Şimdi Ara

FORD FOCUS ZETEC-S ile ilgili bilgi ve deneyimlerinizi baylaşalım.(eski kasa) (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.683
Cevap
8
Favori
434.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yakıtın normal karaağaç ben de aşağı yukarı aynı değerleri yakıyorum bu yüzden de tüp düşünmüyorum. ama yılda 3500 km çok az yahu. başka araç mı var yoksa? şirket arabası filan?
    quote:

Orjinalden alıntı: karaaagac

Kermo ve İrem_cafe arkadaşalr öncelikle arabalarınız hayırlı olsun kazasız belasız binersiniz inşallah.

İrem-cafe arkadaşım önceki baktığın araç ghia dır yada sonradan taktırmıştır. Ambiante Gp lerde uzaktan kumanda yok ama sonradan alarm takılabilir benim araçta 2001 Anbiante Gp sonradan alarm taktırdım hemen 10 dakikada takıyorlar merkezi kilit olduğu için ön kolayına kaçıp sadece ön kapıya bağlayıveriyorlar orassı kilitlenince de her yer kilitleniyor zaten. Sedan hb arasında hiçbir fark yok sadece bagaj farkı var bir de bh daha hafifse biraz daha az yakma ihtimali var. Bir de şunu belirteyim 2000 1.6 Gp lerde 2 hava yastığı 2001 Gp lerde ise 4 hava yastığı var. Tekrar hayırlı olsun her iknizde yerinde ve çok iyi bir seçim yapmıssınız.

Arkadaşlar geçenlerde pek de güvenilir olmayan bir ölçüm yaptım. 50 YTL lik benzinle 208 şehir dışı kalanı şehir içi olmak şartıyla tam 270 km yaptım. Bu arabanın ortalam km de 18,5 YKR yaktığını gösterir. Hadi birazcık yanıldım diyelim 20 YKR olsun. Tüplü focuslar ise ortalama 16 YKR yakıyormuş doğru ise. Uzun yıllar bineyim diye tüp taktırmak istiyordum ama bu durumdan ötürü vazgeçtim. Zaten yılda ortalama 3500 km yapıyorum şimdi tüpe de en 2000 YTL para verilecek bende bunu anca 6-7 yılda amorti edebilirim. 3 YKR lik fark için değmez diye düşünmemeye başladım. Ne dersiniz hesap doğru mu? Yoksa bir yerlerde yanlış mı yapıyorum? Zaten arabamı devamlı uzun yolda kullanıyorum. Şehir içinde aylık 20 Ytl lik benzin bazen çok bile geliyor. Çocuk olduğu için klimayıda kullanmıyorum 90 ı da fazla geçmiyorum, işede servisle gidip geliyorum. Bu durumlara bakarak ne tavsiye edersiniz tüp taktırmalımıyım? Ekonomi aszda ekonomidir taktır mı dersiniz?

İyi Günler Dilerim....

• aracımı götürebilcegim istanbul da focus ta harbiden anlayan bir servis tavsiye edermisiniz .ve cevaplarınız için cok tesekkurler
  • karaagac değerlerin normal zaten söylediğin şartlarda focus çok yakan bir araç değil biz napalım istanbul'da artık heryer durkalk trafik valla yaz gelince istanbul boşalıyoda biraz tasarruf yapıyoruz şimdi kış geldi 45Lt ile trafikte 500 km'yi zor görüyorum ;söylediğin şartlarda bence kesinlikle LPG taktırıp orginal araçla oynatma zaten çok az kullanıyosun onuda keyfiyle kullan; kazasız belasız
  • quote:

Orjinalden alıntı: kermo

karaagac değerlerin normal zaten söylediğin şartlarda focus çok yakan bir araç değil biz napalım istanbul'da artık heryer durkalk trafik valla yaz gelince istanbul boşalıyoda biraz tasarruf yapıyoruz şimdi kış geldi 45Lt ile trafikte 500 km'yi zor görüyorum ;söylediğin şartlarda bence kesinlikle LPG taktırıp orginal araçla oynatma zaten çok az kullanıyosun onuda keyfiyle kullan; kazasız belasız

yaz gelince istanbul boşalıyor
    bodrum doluyor, başım dönüyor 34 plakadan, biz başlıyoruz dur kalka allahtan mesafe kısa

işin esprisi bi yana lpg şart, benim araçta var, şehir içi 9lt / 100km; 9lt * 1.50 ytl =13.5 ytl /100 km = 135 ykr km'de

devir ekonomi devri

benzin olsa km şehir içi 250 aşağıya yakmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkucay -- 5 Eylül 2007; 21:35:25 >

