Şimdi Ara

.::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::. (50. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.974
Cevap
108
Favori
704.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: elninom1

Bende yaşadığım olumsuzlukları yazayım. Kugayı aldıktan bir gün sonra sağ kapı çıtalarında (piano black parlak plastik) uzunca ve çokça çizikler meydana geldi.
     .::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::.

Böylemesine boydan boya çizik nasıl oldu anlamadım ama pasta sürünce çiziği çıkarttım. Parça, araca ayrı bir hava katıyor ama çizildiğinde de çok kötü duruyor

Diğer bir sorun ise emniyet kemerinin yuvası, sürücü koltuğunun deri kısmına sürtünüyor ve gacur gacur ses çıkarıyor. Buna da tüylü elektrik bandı adı verilen bantla yapıştırdım ses kesildi.

Son olarak selective donanımda elektrikli açılır bagaj kapağı mevcut. Alışveriş merkezlerine girerken güvenlik görevlileri bagajı kendileri açmaya çalışıyor. Oradaki mekanizmaya zarar vermelerinden korkuyorum. Aracı tamamen durdurup, vitesi P ye alıp, bagaj düğmesine bastıktan sonra bagaj kilidi açılıyor. Acelesi olan görevliler de hemen daha araç durmadan bagajı açmaya çalışıyor. Elektrikle çalışan sisteme el ile müdahale ediyorlar umarım ilerde bir sorun çıkartmaz.

Bunlar ufak tefek sorunlar. Asla araçtan soğutmaya yetecek problemler değil. Umarım herkes en yakın zamanda Kugasına kavuşur ve problemsiz araçlarına binerler.

Sayin @elninom1, cizik ile ilgili olarak, resme de baktiktan sonra, sanki bir agac dali surtmus gibi geldi bana, yan yana duran iki ayri parcada da bir dogruda devam ediyor.

Emniyet kemeri yuvasi ile ilgili olarak, benim su anda kullandigim audi aracimin da kemer yuvasi deri koltuga degiyor, fakat fabrikasyon olarak deri koltuga degen kismina kece yapistirilmis, ses cikmiyor, buldugunuz cozum dogru.

Otomatik bagaj kapagi ile ilgili husus, Allah sabir versin.

• Sayın @avsinyapar dediğiniz konuda haklısınız. Aracın camlarında, kaportasında hiç çizik yok. Sadece sağ kapılardaki dört tanesi de yataylamasına uzun uzun çizikler mevcuttu. Dediğiniz gibi ağacın dalları arabaya gelmiş ve çizilmiş. Neyseki pastayla çiziği hallettim ama o kısımda kullanılan malzeme ilerde başımızı ağrıtacağına benziyor. Üzerinde toz varken bile bezi alıp silsen çizik oluşturacak cinsten. Aslında oraya krom çerçeve, film kaplatmak türü şeyler düşünülebilir.
  • quote:

Sayın @avsinyapar dediğiniz konuda haklısınız. Aracın camlarında, kaportasında hiç çizik yok. Sadece sağ kapılardaki dört tanesi de yataylamasına uzun uzun çizikler mevcuttu. Dediğiniz gibi ağacın dalları arabaya gelmiş ve çizilmiş. Neyseki pastayla çiziği hallettim ama o kısımda kullanılan malzeme ilerde başımızı ağrıtacağına benziyor. Üzerinde toz varken bile bezi alıp silsen çizik oluşturacak cinsten. Aslında oraya krom çerçeve, film kaplatmak türü şeyler düşünülebilir.

Bildigim kadariyla sizin arac selective donanim idi. Trend x ve Titanium donanimlarda da o bolgeler sizinki gibi parlak piyano siyahi mi yoksa daha mi mat? Bilen var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: avsinyapar

quote:

Sayın @avsinyapar dediğiniz konuda haklısınız. Aracın camlarında, kaportasında hiç çizik yok. Sadece sağ kapılardaki dört tanesi de yataylamasına uzun uzun çizikler mevcuttu. Dediğiniz gibi ağacın dalları arabaya gelmiş ve çizilmiş. Neyseki pastayla çiziği hallettim ama o kısımda kullanılan malzeme ilerde başımızı ağrıtacağına benziyor. Üzerinde toz varken bile bezi alıp silsen çizik oluşturacak cinsten. Aslında oraya krom çerçeve, film kaplatmak türü şeyler düşünülebilir.

Bildigim kadariyla sizin arac selective donanim idi. Trend x ve Titanium donanimlarda da o bolgeler sizinki gibi parlak piyano siyahi mi yoksa daha mi mat? Bilen var mi?

O kısımlar aynı diye biliyorum ....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orta sutun icin ebay'den bir kac aksesuar.

