Şimdi Ara

FORD KUGA POWERSHIFT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
2.114
Cevap
20
Favori
237.068
Tıklama
Giriş
    877 Mesaj
    Kuga için herhangi bir aksesuar Ford servislerinde yok. Aksesuar kataloğuna bakın, bir "çöp" dahi yok.
    |
    |
    Kardesım ıı demıssın de. gazı kokledıgınde amac zaten arabanın vıtes degıstrmemesını saglamaktır. 5-6 bın devıre kadar degıstırmıo demıssın kı bu gayet normaldır. arac kendını zorlayabılecegı kadar zorluyor. sonra vıtes atıyor.
    |
    |

Kuganın avrupada birçok opsiyonu, ilave aksesuarları var. Navigasyon sistemi ve daha birçok aparat ve aksesuar yıllardır avrupada var ama ülkemizde haalaaaaa yok..

O yüzden kataloglarda internette hiçbirşey bulamazsın. Ford türkiyede ucuzcu, orta - alt kesimi kendine dert edinmiş, prestijli bir marka olma hevesi hiiç olmayan bir markadır ne yazık ki. Tamam audi, bmw ayarında değil ama gerçekten şık araçlar, iyi opsiyonlarla daha geniş bir kitleye hitap edebilir.

Hatırlasanıza focusv 1999'da ilk çıkana kadar ucube, çirkin ötesi arabaların markasıydı. Döküntü bir markaydı. allahtan adı vardı, bir de sağlamlığı da idare ediyodu yoksa koçtan bir yol olmazdı. Ford markası focusla uyandı da birşeyler üretmeye başladı.

Far altı ledler örneğin bu araba için muhteşem eklenti ama avrupada orjinal sitesinde bile yer alırken bizimkilerin haberi bile yok.

Birçok kez kuga sormaya ford yetkili bayilerine gitmişimdir ve çoğu zaman birçok özelliği ve bilgisini onlara ben! öğretmişimdir. Yuh diyorum

• Yüzbaşı
    877 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dochollywood

Sevgili taylansim hiç anlamadım hala da anlamakta zorlanıyorum. Bizim koç grubu için kuga üvey evlat. Kendini satarsa satar, ben kılımı kıpırdatmam, masrafa falan da girmem mantıklı ucubeler!!!!

Kuganın avrupada birçok opsiyonu, ilave aksesuarları var. Navigasyon sistemi ve daha birçok aparat ve aksesuar yıllardır avrupada var ama ülkemizde haalaaaaa yok..

O yüzden kataloglarda internette hiçbirşey bulamazsın. Ford türkiyede ucuzcu, orta - alt kesimi kendine dert edinmiş, prestijli bir marka olma hevesi hiiç olmayan bir markadır ne yazık ki. Tamam audi, bmw ayarında değil ama gerçekten şık araçlar, iyi opsiyonlarla daha geniş bir kitleye hitap edebilir.

Hatırlasanıza focusv 1999'da ilk çıkana kadar ucube, çirkin ötesi arabaların markasıydı. Döküntü bir markaydı. allahtan adı vardı, bir de sağlamlığı da idare ediyodu yoksa koçtan bir yol olmazdı. Ford markası focusla uyandı da birşeyler üretmeye başladı.

Far altı ledler örneğin bu araba için muhteşem eklenti ama avrupada orjinal sitesinde bile yer alırken bizimkilerin haberi bile yok.

Birçok kez kuga sormaya ford yetkili bayilerine gitmişimdir ve çoğu zaman birçok özelliği ve bilgisini onlara ben! öğretmişimdir. Yuh diyorum

