Şimdi Ara

FORD FOCUS ZETEC-S ile ilgili bilgi ve deneyimlerinizi baylaşalım.(eski kasa) (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.683
Cevap
8
Favori
434.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yardımcı olmak isterdim ama hiç kilit problemi yaşamadım...
  • Arkadaşlar herkese selam. 1-2 ay önce 2000 Focus sahibi oldum. Aracı daha yeni tanımaya başladım. Bu süreçte sevgili Özyürek arkadaşımın ve sevgili Okyaypay 'ın nefis yorumlarını okuyarak oldukça bilgilendim. Sizlere özellikle teşekkür ederim. Bu arada tüm arkadaşlarımın son derece saygılı , düzeyli yorum ve soruları beni bu klube resmen bağladı.
    Arkadaşlar daha önce yaşamış olanlar varsa ; benim sıkıntım aracın altından gelen garip bir uğultu. Sanki birşey aracı kasıyormuş gibi hisse kapılıyorum. Özellikle soğuk havalarda daha çok hissettim. Zaman zaman yoğun bazen hiç olmayan bir uğultu bu öncede karşılaştığınız bir problemse yazarsanız sevinirim. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.
  • Hayırlı olsun..
    Bence bir uzman duysun o sesi...
  • Evet en doğrusu bu olacak galiba. Zamanım çok sınırlı olduğu için ihmal ediyorum ama bi ara sanayi sitesine gitmek şart oldu. Bu arada Özyürek , internet siteni dolaştım yaratıcılıkta üstüne tanımıyorum valla büyüksün ne diyebilirim. Çok yaşa iyi mi
  • Teşekkür ederim... Sizde çok yaşayın...
  • Zero Emision Tecnology: fordun emisyon değerlerini sürekli kontrol eden ve buna dayalı olarak yakıt besleme sisteminde değişikliklere giden tekniği kullanan işletim sisteminin adıdır bu ve bu motorda ford ilk defa bosh beyin sistemini kullandı ve herşeye duyarlı kendini o anki duruma adapte edebilen bir araçtır
  • Yol bilgisayarı taktırmak istiyorum. Olabilir gibi geliyor. Fiyatı ne kadardır. Nerede bulabilirim, ben nevşehirdeyim.
    Z-rotları değiştirdim. Sol ve sağ ikiside gitmişti. Oldukça gürültü yapıyordu. Şimdi ise o seslerden eser kalmadı. Connect z-rotu (viraj demiri) taktırdım ve fiyatı 35*2=70ytl. Tanesi 20-25ytl gibi fiyatlardan bahsediliyor. Ben biraz aldandımmı?
  • Merhaba arkadaşlar..

şu kapı direklerindeki emniyet kemerlerinin oldugu yerden gelen çıt çıt seslerini kesebilen oldumu hiç yaa.... müzik sesini kestiğim zaman muazzam bi çıt çıt sesiyle kullanıyorum arabayı... çok sinir bozucu bir durum..
  • fiyatına takılma her yer farklı fiyat veriyor. bende değiştiricem haftaya servisi arayıp connect z-rotu taktırmak istiyorum dedim eleman focusa connect z-rotu olmaz mondeo z-rotu olur ve hatta güzelde olur dedi kafam karıştı...
    nasıl memnunsun galiba z-rotlardan. bende connect z-rotu taktırıcam uyum problemi yaşanmadı değilmi?
    quote:

Orjinalden alıntı: oktor

Yol bilgisayarı taktırmak istiyorum. Olabilir gibi geliyor. Fiyatı ne kadardır. Nerede bulabilirim, ben nevşehirdeyim.
    Z-rotları değiştirdim. Sol ve sağ ikiside gitmişti. Oldukça gürültü yapıyordu. Şimdi ise o seslerden eser kalmadı. Connect z-rotu (viraj demiri) taktırdım ve fiyatı 35*2=70ytl. Tanesi 20-25ytl gibi fiyatlardan bahsediliyor. Ben biraz aldandımmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: lmnggen

fiyatına takılma her yer farklı fiyat veriyor. bende değiştiricem haftaya servisi arayıp connect z-rotu taktırmak istiyorum dedim eleman focusa connect z-rotu olmaz mondeo z-rotu olur ve hatta güzelde olur dedi kafam karıştı...
    nasıl memnunsun galiba z-rotlardan. bende connect z-rotu taktırıcam uyum problemi yaşanmadı değilmi?
    quote:

Yol bilgisayarı taktırmak istiyorum. Olabilir gibi geliyor. Fiyatı ne kadardır. Nerede bulabilirim, ben nevşehirdeyim.