Piyano siyahi kaplama (US $38.96):
    http://www.ebay.com/itm/Ford-Escape-2013-up-Piano-Black-Door-Pillar-Post-B-Pillar-Glossy-Black-Kolov-Par-/181127533152?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2a2c0ad260&vxp=mtr

Krom kaplama, orta ve arka sutun (US $58.00):

http://www.ebay.com/itm/Door-Pillar-Post-Window-Decal-Cover-Trim-Kit-for-2013-FORD-Escape-kuga-8pcs-/200915563290?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3AFord%7CModel%3AEscape%7CYear%3A2013&hash=item2ec780331a&vxp=mtr

Krom kaplama, orta sutun (US $39.95):

http://www.ebay.com/itm/FORD-ESCAPE-08-09-10-11-12-13-CHROME-DOOR-PILLARS-POST-TRIM-2010-2011-2012-2013-/261211264096?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3cd1679460&vxp=mtr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avsinyapar -- 12 Mayıs 2013; 3:11:17 >

• Resimleri
     .::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::. .::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::. .::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::. .::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::. .::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖZAR EMİNLİ

sn.drpinprick / sn.forumusr / sn.avsinyapar / sn.tazmannia,
    özel mesajlarınız ve ilginiz için çok teşekkürler,

lakin sorunun ne olduğunu net olarak belirtmedim, otosan önce bir cevabını versin bakalım, belki de telafi edici yaklaşımları olacaktır, inşallah,
    en önemlisi, bugün anladım ki; tatmin edici bir cevap alamazsam, mahkeme - bilirkişi - otosan üçgeninde tek başıma kalmayacağım, sizler de konunun takipçisi olacaksınızdır. hukuk yanımda olacaktır şüphem yok, bir kaç ford servis ustasının söylediğine göre de bilirkişi bunu bilir gün gibi ortada diyorlar, bunda da sorun yok, fakat olay mahkemelik olursa en az bir yılımı alacaktır.

saygılarımla,

Büyük geçmiş olsun.Bu durumun neticesi inşallah sizin istediğiniz yönde olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: eerten21

Ve sizlere bir sorum olacak teslimatlarla ilgili:Ben kuga selective 1.6 AT siyah siparişini 1 Nisan gibi verdim.Bu araçların kısmen geliş tarihlerini bilen var mı?Çünkü bayiden ve otosandan kesin ve yakın tarih alamıyorum.

Sayın eerten21 foruma hoşgeldiniz
    Öncelikle hayırlı olsun kuganız. Ben de size yakın bir tarihte 25 Martta kaporamı yatırdım ve bekliyorum. 10 güne bir bayiyi ararken geçen hafta nihayet teslimat tarihini verdiler 10-15 Haziran arası diye. Sayın @avsinyapar'ın dediği gibi zaten Haziran ortasında 2-3 aydır araç bekleyenlerin teslimatını büyük oranda yapacaklarmış . Bu arada benim araç siparişim de 1.6 Full Selective. İyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın Özar Eminli geçmiş olsun diyelim. İnşallah en kısa zamanda sorununuzu Otosanla çözersiniz. Diğer araçlar içinde aynı sorunu inşallah hallederler. İyi Forumlar.
  • sn. hüseyin 10, temennileriniz için çok teşekkürler,
    bu hafta teslim alma durumunuzu özel mesajda belirtmişsiniz, durumu size cevaben açıkladım.
    benim kuga daki sorunun kronik olup olmadığını üretim hattında tüm araçlarda bulunup bulunmadığını bilmiyorum,
    fakat üretim hattında sorun olmasa bile kalite kontrol aşamasında bir sorun olduğu gün gibi ortada,
    ve çözüm için hiçbirşey yapmayan bayi bana diyor ki biz bunu görsek size vermezdik, hem siz de daha dikkatli baksaydınız, zaten asıl beni çileden çıkaran tavır bu oldu, otosan durumu ivedilikle çözmezse hem satın aldığım bayi hem de problemle ilgili detayları paylaşacağım. Ayrıca fotoğraflar ile problemli kısmı burada göstermek en azından sizlerin daha bikkatli davranmanız için yol gösterici olacaktır.

bu güzelim pazar günü aracımı hiç çıkarmadım bile. asıl tesellim, ustaların sorunlu kısmı gördükleinde tereddütsüz olarak 'kim olsa bunun kusur olduğunu söyler' diyor olması, çünkü iş mahkeme ve bilirkişiye kalırsa bu önemli.
    saygılarımla,

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: selcuky1

Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim.Hemen araştırmaya başladım.Kazasız belasız hayırlı sürüşler dilerim.

Sayin @selcuky1, e-bay.de'den bir tane 2013 Avrupa ve Turkiye 2013 v3 navi SD karti buldum. Fiyat 65 euro+kargo. Eger almadiysaniz bunu kacirmayin derim ben.
    Haber verirseniz benim sepetten iptal edeyim siz el atin hemen. Haber bekliyorum, saygilar.