• Karaagac ve özyurek arkadaşlar verdiğiniz bilgi için teşekkürler

aracı bu gün teslim aldım dış görünüm olarak çok harika yüksek model sanıyorlar tabi arabadan anlamayanlar yıpranmamış aradığımda böle bi araçtı ama? sorunlarım var
    öncelikler (ozyurek) arkadaşım triger bujiler buji yağ değişimi vs yeni değişmiş

karaaagac arkadaşım benim baktığım 1.6 Anbiante Gp hb 2000 modeldi 3 tanesine baktım ücündede kumanda vardı orjinal gibilerdi kontaktan yani ama sonradanda takılmış olabilir... sattığım opelin kumandası bende iyi marka diyiyorlar nerden baksan 3 yıllık kumanda onu taksam olurmu yoksa yenisinimi taktırayım? birde alarm takan her usta takarmı yoksa özel ustasımı var..?
    bilseydim 2001 modele bakardım nede olsa 2 hava yastığı fazla bunada şükür önceki arabamda o da yoktu
    fotoğrafları yarın yükleyecem yaorumlarınızı bekliyor olacam..
  • arkadaşlar sorum olacak sanırım çok kafa ağırtacam bu gidişle şimdiden özür dilerim..
    sizler olamsaydınız asla focus sahibi olmazdım.

sorunuma geceyim sizin araçlarda göstergede km yazısında gece ışık yanıyomu? bende ışık yanmıyor hatta kültablası ve klima anhtarı değilde yanındaki anahtarda da ışık yanmıyor..farlar çok cansız far ayar düğmesi ile oynadım hiç bir değişiklik olmadı arkamdan gelen araçların ışığı önüme düşüyor sol far yeni değişmiş ışıl ışıl duruyo sağ far baya kirli ne fayda el feneri daha canlı ışık veriyor diyebilirim ne yapmam gerekiyor yenisnimi alıyım yoksa ampüllerimi dğiştireyim ampul değiştirsem sol far kirli yararı olurmu
    şimdiden teşekkürler

not: bu arada orjinal teybin yerine pıoner cd calar taktırsam kaba dururmu taktıran arakdaşlar sizce nasıl olur müzik sistemi döşeyen arakdaşım biz çok taktık güzel olur dedi ama teyp baya büyük nasıl olacak bu iş müziği çok seviyorum 1.500 ytl değerinde setim var evde yatıyoo ama focusumu bozmak istemem yorumlarınızı e bilginizi esirgemeyin

ha kasgo yaptırdım aynı gün 665 ytl 8 taksit birlik sigorta full olanından Birlik sigorta yer ankara merak edenler için duyurulur

• bu tip problemlerinizi bence kendiniz uğraşmayın yetkili servise gitmelisiniz. 7 yıllık 90000 km de araba alıyorsunuz. Nesi var nesi yok ortaya çıkartmak lazım.
    focusun orjinal ses sistemi zaten çok kaliteli. Oraya uygun kasa adaptörü bulabilirseniz pioneer setinizi de takabilirsiniz.
    Göstergelerde ve butonlarda gece yeşil ışık yanması lazım. belki sigortası atmıştır. far ayar düğmesi yükseklik için, muhtemelen sizin farlar orjinal değil ya da arızalı.
  • Karenin arkadaşım ben öğretmenim şehir içnde araca çok binmiyorum anca çocuğu doktora falan götürürken bazende geziyoruz. yılda 2 veya 3 saferde Konya'ya gidiyorum okadar. Alalı 2 yıl oldu hemen hemen, yağınıdı değiştirmiştim aldığımda, daha 10 bin diyemedim 84 binde idi şimdi 92 binde artık 10 bini beklemeyeceğim maaşta değiştirmeyi düşünüyorum. İşe servisle gidip gelince fazla binmiyorum. 20 Ytl benzin attım mı epey gidiyor. Örneğin iki ay önce ışık yandığında 50 Ytl lik benzin almıştım 2-3 gün önce tekrar ışık yandı 30 YTl lik daha aldım.. İkinci araba mı var demissin nerde kardeş daha bunun 30 ay taksidi var.

İrem_Cafe kardeş alarmı her elektrikçi takar tabi işin ehli olursa daha iyi olur ön sağ kapıyı söküyorlar iyi takamazlar hopörlerin olduğu yerden esmeye başlar. Farlara gelince, Farlar gerçekten biraz zayıf güçlü ampül takınca bir nebze iyi oluyor ben öle yaptım. Ayrıca tasların ve far camların sararmış veya hava su almıssa o da çok etkiler. Yeni almak en az 250 ye patlar. Gittigidiyor com da gördüm adamın biri modifiye amaçlı sökmüş bütün parçaları satıyordu duruyorsa bir bak istersen. Ya da farları sök içini ispirto gibi bir şeyle iyi bir yıka belki faydası olur. Ama önce güçlü bir ampül taktır.

