Şimdi Ara

Ford Kuga 2.0 TDCi Powershift (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
37.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tugaybek bey e teşekkürler.

Çünkü hiçbir deneyim 15dk lık test sürüşü gibi olmuyor.
    Dolayısı ile epeyce aydınlatıcı bilgiye kavuştuk sayesinde.
    Fikir olarak %90 kuga dayım .
    birde bize fiyat hakkında bilgi verirseniz ?

kaça aldınız mesela ?
  • sayın tugaybek e sormuşssunuz ama bende cevaplıyayım
    benim hiç test sürüşüm yok,
    ancak 1 ay gibi bir süredir hem kendim birebir kıyas yapıyorum araçlarla
    ve forum sayesinde bir sürü arkadaşla fikir alışverişi yaptım
    sonuçta tercihim değişmedi, iyice yerine oturdu
    bu fiyata bu 4x4 çok hesaplı bence.
    dizaynsa dizayn, markaysa marka, donanımsa donanım, tüketimse tüketim vs.vs.

ben titanium x aldım, 75.000 tl ye buz beyazı,
    24 ağustosta kapora verdim, 15-30 ekim arası gelecek diyorlar,
    siyah istese idim 15 eylül gibi teslim diyolardı
    bırak 500 ü 250 tl bile indirim yapmıyorlar fiyat hep fix
    ama selective i 80 bine felan alan arkadaşlar var forumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver1 -- 1 Eylül 2010; 1:05:13 >
  • arkadaşlar çok önemli bir sorum var. start&stop hakkında bilgi verir misiniz? yani trafikte kırmızı ışıkta durunca bile araba stop ediyor mu? eğer stop ediyorsa bu özelliğin iptal ettirilme olasılığı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthavc

arkadaşlar çok önemli bir sorum var. start&stop hakkında bilgi verir misiniz? yani trafikte kırmızı ışıkta durunca bile araba stop ediyor mu? eğer stop ediyorsa bu özelliğin iptal ettirilme olasılığı var mı?

Start-stop düğmesi sadece arabayı çalıştırmanıza ve durdurmanıza yarıyor.Işıkta durunca arabanın kendiliğinden durması söz konusu değil.Bir nevi anahtar,anahtar çevirmek yerine düğme koymuşlar.
    Certac bey ben aracı 75.000 tlye aldım titanyum x paketi.%90 ise sizde kugacı olmuşsunuz demektir:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tugaybek -- 1 Eylül 2010; 8:58:35 >
  • sizin araç geldi mi tugaybek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

sizin araç geldi mi tugaybek?

Ağustosun ilk haftası ben aracımı teslim aldım.20 gündürde kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tugaybek -- 1 Eylül 2010; 10:55:37 >
  • hocam yorumlar nerde, resimler nerde
    lütfen bekliyoruz ama:)
    bizim almamıza daha 2 aya yakın bi süre var daha bari beklerken bilgi sahibi olalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugaybek

Ben yaklaşık 20-25 gündür Kuganın Titanyum x modelini kullanıyorum.Hem aracı test etmek için,hemde tatil yapmak için Ankaradan Alanyaya yolculuk yaptım.Opetten ilk depoyu doldurduğumda toplam menzil 643 km yazdı.Depo 65 lt ve tam doldurduğumda 200 tl ödedim,64lt aldı.Şunu söyleyeyim uzun yolda çok keyifli bir araç.Yol bilgisayarı ortalama 9.5 gibi yakıt değeri ile Konyaya geldim.Konyada tekrar Shell gtl ile depoyu doldurdum.Ancak 63 liralık(265 km) bir mazot aldı araç.Bu sefer Alanyaya 8.1 ortalaymayla girdim.Depo dolduğunda 702 km yazdı bu sefer.Genelde cruise kontrol ile aracı 105 km hıza kilitledim.Gerçekten çok keyifli ayaklarınızın serbest olması,uzun yolda hiç yorulmadım dersem yeridir.Cruise kontroldeyken araç çok dik yokuşlarda bile hiç zorlanmadan aynı süratte devam ediyor.Tek dezavantajı çok dik yokuş aşağı inişlerde aynı hızda tutamıyor.Bozukmu diye merak ettim hatta yolda hanıma kitapçığına baktırdım.Kitapçığında da yokuş aşağıda cruise kontrolun fren yapmadığı için hızınızı direksiyonda bulunan (-) tuşu ile ayarlayınız yazıyor.Araç gerçekten çok sesiz sanki benzinli gibi.Asfalt sesi falan almıyor.Ben bukadar sesiz olacağını tahmin etmiyordum bir dizel aracın.170 km hıza kadar çıktım en ufak rüzgar sesi bile yoktu.Bu arada tüm yol boyunca klima açıktı ve gerçekten çok güçlü bir kliması var.İçerisini buz gibi ederken dışarıdaki sıcaklık Alanyada 43 dereceyi gösteriyordu,ben ise klimayı sadece 3-4 diş fan ile çalıştıdım tüm yol boyunca.
    Beni esas endişelendiren bir diğer husus ise aracın panoramik tavanı idi.Sıcak bir bölgeye giderken tepeden vuran güneşi delikli tentenin kesip kesmeyeceği idi.Tenteyi bile kapatmaya hiçtyaç duymadık bile.Gerçekten dedikleri gibi panoramik cam güneş ışınlarını yansıtmada başarılıydı.Ön cam içinde aynı şeyleri söyleyebilirim.Hatta kapalı otoparkın kumandası ön camdan tutduğunuzda almıyor mecbur yan camdan tutmak zorunda kalıyorum.Nasıl yansıttığını düşünün.
    Arcı yol tutuşu gerçekten çok başarılı virajlarda zorlamama rağmen yolda çizgisinden ayrılmamayı zorlanmadan başardı.Sanki normal binek araç kullanıyormuş gibi rahat ve dengeliydi.Gaza tepkisi vitesi başarılı.sadece çok abanıldığı zaman gaza vites atışını geç yapıyor.Aracı bağırmak istemiyorsanız azıcık ayağınız gazdan çekerek vites büyütmesini sağlayarak bertaraf edebilirsiniz.Gaza bastığınızda tepki alabilmeniz güzel.Gayet güçlü bir araç bunu size hisettirmesi sizi mutlu ediyor.Powershift gerçekten güzel olmuş,vites geçişlerini hisetmiyorsunuz bile.Motorla uyumlu çalışıyor.
    Dönüşte tekrar Konyayı geçtikten sonra shell gtl koydum.Bu sefer araç 751 km yazdı.Ankaraya girdiğimde de ortalama 7.5i gösteriyordu.Katologdaki değerleri daha yakalamış değilim açıkcası.Bunun nedenini aracın yeni olmasına bağlıyorum,çünkü her depoyu dolduruşumda menzil artıyor ortalama düşüyor.Şu anda şehir içi ortalamam 9.3-9.5 gibi.Kullandığm mazot ise shell gtl.
    Arabayla ilgili sorularınız olursa seve seve cevaplamaya çalışırım.Saygılarımla.

Sayın Cengaver herhalde atladınız!:)

• yok okumuştum da heralde fazlasını istiyorum insan doğası,
    resimleri de atlamış olamam diye tahmin ediyorum ama heralde sn tugaybek:)

not: yorumunuzu tekrar okuduktan sonra merakımı celbetti,
    bu garaj kumandası ön camdan çekmedi demişsiniz,
    acaba ogs ye etkisi olur mu bu öncamın,
    zaten ceza yedik hesapta para kalmamış diye, bi de okumadı diye yemeyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver1 -- 1 Eylül 2010; 11:33:59 >
  • Abi Onların Güçleri Sadece Yazılım Değil Egr Valflerinden Değişio
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

yok okumuştum da heralde fazlasını istiyorum insan doğası,
    resimleri de atlamış olamam diye tahmin ediyorum ama heralde sn tugaybek:)

not: yorumunuzu tekrar okuduktan sonra merakımı celbetti,
    bu garaj kumandası ön camdan çekmedi demişsiniz,
    acaba ogs ye etkisi olur mu bu öncamın,
    zaten ceza yedik hesapta para kalmamış diye, bi de okumadı diye yemeyelim

