Şimdi Ara

FORD KUGA POWERSHIFT (89. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.123
Cevap
22
Favori
260.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayrını gör arkadaşım güle güle kullan,
    ama bence de büyük para
  • quote:

Orijinalden alıntı: chaman

Yeni kasa temmuz ağustos gibi gelecekmiş... 1,6 benzinli , 2,0 benzinli , gelirmi bilmem ama 2,5 benzinli. motor seçenekleri var hepsi otomatik şanzımanlı. tüm ölçüleri değişmiş en boy ve yükseklik artmış sony multimedia 8" lik navigasyonlu bir cihaz konmuş. popoyu tekmeleyince bagaj kapağı açılıyo vs..vs...

Temmuz ağustos bilgisi kesin mi acaba?
    Ben Cenevre Fuarı zamanında 2012 sonu -2013 başı gibi duymuştum, 1.6'ya otomatik vites gelmeyecekti ilk etapta. Malum Volvo kullandı ama Ford daha Ecoboost P.shift kombinasyonunu 1.6 lık motorda kullanmadı.

Bir de 1.6 otomatiğin fiyatı ne olur sizce? Vergi avantajı olduğundan en aşağı 10bin TL az olur ,75 civarı giriş fiyatı olur mu acaba?
  • Bütün tanıtımlarda yeni Kuga'nın 1,6 otomatik versiyonu olacak deniyor.Vergi sebebiyle avantajlı olacaktır.Bende beklemedeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackal73

Bütün tanıtımlarda yeni Kuga'nın 1,6 otomatik versiyonu olacak deniyor.Vergi sebebiyle avantajlı olacaktır.Bende beklemedeyim.

Focus'un Ecoboost+otomatiği olsa onu düşünüyodum ancak 60 küsür verip de o araç alınmaz. Ben de yeni golf, v40'ı bekliyorum. Bir de bu çıkarsa fiyatlarına göre bir seçim yaparız diye düşünüyorum. Sony standart olsa bari.
  • - 1.6-litre EcoBoost, 173 hp (129 kW / 175 PS) ve 240 Nm tork
    - 2.0-litre EcoBoost, 237 hp (177 kW / 240 PS) ve 338 Nm tork
    - 2.5-litre, 168 hp (125 kW / 170 PS) ve 226 Nm tork

Bütün motorlar otomatik olacakmış.
  • quote:

- 1.6-litre EcoBoost, 173 hp (129 kW / 175 PS) ve 240 Nm tork

Bu motor tipleri Amerika için diye düşünüyorum. Mevcut vergi politikasıyla kim 2.5 motor getirirki ülkeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: taylansim

quote:

Bu motor tipleri Amerika için diye düşünüyorum. Mevcut vergi politikasıyla kim 2.5 motor getirirki ülkeye

Tabiki 2,5 gelmeyecektir.
  • quote:

2.5 litrelik motor atmosferik mi? Torku ve beygir gücü çok düşük. Bizim için kategori dışı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

arkadaşlar,
    araçta 2 dir başıma gelen bir olay var,
    viraj alırken fren basınca kırmızı uyarı veriyor ve "fren yağı basıncı düşük" yazıyor.
    bu her zaman değil 1 ay içinde oldu 2 kere
    normal olarak kullanımda bişi yok
    açıkçası tırstım bi servise gidicem ama müsait bi zaman ,
    acaba elimi çabuk mu tutsam, sizde buna benzer bişi oldu mu?

fren balataları inceldiği için hidrolik seviyesi düşmüş
  • quote:

Orijinalden alıntı: caldexter

quote:

2.5 litrelik motor atmosferik mi? Torku ve beygir gücü çok düşük. Bizim için kategori dışı olur.

Amerika'da böyle ilginç motor tipleri olabiliyor. Güçten çok hacimle ilgilendikleri için olsa gerek.

Bize ise 1.6 ecoboost 173 hp 4x2 ve 2,0 Dizel 163 Hp 4x4 olarak gelir diye düşünüyorum. (Sadece tahmin ediyorum )

• 4X4 her modelde olacak sanırım. İhtiyaç halinde kullanılır mı sürekli 4 çeker mi olacak o bilgi de yazıyordu bir yerlerde de hatırımda değil. Bu arada yabancı kaynaklarda genelde araç 2012 sonu 2013 başı piyasada olacak yazıyor.
  • Arkadaşlar bakım ve yeni yazılım yüklendikten sonra ilk şehir dışı denemem .... Ankara - Cankurtaran (doruk kaya Bolu) (ankara istanbul otoban)

FORD KUGA POWERSHIFT
  • yolculuk 6.1 ortalamayla bitti

FORD KUGA POWERSHIFT
  • quote:

Bütün tanıtımlarda yeni Kuga'nın 1,6 otomatik versiyonu olacak deniyor.Vergi sebebiyle avantajlı olacaktır.Bende beklemedeyim.