Orijinal teybe gelince değiştirme derim hem orda çok sırıtıyor şahin gibi falan oluyor. Ayrıca kumandayı kullanamazsın değiştirirsen. Sana tavsiyem transmitter ala gayet iyi normal radyo gibi ses veriyor. Bu okulda gördün arkadaş şahine takmış gayet güzel dinliyor hatta yanına diğier arkadaşın arabasını koydum o bile çikiyor. Yani çok müzik hastası değilsen işini görür. Ama burası Aksaray fazla radyo yok o yüzden rahat oluyor oralarda nasıl olur bilmem.

Kasko meselesine gelince gayet iyi fiyat. bende aynı şirketten ikinci yıl full kasako ve trafik beraber yaptırdım 600 Ytl ye peşin %40 falan indirim uyguladı tanıdık olduğu için ıvıra zıvıra indirim yazdı.

İyi Geceler Dilerim.

• arkadaşalr bir sorum olcak anlatabilirsem tabi... focus 1 de sağ çamurluğun motor kaputunun menteşesine doğru son bir bağlantısı varya ön fardan doğru yukarı doğru 3 tane vida var onun 3. sünde çamurlukta kaln bölümde ford damgası var tabi orjinalinde aynı ford damgası sizin sol çamurluğunuzdada varmı ..şimdi siz buda nasıl bir soru dersiniz geçen bi galericiye dedimki arabam satılık bişeyi varmı dedi adam bnde olmadığnıı bildiğim için yok dedim adama ...adam döndü dolaştı bişey bulamadı kaputu açtı sol çamurlukta ford damgası yokmuş neymiş efendim bu parça değişmiş aynı yerde parçanın sanrım takıldığı tarih yazıyor aynen şöyle 14 04 C x tabi bu numaralar her iki çamurluktadad aynı diğer parçalarada baktım numarlar aynı kapılarda sutunlarda aynı numarlar yazıyor bir bakıpta bana söylerseniz çok sevineceğişm şimdiden teşekkürler inşallah anlamışsınızdır...
  • zeybek243 şu an aracımla aynı yerde olmadığım için bakamadım ilgilenmedi deme en kısa sürede bakıp cevap atarım ; birde birşey belirtmek istiyorum benim bu foruma katılma sebebim araçile ilgili bilgi ararken tesadüf sonucu denk gelmem ve başından sonuna kadar okudum ve gerçekten çok bilgilendim diğer önemli konu ise seviyeli olması idiki önemli olanı bu genelde buraya kayıt olana dek bu tarz forumlara ilgi gösteren biri değildim sebebi ise genelde insanların sahip oldukları şeyler dışındaki herşeye çamur atmaları kötülemeleri bu herşey olabilir oto,bilgisayar .... bu forumda buna rastlamadım pek şimdi diyeceksiniz bunu neden yazdı ; hiiiç içimden geldi birde daha soruma kimseden henüz yanıt gelmedi
  • karaağaç bilgi için teşekkürler
    alarm işi tamam yenisini taktırdım sorun yok şimdilik far işi karmaşık sanırım farlar aşağı bakıyo.. uzunları yakarak yola devam ediyom kimsede selektör yapmıyor yani göz almıyo okadarki berbat . en yakın zamanda baktıracam..

ilginç bi sorun inşallah bilen çıkar.. benin focus ? çekiş olayı sıfır araba şahlanmıyoo 4 ile çıkacak rampalarda 3 e düşüyo çok baygın ?? gazı köklediğimde belli bi seviyeden sonra tekleme yapıyoo 1 sn ye kadar desem yeri olur.. yeni araç kullanan anlamayacak derecede..
    devrini fazla versem bile değişiklik yok.. bujiler buji kablosu yeni değişmiş.. arabadan çok iyi anlayan bi arkadaşım.. motor sağır kalmış ondandır.. sizce bu doğrumu eğer sağır kaldıysa ne yapmam lazım duyması için.. tabi böle bi olay varsa yani motoru açmak için. ne yapmam lazım

iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi irem_cafe -- 7 Eylül 2007; 13:11:08 >
  • farları sıfır konumunda en üst seviyede ayarlattım ihtiyaç olunca yukarı kaldırabiliyorum ama karşıdan gelenleri çok rahatsız ediyor. Güçlü ampül taktır benimkine sıfır konumda bile sellektör yapıyorlar. Ama benimki çok parlak yanıyor göz alabiliyor fakat tam bir aydınlatma yapmıyor herhalde focusların farları zayıf.

