Şimdi Ara

Ford Mondeo 2.0 TDCI Otomatik (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
85
Cevap
4
Favori
91.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

hort için kusura bakmayın.

2011-2012 2.0 dizel mondeolar tam otomatik mi? powershift yazan veya yarı otomatik yazan ilanlar olduğu için sorma ihtiyacı duydum.Tam otomatik ise almayı düşünüyorum bu kasadan. ama tek veya çift kavramalı yarı otomatikler evlerden uzak olsun.

+ olarak ilanlardaki çoğu araç powershift değil. Yazdığına bakmayın. Araçlarını göklere çıkartmak için uyduruyorlar. 2004 model vwlere dsg denildiği gibi. Her yerimizden yalan ve cehalet akıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cesmuru

quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

hort için kusura bakmayın.

2011-2012 2.0 dizel mondeolar tam otomatik mi? powershift yazan veya yarı otomatik yazan ilanlar olduğu için sorma ihtiyacı duydum.Tam otomatik ise almayı düşünüyorum bu kasadan. ama tek veya çift kavramalı yarı otomatikler evlerden uzak olsun.

+ olarak ilanlardaki çoğu araç powershift değil. Yazdığına bakmayın. Araçlarını göklere çıkartmak için uyduruyorlar. 2004 model vwlere dsg denildiği gibi. Her yerimizden yalan ve cehalet akıyor.

Alıntıları Göster
    Aracın iç resimleri var ise vites kolu aynı görünümde olmasına rağmen klasik 6 ileri otomatiklerde yazı yok, poweshift olanlarda ise vites kolunda powershift diye yazıyor. Bir önceki kasanın tam otomatik şanzımanı Aisin üretimi 6 ileridir (AWF21, TF 80 SC diye bilinir), tek sorunu dextron standardı dışı yağ kullandığı için (AW1) yağ bulma sorunudur.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt
    AWF 21 TF 80 olarak bilinen şanzımanın yağı zor bulunuyor demişsiniz.

Mobil 3309 standart yağı bu şanzıman için uygun değil mi?

Bilginiz var mı?
     Ford Mondeo 2.0 TDCI Otomatik
  • quote:

Orijinalden alıntı: altrea

yabancı forumlarda uygun olmadığı yazıyor
    http://www.saabcentral.com/forums/showthread.php?t=410594

http://www.saabcentral.com/forums/showthread.php?t=270945

• quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

yabancı forumlarda uygun olmadığı yazıyor
    http://www.saabcentral.com/forums/showthread.php?t=410594

http://www.saabcentral.com/forums/showthread.php?t=270945

Alıntıları Göster
    Bende de galaxy var bu şanzımanı kullanan, Ankaradaki otomatikçiler dextron standardı koyuyor, aynı şanzımanı GM de insigniada kullanıyor görünüyor, bizim ülkemizdekilerde de bu şanzıman mıdır bilemiyorum ama opel servisten ayrılan bir usta insignialara dextron 6 koyuyoruz diyor. Bir türlü doğru yağı kullanan bulamadığım için yağ değişimi yaptıramadım henüz.

Araç kaç km de.Şimdiye kadar hiç değişim yapılmadı mı?

Yetkili servis bu konuda hangisini kullanıyor.

İnsignia 'da ATF 6 kulllanıldığını pek çok yerde duydum.Ama şanzımanın aynı olduğunu ilk kez duyuyorum.
  • altrea kullanıcısına yanıt
    Yetkili servis ne kullanıyor bilmiyorum ama litresine 125 tl dedi, araba 80 bine dayandı, aisin'e göre yağ ömürlük , servis 90 binde değişmesi gerekir diyor otomatikçiler ise 60 binde değişmeli diyor, yabancı forumlarda da 50-60 binde değişim öngörülüyor, vikipedide opel insigniada da bu kullanıyor görülüyor baktığımda şanzıman oranları da gerçekten birebir aynı.

https://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 12 Ağustos 2016; 22:02:39 >
    Serviste 125TL satılan yağın standardı konusunda bilgi alsaydınız keşke.

Ben mobil 3309 kullanıldığını sanıyorum.Bu şanzıman çok karmaşık ne kullanılacağı belli olmayan birşey değil.En sade şanzımanlardan biri.

Ömürlük bir şey yok yağ sonuçta bir sıvı ve ani ısı değişimi karşısında belli bir süre sonra bozulacaktır.

Ama yağın ömrü belki eskiye nazaran daha uzun sürede değişimine etki etmiş olabilir.
    Şehir içi yakıt tüketiminiz kaç litre.

Bir artış var mı?

Buda yağın değişme zamanı geldiğini hissettirebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altrea

şehir içi 8,5-9 litre tüketiyorum, şanzıman yağına baktırdığımda daha idare edebileceğini söylediler,şu an herhangi bir şikayetim yok ancak bende ömürlük yağ olmadığına inanıyorum o yüzden arayış içindeyim. servise hangi yağı kullandıklarını sormadım, ancak yurtdışında Aw-1 yağlar 10 dolar civarında. saab yada volvo forumunda yazan biri JWS3309 için 5 vitesli aisinlere uyumlu olduğunu 6 vitesli olanlarda sorun yaşandığını yazmış, ama servise sorayım hangi yağı kullanıyorlarmış.