Maalesef böyle bunlar yapacak bir şey yok galiba. Kuga'ya karar vermeden önce uzun süre rav4 benzinli modeli üzerinde çok durdum, hatta toyota satış görevlisi biraz akıllı olsa şimdi rav4 e biniyor olacaktım. Toyota'da Rav4 için bir aksesuar kataloğu var inanamazsınız. Navigasyondan tutun, yan basamaklara, ön tampon korumadan, rüzgarlıklara kadar bir sürü şey. Kuga'ya karar verdiğimde bir sürü şey söylediler; sunroof'un iç tarafı çıt çıtlı delikli gözenekleri var güneş geçer, ön cam ısıtmayı ne yapacaksın zaten Antalya'da oturuyorsun, zenon farlar yağmurda işe yaramıyor, usb bluetooth sonradan takılır falan filan.Böylelikle x paket almaktan vazgeçtik. Aldıktan sonra navigasyon araştırdım doğru dürüst bir şey yok tabi, servise gittim "bari usb kablosunu takın" dedim olamayacağını söylediler. Şimdi x paketi almadığıma bin pişman dolaşıyorum. Yeni Kuga alacakların kesinlikle x paket tercih etmelerini tavsiye ederim çünkü aldıktan sonra ford servislerinden ilave alacağınız hiçbir şey yok!
    |
    |

• Er
    8 Mesaj
    Uzun süredir yazmayayım forum da birbirimizi kırmayalım bilgimizi paylaşalım bu sayede WW ve diğer araç forumlarında olduğu araçların teknik sorunları ve yaşadığımız deneyimleri paylaşayım diye foruma giriyorum ancak aksesuar konusunda takıntılarınız nedeniyle forumdan üzülerek ayrılıyorum yokmudur led ler veya diğer abuk subuk arabayı orjinalliğinden uzaklaştıran arabayı çirkinleştiren aygıtlar dışında başka sıkıntınız , sürekli aynı konuyu işleyip duruyorsunuz ayrıca aksesuar bir zevk meselesidir mesela bu araba da led olsaydı ben almazdım zevk işte ......... isteyen gitsin taktırsın ford mecburmu bunları sağlamaya yedek parçasını getirsin servisini düzgün yapsın yeter önemli olan arabanın performansı yerinde mi değilmi ,yakıt tüketimi uygunmu değilmi , servise gittiğimde hizmeti nasıl alıyorum kazıkmı yiyorum parçalar orjinalmi , bunları paylaşacağımıza takmışsınız aksesuarlara arkadaşın biri servis ücretini sormuştu kıyamet koptu git sor diye halbuki çok masum bir talepti servisler kaç para alıyor standartmı ? ben yeni bakım yaptırdığım için hemen paylaştım girin bakın Tıguan forumuna herkez neyi paylaşıyor bu forumların işlevi ne illa arabayı doğan görünümlü şahin haline getirmek istiyorsanız sizin bileceğiniz iş devam edin ..........

• Yüzbaşı
    877 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: haltur59

Uzun süredir yazmayayım forum da birbirimizi kırmayalım bilgimizi paylaşalım bu sayede WW ve diğer araç forumlarında olduğu araçların teknik sorunları ve yaşadığımız deneyimleri paylaşayım diye foruma giriyorum ancak aksesuar konusunda takıntılarınız nedeniyle forumdan üzülerek ayrılıyorum yokmudur led ler veya diğer abuk subuk arabayı orjinalliğinden uzaklaştıran arabayı çirkinleştiren aygıtlar dışında başka sıkıntınız , sürekli aynı konuyu işleyip duruyorsunuz ayrıca aksesuar bir zevk meselesidir mesela bu araba da led olsaydı ben almazdım zevk işte ......... isteyen gitsin taktırsın ford mecburmu bunları sağlamaya yedek parçasını getirsin servisini düzgün yapsın yeter önemli olan arabanın performansı yerinde mi değilmi ,yakıt tüketimi uygunmu değilmi , servise gittiğimde hizmeti nasıl alıyorum kazıkmı yiyorum parçalar orjinalmi , bunları paylaşacağımıza takmışsınız aksesuarlara arkadaşın biri servis ücretini sormuştu kıyamet koptu git sor diye halbuki çok masum bir talepti servisler kaç para alıyor standartmı ? ben yeni bakım yaptırdığım için hemen paylaştım girin bakın Tıguan forumuna herkez neyi paylaşıyor bu forumların işlevi ne illa arabayı doğan görünümlü şahin haline getirmek istiyorsanız sizin bileceğiniz iş devam edin ..........

