Şimdi Ara

.::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::. (54. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.975
Cevap
108
Favori
704.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eerten21

quote:

Orijinalden alıntı: arcasoy

Arkadaşlar,
    Ben Titanium sipariş etmiştim, daha önce Haziran başı diyorlardı, az evvel Ford Müşteri Hizmetleri ile görüştüm, aracımın Ekim ayında geleceğini söylediler. Bilerek kendi ayaklarına kurşun sıkıyorlar. Bir daha Ford' un önünden bile geçmem. 1,5 aydır bekliyorum, o kadar kendimi bağlamıştım, heveslendim. Şimdi acaip hayal kırıklığına uğradım. Bekleyenlere mesajım mutlaka Ford müşteri hizmetlerini arayın ve yakında geleceğini hiç beklemeyin. Aracını teslim alanlara hayırlı olsun, kazasız belasız kullanımlar dilerim.

Sayın ARCASOY bende dün konuştum müşteri hizmetleri ile hepsi birbirinden bir haber orada çalışanların kimis eylül diyor,kimisi temmuz diyor yani kısacası bir b.. bilmeyip cevapta veremiyorlar.En güzeli ford otosan gölcüğü aramak yakın cevap genelde oradan geliyor.Çünkü müşteri hiz. saçma sapan cevap verip insanı sinirlendiriyorlar.Daha önce dediğim gibi ben Haziran başı yada en fazla Haziran ortası gibi geleceğini temenni ediyorum İnşallah.

Hemen hemen herkese aynı cevapları verip duruyorlar. Ben en sonunda bugün sabah 3. defa görüşüp Ekim tarihini alınca siparişimi iptal ettim ve akşam Opel Insignia Sport Tourer aldım. Ama tam olarak özel sipariş verip bir 2-3 ay daha beklememek için ellerindeki aracı kabul ettim. Yani Flexyride şase sistemi ve panoramik cam tavandan feragat ettim. Kısmet böyle imiş. Aslında araba değiştirmek için kötü bir zamanlama yapmış oldum. Gerçi Şubat ayından beri araştıtp düşünüyorum ve 1,5 aydır siprişim hakkında cevap bekliyordum. Aslında o tarihte istediğim Insignia' yı sipariş etseydim, şimdi çok az kalmıştı ve istediğim özelliklerin hepsini almıştım. Yine bana zarar vermiş oldular.
    Yinede sizlerin hevesini kırmak istemem, fakat burada Ford' a karşı bir tavır takınılmazsa çok kişi istediğine ulaşamayacak.

• alternatif olsa vazgeçebilirdim, ama benim için siparişini verdiğim ve halen beklediğim kuga 1.6 benzinli titanium navigasyon paket 73000 tl ye alternatifsiz. yani şahsi fikrim kuga benim için biçilmiş kaftan. aynı donanımı 4x4 çekişi, benzinli turbo motor ve otomatik vitesi bir arada aynı anda sunan araç yok, yada ben bulamadım. bir subaru olması lazım yanlış hatırlamıyorsam, oda servisten kaybediyor. zaten şu saatten sonra inatçı kişiliğim vazgeçmeme izin vermez, girdik bu yola bekliycez ama eylül ama ekim, kısmet....
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar,
    Ben Titanium sipariş etmiştim, daha önce Haziran başı diyorlardı, az evvel Ford Müşteri Hizmetleri ile görüştüm, aracımın Ekim ayında geleceğini söylediler. Bilerek kendi ayaklarına kurşun sıkıyorlar. Bir daha Ford' un önünden bile geçmem. 1,5 aydır bekliyorum, o kadar kendimi bağlamıştım, heveslendim. Şimdi acaip hayal kırıklığına uğradım. Bekleyenlere mesajım mutlaka Ford müşteri hizmetlerini arayın ve yakında geleceğini hiç beklemeyin. Aracını teslim alanlara hayırlı olsun, kazasız belasız kullanımlar dilerim.

Sayın ARCASOY bende dün konuştum müşteri hizmetleri ile hepsi birbirinden bir haber orada çalışanların kimis eylül diyor,kimisi temmuz diyor yani kısacası bir b.. bilmeyip cevapta veremiyorlar.En güzeli ford otosan gölcüğü aramak yakın cevap genelde oradan geliyor.Çünkü müşteri hiz. saçma sapan cevap verip insanı sinirlendiriyorlar.Daha önce dediğim gibi ben Haziran başı yada en fazla Haziran ortası gibi geleceğini temenni ediyorum İnşallah.