• İyi aksamlar 2008 2.0 otomatik yeni aldım. 125.000 km de. 39.000 TL ye aldım. Araç 8.5-9 lt arasında yakıyor. Yaz lastikleri ile yazın maksimum 7-7.5 litreye düşüceğine inanıyorum.

Araçtan genel olarak memnunum. Aracı alırken bakımları yapıldı.

Sorun olarak gozeume carpanları sıralamak gerekirse araç yavaslerken ve özellikle 1.vitese düşünce ses çıkarıyor, usta yağdan olabilir dedi bakacağız. Birde çalıştırKen zor çalışıyor arada ve akü ışığı 1-2 saniye yanıyor akü bitmiş olabilir. Son olarak direksiyon biraz ağır dönüyor hidrolik yağında değişim gerekebilir diye düşünüyorum.

Paylaştığım bilgiler ve sorunlarpa ilgili kullanıcı yorumlarınin yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

• merhaba
    size net bir soru sormak istiyorum. şuan bir mondeo almak üzereyim 2008 model 168 bin km de trend paket
    39 bin tl ye....
    alayım mı ? almayayım mı ?
    bana net cevap verirseniz değerlendireceğim.
    çünkü ısparta dayım etrafımdaki insanlar 2. elde satılamayacağını, çok yakancağını, v.s. v.s bir çok şey söylüyorlar...
  • isot32 İ kullanıcısına yanıt
    kardeş parasını bilmem ucuz pahalı ama satarken zor satılıyor doğru ,benim vardı ben zorlandım.şu anda fiestam var evet ona göre gerçekten çok yakıyor,senin baktığın bir önceki kasası vardı ,yedek parçası (far kaput kapı.... bu tarz parçaları pahalı ama motor parçalarını değil ) her satıcının alıcısı vardır ama güzel araç binmeye alacaksan satmıyacağım dersen 5 sene . ama bana biraz pahalı geldi .
    kaç sene kullanmayı düşünüyorsun, yılda kaç km yapıyorsun?
    sık araç değiştiriyorsan uzak dur, çok km yapıyorsan 200 bin km civarında 2000 enjektör revizyon- pompa bakımı - 750 turbo revizyon bakım - 2000 civarı tork konventör bakımı paralarını cebine koy. Alt takım - trigger zincir deişimi - motor kulakları - fren tertibatı masraflarını söylemiyorum bile. 200+bin km de illa ki bunları istiyor araba. Mondeoyu almak değil yürütmek zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@sToR

kaç sene kullanmayı düşünüyorsun, yılda kaç km yapıyorsun?
    sık araç değiştiriyorsan uzak dur, çok km yapıyorsan 200 bin km civarında 2000 enjektör revizyon- pompa bakımı - 750 turbo revizyon bakım - 2000 civarı tork konventör bakımı paralarını cebine koy. Alt takım - trigger zincir deişimi - motor kulakları - fren tertibatı masraflarını söylemiyorum bile. 200+bin km de illa ki bunları istiyor araba. Mondeoyu almak değil yürütmek zor.

Yorumunuz doğru. 200-220 bin civarı 2.0 TDCI motor enjektör revizyonu istiyor. Turbo kullanıma göre değişiyor. Ancak bu Mondeo'nun motorunun hassas bir motor olduğunolarak anlaşılmasın. Piyasadaki birçok dizel motordan daha dayanıklıdır ve sorunsuz yüksek kmlere ulaşır. Bu masrafları çoğu dizel kullanıcısı daha düşük km'lerde yapmak zorunda kalabiliyor. Üstelik Mondeo sunduğu konfora göre bakım ve parça fiyatlarıda çok yüksek bir araç değil. Hafta sonu 1200 km yol yaptım hiç yormadı. Tam bir uzun yol aracı.

Bu bütçede ford mondeo dan başka alınabilecek araba yok.

Araç temiz ise , Ben olsam alırdım. Titanyum olsa daha iyiydi tabi.

Sakin kullanımda ortalama 7-8 litre mazot yakar. Performanslı kullanımda 9-10 litre.

Yedek parça fiyatları normal.

Konfor harika.

Şanzuman harika.

39000 liraya aldığın aracı 45-50000 liraya satmaya çalışmayacaksanız elinizde kalmaz merak etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 2 Mayıs 2017; 16:52:26 >
  • net söylüyorum senede maksimum 20 bin km yaparım şehir içi ağırlıklı.. uzun yola sened e 2 defa anca çıkıyorum. ama 2 tane çocuğum var küçük. onların koltuğu arabası derken çok geniş bi araba ihtiyacı oluyor. sırf bu yüzden bu araba baktım. bir de aracı sert kullanmayı severim. yani 3 bin 4 bin devir seri..
    DİZEL ARAÇ ALMALISINIZ.

D SEGMENT ARAÇ ALMALISINIZ (mondeo-passat-avensis-süperb-insignia-... vs)
    https://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=7654

4000 deviri geçmedikçe sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 2 Mayıs 2017; 16:53:52 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.