Motoruna gelince; Çekiş düşük olması bir kaç nedene bağlıdır. Bunlar bujiler,Buji tertibatı(kaplo vs.) Birde benzin. Bujiler yeni değişti demişsin ama belki bir hata vardır, yanlış bağlamışlardır biri çalışmaz olurda olur, ayrıca hava filtresini değiştir. Bir arabayı life kaldırt benzin deposunun yanında benzin filresi var çoğu usta bilmez onu değiştirt muhtamelen ondan olabilir. Bu dediğim hemen hemen servis dığşında ustalar bilmez fiyatı 15 veya 30 YTL olması lazım. Bir de şunu belirteyim focuslar 250 den sonra çcanlanır altı ölüdür biraz yüksek devir kullan daha atak olur. Hatta 2. vites 3500 den delirir.

İyi Günler dilerim.

• bu gün farları ayarlattım,sağ ön far orjinal olduğu için düğmeden ayar yapılıyo sol ön sonradan takılmış düğmeden ayarlanmıyo,usta manuel olarak ayar yaptı, akşam olduğunda deneme yapacam.. olmassa yenisini alacam ama kafama takılan yenisini alırsam takım olarak, yinemi zayıf olacak fordlarda böle bi dezavantaj varmış doğrumu doğruysa canlandırmanın başka yolu yokmu masrafsız bir şekilde, eski arabamdada böle sorun vardı güçlü ampul takdırdım pekte faydası olamadı, hangi araba aldıysam fardan yana ve aynalardan yana şansım çıkmadı..

bu arada focus 2000 modellerde aynalar kapanıyomu ben beceremedim.. kusura bakmayın arabanın yabancısıyımm.

iyi günler dilerim..
  • okyaypay , senin ki de tekerleme gibi olmuş yaaa.. :-)))

yanlız lpg deki benzer sorunları bende yaşadım . klima açıkken gerçekten de facia. benim araçta tartarini kit var. ama şu bi gerçek ki takan usta çok önemli. bence lpg kullanırken kazanç çok önemli. yakıt tasarrufu diye performans tan ödün veriyoruz. ama yılda 20-25 bin km yapan biri olarak aynı km yi benzinle yaptıgımı düşündügümde lpg de ne kadar haklı oldugumu düşünüyorum. ama klima açıkken ve biraz da aracımdan performans beklerken de benzinli günlerimi özlemiyor değilim hani.. aslında çok bi fark yok benzinle lpg arasında... ama o ufacık fark bile bazen hissettiriyor kendini... o yüzden lpg=gül. gülü seven diken misali... mesaj alınmıştır umarım :-)))

saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

quote:

Orjinalden alıntı: boracho

arkadaşlar herkese selam...daha önce foruma kendimi tanıtmıştım ama pek fırsat bulamadım katılmaya...hemen konuya gireyim...2003 focus hb comfort aracım var...şubat ayında aldım ve nisan ayında zavoli marka lpg taktırdım...ama bu lpg yüzünden o kadar sevdiğim ve emek verdiğim aracımdan soğudum...araç ilk çalıştığında pat pat diye sesler geliyor...klima açıkken araçtan performansı bırak kakmasını beklemek bile zor...kaç kez ayaryapıldı ama durum aynı...ayrıca yakıtım da km de 150 nin altına düşmedi(%85 şehir dışı,%15 şehir içi)...aslında lpg bölümüne açmam gereken bir konuydu fakat bu motordan çıkan ses belki başa bişeyden kaynaklanıyordur diye buraya yazayım dedim...ilginize teşekkürler...

2001 focus var
    zavolli var
    sanki benzinliden daha iyi bile gidiyor
    bence seninkini takanlarda sorun var

• selam karaagac...

senin durumunda olsam lpg taktırmazdım.. ama 18,5 ykr de benzinde en düşük değerlerden biridir herhalde.. benim araç şehir içi 27-30 ykr gibi yakıyordu.. lpg almadan önce.. az km yapıyosun 90 ı geçmiyosun .. bence boşver lpg yi... bence böyle kullan..

quote:

Orjinalden alıntı: karaaagac

Kermo ve İrem_cafe arkadaşalr öncelikle arabalarınız hayırlı olsun kazasız belasız binersiniz inşallah.

