Şimdi Ara

.::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::. (503. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.975
Cevap
108
Favori
704.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 501502503504505
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: frig11

2016 1.5 selective (4x4) kuga aracım 1800 km. oldu ve şu ana kadarki ortalaması 11.7 ben normal buluyorum ortalamamı. Yaklaşık yarısı şehirlerarası yarısıda şehir içi kullandım ve kış olduğu için ortalamayı biraz yüksellti sanırım. Böylr kullanırsam ortalamam 11.0 a doğru iner tahmin ediyorum. İstanbul gibi yerde bu ortalamayı tutturmak zordur tabi.

10,-10,5 seviyesine kadar inecektir bu kullanımla. İzmir de olsaydınız 9,5-10 derdim.
  • Hey gidi Kugacı dostlar aranızdan ayrıldık ama kuganınbzevki bir başkaydı. Dizel 4x4 otomatik gelecekmi acaba düşük motor hacimli tabii.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onat

quote:

2016 1.5 selective (4x4) kuga aracım 1800 km. oldu ve şu ana kadarki ortalaması 11.7 ben normal buluyorum ortalamamı. Yaklaşık yarısı şehirlerarası yarısıda şehir içi kullandım ve kış olduğu için ortalamayı biraz yüksellti sanırım. Böylr kullanırsam ortalamam 11.0 a doğru iner tahmin ediyorum. İstanbul gibi yerde bu ortalamayı tutturmak zordur tabi.

10,-10,5 seviyesine kadar inecektir bu kullanımla. İzmir de olsaydınız 9,5-10 derdim.

Ben Eskişehir ve civarında yani ağır sayılabilecek kış şartlarında yaptım km.leri tabi İzmir daha avantajlı olur. İstanbul u da trafik yükünden ve fazlaca dur kalk yapılacağından ortalaması biraz daha fazla olur kastettim.
    Acelem olmadığında sakin kullanım iyi düşürüyor yakıt tüketimini ama iş, trafik ve yol durumuna göre çoğu zamanda sakin kullanılamıyor. Ama yakıt ortalamam 12 lt/100 km. de olsa çok önemli değil, aracın konforu ve yolu tutuşu bana güven veriyor bu bana yeter.

• quote:

Araç içi havuzlu paspas olarak L.Locker 2013 sonrası 3 D havuzlu şeklinde satılanlardan aldım memnunum ilgilenenlere duyurulur.
    Şimdi bagaj içinde düşünüyorum, bagaja havuzlu alıp kullananlardan model tavsiyesi olan varmı ) (aracım 1.5 otom.4x4 selective 2016 model)

geçen hafta şundan aldım. memnun kaldım açıkcası önerebilirim
    http://www.hepsiburada.com/bod-ford-kuga-bagaj-havuzu-2013-2015-p-OTOAKSBOD14909015

• Selamlar,

Bilgi ekranında kilometre bilgisinin sol tarafında (vites harlerinin sağinda) görünen harflerle ilgili bilgisi olan var mı? Bu harfler sürüş esnasında sürekli değişmekte (örneğin KB)

• batak12 kullanıcısına yanıt
    Pusula abicim

Kuzey bati -kb

• lordlegolas83 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• quote:

Merhabalar, güle güle kullanın. ortalama hızınızı da yazar mısınız?. 16-18 km ortalama hızlarda kaç lt yakıyor bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vitisvinifera68 -- 12 Şubat 2017; 21:4:1 >
  • vitisvinifera68 V kullanıcısına yanıt
    Şehirlerarası yollarda değişik hızlarda kullandım azami 150 ye kadar çıktım (motor tam açılmadı diye). Şehir içinde dikkatimi çeken hız aralığı 50-60 km.hızda giderken yakıt verisi çoğunlukla 4 ile 6 lt. arasında kalıyor yani bizim arabaya göre oldukça ekonomik harcadığını gösteriyor. Sorunuz olan 16-18 km hızlardaki tüketim için; bu hızda pek gitmediğim için dikkat etmedim. Önümüzdeki günlerde gözlemimi yazarım. Bulunduğum şehirde trafik şartlarına göre doğal olarak değişik hızlarda gitmek durumunda kalıyorum, ancak zamanım bolsa ve trafik rahatsa 50-60 km. hızları tercih ediyorum zaten şehir içi çoğunluk yerlerde izin verilen hız limitleride 50 km.
  • https://www.youtube.com/watch?v=0oK4VE2xABo

buyrun adamlar yapmış :-) sonradan SYNC 2 ve 3 bile var hatta.
  • Bu bizim araçlara olmaz. Üzerinde 1.nesil touch ekran olanları modifiye ediyorlar