Hemen hemen herkese aynı cevapları verip duruyorlar. Ben en sonunda bugün sabah 3. defa görüşüp Ekim tarihini alınca siparişimi iptal ettim ve akşam Opel Insignia Sport Tourer aldım. Ama tam olarak özel sipariş verip bir 2-3 ay daha beklememek için ellerindeki aracı kabul ettim. Yani Flexyride şase sistemi ve panoramik cam tavandan feragat ettim. Kısmet böyle imiş. Aslında araba değiştirmek için kötü bir zamanlama yapmış oldum. Gerçi Şubat ayından beri araştıtp düşünüyorum ve 1,5 aydır siprişim hakkında cevap bekliyordum. Aslında o tarihte istediğim Insignia' yı sipariş etseydim, şimdi çok az kalmıştı ve istediğim özelliklerin hepsini almıştım. Yine bana zarar vermiş oldular.
    Yinede sizlerin hevesini kırmak istemem, fakat burada Ford' a karşı bir tavır takınılmazsa çok kişi istediğine ulaşamayacak.

hayırlı olsun insignia güzel araçtır. kazasız belasız sürüşler.

• Kuga Trendx 150 bg. Manuel vites
    Ankara - İstanbul gidiş geliş yakıt değeri
    120 km. hız sabitleyici açık olarak gelindi.
    https://store.donanimhaber.com/af/fa/00/affa00220bb0de81ef82cde14c3485d1.JPG
     .::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::.

• Beni de az önce Ford merkezden aradılar.Maalesef arkadaşlar teslimler Ekim'e kadar uzayacakmış.Bayi ile görüştüm fiyat sabitlediğimiz için artışlardan etkilenmiyoruz fakat teslim zamanı çok uzadı.Bu hafta yeni CRV geliyor (2.0 motorlu) Kasım gibi de 1.6 dizeli gelecek o kadar bekledikten sonra CRV ye dönebilirim.Biraz sakin kafayla düşünüp karar vereceğim.Ford büyük kazık attı müşterilerine
  • mayıs başında trend x siparişi verdim. Bugün arayıp teslimatın ekim sonu olacağını söylediler. Sonra bu sayfadan gecikmenin otomatik şanzuman dan kaynaklandıgını öğrendim. iyi de benim araç manuel vites....
    ???
  • Selamlar ,Ben bugün hem bayi hem de gölcü otosandaki türkiye ye dağıtım yapan kişilerle konuştum Gölcük benden takip için bilgiler istiyor sipariş için ve ben bilgileri vermek için bayii aradım ve bana sadece sipariş veren bayii söylemeniz yeter dedi ve ben tekrr otosanı aradım.Burada bir sürü sipariş var dedi ve devamlı araç sevkiyatı var yurt dışından dedi.Kısacası kugalar geliyor ama nereye gidiyor bu kugalar anlayamadım daha.Bayiyebana arabanın durumu hakkında siparişi takip edin ne durumda ne zaman elecek diyorum cevap yok.Hep birlikte toplanıp bir baskı mı yapsak acaba?Böyle bekle bekle nereye kadar?
  • quote:

Selamlar ,Ben bugün hem bayi hem de gölcü otosandaki türkiye ye dağıtım yapan kişilerle konuştum Gölcük benden takip için bilgiler istiyor sipariş için ve ben bilgileri vermek için bayii aradım ve bana sadece sipariş veren bayii söylemeniz yeter dedi ve ben tekrr otosanı aradım.Burada bir sürü sipariş var dedi ve devamlı araç sevkiyatı var yurt dışından dedi.Kısacası kugalar geliyor ama nereye gidiyor bu kugalar anlayamadım daha.Bayiyebana arabanın durumu hakkında siparişi takip edin ne durumda ne zaman elecek diyorum cevap yok.Hep birlikte toplanıp bir baskı mı yapsak acaba?Böyle bekle bekle nereye kadar?

Bayide sipariş numarası var onu isteyin.Ben Otokoç'dan aldım bu ay hiç araba gelmedi bize dedi.
  • arkadaşlar selamlar.martta siparişini verdiğim kuga titanium için bugün ford otosan müşteri hizmetleri aradı ve aracın ekim de teslim olacağını söyledi. özür dilemek içinde kuganın ilk bakımı ücretsiz yapılacakmış. hayırlısı bakalım. ben bekleyeceğim. zaten beklenmedik bir kaç ödeme yüzünden aracın tesliminin ekimde olması işime geliyor açıkçası....
  • merhaba, Tavan Çıtası bulabildiniz mi? Buldunuzsa nereden, orjinal mi?.
  • Teşekkürler bilgi için peki siz o sipariş numarası ile takip ediyor musunuz gölcükten?Ben de taşdelen otokoçtan sipariş verildi.
  • Daha fırsatım olmadı bakmaya, hafta sonu oto sanayi sitesi gidip araştıracağım, bulursam taktıracağım.
  • quote:

Teşekkürler bilgi için peki siz o sipariş numarası ile takip ediyor musunuz gölcükten?Ben de taşdelen otokoçtan sipariş verildi.