"elinizde connect z-rotu varmı " diye telefon aç tekrar

• quote:

Orjinalden alıntı: KARBEK

Arkadaşlar herkese selam. 1-2 ay önce 2000 Focus sahibi oldum. Aracı daha yeni tanımaya başladım. Bu süreçte sevgili Özyürek arkadaşımın ve sevgili Okyaypay 'ın nefis yorumlarını okuyarak oldukça bilgilendim. Sizlere özellikle teşekkür ederim. Bu arada tüm arkadaşlarımın son derece saygılı , düzeyli yorum ve soruları beni bu klube resmen bağladı.
    Arkadaşlar daha önce yaşamış olanlar varsa ; benim sıkıntım aracın altından gelen garip bir uğultu. Sanki birşey aracı kasıyormuş gibi hisse kapılıyorum. Özellikle soğuk havalarda daha çok hissettim. Zaman zaman yoğun bazen hiç olmayan bir uğultu bu öncede karşılaştığınız bir problemse yazarsanız sevinirim. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

şımarcem şimdi ben yahu , teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: KARBEK

. Bu arada Özyürek , internet siteni dolaştım yaratıcılıkta üstüne tanımıyorum valla büyüksün ne diyebilirim. Çok yaşa iyi mi

benim de var ama özyüreğin sitesindeki bütün modları yaptıktan sonra açabiliyosun benim siteyi , ondan önce olmuyor :)

bu arada sesle ilgili
    differansiyel olduğunu tahmin ediyorum , rulmanda olabilir , servise uğrayıver bencede
  • Arkadaşalr ben bakımda z rotları değiştirirken hem konnek hemde focus z rotuna baktım ikiside aynı fiyat. Fakat connet z rotrarının baş tarafrarı 360 derece dönme özelliği yok ama focus z rotlarının baş tarafrarı 360 derece dönebilen körüklü bir şekilde. Usta da focus z rotunu tavsiye etti ben de daha konforlu olacağını düşündüm ve daha hoşumama gittiği için orijinal focus z rotu taktıtdım çok memnunum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lmnggen

fiyatına takılma her yer farklı fiyat veriyor. bende değiştiricem haftaya servisi arayıp connect z-rotu taktırmak istiyorum dedim eleman focusa connect z-rotu olmaz mondeo z-rotu olur ve hatta güzelde olur dedi kafam karıştı...

Gayet memnunum. Uyum problemi yaşanmadı. 20 dakika kadar sürede iki z-rot'da sorunsuzca takıldı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: karaaagac

Arkadaşalr ben bakımda z rotları değiştirirken hem konnek hemde focus z rotuna baktım ikiside aynı fiyat. Fakat connet z rotrarının baş tarafrarı 360 derece dönme özelliği yok ama focus z rotlarının baş tarafrarı 360 derece dönebilen körüklü bir şekilde. Usta da focus z rotunu tavsiye etti ben de daha konforlu olacağını düşündüm ve daha hoşumama gittiği için orijinal focus z rotu taktıtdım çok memnunum.

Bende takılırken çıkan z-rot ile yeni takılan z-rotlara baktım. Dediğiniz gibi 360 derece dönme özelliği yok değildi. Bilakis körüklü ve 360 derece dönebiliyordu. Ford markalı poşetinden çıkartarak gözümün önünde taktı usta. Hatta çıkanlarda ''Made in Japan '' yazıyordu. Takılan Z-rotlarda ise üretim yeri yazmıyordu. Sordum 'ford fason yaptırıyor' cevabı ile karşılaştım. Ama Poşetin üzerinde Ford logosu ve irsaliye barkodu vardı.

• quote:

Bende takılırken çıkan z-rot ile yeni takılan z-rotlara baktım. Dediğiniz gibi 360 derece dönme özelliği yok değildi. Bilakis körüklü ve 360 derece dönebiliyordu. Ford markalı poşetinden çıkartarak gözümün önünde taktı usta. Hatta çıkanlarda ''Made in Japan '' yazıyordu. Takılan Z-rotlarda ise üretim yeri yazmıyordu. Sordum 'ford fason yaptırıyor' cevabı ile karşılaştım. Ama Poşetin üzerinde Ford logosu ve irsaliye barkodu vardı.

Takarken sordular mı; Orjinal mi takalım yan sanayimi takalım diye. ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozyurek

quote:

Takarken sordular mı; Orjinal mi takalım yan sanayimi takalım diye. ?

İlk oraya gittiğimde sordum, orjinal connect z-rot'unun ellerinde var olduğunu söylediler. Ben orjinal takılmasını istediğimi söyledim. Üstelik ford transit, connect servisiydi. Daha önce debriyaj merkezinide oraya yaptırmıştım. 3 ay oldu, onda da bir sıkıntı yaşamadım.

• soğutma suyu pompası ve açtırmışken triger setide degişşin istiyorum .özel serviste fiyatı ne kadar olur .bilgisi olan var mı ?
  • Bende değiştirmek istiyorum özel serviste yeni fiyat aldım.
    Triger Kiti : 95
    V Kayışı : 22
    V Kayış Rulmanı : 25+30
    Devirdaim : 70
    Antifiriz : 23
    İşçilik : 80
    Toplam :345
    nasıl pahalı mı
  • aşağı yukarı aynı fiyatlar bende sormuştum bir kaç yere...
  • 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.