Tiguan formunda teknik sorun, performans ve yakıt tüketimininin konuşulması çok doğal. Herkes kendinde olmayanı konuşuyor işte.
    |
    |

• Yüzbaşı
    391 Mesaj
    Gerçekten kugada hiçbirimizin ciddi anlamda sorun yaşamadığını düşünüyorum. Yoksa bu forum sayfası da milletin şikayetlerinden geçilmezdi. Tiguan demek ki sorunlu. Tiguanla ilgilenen yetkili servis sorumlusu hastamdı sordum kuga ya da tiguan alıcam ne dersin? Adam bana tiguan güzel araç ama otomatiği sorunlu, otomatik vites alma demişti tabi bu 2 yıl önceki konuşma. Şu an nedir bilemem. Kuga powershift'i ilk çıkardığında aracı alanlardanım ve kimseden sorun işitmedim.
    Dün Ford eresinlerde 30 bin bakımımı yaptılar, çok ilgililer ve huzurla, güvenle gidiyorum ve işlerini düzgün yapıyorlar. onlar da kuga sayısı artıyor, kullanan herkes çok övgüyle bahsediyor hiç şikayet almıyoruz diyorlar.

Kısacası sevgili arkadaşım sorun olmayan aracın forumunda da böyle keyfekeder şeyler tartışılıyor işte :) buna niye takıldınız anlamadım.

Led farla ilgili lafım niye? İstanbulun oto sanayii sahtekarlar yuvası, kime güveneceğinizi bilemediğiniz oto sanayilerinde kugamı ona buna kurcalatmaya hiiiiiiiç niyetim yok.
    Avrupada o işi orjinal kendi firması yapıyor, satıyor, takıyor burada niye yok diyoruz. Yoksa sokaklarda her araba faraltı ledle, doğan şahin de xenon farla ve ledlerle dolaşıyor. Ben de bulurum sanayide takan bi yer kii...

• Yüzbaşı
    391 Mesaj
    Ha ayrıca geçen şubat aracımın sol arka tekerleğine bindirdi biri. Jant, denge çubuğu ve aksı eğmiş. Türkiye otokoç kugaya yedek parçayı 40 günde getirdi. 40 gün araba serviste yattı. Üstelik servis yetkilileri tanıdığım, ahbabım kişiler. Onlar da üzüldüler. Her parça nerdeyse Almanyadan bekleye bekleye zorla, merkeze mailler ata ata geldi.

Navigasyon diyip duruyorum memelektte kugaya birsürü yerde navigasyon takılıyor değil mi? Hiçbirisi orjinal değil. Hepsi mondeoya, focusa takılandan bozma. Almanyada 2008'den beridir orjinal navigasyonu kendi bayilerinde satılıyor takılıyor. Yetkili servislerimize soruyorum kendileri diyorlar hocam kugaya özel navigasyon türkiyeye gelmedi diye.

Kuga fordun Türkiyede üvey evladıdır ben bunu bilir bunu söylerim.

Forumda paylaştığımı ben otokoçun kugadan sorumlu yetkilisine de telefonda söyledim. Haklısınız, üst mercilere ileteceğim demişti 8 ay önce?

Forumda bilmiyorum ki neleri tartışalım? İsteyen istediğini paylaşıp tartışsa olmaz mı???
    |
    |

• Binbaşı
    1254 Mesaj
    peder beye bu arabayı aldıktan sonra mali durumu biraz düzledi,
    şakasına takıldım baba bi mercedes cip çekersin artık diye,
    dedi ki yeni ev alırım ama yeni araba almam
    çok memnun çoook
    |
    |
  • Yüzbaşı
    534 Mesaj
    Bende Kuga'mı çok seviyorum ve çok memnunum ama Mercedes SUV'lada kıyaslayamam doğrusu..
    |
    |
    Tabi zevk meselesidir

