Şimdi Ara

Ford Mondeo 1 (1993-1996)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
2
Favori
19.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle Herkese Merhaba, daha önceden de demiştim bu arac için konu açacam diye bugunde boş vaktim vardı sözümü tutuyum dedim. :)
    Araba hakkında bi başka konudan alıntı yaparak başlamak istiyorum :
    94 Model Glx inden başlıyacağım( bizde bundan olduğu için torpilli )
    Özellikleri :
    Abs fren
    Sürücü hava yastığı ( ghialarda çift hava yastığı var)
    Asr(anti Patinaj Sistemi)
    Hidrolik ayarlanabilir direksiyon (yükseklik)
    Sürücü Koltuğu Elektrikli
    Kumaş Koltuk
    Ön kol dayama
    Arka kol dayama
    Depo, bagaj ve kabut içerden açılıyo
    Klima
    Ön iki cam otomatik (ghia larda arkalarda otomatik )
    Aynalar elektrikli
    Arka cam buz çözücü
    Ghialarda yol bilgisayarıda var diye biliyorum glxlerde yol bilgisayarının olduğu yere bozuk para koya yeri yapmışlar ya da biz öyle kullanıyoruz. :)

Aklıma daha özellik gelmiyo şimdi artı ve eksilere geçecem
    Artıları : 94 model arabalarla yan yana getirseniz şüpesiz tasarım konusunda öne çıkar iç tasarımıda gayet güzel yani arabaya oturduğunuzda öyle göze çarpan birey yok yuvarlak hatlar kullanılmış.
    Araba iç hacim olarakda gayet geniş.
    2.0 motor olduğu için hız konusu gayet iyi yani bastınızmı gidiyor.(1.6 ve 1.8 leride var)
    Döşemeleri gayet dayanıklı öyle tofaşınki gibi oturmayla eskimez
    Yol sesi olarak da ben rahatsız değilim rahatsız olanıda görmedim
    artı oalrak aklıma bişey gelmiyo artı eksi olayına yazının sonunda son bi sözüm daha var
    eksilere gelince
    aracı insan kullandıysa hiç bi eksisi yok ne yazıkki ülkemizde insan sayısı çok az aracı alıyor canını çıkarana kadar biniyor sonrada satıyor
    can yakmayan eksikleride yazıyım
    klima havalandırmalarının çıkışları yani şu yana çevirilen yerler çok hassas parmaklıklar hemen kırılıyor çok araba gördüm 1 inde hepside sağlamdı özellikle sağ taraftaki nerdeyse hepsinde kırık koku vs takarken kırık değilse dikkat edilmesini öneririm tabi bu ne kadar eksi sayılır bilemem bunun haricinde yine insan kullanmadığı zaman cam açma kapama düğmeleri arıza veriyor buna çözüm olarak birisi o düğmeleri radyonun altına almış 2 yeni düğme alarak bana iyi bir çözüm gibi geldi ama temiz kullanılmışsa sorun çıkaracığını sanmıyorum
    Arabanın parça fiyatlarına gelince parçasına göre değişiyo ama genel olarak yerli aradan pahalı ama şöyle birşey var broadway'e bi parçayı 4 ker edeğiştirirsiniz 25 tl den 100 eder bunda bi parçayı bi kere değiştirisiniz 150 tl ödersiniz yani abartılı bi şeyide yok tabi araba bakımlıysa yoksa başınız ağrır
    usta konusunu açmıyorum her buluduğunuza arabayı kurcalatmayın çünkü çoğu bu arabadan anlamaz ama anlayanıda buldunuzmu rahat edersiniz.

Genel olarak değerlendirirsekde piyasada şahine doğana orjinal hatasız diye 9-10 milyar istenler var o fiyata abs li hava yastıklı klimalı arabaya bineceksin tercih sizindir tabiki ama benden bi öneri arabayı alırken anlayan en az 2 kişiye gösterin mümkünse bilgisayarlı teste sokun Sorularınız varsa konu altından yazın elimden geldiği kadar cevaplarım

Bir kaçda bu aracın resmini paylaşıyım sedan vs hb olarak 2 seçenek var hblerin bagajda küçümsenecek gibi değil koltuklar yatığında eğer lpg yoksa sw gibi oluyor.

[simage]http://www.autoplenum.de/Bilder/P/p0002042/FORD/FORD-Mondeo-Fashion--1995-1996-.jpg [/simage]

Daha fazla resim için mondeo mk1 diye aratabilirsiniz.