Sayin @selcuky1, size yardimci olayim diye ebay'de buldugum ve kendi sepetime attigim navigasyon SD kartini yanlislikla almis bulundum.
    68 euro'ya haybeden SD kart sahibi oldum.
    Canim sagolsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avsinyapar -- 12 Mayıs 2013; 23:08:01 >

• Cok iyi fiyata almissiniz hayirli olsun. Serviste V3 Turkiye sd kartina 400-500 tl isterlerken V3 Avrupa + Turkiye sd kartina 160 tl vermissiniz.

• quote:

sn. hüseyin 10, temennileriniz için çok teşekkürler,
    bu hafta teslim alma durumunuzu özel mesajda belirtmişsiniz, durumu size cevaben açıkladım.
    benim kuga daki sorunun kronik olup olmadığını üretim hattında tüm araçlarda bulunup bulunmadığını bilmiyorum,
    fakat üretim hattında sorun olmasa bile kalite kontrol aşamasında bir sorun olduğu gün gibi ortada,
    ve çözüm için hiçbirşey yapmayan bayi bana diyor ki biz bunu görsek size vermezdik, hem siz de daha dikkatli baksaydınız, zaten asıl beni çileden çıkaran tavır bu oldu, otosan durumu ivedilikle çözmezse hem satın aldığım bayi hem de problemle ilgili detayları paylaşacağım. Ayrıca fotoğraflar ile problemli kısmı burada göstermek en azından sizlerin daha bikkatli davranmanız için yol gösterici olacaktır.

bu güzelim pazar günü aracımı hiç çıkarmadım bile. asıl tesellim, ustaların sorunlu kısmı gördükleinde tereddütsüz olarak 'kim olsa bunun kusur olduğunu söyler' diyor olması, çünkü iş mahkeme ve bilirkişiye kalırsa bu önemli.
    saygılarımla,

Aradaşım

Ne soyleyeceksen soyle, boyle dikkat ve ilgi uyandırıp ortalığı karıştırma.

Seri uretim hatası, kalite kontrol hatası falan diyorsun. Neyse soyle. Yoksa sus

Otosan beni tatmin etmesse soyleyeceyim diyorsun, ayıp ya. İşin halledilirse susacan yani. Sen resmen otosan ı tehdit ediyosun.

Bence bunlara gerek yok, neyse soyle. Ortalığı karıştırma. Yok soylemeyeceksen birdaha yazma.

Yaptığın çok çok ayıp

• Arabalar.gen.tr'den alintilanmis bir yorumdur:

bence kuga! 1) rakiplerinden daha güçlü 2) tam otomatik şanzıman var (kimileri gibi yarı otomatik değil) kolay kolay arızalanmaz""şehir trafiğinde çok daha iyidir çünkü baskı balata yok hidrolik sistem"" 3) yakıt tüketimi konusunda benim auris 1.6 benzinli aracım 120 bg 100 km'de 8 lt yakıyor ağırlığı 1300 kg, kuga 1700 kg, 4x4, otomatik şanzıman,180 bg 10 lt bence çok normal 4) kaza testlerini izledim oda iyi 5) aracın dingil mesafesi rakiplarinden daha uzun bu da daha iyi sürüş sağlar 6) plastik kalitesi iyi 7) tasarım bence rakiplerinden çok iyi ""yeni rav 4 de güzel ama 2000 motor satmaz"" 8) 55-60 TL kia veya hyundai alacağına """hiçbir özelliği yok""" 4x4,turbo motor,AT şanzıman yok 9) 1.4 tıguan çift kuru kavrama 7 vites olan şanzımanın hiç şansı yok ""aracın şanzımanını biraz zorlayın ör:piknik,köy,rampada vs elinizde patlar en az 5000 tl gider 10) nissanın modeli başarılı ama araç küçük, turbo motoru yok, cvt şanzıman kız kadar narindir zorlanırsa oda iflas eder 11) yeni kuga 10 numara bir araç DEĞİL ama 65-75 tl gibi rakamlar düşünüldüğünde bence iyi gürünüyor 12) son olarak Ford markası dünyanın büyük otomobil üreticilerindendir.Hiçbir arabası kimi markalar gibi toplama değildir.Bugün FERRARİ,BMW,VOLVO,JAGUAR,LAND ROVER,MITSUBISHI,LINCOLN,MAZDA vs gibi markalar fordun (GETRAG) şanzımanlarını kullanmaktadır. yine bugün VOLVO,JAGUAR,LAND ROVER, RANGE ROVER,LINCOLN,MAZDA vs gibi markalar fordun motorlarını kullanmaktadır. BENCE KUGA iyi günler.... [OTO MÜH, 12.05.2013]

• quote:

sn. hüseyin 10, temennileriniz için çok teşekkürler,

saygılarımla,

Özar bey Otosan'dan gelecek cevabı beklemeden yazmanızı beklerdim.Zira bugün,yarın aracını teslim alacak arkadaşlar var onların araçlarında da benzer sorun varsa teslim anında bu konuya dikkat ederler ve mağdur olmamış olurlar.Siz bu şekilde olaya iyice gizem katıyorsunuz.