Yok takip edliemiyor :) sadece siparişi görüyorlar.
  • Çok teşekkür ederim. Kuga araba olarak çok güzeldi, benim için de alternatifsizdi. Tabi kendi sınıfında. Fakat 6 ay beklemek hiç işime gelmedi. Arabamı satmıştım. Yazın arabaya çok ihtiyacım vardı. Dolayısı ile radikal bir karar alarak sınıfı değiştirmeye karar verdim. 2 gün içinde bayinin elindeki aracı teslim aldım. Hıza şaşırdım. Bu işler bu kadar çabuk olabiliyormuş. Yine de bir tarafta aklım Kuga' da kaldı. Ford' a çok kırıldım. Ben de büyük bir otomotiv firmasında çalışıyorum ve lojistik konusunu bildiğimi düşünüyorum. Bu gecikmenin lojistik sorunu ve yoğunluktan olduğunu düşünmüyorum. Tasarımsal sorun da olabilir. Dikkatli olmak lazım. Dünya çapındaki forumları da araştırmakta fayda var.
  • quote:

Çok teşekkür ederim. Kuga araba olarak çok güzeldi, benim için de alternatifsizdi. Tabi kendi sınıfında. Fakat 6 ay beklemek hiç işime gelmedi. Arabamı satmıştım. Yazın arabaya çok ihtiyacım vardı. Dolayısı ile radikal bir karar alarak sınıfı değiştirmeye karar verdim. 2 gün içinde bayinin elindeki aracı teslim aldım. Hıza şaşırdım. Bu işler bu kadar çabuk olabiliyormuş. Yine de bir tarafta aklım Kuga' da kaldı. Ford' a çok kırıldım. Ben de büyük bir otomotiv firmasında çalışıyorum ve lojistik konusunu bildiğimi düşünüyorum. Bu gecikmenin lojistik sorunu ve yoğunluktan olduğunu düşünmüyorum. Tasarımsal sorun da olabilir. Dikkatli olmak lazım. Dünya çapındaki forumları da araştırmakta fayda var.

hayırlısı olsun, kuga yerine hangi modeli aldınız.

• bana da bugun sizin haziran teslim oldu ekim dedi bayii
  • kuganın dış tasarımı çok güzell.. Düşük vergi avantajı felanda extra güzelll

Fakat ben suan focus kullanıyorum. Bu arabanın içide focus ve cmax ile aynı tasarlamışlar. Ben kugaya bindiğimde, şöför koltuğuna oturduğumda içi şuanki elimdeki focus gibi olacaksa ben ne anladım bu işten... Çam indirme yan aynaları ayarlama butonları bile aynı..
    Arkadaş suv yapıyorsunuz, dışı iyi güzel ama iç tasarımıda biraz özelleştirin... Kullanan insanlara farklılığı iç görselliktede hissettirsin. Bu iş bukadar zormu..

Ben şahsen iç tasarım focus ve cmax ile aynı olduktan sonra kugaya okadar para veripte almam
  • Aracın her ne kadar içi diğer ford modellerine benzesede aracın yüksek yapısı, sürüş dinamikleri farklı olduğu için bu aracı almak için yeterli sebep bence.

Kuganın iç tasarımı focus - cmax la aynı olmasının maliyeti düşüyerek daha geniş kitlelerin aracı satma gayesidir.

Ben bu aracı almışsam fiyatının bana makul gelmesidir. kuga kendi markası altında bulunan başka hiçbir araca benzemeyerek yeni bir araç tasarlasaydı fiyatı bunun 2 katı olurdiki buda arcın satmaması demektir.
  • Bu arada konu başlığı artık yeni kuga iddialı gelemedi. Ekim ayına takıldı olarak değişmeli gibi. Şaka bir yana bence türkiye tedarikçisinde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Dünyanın hiç bir yerinde bu şekilde haziranı ekime attım diye bir bahane öne süremezler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu anda kadıköy tepe natiluste 1 adet selective sergileniyor. Eşimle 10 dk kadar inceledik aracı. Oradaki arkadş bayağı yardımcı oldu ancak ondan fazla bilgim olduğunu anladı sonunda. Nuray otomotivin standıydı. Direk söyledim ne yaptınız bu modelde araç yok ortada. Adam benden dertli şu showroom aracını satmadığımız halde zorla en az 5 kişi telefon bıraktı satarsanız haberimiz olsun diye. Öğrendiğim bilgi ekimde çok çok büyük bir sevkiyat olacakmış. Zaten kasımda da aynı büyüklükte sevkiyat olacakmış. Artan araçlar rent a car a kaydırılacakmış ki bundan anladığımız yerli piyasa ekimde doyuma ulaşacak. Ayrıca şu an sipariş verirseniz kasım aralık teslimat veriyorlar bilginiz olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.