Şimdi Ara

Ford Kuga vs Peugeot 3008 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
1
Favori
17.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki

Ford Kuga vs Peugeot 3008

(En Son Oy Tarihi: 10.12.2023)
Giriş

Orijinalden alıntı: zerenerhan

Yahu reis refahı yüksek kitleler pejoya mı biniyor iki gözümün çiçeği ya. Pejo sonuçta avrupa üretimi ve avrupada satılması çok doğal. Parası olan pejoya neden binsin neden. Abd de zengin biri gidip pejo mu alıyor. İsveç norveçte zengin biri pejoya mı biniyor. Japon zenginler pejoya mı biniyor. Orta direğin arabası olabilir pejo. Yüksek refaha sahip kitleler toplumlar neden pejoya biner şaka mısın kardeşim.
    Güzel kardeşim, Amerika harici diğer ülkelerde satılan ford modellerine bak bakalım kalitesi ne kadar?

Amerika’da kendi halkına sattığı ford ile, diğer ülkelerde satılan ford arasında dağlar kadar kalite farkı var.

Almanya da, İsviçre de ya da dünyanın bilmem neresi zengin refah seviyesi yüksek ülke de millet ford’a mı biniyor?

Mercedes bmw audi vs varken sen ford’a mı binersin?

Şu an ki ford araçların kalitesi ile Peugeot araçların kalitesi aynı kardeşim.

Sen 30 sene öncesinde kalmışsın.

Ben Peugeot ultra süper lüks demiyorum.

Ama ford kuga dediğin araç da bir Mercedes g ya da escalade de değil..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mrtcrc kullanıcısına yanıt
    Tabikide hayir kardeşim ama bu 3008 in kaportasinin dandik olduğu gerçeğini değistirmiyor bu tarz araçlar genelde kaportasi dandik donanim çok fazla koyuyorlaki donanim satsin amac o zaten.

Arfe günü dayimin oğlu kaza yapti 2011 1.3 dizel opel corsa ile uyuya kalip bariyerlere vurmuş 2 takla atmis bu araçtan 4 kişi sağ salim ciktilar.Bu kazada pegeuot renault fiat citroen tarzi bi arac olsaydi en az 1-2 ölü olurdu.Bende de 1.6 edition j kasa 2012 opel astra hactback var bindiğim zaman o sağlamligi hissediyorum.
    Sonuç olarak bu tarz 3008 gibi araçlar da donanim satar kaporta dandik olur tabi ben böyle düşunüyorum.

• RouxLee R kullanıcısına yanıt
    Hocam her marka kendini çok geliştirdi. Eski araçlarına göre kıyas yapmamak lazım. Tabi kendi görüşünüz saygı duyarım. İyi forumlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Tabi canım. Çarpışma testleri falan zaten boşuna yapılıyor, siz öyle düşünüyorsanız öyledir.

Corsa dediğin araba 3008’in eski kasasından güvenli olsun önce, sıra sonra yenisine gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 21 Ağustos 2020; 12:26:22 >
  • Hangi yutubırın videosundan edindin bu bilgiyi, bu kadar otomotiv bilgisi fazla gelir bünyeye aman...

Bak mesela chevrolet satılmıyor avrupada 2014 yılından beri, avrupa standartlarını karşılamıyor mu ?

Kahvehane dayıları basmış konuyu, cahiliye dönemi gibi konu...

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Hocam benim bildiğim orda rekabet edemeyeceklerini düşündükleri için satmıyorlar, yanlış mıyım?

• qwsehmus kullanıcısına yanıt
    Doğrudur

Avrupa merkezli bi şirketin okyanus ötesi yeni bir pazara girmesini çocuk oyuncağı sananlar var. Bakılır, rekabet koşulları ne, bizim ürün/motor gamımız abd pazarı için uygun mu, böyle bi aksiyona gerek var mı değerlendirilir, sonuca göre karar verilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 21 Ağustos 2020; 15:5:25 >
  • Kanada/Amerika gibi ülkelerde otomobillerde, crossover/suv ve diğer binek araçlarda sürekli uzun mesafe yol katetmekten dolayı tam otomatik şanzıman+yüksek hacimli atmosferik benzinli motorlar tercih ediliyor. Fransa gibi Avrupa ülkelerindeyse küçük hacimli turbo dizel ve benzin tercih ediliyor. Pazarlama stratejisi ile bu sebepler birleşince Kuzey Amerika'da Fransız otomobilleri satılmıyor. Mesela Renault; Nissan ile ortak, gruplarını Nissan temsil ediyor. Şimdi de PSA; Fiat/Chrysler(FCA) ile birleşti. Kuzey Amerika'ya FCA yolu ile girecek. Durum bundan ibaret, Kuzey Amerika'da PSA ve Renault'nun olmamasının kalitesizlikle alakası yok. Kuga'da güzel 3008'de, hangisini tercih ederseniz edin memnun olursunuz, güle güle kazasız belasız binmenizi dilerim
    Hocam standart derken kullanıcı standardı kastettim ama neyse :) Amerika yollarına pek uygun değil diye araziye