evet atermik ön cam sinyallerin geçmesini engelliyor..
    ancak dikiz aynası önündeki siyah nokta nokta olan kısımlar bu geçişe izin veriyor.. ogs yi oraya takmalısınız..
  • Sanırım alıcam bende başka çare kalmadı.
    Ama en az daha 3 ayım var:)
    Ne yapalım beklicez.Zaten hemen alamıyosunuz sanırım bende o yuzden 2 ay kadar sonra sipariş geçip kaparosunu veririm gibi geliyor:)
    Acelem yok:)
  • hayırlı olsun
    bende çok araştırdım
    bu fiyata en iyi 4x4 bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: certac

Sanırım alıcam bende başka çare kalmadı.
    Ama en az daha 3 ayım var:)
    Ne yapalım beklicez.Zaten hemen alamıyosunuz sanırım bende o yuzden 2 ay kadar sonra sipariş geçip kaparosunu veririm gibi geliyor:)
    Acelem yok:)

benim de en az 3 yılım var.
  • ben de vazgeçtim
  • Merhaba,
    arabayı almadan önce bakmadığım forum araştırmadığım site kalmamıştı aldıktan sonra ilgim biraz azaldı ama performansı ve yakıtı konusunda yorumlarımı hemen ileteyim. Arabayı aldıktan sonra Bayram tatiline İzmir'e gittim, yol boyunca klima ful açıktı, ortalama hızım 90-120 arasında değişti yakıt 8.2 lt gösterdi. Şu an şehir içi kullanıyorum klimasız ortalama 7.9lt civarında. Yol performansını iyi gördüm. Motor sesi düşük hızlarda duyulmuyor, 160'ı geçtikten sonra ben buradayım şeklinde hatırlatma yapıyor. Araba rodajda olduğu için 180'i geçmedim ama 180'e çok çabuk çıkabiliyor. Yokuştaki performansıda gayet iyi diyebilirim.
  • hayırlı olsun hocam,
    resimlerini de bekliyoruz

• Ben de temmuz sonu siparişi verilen aracımı bir hafta önce aldım. Buz beyazı titanyum X. 2 yıldır hayalini kurduğum, otomatiği gelir mi diye beklediğim araca nihayet kavuşmuş oldum. Kesinlikle harika bir araç. İç dizaynını da sevdim. Panoramik tavana tepkiyi anlayabilmiş değilim. Hiç de iklim sorunları yaratmıyor. İç mekanı öyle ferah hale getiriyo ki seyahat keyfi inanılmaz artıyor. Tek şikayetim hızlı giderken yavaşlayıp tekrar hızlanmak gerektiğinde otomatik şanzıman biraz geç cevap veriyor. Zaten spor araba değil suv aldığımın bilincinde olduğumdan sorun da değil:) Ford anlaşmalı biliyosunuz, ben OPET eurodiesel kullnaıyorum ve karta işletiyorum. Bir abimin düz vites kuga vardı, bu sayede yağ sistemindeki ciddi bir arızayı opet tamamen üstlenip orjinaliye değiştirtmişti.
    Otomatik vites yazılarını niye göremediğimiz tarafa sağa koymuşlar bir onu anlayabilmiş değilim. Kullanan arkadaşlarıma da hayırlı olsun diyorum.

• Ayrıca;

2-3 yıldır bu aracı beklerken tüm suv' ları yakın takibe aldığımdan baya bir araştırmıştım ve kuga dışında tek ilgimi çeken volvo xc60 idi. Onun da iç konsol sevimsizdi ve fiyatı 60 bin eurodan (içi boş) başlıyodu. En iyi seçenek kuga diye düşünüyorum. Özellikle tipi muhteşemm
  • bu arada ;
    kuga focus c-max platformunda
    xc60 mondeo platformunda
    imiş..
    ben de aynı arabalar olduğunu düşünüyordum ama değil..
    sadece yeni xc60 da D3 163 ps yani kuga da yeni gelecek 2.0 tdci 163 ps lik motor ile haldex 4x4 sistemi ortak.. bir de powershift şanzuman..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.