricam tercihimde yardımcı olmanız.

• Mondeo 240 beygir.

S60, 203 ve 240(t5) olmak üzere iki çeşit bulunuyor.

S60 çok daha kaliteli. Arada fiyat farkı çok yoksa s60 daha mantıklı. Mondeo da biraz daha geniş iç ve bagaj olarak. Mondeo'da sevmedigim nokta kasanın 2007'lere dayanıyor olması ve kalitesiz ucuz otomobillerde görmeye alışık olduğumuz havalandırma kanalları.
  • Mondeo 240 beygir.

S60 çok daha kaliteli. Arada fiyat farkı çok yoksa s60 daha mantıklı. Mondeo da biraz daha geniş iç ve bagaj olarak. Mondeo'da sevmedigim nokta kasanın 2007'lere dayanıyor olması ve kalitesiz ucuz otomobillerde görmeye alışık olduğumuz havalandırma kanalları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçeniz nedir hocam merak ettim
  • mondeo için bir bilgi vereyim. talip olduğun aracın şasi numarasıyla (VIN) etis.ford.com'dan sorgulayıp aracın fabrikadan hangi donanım özellikleriyle çıktığını öğrenebilirsin.
  • S60 arka diz mesafesi sıkıntılı

• EPICA kullanıcısına yanıt
    Hocam 203 lük direk yetkili serviste (POLASTAR GİBİ BİRŞEYDİ.) 240 a çekiyorlar. aslen o da 240 hp lakin lock unlock gibi bir durumu var. yetkili servis orjinal gibi garanti dahilinde 240 a çıkartıyor. burada sadece döneminde yalandan sınıf yaratmak için çıkarılan bir nane.

hoş ben zaten riske girip hangisini alırsam alayım chip yaptırıcam 270 oluyor ikiside.
  • Cryin kullanıcısına yanıt
    75 bin tl civarı.
  • Güncel !!
  • valla hocam bence fordu iyice araştırın bana yapmadıkları kalmadı isterseniz göz atın videoma
    https://youtu.be/y8OonbsPcGY
  • Hocam tdci motor dizel oluyor benzinli değil. Benzinli motorların adı ti-vct. Bir yanlışınız var bu konuda. Ayrıca eğer arada fazla fiyat farkı yoksa ben s60 ı tercih ederdim.

• Immortall I kullanıcısına yanıt
    Pardon pardon dizel yazacaktım. ki ben dizele binmem.
    araştırdım + ları - leri var. ama 65-75 arasında mondeo varken 80-100 arası s60 var. arabadan anlayan çevrem mondeo diyor. benim için ek özellikler ve sorunsuzluk önemli yani şöyle söyliyim beni rezil etmemesi lazım. bu zamana kadar tüm arabama binenler dalga geçti. trim sesleri çalışmayan ufak aksamlar hariç hep bir yolda kalma maceram oldu. yok akü yok hatalı benzin göstergesi yok conta yakması felan. artık cidden rezil olmayacagım bakımını yaptırıp sorunsuz bir araba istiyorum. artık ufak tefek modifiye yapmak istiyorum.
  • Tam otomatik hangisiyse onu al,sanziman onemli,fordlarin bazi modellerinde aisin kullaniliyor cok dayanikli sanziman ,volvo hakkinda bilgim yok ama oldukca kaliteli ve guvenli bir araba,sana gore mantigin hangisini yönlendiriyorsa onu al.

• Sezer.E kullanıcısına yanıt
    Hocam dizel motor yapısı gereği rolantide daha gürültülü çalışır fakat mondeo D segment bir araba bunu size hissettireceğini sanmıyorum ama yine de bir atmosferik motor sessizliği yaratmaz. Yakıt konusunda sıkıntınız yoksa yani benzinli motorun yakıtına yetişebilecekseniz ben olsam bende benzinli binerdim. Söylediğinize göre ciddi bir fiyat farkı var s60 her nekadar iyi bir araba olsa da ben o fiyat farkını vermezdim ayrıca bence mondeo nun piyasası da bir tık daha iyi s60 dan. Sorunsuzluk anlamında enazından mondeonun kronik bir sorunu olduğunu ben şuana kadar duymadım s60 hakkında bir bilgim olmadığı için yorum yapamicam ama ikisi de aldığınız araçta ağır bi kusur sıkıntı yoksa sizde bakımlarını düzenli yaptırırsanız sıkıntı çıkarmaz. Ama bana sorarsanız kesinlikle yaşı küçük ve km si düşük bir araba tercih edin d segment diye 5 yaşında ama 200-250 bin km de bir araç almayın o cidden başınızı ağrıtabilir sonuçta her malın bir ekonomik ömrü var. Bütçenizi söylerseniz önerilerde bulunabilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Immortall

Hocam tdci motor dizel oluyor benzinli değil. Benzinli motorların adı ti-vct. Bir yanlışınız var bu konuda. Ayrıca eğer arada fazla fiyat farkı yoksa ben s60 ı tercih ederdim.
    Ti-vct atmosferikler. 2.0 olan ecoboost.

• quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

Mondeo 240 beygir.

Biraz değil. Genişlik farkı çok fazla ve çok daha uzun araç. Tercih meselesi. Genişlik ihtiyacınız yoksa volvo tabi ki daha kaliteli malzeme olarak. Ama mondeonun fren, süspansiyon, elektrik aksamı s80 ile aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: serseri006

Tam otomatik hangisiyse onu al,sanziman onemli,fordlarin bazi modellerinde aisin kullaniliyor cok dayanikli sanziman ,volvo hakkinda bilgim yok ama oldukca kaliteli ve guvenli bir araba,sana gore mantigin hangisini yönlendiriyorsa onu al.
    Mondeo 240lıkta sadece powershift var. Çift kavrama. Aisin olanlar 2 litre 140lık ve 130luklar. 163lüklerin de hepsi powershift.

hocam dizel değil dizel arkadaşımda kullandıgım ben benzinli alıcam ve dizele binmem.

75 gibi bir bütçem var. onunla alıcam. 200km üstü almam ama 100-150 arası bulabilirim ancak
    Hocam anladım dizele binmek istemediğinizi, sadece benzinlinin çok yakıcağını söylemek istedim.

Bütçeniz sınırlı yani şöyle söyliyim sizinde dediğiniz gibi düşük km li araç bulmanız çok zor o bütçeye istediğiniz arabalar içinde. Benim tavsiyem C segment başka araçlara yönelmeniz astra jetta corolla civic golf gibi. Kısa sürelerde okadar km lere çıkan arabalarda bazı parçalar ister istemez kullanım ömrünü dolduruyor üstüne bir de servis bakımlı değilse gerçekten çok yüksek meblağlarda bakım masrafı çıkarabilir D segment arabalar. Ya düşük km lisini bulun yada C segmentlere yönelin derim ben. Ayrıca servis bakımlı olmasına ve bakımlarının düzenli yapılmış olmasına kesinlikle dikkat edin sonradan cidden başınız çok ağrır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Kesinlikle öyle hocam. Ama D segmenti beni keser ancak :) 25 yaşındayım bu zamana kadar hep C segment sahibi oldum. en son 98 mondeom oldu bir tek o da 6 bin masraf açmıştı bana zor sattım. Ama bekliyecegim kışın fiyatların düşmesini hem şu an yaz bayram felan derken ilanlarda hiç araba yok. Bekleyecegim güzel birşey bulana kadar buluncada full komple ekspertize sokucam.
    Hocam tam tersine kışın piyasa çok durgun oluyor ve bu gidişle kışa kadar araba fiyatlarına güç yetmeyecek eğer paranız hazırsa gönlünüze göre alıp geçin derim kışı beklemenizi hiç tavsiye etmem yazın bulursunuz bence.

98 model araba okadar masraf çıkardıysa 2010 civarı bir D segment rahatlıkla onun birkaç katını çıkarabilir. Ama dediğim gibi burda önemli olan husus bakımları düzenli ve serviste yapılmış olan bir araba bulmak ancak bu durumda arıza riski biraz olsun düşer.

Hocam ayrıca illa D segment ve dediğiniz arabalarda ısrarcıysanız 150 bindeki boyasız değişensiz arabadansa 100 bini geçmemiş birkaç parça boyalı ve değişenli arabayı tavsiye ederim.

Kendimden örnek vereyim biliyorsunuz efsane kasa corollalar sorumsuzluğu ile meşhurdur geçen kış efsane kasa corollamı sattım 98 model 150 bine bile gelmemişti daha ama ben satarken araba motorun altından 4 farklı yerden yağ kaçırıyordu 6 ayda komple yağı bitiriyordu. Ve zar zor satabildim. En sağlam arabanın bile ekonomik ömrü dolunca artık masraf yapmadan binilmez hale geliyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.