Şimdi Ara

FORD FOCUS ZETEC-S ile ilgili bilgi ve deneyimlerinizi baylaşalım.(eski kasa) (233. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.683
Cevap
8
Favori
434.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mustafa-T

tuşa basınca esp iptal olur gösterge panelinde tuştaki sembol gibi bir lamba yanar. yine patinajla kalkınca göstergede o lamba yanıp sönerek esp nin çalıştığını gösterir.

Muhtemelen bendeki esp çalışmıyo. O tuşa defalarca bastım ama ön panelde ona benzer bi lamba yanmadı hiç?
  • aracın vites çerçevesi resmi var mı :D

aracınız bordo otomatik vites 2001 focus ghia değil dimi :D benim eski arabada o tuşu takmıştım çerçeveye :D ama çalışmıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-T

aracın vites çerçevesi resmi var mı :D

aracınız bordo otomatik vites 2001 focus ghia değil dimi :D benim eski arabada o tuşu takmıştım çerçeveye :D ama çalışmıyordu.

aşağı inip resmi çekmeye üşendim şimdi :)
    ama forumda daha önce paylaştığınız bir resim vardı,onunla birebir aynı sanırım..

• Benim aracım 2001 model focus ghia esp var..
    Göstergede ilk kontak çevirince gösteriyor.Ayrıca ilk alırken servise götürmüştüm orada expertiz raporunda da teyit ettim..
  • Bu arada birçok focus modelinde esp yok.Ancak asr gibi ekstradan vites çevresinde tuş olmayan ancak esp olan çok focus var.Yani asr tuşu ile anti patenej devre dışı bırakmak için tuş konulmuş ancak esp için konulmamış olabilir.Benim aracımda da esp var ama ekstradan asr gibi tuş konulmamış.zaten ihtiyaçta yok tuş koymaya.Dolayısıyla aracınız servis kayıtlı ise servisniz size olup olmadığını mutlaka söyler.Bu arada ilk kontak çevirdiğinizde esp ışığı var gösterge panelinde o yanıyor ve bir süre sonra sönüyor ise aracınızda esp var.Hiç yanmıyor ise esp yok.Yanıyor ancak sönmüyor ise devre dışı veya arızalıdır...
  • focus I için vites çerçevesinde esp tuşu yok ise esp yok. yani esp için tuş konulmamış gibi bir durum söz konusu değil. ABS ile ESP karışmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karam3517

Benim aracım 2001 model focus ghia esp var..
    Göstergede ilk kontak çevirince gösteriyor.Ayrıca ilk alırken servise götürmüştüm orada expertiz raporunda da teyit ettim..

Kontağı çevirdiğinizde panelin resmini çekebilirseniz sevinirim.Bende esp tuşu var ancak panelde ışık yanmıyo(yada çok dikkatli değilim farketmedim.1haftadır yatıyo araba..)Tam olarak o ışık nerdeymiş merak ettim..
  • Konuyu biraz daha değiştirelim , focus 1 1.6 ile 205 km/h gördüm . Düz yol. Daha gider mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skrbsr96

Konuyu biraz daha değiştirelim , focus 1 1.6 ile 205 km/h gördüm . Düz yol. Daha gider mi ?

naptın hacı araba havalanmıştır ya uçak moduna geçmiş remen.
  • Düz Yolda Değil tam Çok hafif eğim + asvalt yeni.
  • quote:

Düz Yolda Değil tam Çok hafif eğim + asvalt yeni.

iimiş yakıtı nasıl kardeş şehir içi 250 yi geçiyormu?
  • quote:

Konuyu biraz daha değiştirelim , focus 1 1.6 ile 205 km/h gördüm . Düz yol. Daha gider mi ?

186 km hızla radara girmeyi başaran(!) biri olarak daha gideri var diyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dürüst06

quote:

Düz Yolda Değil tam Çok hafif eğim + asvalt yeni.

iimiş yakıtı nasıl kardeş şehir içi 250 yi geçiyormu?

Ankara trafiği malum 250civarı maalesef =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkartaln

quote:

Kaç lira kitlendi sorması ayıp .k
  • quote:

quote:

quote:

319 yada 349 lira yazmışlardı yanlış hatırlamıyosam.(daha ödemediğim için net hatırlayamadım.)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

319 yada 349 lira yazmışlardı yanlış hatırlamıyosam.(daha ödemediğim için net hatırlayamadım.)

ovv.

• quote:

Orijinalden alıntı: okyaypay

eski kasa focus ghia ve collection lastik ebadı : 195/60/15
    eski kasa focus comfort ve amb. ebadı : 185/65/14
    2005 yeni kasa ghialar 115 hp idi ilk 2005 te çıktı
    trendler ve ghiaların otomatikleri 100 hp
    evet 100 hp az kalıyor

ölçüleri 185/65/14 olan focus I comfort 2004 aracımdaki lastik jant degişikligi yaparak 195 /60/15 yapmak istiyorumama toplam çapta 19 mm artiş % 3,19 oluyor + - % 2,5 dan fazlası önerilmez diyor

http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25

sizlerin görüşü nedir

• İzmir de işçiliğini beğendiğiniz direksiyona deri kaplayan yer varmı arkadaslar? fiyat uygun olursa iyi olur..
  • bu focusların hangi model aralığında yol bilgisayarı var.
  • benim foccusuda böyle yapalim
  • 
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.