Gerçekten kugada hiçbirimizin ciddi anlamda sorun yaşamadığını düşünüyorum. Yoksa bu forum sayfası da milletin şikayetlerinden geçilmezdi. Tiguan demek ki sorunlu. Tiguanla ilgilenen yetkili servis sorumlusu hastamdı sordum kuga ya da tiguan alıcam ne dersin? Adam bana tiguan güzel araç ama otomatiği sorunlu, otomatik vites alma demişti tabi bu 2 yıl önceki konuşma. Şu an nedir bilemem. Kuga powershift'i ilk çıkardığında aracı alanlardanım ve kimseden sorun işitmedim.
    Dün Ford eresinlerde 30 bin bakımımı yaptılar, çok ilgililer ve huzurla, güvenle gidiyorum ve işlerini düzgün yapıyorlar. onlar da kuga sayısı artıyor, kullanan herkes çok övgüyle bahsediyor hiç şikayet almıyoruz diyorlar.

Kısacası sevgili arkadaşım sorun olmayan aracın forumunda da böyle keyfekeder şeyler tartışılıyor işte :) buna niye takıldınız anlamadım.

Led farla ilgili lafım niye? İstanbulun oto sanayii sahtekarlar yuvası, kime güveneceğinizi bilemediğiniz oto sanayilerinde kugamı ona buna kurcalatmaya hiiiiiiiç niyetim yok.
    Avrupada o işi orjinal kendi firması yapıyor, satıyor, takıyor burada niye yok diyoruz. Yoksa sokaklarda her araba faraltı ledle, doğan şahin de xenon farla ve ledlerle dolaşıyor. Ben de bulurum sanayide takan bi yer kii...

Dostum boşuna kendini yorma birşeyler anlatmak için. Tiguan formunda neler konuşulduğu ortada. Ben ilk iki sayfasına şöyle bir göz attım. 11-12 Lt benzin tüketimlerini bir kenara bırakırsak paylaşımların %90'ı aksesuar ile ilgili. Hatta vatandaşın teki 22.000 Tl harcamış arabasına onu tartışıyorlar. En çok merak ettikleri konu ise ön park sensörünün kaça takılacağı. Diğer sayfalarda ise eminim LPG, LNG, CNG, LPI gibi kısaltmalardan tutun turbo sorunlarına kadar bir sürü şey vardır.

• Yarbay
    4423 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: taylansim

quote:

Dostum boşuna kendini yorma birşeyler anlatmak için. Tiguan formunda neler konuşulduğu ortada. Ben ilk iki sayfasına şöyle bir göz attım. 11-12 Lt benzin tüketimlerini bir kenara bırakırsak paylaşımların %90'ı aksesuar ile ilgili. Hatta vatandaşın teki 22.000 Tl harcamış arabasına onu tartışıyorlar. En çok merak ettikleri konu ise ön park sensörünün kaça takılacağı. Diğer sayfalarda ise eminim LPG, LNG, CNG, LPI gibi kısaltmalardan tutun turbo sorunlarına kadar bir sürü şey vardır.

Arkadaş o lt durumları Tİguanın benzinli versiyonları için zaten.Sen bence iyi okuyamamışsın.O aracın zaten 10 lt şehir içinde yakıyor olması bile büyük başarı zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex_silver -- 23 Aralık 2011; 16:33:40 >

• Binbaşı
    1254 Mesaj
    quote:

Ben kendi adıma söyleyeyim:) mercedesin SUV'ları sevmiyorum. BMW X5 veya daha da güzeli X6. Sanırım imkanım olsa kugadan başka bi onlara bakardım:))
    Tabi zevk meselesidir

hocam bende mercedesin diğer suvlarını sevmiyorum ama 1 tanesi hariç
    glk 250cdi, düğün arabası yapmıştım
    onu tek geçiyorum mercedes suvlarında
    |
    |
  • Yüzbaşı
    877 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

quote:

quote:

Arkadaş o lt durumları Tİguanın benzinli versiyonları için zaten.Sen bence iyi okuyamamışsın.O aracın zaten 10 lt şehir içinde yakıyor olması bile büyük başarı zaten

Alıntı yaptığın mesajı okuma zahmetine katlanırsan "11-12 LT benzin tüketimi" yazdığımı görürsün. Başarı yada başarısızlığıda zaten beni ilgilendirmiyor, deposunu dolduranlar onun kararını versin. Bahsettiğim şey Tiguanın başarısı veya performansından ziyade formunda ne konuşulduğu idi.