Saygınlığını bilmiyorum ama http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/firstdrives/282523/ford_kuga.html yeni Kugayla ilgili olarak, yeni tarihli,test sonucu açıklamış; sonucuyla ilgilenmedim.. Makale içerisinde "..The engine range hasn't been finalised for the UK just yet, but is expected to consist of three diesels, with 114bhp, 138bhp or 161bhp and two 1.6-litre EcoBoost turbocharged petrols with either 148bhp or 178bhp. Manual gearboxes will be available, but we tested Ford's dual-clutch Powershift six-speed automatic gearbox with the 178bhp petrol..." ifadesinden benzinli (1.6 ecoboost) Kugalarda düz vitesin mevcut olduğunu anlamakla birlikte benzinli araç ile test sürüşünü Powershift vitesle nasıl yaptıklarını çözemiyorum! Aynı şekilde makalenin altında yorumcunun birisi de Amerikadaki Escape 1.6 Ecoboost için klasik otomatik "6 speed select shift " belirtilmişken test araçlarının gerçekten Powershift olup olmadığını soruyor??

Bir de tahmin edilen ürün yelpazesinde 114bhp olarak tanımlanan Kuganın 1.6 TDCI ECO olabileceğini düşünüyorum.. Yine İngiltere için fiyatın 22bin sterlin civarında olacağını ve Titanyum dizeller (2.0 TDCI) için ise 30 binlere varacağını anlıyorum.

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-sifir-ayari-6-aylik-arac-sadece-3000-km-de-2012-model-84063950/detay/

Arkadaslar aracimi satmak zorundayim.henuz yeni almistim.
    İlgilenen varsa es dost,sifirdan farki yoktur.
    Saygilarimla
  • Merhaba
    Yeni kasa Ford Kuga ların nezaman geleceği ile ilgili bir bilgisi olan var mı?
  • quote:

Arkadaşlar bakım ve yeni yazılım yüklendikten sonra ilk şehir dışı denemem .... Ankara - Cankurtaran (doruk kaya Bolu) (ankara istanbul otoban)

FORD KUGA POWERSHIFT

Chaman Bende 15.000 bakımına gireceğim,
    Yeni yazılımdan sonra tüketim düştümü..
  • Yeni yazılmdan sonra fark ettiğim ilk şey vites geçişlerinin çok daha serileşmiş olduğudur... yakıt tüketimine gellince evet tüketimde azalma oldu. 2 hafta önce yayınladığım fotolarda olduğu gibi . size ölçü olması açısından şünuda söyleyeyim geçen hafta bolu yedigöllere gittim Ankara çıkışı depoyu fulledim, bilgisayarı sıfırladım. gidiş gelişim 468 km ortalama tüketim 7.1 şartlarıda söyleyeyim. yedigöler in yolları iğrençötesi patika yol sürekli tırmanma 130 km kadar sürekli 4 çeker gidiyorsunuz deneme maksatlı gidişim Bolu üzerinden dönüşüm mengen üzerinden oldu her iki yolda dediğim gibi iğrenç ötesi otoban da da 140 dan aşağı düşmedim . bakım öncesi de geçen yıl çanakkale bodrum turu sonrası ortalama tüketim 7.5 civarlarıydı

bakım sonrası otoban testim 4.6 ya kadar düşürebildim evin önüne park etiğimde 6.1 di. Ortalama süratim 100-120. aynı yolu ilk aldığımda gene böyle test amaçlı ( cankurtaran doruk kaya ) gidip gelmiştim onda da fotolarını koymuştum 5.7 ye kadar düşürebilmiştim ortalama süratimde 90-110 du.

• Far altı ledlerle ilgili bir gelişmeden haberi olan, taktıran var mı acaba???
  • quote:

Yeni yazılmdan sonra fark ettiğim ilk şey vites geçişlerinin çok daha serileşmiş olduğudur... yakıt tüketimine gellince evet tüketimde azalma oldu. 2 hafta önce yayınladığım fotolarda olduğu gibi . size ölçü olması açısından şünuda söyleyeyim geçen hafta bolu yedigöllere gittim Ankara çıkışı depoyu fulledim, bilgisayarı sıfırladım. gidiş gelişim 468 km ortalama tüketim 7.1 şartlarıda söyleyeyim. yedigöler in yolları iğrençötesi patika yol sürekli tırmanma 130 km kadar sürekli 4 çeker gidiyorsunuz deneme maksatlı gidişim Bolu üzerinden dönüşüm mengen üzerinden oldu her iki yolda dediğim gibi iğrenç ötesi otoban da da 140 dan aşağı düşmedim . bakım öncesi de geçen yıl çanakkale bodrum turu sonrası ortalama tüketim 7.5 civarlarıydı

bakım sonrası otoban testim 4.6 ya kadar düşürebildim evin önüne park etiğimde 6.1 di. Ortalama süratim 100-120. aynı yolu ilk aldığımda gene böyle test amaçlı ( cankurtaran doruk kaya ) gidip gelmiştim onda da fotolarını koymuştum 5.7 ye kadar düşürebilmiştim ortalama süratimde 90-110 du.

Chaman Yeni yazılımı yüklettiğiniz yer Ankara Otokoçmu ?.
    Telefonla sordum Kuga için yeni yazılım yok dedi servis görevlisi,
    İlgilenen yetkilinin İsmi varsa verebilirmisiniz..
    Teşekkürler..

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.