Hocam yorumundan pek bisey anlamdim eğer bana laf soktuysan canin sağ olsun herkesin yorumuna saygim sonsuz.
    Belki ben araba konusunda cahilimdir yani 4 senedir kendi arabam var zaten araba konusunda kendimi çok bilgili olarak görmüyorum sadece kendi gözümle gördüğüm şeylerden bahsettim hata ettiysem affola.
    Pegeuot 3008 alanada saygim var Ford kuga alanada kendisi seçimini yapmış bana hayirlisi olsun demek düşer...

• quote:

Orijinalden alıntı: RouxLee

Tabikide hayir kardeşim ama bu 3008 in kaportasinin dandik olduğu gerçeğini değistirmiyor bu tarz araçlar genelde kaportasi dandik donanim çok fazla koyuyorlaki donanim satsin amac o zaten.

Arfe günü dayimin oğlu kaza yapti 2011 1.3 dizel opel corsa ile uyuya kalip bariyerlere vurmuş 2 takla atmis bu araçtan 4 kişi sağ salim ciktilar.Bu kazada pegeuot renault fiat citroen tarzi bi arac olsaydi en az 1-2 ölü olurdu.Bende de 1.6 edition j kasa 2012 opel astra hactback var bindiğim zaman o sağlamligi hissediyorum.
    Sonuç olarak bu tarz 3008 gibi araçlar da donanim satar kaporta dandik olur tabi ben böyle düşunüyorum.
    HAMBURGER ÇOK SAĞLIKLI ÇÜNKÜ İÇİNDE ET VAR ......

Bu sonucu çıkarmak için nasıl bir veri var elinizde paylaşırsanız bizde aydınlanmış oluruz

3008 in ncap sürücü güvenliği puanı 86.cok yüksek değil doğru. Volvo vs gibi araçlarda daha yüksek dgewlrlee var hatta yeni Kuiga da daha yüksek.

Fakat münferit fotolar ile bir yoruma ulamazsiniz.
    Ornegin bu aracın ncap puanı 93..max seviyede diyebiliriz.
    Sonuç ortada

Böyle her marka araç için yüzlerce foto bulabilirsiniz..

Eleştirip doğruyu bulmak güzeldir ama desteksiz atmamak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 23 Ağustos 2020; 10:8:50 >

• Yani hocam? Sorun neticede var.

• Ülkemin güzel insanları yine yargı dağıtmış:) Özellikle ford ve peugeot'un aynı sınıfta olmadığını iddia etmeye çalışan, kaza fotoları ile dayanıklılık karşılaştırması yapmaya çalışanlar efsaneydi. Zevkle okudum teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melankolik23 -- 23 Ağustos 2020; 20:43:35 >
  • sioux kullanıcısına yanıt
    Son karar bu. Piyasa düzelsin araç gelsin almayı düşünüyorum...

• utqhylr24 U kullanıcısına yanıt
    doğru karar. premium paket özellikleri çok farklı. fakat baya pahalı.

• 5 - 10 sene binecekseniz ford, çabuk sıkılır satarım diyorsanız pejo. Tasarıma kanmayın, piyasadaki 10 15 yaşındaki iki markanın araçlarına bakarak karar verin.

• Yeni Kuga'nın tasarımını çoğunluk beğenmiş.

Ben ise bir Ford sever olarak yeni Kuga'nın ön tasarımını çok kötü buldum. ST-Line biraz kurtarıyor ama Titanium ve Style'da ön tasarım çok kötü geldi bana. Eski Kuga daha güzel.
  • Sonuc ne oldu baslik sahibi ?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.