• Evet baya bir Gizem olmuş, aracı bende bugün öğleden sonra teslim alacağım, neresine bakacağım sıfır aracın bir kusuru varmı diye?... Arkadaş bu şekilde Foruma hiçbir katkısı olmadığı gibi ortalığıda bulandırmış....
  • quote:

Arabalar.gen.tr'den alintilanmis bir yorumdur:

bence kuga! 1) rakiplerinden daha güçlü 2) tam otomatik şanzıman var (kimileri gibi yarı otomatik değil) kolay kolay arızalanmaz""şehir trafiğinde çok daha iyidir çünkü baskı balata yok hidrolik sistem"" 3) yakıt tüketimi konusunda benim auris 1.6 benzinli aracım 120 bg 100 km'de 8 lt yakıyor ağırlığı 1300 kg, kuga 1700 kg, 4x4, otomatik şanzıman,180 bg 10 lt bence çok normal 4) kaza testlerini izledim oda iyi 5) aracın dingil mesafesi rakiplarinden daha uzun bu da daha iyi sürüş sağlar 6) plastik kalitesi iyi 7) tasarım bence rakiplerinden çok iyi ""yeni rav 4 de güzel ama 2000 motor satmaz"" 8) 55-60 TL kia veya hyundai alacağına """hiçbir özelliği yok""" 4x4,turbo motor,AT şanzıman yok 9) 1.4 tıguan çift kuru kavrama 7 vites olan şanzımanın hiç şansı yok ""aracın şanzımanını biraz zorlayın ör:piknik,köy,rampada vs elinizde patlar en az 5000 tl gider 10) nissanın modeli başarılı ama araç küçük, turbo motoru yok, cvt şanzıman kız kadar narindir zorlanırsa oda iflas eder 11) yeni kuga 10 numara bir araç DEĞİL ama 65-75 tl gibi rakamlar düşünüldüğünde bence iyi gürünüyor 12) son olarak Ford markası dünyanın büyük otomobil üreticilerindendir.Hiçbir arabası kimi markalar gibi toplama değildir.Bugün FERRARİ,BMW,VOLVO,JAGUAR,LAND ROVER,MITSUBISHI,LINCOLN,MAZDA vs gibi markalar fordun (GETRAG) şanzımanlarını kullanmaktadır. yine bugün VOLVO,JAGUAR,LAND ROVER, RANGE ROVER,LINCOLN,MAZDA vs gibi markalar fordun motorlarını kullanmaktadır. BENCE KUGA iyi günler.... [OTO MÜH, 12.05.2013]

Bu bilgilerin büyük çoğunluğuna katılmakla beraber düzeltilmesi gereken bir iki konu var.
    Birincisi tiguan 7 ileri değil, 6 ileri çift kavrama ama ıslak mı kurumu emin değilim.(zaten Türkiye gibi bir kaç sınırlı pazar için üretilmiş bir model)
    Diğeride Kuga daki şanzıman getrag değil, GM ve Fordun ortaklaşa geliştirdikleri ama her firmanın imalatını kendi bünyesinde yaptığı, kendi yazılımını kullandığı bir şanzıman. Getrag tan iyidir kötüdür demiyorum ama durum budur.

Bunun dışında bunları yazan arkadaşla hemfikir sayılırız.

• Sanırım arkadaş Ford ile pazarlık halinde. "Aracımdaki sorunu çözün yoksa sosyal paylaşım sitelerinde sizi rezil ederim ha" türünde bir restide var. Eski kasa Kuga sahibi olarak bunların hiç bir faydası olmadığını belirteyim arkadaşlar. Süreç ne ise işlemeye devam ediyor, yapılacak en güzel şey sorunu burada paylaşarak diğer insanların mağdur olmasını önlemek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsek07 -- 13 Mayıs 2013; 13:32:07 >
  • Arkadaşın ne amaçladığını ben de anlamadım. Ya buraya hiç yazılmaz ya da açık açık sorun neyse anlatılır .
  • Teşekkürler gelme zamanı için verdiğiniz bilgiye.Ford bayiilere ve otosana sorduğumda kesin bir yanıt alamamıştım verdiğiniz bilgi iyi oldu.En azından bekleme zamanımızı bilelim @Metal72
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.