• Yüzbaşı
    534 Mesaj
    Hasbelkader kısa süreli (Bodrum - Afyon) Mercedes ML kullanan biri olarak söylüyorum;
    Tek kelime ile mükemmeldi.

Arabanın içinde çıt çıkmıyor okadar sessiz, müthiş bir konfor (müzik tesisatı, koltukları ve süspansiyonlar)
    Deyim yerindeyse yolda yağ gibi kayması, gerçekten müthişti.

Aslında bende biraz eskimesine rağmen X5' in dizaynını daha çok beğeniyorum, hiç kullanmadım;
    o yüzden ML kadar mükemmelmidir bilmiyorum doğrusu,

Ama dediğim gibi ML emel gibiydi..

Orijinalden alıntı: pinkfloyd1

Hasbelkader kısa süreli (Bodrum - Afyon) Mercedes ML kullanan biri olarak söylüyorum;
    Tek kelime ile mükemmeldi.

Arabanın içinde çıt çıkmıyor okadar sessiz, müthiş bir konfor (müzik tesisatı, koltukları ve süspansiyonlar)
    Deyim yerindeyse yolda yağ gibi kayması, gerçekten müthişti.

Aslında bende biraz eskimesine rağmen X5' in dizaynını daha çok beğeniyorum, hiç kullanmadım;
    o yüzden ML kadar mükemmelmidir bilmiyorum doğrusu,

Ama dediğim gibi ML emel gibiydi..

Bu emel konforlu ve sessizdi diyorsun yani
    |
    |

• Yarbay
    4423 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

quote:

quote:

Alıntı yaptığın mesajı okuma zahmetine katlanırsan "11-12 LT benzin tüketimi" yazdığımı görürsün. Başarı yada başarısızlığıda zaten beni ilgilendirmiyor, deposunu dolduranlar onun kararını versin. Bahsettiğim şey Tiguanın başarısı veya performansından ziyade formunda ne konuşulduğu idi.

Tİguan forumunda performanstan bahsediiyor en çok 1.4 150 4x4 1621 kg araç sınıfının en iyi performansını nasıl veriyor o konuşuluyor

Dİğer arkadaşa yakıt tüketimini eleştiriyorsun kugaya göre sorunça.Fakat kuga dizel tiguan benzinli.Kugayada gelse 150 lik ecoboost buradada yakıt tüketimi konuşulur merak etme.Millet 90 milyar vereceğine 55000e benzinli alıp aradakinide benzin parası yapıyor zaten.

Arabayı alırkenki 25-30 bin TL kimseye batmıyor.Bizde şu kugaya nasıl 80-90 bintl veriyorlar diye konuşuyoruzZaten satış rakamları ortada.

• Yüzbaşı
    534 Mesaj
    Bu Kuga'ya bu paralar verilirmi diyorsun; Tiguan'ında 2.0 litre triptronic 140 PS Aracı 95.000 civarlarında,
    kimsenin severek beğenerek aldığı araca saygısızlık etmek istemem ama asıl o tiguana o paralar verilmez hocam,

Birçok SUV - Crossover kullanan biri ve bir Kuga sahibi olarak çok rahat söylüyorumki o para bu Kuga'ya verilir hocam,

o parayı verip bu kuga'ya öyle keyifle binersin, her sabah Marşa basarkan bu keyfi öyle bir yaşarsınki şaşarsın
    ve abartısız her gün en az bir kere söylersin " iyi ki Kuga almışım "
    |
    |
    ben hep dedim,
    kugayı beğenirken "biz aldığımız için beğenmedik, tam tersi beğendiğimiz için aldık"
    benim olan iyidir mantığını gütmedik yani, iyi olan benim olsun dedik
    önceki aracımız vw di, çok güzel arabaları gerçekten vw nin
    ama golfün 4x4 ünü almaktansa mantıklı olanı yaptık
    dikkatinizi tekrar çekeyim, biz yaptık diye mantıklı değil yani
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.