Birde video buldum

http://www.youtube.com/watch?v=1oAEGN6e7oQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skyr3x -- 5 Eylül 2009; 17:10:43 >

• Şuan bende 1994 model 1.8 turbo dizel hb mondeo var. Hb olduğuna inanamayan çook insan var boyu mercedes kadar var. Araç dizel olduğu için çok az yakıyor. Ustam connect motoru var bunda dedi.

Gidişi yol tutuşu viraj alışı bastınmı çıkan sesi çok harika. 240 kadran var 210 bastım uzun sürede gittim o hızda asla güvensizlik vermedi. 1200 km yol gittik bir kere bile yormadı bizi. Radyotör büyüm olduğu için en fazla 3-4 defa fan açmıştır yazın ortasında.

Aracımda klima, hidrolik direksiyon, ön arka kol dayama , asr, elektrikli koltuklar, elektrikli aynalar, ön camlar elektrik vs gibi şimdiki arbalwrın çoğunda olmayan özellikler var.

Araç kaslı ve ağır bi yapısı var çok fazla sağlam. Edki araçların sağlamlığını kanıtlıyor. Allah korusun birisine girsem ölüsü çıkar adamın.

Eksi yanı yok denecek kadar az. İnanın şuan aklıma bile gelmiyo eksi tarafı.

15-20 bin tl arası alınacak en iyi arabadır.

Nede olsa fordun en lüks aracı.

Sorusu olan varsa cevaplarım.
  • kardeşim 1993 model 1.8 glx var bende. bu araçta ABS var mı
  • koca donanımhaber de bu kadar mı mondeo mk1 kullanan var arkadaşlar.
  • Bende 96 model Ford Monde 2.0 Gia var. Ama özellikleri hakkında pek bilgim yok. 4 Aydır kullanıyorum ve pek bilgim yok paylaşan olur arabamın da özelliklerini öğrenmek isterim.
    Bildiğim belli başlı özellikler şunlar;
    ABS
    ASR
    Hız sabitleyici, el gazı
    4 cam ve dikiz aynaları otomatik
    Klima
    Sunroof
    Ayarlanabilir direksiyon
    Modeline göre şaşırtıcı özellikleri var:)
    Tek sıkıntı motor hacmi 2.0 olması, şehir içi fazla yakıyor. LPG olduğu için bu haliyle idare ediyorum..
  • 1996glx Ford Mondeo Sedan 2.0 sahibiyim, araca 5 boyunca Bakımları Haric tek kuruş masraf yapmadım 160 bin km de aldım şu anda 196 bn km ye kadar hiç masraf yapmadım ve son bir yılda işte sanzuman arıza yaptı sadece onun haricinde hala masraf yapmadım Arac yaşına göre yol Tutuşu ve sağlamlık olarak mükemmel virajlarda felan güven veriyor yani kısacası aracı tavsiye ederim temizini bulursan kacırma derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan bende 1994 model 1.8 turbo dizel hb mondeo var. Hb olduğuna inanamayan çook insan var boyu mercedes kadar var. Araç dizel olduğu için çok az yakıyor. Ustam connect motoru var bunda dedi.

Gidişi yol tutuşu viraj alışı bastınmı çıkan sesi çok harika. 240 kadran var 210 bastım uzun sürede gittim o hızda asla güvensizlik vermedi. 1200 km yol gittik bir kere bile yormadı bizi. Radyotör büyüm olduğu için en fazla 3-4 defa fan açmıştır yazın ortasında.

Aracımda klima, hidrolik direksiyon, ön arka kol dayama , asr, elektrikli koltuklar, elektrikli aynalar, ön camlar elektrik vs gibi şimdiki arbalwrın çoğunda olmayan özellikler var.

Araç kaslı ve ağır bi yapısı var çok fazla sağlam. Edki araçların sağlamlığını kanıtlıyor. Allah korusun birisine girsem ölüsü çıkar adamın.

Eksi yanı yok denecek kadar az. İnanın şuan aklıma bile gelmiyo eksi tarafı.

15-20 bin tl arası alınacak en iyi arabadır.

Nede olsa fordun en lüks aracı.

Sorusu olan varsa cevaplarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İhtiyacı olanlara servis kitabı + devre şemaları (1996 Ford Mondeo):https://www.manualscat.com/tr/ford-mondeo-1996-kullanma-kilavuzu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi USCGT35 -- 16 Kasım 2018; 9:5:12 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.