Şimdi Ara

Ford garanti saçmalaması( aslında bir çok firma yapıyor) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
5.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

bizde garanti dediğin zaman firmaların yüzünün rengi değişiyor :)
    mahkeme kararı olmadan kolay kolay hak vermiyorlar
    bu gibi durumlarda firmalara çok sağlam cezalar verilmediği sürece mağduriyetler bitmez

Çok basit aslında, hakem heyeti firma aleyhine karar verdiği her seferinde onarım, parça v.b fiyatının 2 katı cezası vardır.

Na şunu yasalaştır anında çözülür bu sorunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    aynı fikirdeyim ,hatta daha fazla ceza verilmeli ama firmalar zaten devlete sürekli ağladıkları için çıkması zor gibi
  • burada beğenilmeyen Fiat böyle bir sorunda anında değişim yapar garantiden, ki daha önceden yaptıklarını biliyorum.
  • Sorun çözüldü.

Ford'a mail attım resimlerle ve tüketici hakem heyetine gideceğimi belirttim. Aynı anda servis tekrar itiraz edince kabul etti beyefendiler.

E bu kadar niye uğraştık neyse 2 hafta sonra parça değişimi yapılacak.

• Hayırlı olsun hocam darısı bizim başımıza.Darısı bizim başımıza derken bende 18 kasım tarihinde Ankara Otokoç bayiisinden 169 bin tl ye Ford Kuga aldım.Konya'ya dönerken Gölbaşı da yani araç 37 km de bozuldu.Aracın motorundan traktör gibi ses gelmeye başladı.Yol yardım geldi ve aracı çekici ile servise çektiler.Motor arızası olduğunu söyleyip bana LPG'li :) Mondeo verip gönderdiler.2 haftadır bekliyorum bayii müdürü aracı değiştireceklerini ama aynı özellikte başka araç olmadığı için 15 Aralıktan önce yeni araç veremiyeceklerini söylediler.Bekliyoruz bakalım moraller bozuk..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergunsoy

Hayırlı olsun hocam darısı bizim başımıza.Darısı bizim başımıza derken bende 18 kasım tarihinde Ankara Otokoç bayiisinden 169 bin tl ye Ford Kuga aldım.Konya'ya dönerken Gölbaşı da yani araç 37 km de bozuldu.Aracın motorundan traktör gibi ses gelmeye başladı.Yol yardım geldi ve aracı çekici ile servise çektiler.Motor arızası olduğunu söyleyip bana LPG'li :) Mondeo verip gönderdiler.2 haftadır bekliyorum bayii müdürü aracı değiştireceklerini ama aynı özellikte başka araç olmadığı için 15 Aralıktan önce yeni araç veremiyeceklerini söylediler.Bekliyoruz bakalım moraller bozuk..

LPG'li Mondeo mu

Düzgün çalışıyor mu bari? Yalnız Mondeo nefis bir araç.

Mekanik konusunda garanti düzgün çalışıyor hocam. Otosan dokunulan yerlerde sıkıntı çıkarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 1 Aralık 2017; 15:15:12 >

Mondeo net bozuk hocam.Gaza biraz yüklenince gaz kesiyor araba.Benzinde bineyim dedim o daha da kötü :) Ama idare ediyoruz bakalım.Tüpte 45 krş yakıyor.
  • quote:

Mondeo net bozuk hocam.Gaza biraz yüklenince gaz kesiyor araba.Benzinde bineyim dedim o daha da kötü :) Ama idare ediyoruz bakalım.Tüpte 45 krş yakıyor.

Nasıl bir servis LPG'li araç verir yav. Bana dizel focus vermişlerdi. Mondeo'nun konforuna hastayım.

Hemde mondeo sw Benim çok hoşuma gitmedi motor sesi güzel sadece.Benim moraller bozuk olduğu içinde sevmemiş olabilirim.
  • quote:

Hemde mondeo sw Benim çok hoşuma gitmedi motor sesi güzel sadece.Benim moraller bozuk olduğu içinde sevmemiş olabilirim.

Aracı sağ salim alın düzelir hocam. Diğer araçta sorun neydi acaba.
    Bu arada araç değiştirmeyi anında yapmışlar aferin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 1 Aralık 2017; 16:17:41 >
  • arabalar pahalı. biz alamıyoz derdimiz bu, alan da dertli tüketici hakları yok.
    Sorun neydi kimse birşey söylemedi.Benim şikayetim motordan traktör sesi gibi ses geliyordu.Araç değişimide anında yapılmadı hatta hala beklemede kimseden detaylı bilgi alamıyoruz.Konya Otokoç satış müdürünün söylediği aracın değişeceği hepsi bu :)
  • quote:

Sorun neydi kimse birşey söylemedi.Benim şikayetim motordan traktör sesi gibi ses geliyordu.Araç değişimide anında yapılmadı hatta hala beklemede kimseden detaylı bilgi alamıyoruz.Konya Otokoç satış müdürünün söylediği aracın değişeceği hepsi bu :)

Sorun bayaa sağlam demektir bu.

Motor değiştirip 2. El satar ya da ikame araç yaparlar. Neyse hocam uğraştırmamışlar en azından.

• labidu kullanıcısına yanıt
    Akü zayıflayınca nasıl bir hata verdi.
    Benim aküde zayıfladı şarj etmek için söktüm 24 saat dışarda kaldı tekrar taktığımızda motor arızalı servise gidin hatası veriyor ve araç marş dahi basmıyor.
  • Markaların hepsi sözleşmiş gibi müşteriye köpek muamelesi çektiğinden birşey kaybetmiyorlar.

her zaman arabaları mükemmel ve kusursuzdur, siz kesin yanlış birşey yaptınız. Yoksa bozulmaz. Bunun markası modeli yok.

güvendikleri birşey var. Bunu ben söylemeyeyim anlayan anlar.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.