İrem-cafe arkadaşım önceki baktığın araç ghia dır yada sonradan taktırmıştır. Ambiante Gp lerde uzaktan kumanda yok ama sonradan alarm takılabilir benim araçta 2001 Anbiante Gp sonradan alarm taktırdım hemen 10 dakikada takıyorlar merkezi kilit olduğu için ön kolayına kaçıp sadece ön kapıya bağlayıveriyorlar orassı kilitlenince de her yer kilitleniyor zaten. Sedan hb arasında hiçbir fark yok sadece bagaj farkı var bir de bh daha hafifse biraz daha az yakma ihtimali var. Bir de şunu belirteyim 2000 1.6 Gp lerde 2 hava yastığı 2001 Gp lerde ise 4 hava yastığı var. Tekrar hayırlı olsun her iknizde yerinde ve çok iyi bir seçim yapmıssınız.

Arkadaşlar geçenlerde pek de güvenilir olmayan bir ölçüm yaptım. 50 YTL lik benzinle 208 şehir dışı kalanı şehir içi olmak şartıyla tam 270 km yaptım. Bu arabanın ortalam km de 18,5 YKR yaktığını gösterir. Hadi birazcık yanıldım diyelim 20 YKR olsun. Tüplü focuslar ise ortalama 16 YKR yakıyormuş doğru ise. Uzun yıllar bineyim diye tüp taktırmak istiyordum ama bu durumdan ötürü vazgeçtim. Zaten yılda ortalama 3500 km yapıyorum şimdi tüpe de en 2000 YTL para verilecek bende bunu anca 6-7 yılda amorti edebilirim. 3 YKR lik fark için değmez diye düşünmemeye başladım. Ne dersiniz hesap doğru mu? Yoksa bir yerlerde yanlış mı yapıyorum? Zaten arabamı devamlı uzun yolda kullanıyorum. Şehir içinde aylık 20 Ytl lik benzin bazen çok bile geliyor. Çocuk olduğu için klimayıda kullanmıyorum 90 ı da fazla geçmiyorum, işede servisle gidip geliyorum. Bu durumlara bakarak ne tavsiye edersiniz tüp taktırmalımıyım? Ekonomi aszda ekonomidir taktır mı dersiniz?

İyi Günler Dilerim....

• benim aracım ambiante ve uzaaktan kumandalı merkezi kilit yok bunu yaptırmak cok masraflı oluyormu acaba kapıyı anahtarka acmaktan bıktım walla
  • quote:

Orjinalden alıntı: izh pickup

benim aracım ambiante ve uzaaktan kumandalı merkezi kilit yok bunu yaptırmak cok masraflı oluyormu acaba kapıyı anahtarka acmaktan bıktım walla

Arkadaşım piyasada 30-40 YTL ye alarm takanlar var. İki de cam modülü taktır çok iyi oluyor. Bazen arabayı stop ediyorsun iniyorsun tam kilitleyeceksin bakıyonki cam açık kalmış kontağı tekrar binip kontağı açıp camı kaldırmak zor oluyor. Tanesi 15- Ytl iki tane cam modülü taktırdın mı kilitleyince açık camlarlarda örtülüyor camı açık unutma derdi kalmıyor. Ben iki yıl önce 60 Ytl alarm 30 Ytl de cam modüllerine verip taktırdım. Ama alarm bir kaç kere sorun çıkardı ucuz birşey taktırdığıma pişman oldun gerçi bir yıldır sorun çıkarmadı. Sen alarm taktırırsan eğer kalitrlisinden taktır ucuzuna kaçma şöle 100-150 Ytl lik olanlardan taktır çok iyi olur.

İyi günler dilerim....

• gençler benim focus bugünlerde yeni bir adet edindi. sabahları motor soğukken otoparktan geri geri çıkarken bir uğultu geliyor. durunca ve debriyaja basınca ses kesiliyor. 1. viteste yok. araba biraz ısınınca 1dk. sonra filan denedim ses gelmiyor. sizce nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: karenin

gençler benim focus bugünlerde yeni bir adet edindi. sabahları motor soğukken otoparktan geri geri çıkarken bir uğultu geliyor. durunca ve debriyaja basınca ses kesiliyor. 1. viteste yok. araba biraz ısınınca 1dk. sonra filan denedim ses gelmiyor. sizce nedir?

Isınınca kesiyorsa bana kayışlardan gibi geliyor. Sadece geri giderken oluyorsa şanzumanda vardır birşey.İnşallah önemli birşey değildir.

İyi Günler dilerim.
  • prizdirek de ötüyor olabilir sabahları debriyaja basıp çalısıtırmak lazım bazen prizdirek acmıyor.benim başıma geldi
  • 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.