• Aldığınız bagaj paspası ürün tanıtımında 2013-2015 modeller için diyor bu nedenle benim 2016 modele uygun olmaz genede ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
  • quote:

Aldığınız bagaj paspası ürün tanıtımında 2013-2015 modeller için diyor bu nedenle benim 2016 modele uygun olmaz genede ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Benim araç da 2016 model Kuga.
  • dreko2000 D kullanıcısına yanıt
    1. nesil derken? 8" Sync 2'ler için bu. Beyin ve LCD değişmiyor. LCD'nin arkasına ikinci bir beyin takıyorlar. Yolcu koltuğunun altındaki kapaklı bölmeyede multimedia sistemini monte ediyorlar. Sounda tuşuna iki saniye basınca yeni takılan sisteme geçiyor. İster orjinali ister yenisi kullanabilirsiniz. Bence çok güzel olmuş

Hatta bunun yenisi de çıkmış. 4 adet kamera takabiliyorsunuz. Fiyat bilgisi bulamadım ama.
    https://www.youtube.com/watch?v=eLB4SrF98DY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nikond90 -- 14 Şubat 2017; 8:13:5 >
  • frig11 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • nikond90 kullanıcısına yanıt
    Dün bahsedilen sistem ile ilgili satıcıyla görüştüm. Kişisel olarak satmıyorlarmış. Toptan satıyorlarmış. Dükkan olup olmadığımı ve eğer dükkansam kaç adet alacağımı sordu. İstersem deneme amaçlı bir adet alabilirmişim. Tabii dükkansam. Alacak olan varsa, değerlendirilebilir. Dükkan buluruz.
  • Bizim araclara da uyacak diye heyecan yapmisim.

• Merhaba arkadaşlar 2015 Model kuga'nın anahtarının pilini değiştirdik şimdi hem yedek anahtarı hemde pilini değiştirdiğimiz anahtarı okumuyor Ford anahtarsız yazıyor anladığım kadarıyla frekans karışmış bizde köyde yaşıyoruz en yakın servis 100 km ötede hemde kış ayı uzun bir süre gidemeyiz sürekli anahtarı direksiyona tutup çalıştırmaya başladık servise gitmeden düzeltmenin bir çaresi Yok mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuga14 -- 18 Şubat 2017; 13:18:4 >
  • Bence bizim araçlara en yakışan ekran tipi ve konumu sync 2 olandır. OEM üretilen ekranların şeklini ve konumunu hiç beğenmiyorum. Sync 1 için üretilen fazla yüksek ve sürücüye uzak duruyor. Bu yeni çıkan geniş ekranda ise göze batan bir durum var fabrikasyon gibi durmuyor. Ama sync 2 gerçekten hem sürücüye olan mesafesi hem torpido ile uyumluluğu çok hoş. Bu OEM üreticiler sync 2 ye dönüşen bir cihaz yapsalar hemen alırdım. Buradan çinli yetkililere sesleniyorum Sync 2 ye yoğunlaşın

• quote:

Orijinalden alıntı: kuga14

Merhaba arkadaşlar 2015 Model kuga'nın anahtarının pilini değiştirdik şimdi hem yedek anahtarı hemde pilini değiştirdiğimiz anahtarı okumuyor Ford anahtarsız yazıyor anladığım kadarıyla frekans karışmış bizde köyde yaşıyoruz en yakın servis 100 km ötede hemde kış ayı uzun bir süre gidemeyiz sürekli anahtarı direksiyona tutup çalıştırmaya başladık servise gitmeden düzeltmenin bir çaresi Yok mu ?

Hocam senin sorununun çözümü bu alette sanırım. Bu alette ancak serviste vardır.
    https://www.youtube.com/watch?v=Z70wzs77Sa4

• 
Sayfa: önceki 501502503504505
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.